Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dena22
18. júl 2016

@lilyianka inofolic a myoinozitol udajne tak isto zlepsuju kvalitu vajicok, oxidacny stres v cytoplazme bunky znizuje aj melatonin, aspon 3 mg, najlepsie vsak 5mg, na noc..

dena22
18. júl 2016

@lilyianka ak ti mozem poradit, prosim ta vsetky dokumenty si kopiruj a zalohuj, ak by si totiz chcela menit kliniku, daju ti len strucny abstrakt - vypis vytlaceny z PC a este za to zaplatis manipulacny poplatok

ria294
18. júl 2016

@lilyianka nie si stará 😆 Určite ti v gyn robili aj AMH, ale pravde podobne si to mala ok, lebo ak nie boli by ti to povedali.....😉 Mne robili všetci vyšetrenia presne ako tebe a prvé čo mi povedala Dr , tak ja mam veľmi nízku hladinu AMH.

ria294
18. júl 2016

@dena22 už viac žien má kladné výsledky s DHEA , mne to predpísali v centre , beriem to asi 5týždnov, a budem 3mesiace. Tak dúfam, že mi to pomôže 😉 A beriem aj D3

19lilly
18. júl 2016

@ria294 a to je len na predpis?

ria294
18. júl 2016

@dena22 a vidim , že užívam ešte aj to čo spomínaš 😉 Inofolic, melatonín 5mg atd 😀

ria294
18. júl 2016

@19lilly no na SK to nedostaneš v lekárni , ja som si to vyberala v Rakúsku , ale dá sa kúpiť cez internet. Len treba si o tom prečítať, je to hormón a má aj dosť nežiaducich účinkov, ale vraj zase zaberá na kvalitu vajíčok ....

lilyianka
18. júl 2016

@ria294 ja este vysledky z Gynu nemam,,,,budu az v najblizsom case....a od mojho gynekologa si lahko zaznamy vypytam,ale ako je to v Gyne,,,,tam by mi asi nedovolili si dokumenty prefotit alebo nafotit nie
@dena22 tak myslis,že by som ten inofolic mala brat? ja som ho vzdy uzivala pred spanim

leelloo
18. júl 2016

@dena22 to mas celkom peknu zbierku 🙂 ja som pred prvým IVF brala vitamín D3 5000ui 3x2, potom 2x2 lebo som stale na to zabúdala, materskú kasicku 2 mesiace, melatonin, fertilcare, koenzym Q10. Teraz som po prvom nevydarenom ET, tak som mala pauzu a teraz chcem zacat zasa s materskou kasickou a davam su melatonin a cakam na konzultáciu kedy mozem ist na KET.

dena22
18. júl 2016

@lilyianka myslim, ze by si ho mala brat, ja beriem Fertiprona, pozri si zlozenie pre zaujimavost, niekto ich berie dva krat denne, ja len raz, lebo mam aj kopec inych pripravkov, aj bylinne caje... na noc sa spomaluje metabolizmus, mozno je to dobre, neviem veru...

dena22
18. júl 2016

@leelloo ja som prave pred prvym naivne nedoplnala nic, druhy krat som mala tu DHEU a uz som mala AMH 1,2, skocilo po DHEA z 0,86 na 1,26 a v aprily 2016 som mala 1,56, takze dufam, ze aj teraz stupne, ked beriem DHEA druhy krat...pre druhym IVF som mala matersku kasu v tobolkach, teraz som dojedla taker tri mesiace, lebo by sa ani vraj nemala viac ako 90 dni konzumovat, tak tato bola cisty krem v chladnicke drzany, a teraz uz som prestupila na pel, a este som si vtedy davala Q10, ale obycajny, teraz s muzom obaja hlceme redukovany, udajne vydatnejsie vstrebatelny, pomaha velmi aj spermiogramu, najme pri DNA poskodeniach, no a bylinne caje, nase miesane s peruanskymi, rozne, no a teraz asi desat mesiacov od druheho IVF, detoxikovali sme, nabehla som na masaze, akupunkturu, fyzioterapiu, vysetrenia, a vyzivove doplnky, ak budu prasule, dam si aplikovat aj intralipidy...tie dve nezdarene IVF ma tak zlomili a boleli, ze som si vymyslela takyto master plan. urobili sme preto obaja maximum, dokonca sme boli na odblokovani cakier :D a ideme pocas stimulky pohladkat sibirskeho tigra, to mi zase odporucil brat, vraj vyprovokuje ten adrenalin zvysenu produkciu vajicok, nejak biochemicky je telo zeny vraj v nebezpecenstve nastavene na zachovanie potomstva, tak splodnieva :D:D:D tak ho pojdeme poskrabkat do Kostolan pri Dunaji

ria294
18. júl 2016

@dena22 no tak to máš naozaj peknú zbierku ☺️ Verim , že sa vám to podarí 😉 A nezabudnúť na pozitívne myslenie 😉 Prajem veľa štastia , mňa za dva mesiace možno čaká prvé ivf 🙈

dena22
19. júl 2016

@ria294 najlepsie je mat nejaky program, ktory odputa mysel inym smerom, lebo ja som oba razy na to bola strasne sustredena, napäta, lakala som sa pri kazdej malickosti.....dufam, ze ma tie dva nezdary viac pripravili aj na pripadny neuspech, nechcem s nim ratat, ale dufam, ze uz ma to tak neskoli...preto ani nechcem konkretizovat, ze kedy a tak, aby sa ma nikto nepytal, keby nahodou nevyslo...

misela103
19. júl 2016

Dobre ranko ... Baby verili by ste tomu, že moje vysledky z genetiky stale niesu hotove??? vcera boli presne 3 mesiace ☹

ria294
19. júl 2016

@dena22 to máš pravdu, každá skúsenosť ťa posunie ďalej, či už je dobrá, alebo zlá.....všetko sa deje pre niečo a my sme silné, tak všetko dobre dopadne 😉

dena22
19. júl 2016

@ria294 trosicka mam plan B, ak nam nevyjde ani 3. ani 4. pokus, tak ideme do darcovskych embryji...a ja zvazujem niekedy na jesen paralelne rozbiehat aj zaradenie do poradovnika na adopciu, my by sme prijali aj 5 deti, chvalabohu, ekonomicky sme na tom dobre...vedeli by sme sa postarat

dagaz
19. júl 2016

@lilyianka ahoj.
Ja som bola v maji. Hned mi spravili vsetky odbery. V juni boli vysledky hned sa vypisala ziadost pre poistovnu no a teraz som 3 den po ivf😊

dagaz
19. júl 2016

@vladka77 ahoj..uz mas 39? Lebo poistovna preplaca cyklus len do 39 narodenin. Potom uz len na vlastne naklady.

vladka77
19. júl 2016

@dagaz no tento rok mám 39. ale my sme si aj ten Soft platili celý cyklus sami :(
no mám obavy lebo doteraz žiaden doktor sa nevyjadril pozitívne k dalšiemu tehotenstvu vzhľadom na môj vek a zdravotný stav. SOm po operácii a násedne ozonoterapii chrbtice, mám nefunkčnu štítnu žlazu a astmu. A k tomu ženské problémy. Nemám oba vajicovody, myom na maternici a cistický vaječník. Úžasné nie

lenockalenka
19. júl 2016

@dagaz týka sa to 38 rokov veku ženy do jej 39.narodenín? Alebo to môže byť aj obdobie kedy má už 39 rokov?

dagaz
19. júl 2016

@vladka77 😕😕😕o...no je toho dost. Ja v septembri budem mat 39 tak sme za neecele 2 mesiace zbuchali cele ivf..teraz som 3 den po vklade a cak co bude😕 no drzim palceky aby sa Vam to zadarilo

dagaz
19. júl 2016

@lenockalenka no poistovna preplaca ivf cyklus fo 39 roku zivota. Cize len do narodenin. Napr.ja mam 17.9. 39 rokov
Cize dovtedy som musela stihnut cely cyklus. Lebo 18.9 by som si cyklus platila sama co je k vsetkym tym liekom co si kupujem sama celkom slusna suma..cca 2000 eur.

leelloo
19. júl 2016

@dena22 tomu sa teda hovori plan 🙂 o polovici veci, co si napisala som nikdy nepocula, ale s takouto pripravou sa to uz musi podarit, velmi ti drzim palce 🙂

dena22
19. júl 2016

@leelloo dakujeme moc

ria294
19. júl 2016

@dena22 fandím ti, lebo každá z nás vie, ako sa cítiš ....vždy som bola zato skúsiť všetky možnosti a nevzdávať sa a to mi aj zostalo 😉 Takže stále mame prečo bojovať, vždy je nádej na úspech 😘 Veľmi držím palčeky 😘

ria294
19. júl 2016

@lenockalenka preplatí to len ak si ešte nedovŕšila 39rok života , potom si to už musíme všetko hradiť samé...

dena22
19. júl 2016

@ria294 dakujem mockrat, ano aj ja som neskutocny optimista, musela som sa vzdy vyplakat, a hned potom vymyslat nove moznosti, ako na to...a mat niektolko variant, barliciek....psychika je mocna, a vesmir vsetko zariadi, ale my musime pustit, a preto sa neupinat, a tak preto viac variant, a okrem toho aj pocas stimulky a vkladu a cakania na vysledok, si musim vymysliet nieco, co ma donuti nieco sa ucit, alebo proste niekam inam sustredit pozornost

leelloo
19. júl 2016

@dena22 to je super pristup, ale nie vzdy je to take jednoduche, ja si tiez stale hovorim, ze nemozem na to mysliet, ale stale mi to chodi po rozume a nie a nie sa toho zbavit. To je take chytlave ako pesnicka, ktoru rano pocujes v radiu a potom ti cely den hra v hlave a nemozes sa jej zbavit 😀 😀

bubinko1506
19. júl 2016

@xxxena Ahoj, tak potom super, ze sa ti podarilo vybavit ten Fraxiparine takto. Ja som si bola akurat v piatok vyzdvihnut 2 balenia, ktore mi objednavali a rovno som v lekarni nahlasila, ze budem potrebovat objednat dalsie 3 na august, tak nech mi to zabezpecia.
Dalsiu poradnu mam az 2. augusta - tak si odbehneme z chaty k lekarovi. A inak je nastastie vsetko v poriadku - cakaju ma posledne 3 dni v praci, potom uz iba cerpam dovolenku a nastupujem na matersku. Cez vikend sme pripravili detsku izbu a zaciatkom augusta objedname zvysne veci - a zaroven tie najdolezitejsie (kocik, postielky, matrace). A u vas vsetko v poriadku? Uz ta objednal na NT screening?

Dufam, ze ostatnym zienkam tu v skupinke nevadi, ze si vymiename tehotenske radosti a starosti.

19lilly
19. júl 2016

@bubinko1506 ahoj prosim ta v ktorej lekarni ti objednali prosim ta fraxiparine? mna v kazdej odbiju ze nemaju a ze si mam skusit inde... naposledy som si bola po fraxiparine v prievidzi bo sa mi nechcelo robit tour po bratislave

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre