Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

scheflera
10. júl 2015

@katka.gzd Tiež som ušla z GF,kde sme minuli dva cykly a ani ťuk,a v novom centre sa podarilo na 1.krát. 😀

lina129
10. júl 2015

@katka.gzd fuhaaa... no "pekny" zazitok... ale plne s tebou suhlasim... ja som tam bola sice "len" na IUI a to 3x, zial vzdy neuspesne, ale vzdy neprijemny zazitok,... 😠 nielen samotny zakrok, ale aj vsetko okolo... naposledy som skusila IUI v Brne a bola som velmi milo prekvapena z pristupu a hlavne postupu... sice tiez neuspesne, ale s ovela mensim stresom... keby som to vedela, idem radsej 3x tam na IUI... 😔

katka.gzd
10. júl 2015

@katickaaa Jasne, v pohode, mam PCOS (polycisticke vajecniky) a spermiogram tiez nemame dokonaly... K tomu dodam este, zenapriek zlemu spermiogramu nas v ghnfive poslali na 3x IUI pritom to malo sancu na uspech skoro nulovu...ale sak zarobili tak co... Fakt nemam pekne slovo na nich

katka17044
10. júl 2015

@linda10 ja tam vidím tu ciarku pekne 🙂 super držím palce aby to dalej pekne pokracovalo

lina129
10. júl 2015

@katka.gzd no presne!!! a este ako bonus ti napisem, co sme mali my... my sme tiez absolvovali 3x IUI a vraj ma moj manzel SPG v norme normospermia... samozrejme neuspesne IUI... v Brne na konzultacii bohozial pracovali z vysledkami z GF, teda ze sme obaja ok... tak nam opat odporucili IUI, pri ktorom zistili, ze moj muz ma teratozoospermiu a to taku, ze ma 1% normalnych spermii a 99% patologickych... ziadne, ze hranicnu... 😠 ☹ takze asi bolo zbytocne cele IUI ☹ a to sme boli v Brne asi 3 mesiace po GF, cize uz aj tam musel mat taky SPG

katka.gzd
10. júl 2015

@lina129 wow tak to uz naozaj nemam slov, to je jasne ze sa to nemohlo zo dna na den tak drasticky zmenit.... Bohvie ci si vzorky nepomylili...ale to nemohli predsa 3x po sebe...pred kazdym IUI to kontroluju...su to teda riadni klamari..toto uz je na zalobu..o zamlcani informacii, zavadzani pacienta a tahani penazi

linda10
10. júl 2015

@katka17044 Dakujem tak snáď sa podari 🙂

jane8411
10. júl 2015

@katka.gzd krasne si cely GF vystihla,ako keby si pisala mojimi slovami 🙂

linda10
10. júl 2015

Tak a teraz mi volali z centra co som bola na krv a vysledok pozitivny 🙂 Este na dalsiu krv musim ist v stredu to uz bude asi posledna a potom uz mojej gynekologicke 🙂 Som stastna 🙂 Je to moje prve IVF takze baby verte vide to aj na 1x len treba verit 🙂

katka17044
10. júl 2015

@linda10 aj ti povedali vysku hcg? gratulujeeeeem

linda10
10. júl 2015

@katka17044 Dakujem 🙂 Nie nepovedali len ze pozitivne ale ani nemienim riesit hcg, nech vsetko plynie pekne samo od seba 🙂 Naco sa rozculovat stym a je verim ze to dobre dopadne ;)

katickaaa
10. júl 2015

@linda10 super gratulujem a som rada ze nieco pozitivne a ze to bolo vase prve ivf....absolvovali ste pred aj iui ci rovno ivf...

linda10
10. júl 2015

@katickaaa Nie uplne prve IVF nase 🙂

misela103
11. júl 2015

Katickaa@ nuz rozmyslela som si to preto lebo mi sama doktorka odporucila ist rovno do ba... samozrejme ze NR by bolo lepsie z hladiska casoveho pretoze to mam na cca pol hodiny autom... nuz uz som v ba tak tam uz ostanem... Gyn fiv mi odporucila gynekologicka.. ano laparku kvoli PCOS.. tiez som dufala ze sa jej vyhnemcale bohuzial nie :-/ . bubinko1506@ vdaka za vyjadrenie ... ja si to v GF vyskusam tiez ked sa mi nebude nieco pozdavat mozem hoci kedy odist...stejne nas beru ako velmi mlady par ale kedze som uz nejake tie roky upozornovana ze to s otehotnenim nebudem mat lahke zacat sme museli... lebo viem ze sa mi otehotniet nepodari hned po par navstevax centra ci uz gf alebo ferticentu.... katka.gzd@ vazim si tvojho vyjadrenia a viem ze chces pomoct a myslis to dobre... no my to stejne v gf vydrzime... a co sa tyka financii nehovorim ze mame na rozhadzovanie ale vo vsetkych centrach sa plati ci uz viac alebo menej... mrzi ma ze si mala taku skusenost s GF... A drzim ti palceky aby si bola zdrava ty aj malinke... 🙂 my to tam vyskusame uvidime.. budem vas informovat o priebehu 🙂 . ja sa skor bojim ze moja zdrav.poist. mi bude robit problem.... lebo mi bolo povedane ze dovera zacala robit problemy s preplacanim.... ma tu niekto doveru a skusenosti stym???

zuzuliatko151
13. júl 2015

@linda10 Super spravicka, velka gratulacia. Je velmi fajn pocut taketo dobre spravy.
My este cakame na telefonat ohladom poistovne, vzdy ked mi niekto vola tak utekam k telefonu, uz je to skoro mesiac a pol tak verim ze tento tyzden zavolaju 🙂

katickaaa
13. júl 2015

@misela103 ja mam doveru tiez...uvidime 😉...

katka.gzd
13. júl 2015

@misela103 len k tym peniazkom ti napisem, ze za tie iste ukony a skoro tie iste davky stimulacie sme v gynfive za IVF a dva KETy nechali dohromady cca 1200 eur aj (doplacanim za lieky vratane), vo ferticente polovicu....to uz je pekny rozdiel na zvazenie ;) to len k tomu komentaru, ze vsade sa plati....keby bol rozdiel 100ka, nepoviem pol slova ;) a vysledok bol taky ako som napisala...

yanka88
13. júl 2015

@zuzuliatko151 hahaha, ja presne to iste...mesiac a pol uz cakame na schvalenie...netrpezliva som... 🙂 dufam, ze to bude skoro.. 🙂

katickaaa
14. júl 2015

@yanka88 ahoj ty si aj v sukromke smejulky 😉 ze? dali ste si ziadost nas to este len caka, zacali sme vysetrenia...kam chodis do gyn fivu? 😉

linda10
14. júl 2015

Tak nedalo mi to a zavolala som do centra ze aku som mala vysku HCG a povedali ze 56,4. Co si otom myslite ja neviem ci je to dobre alebo zle?Nieje to malo?Ked zajtra pojdem na krv neviem ci bude zvysena

katickaaa
14. júl 2015

@linda10 velmi neviem poradit ale aspon posielam tabulku... 😉

linda10
14. júl 2015

@katickaaa dakujem ja tomu nerozumiem velmi takze pockam do zajtra dam vediet

yanka88
14. júl 2015

@katickaaa ahoj! jeeeej, ano, my sa pozname 🙂 🙂 super, do blavy chodim! no, chodim....boli sme na konci maja a dnes mi volali, ze to mame schvalene a prist mame 28.07. ty sa ako mas? 🙂

lilitela
14. júl 2015

Ahojte baby, je tu niektora, ktorej v GF niekedy ukazali fotku jej vkladaneho embrya? Viem, ze to nerobia, ale ci ste sa nedohodli, ze by ste chceli, pripadne aj spätne Vam ukazali. Neviete, ci vramci zdravotnej dokumentacie to fotia a zakladaju? Ci pocas vyvoja iba pozru okom a zhodnotia stav a ten zapisu do karty? Lebo ja som sa vzdy dozvedela, ze je to 3-dnove, alebo 5-dnova blastocysta, ale nikdy nic viac, ako napriklad, ze ma to 4 bunky, co zodpoveda vyvoju, a takmer ziadnu fragmentaciu a pod. Videla ste uz niektora foto?

bubinko1506
15. júl 2015

@lilitela ahoj, my sme nase embrya videli na fotke pred vkladom. robili nam PGD, takze sme dostali viac info o nasich bojovnikoch, povedali nam aj pohlavie a vsetky styri boli odfotene. potom ked robili transfer, tak som dostala aj fotku nasich dvoch chlapcov po vlozeni do maternice.

lilitela
15. júl 2015

@bubinko1506 jaj, takze si musim "extra" priplatit, inak by ich tie fotky asi zruinovali. Teda, zaplatili sme si "vsetko", ICSI, PK, 7x KET... a ja uz ani neviem, co este.
Mne raz ukazali foto embrya, ze "takto vyzera vase embryo". A ja ze jeeej, to je nase? A embryolog tak skysnute, ze "nie, to je iba priklad". 😀

bubinko1506
15. júl 2015

@lilitela tak genetika nie je kvoli fotkam, ako vyzera embryo. my sme ju davali kvoli tomu, ze u nas nie je genetika uplne v poriadku. podrobne fotky nasich embryi sme videli len kvoli tomu, ze kazde jedno museli vysetrit, ze je geneticky v poriadku. fotku embrya v maternici som dostala po transfere automaticky, ze je to prva fotka nasich dvojiciek. bohuzial bola aj posledna ☹

hotshot
15. júl 2015

Ahojte, som siesty den od KET a zacala som trosku spinit, nekrvacam, ani nemam este dostat menstruaciu, ale mam take podobne bolesti v podbrusku. Moze to byt uhniezdovanie, ci skor nieco negativne? Pri uhniezdovani zvykne kolko trvat to spinenie? A este sa chcem spytat, kedy sa uz oplati urobit test, este je asi skoro, ze? Dakujem baby.

linda10
15. júl 2015

Tak ahojte baby tak ako som aj predpokladala neuchytilo sa :( Vedela som to aj nejak citila no kleslo mi HCG .Teraz idem v piatok znovu do centra a tam sa s Dr. dohodneme ze ako dalej ale sestricka povedala ze mozno ani nebudem musiet cakat a mozem ist na vklad alebo maximalne mesiac pockam a potom pojdem na dalsi.Tak dufam ze uz druhy vklad bude uspesny.Vam prajem len dobre spravy aby sa vam splnilo to co vsetci tak chceme a to je male babo emoticon

ddanaa
15. júl 2015

baby ked chcete zmenit car tak si z gf zoberiete kartu alebo ako? ja mam aj ziadost schvalenu ale tiez som tam dlho nebola a rozmyslam, ze uz tam ani nechcem ist...dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre