Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

baby24
19. júl 2016

Baby prosim vas za kolko dni vam dosla ms ked ste si pred ivf pichali diphereline??

bubinko1506
19. júl 2016

@19lilly Ahoj, v lekarni A-Medical na Zahradnickej v budove SNOP. Ale teda cakala som asi 3 tyzdne, kym mi vedeli zabezpecit vsetky 3 balenia.

janula2003
19. júl 2016

@baby24 mne meskala 4 dni

misela103
19. júl 2016

Juchuuuuu vysledky su OK!! mozme ist do toho plnou parou vpred 😎

xxxena
19. júl 2016

@bubinko1506 ahoj,tak natrafila som na celkom milú lekárničku.asi som mala šťastie.tento týždeň mi pride dalsie a o týžden zase. nevie bohužiaľ zabezpečiť všetky naraz ale nevadi,mám to len 5 minut od domu.
tak si teda potom užívaj chatu,a voľno,lebo potom už tá možnosť nebude. vau tak už to budete mať všetko pripravené. my sa tiež tešíme kedy začneme pomaly pripravovať🙂
na NT screening ideme v piatok. ak som dobre porozumela lekara. koľko to asi trvá?

19lilly
19. júl 2016

@bubinko1506 dakujem skusim nabuduce tam 🙂

bubinko1506
19. júl 2016

@xxxena hlavne sa tesim, ze nebudem musiet 2 tyzdne chodit po schodoch - este stale nemame dokonceny vytah 😠 odstavili ho 6. juna, ze prerabka potrva 5 tyzdnov a napokon bude hotovy najskor az 11. augusta - to uz budem v 30tt a neviem si predstavit, ako budem chodit peso na 6. poschodie 😠
my sme zacali az po morfologickom pomalicky kupovat - dovtedy sme to neriesili, lebo sme si chceli nechat potvrdit, ze chlapci su naozaj v poriadku.
NT screening bol v pohode - u nas trval asi 45 minut, kym ich oboch skontroloval. ten screening je kombinovany s odberom krvy - sestricka mi zobrala asi 5 alebo 6 ampuliek krvy, a potom robil doktor sono - nastastie bolo vsetko v poriadku. krv ti bude brat potom aj okolo 16tt na tripple testy a v 21tt alebo v 22tt ta objedna na morfologicky ultrazvuk. ak bude NT screening aj obidva odbery krvy v poriadku, tak nebude riesit ani amniocentezu

xxxena
19. júl 2016

@bubinko1506 tak to je o držku, že vám robia ten výťah, konečne vypneš na chate. a nebudeš musieť chodiť po schodoch. a hlavne, že to stihnu pred porodom dokončit, lebo keby si mala behať po schodoch ešte aj s dvoma babatkami. a nahodou aj kočikom tak hrôza.:(
hej viem, že bude brať krv, dufam, že sestrička je šikovná , lebo mne len tak niekto krv nevie zobrať .jedine komu to išlo bola jedna sestrička v gynfiv, inak všetci maju s tym problem. nerozumiem tomu . to dáme.🙂 sono robí ešte zo spodu však?. no veríme, že všetko bude aj u nás v poriadku.🙂

bubinko1506
19. júl 2016

@xxxena musim si zaklopat, zatial mi sestricka u doktora nespravila ziadnu modrinu, a to sa veru podarilo parkrat aj sestricke v GF, ze mi urobila riadnu modrinu (lahko sa mi tvoria modriny, takze ma to ani neprekvapovalo) 🙂
pri tom style, ako robia ten vytah, tak mam obavy, ze pojdem rodit a este stale nebude hotovy - ved je nemyslitelne, aby vymena vytahu trvala 9 tyzdnov. zatial to este ako-tak po schodoch zvladam, ale je to kazdym tyzdnom narocnejsie. navyse nas pes (ma 12 rokov) prestava schody zvladat, takze ho dnes uz musel muz niest po schodoch na rukach.
sono mi robil este kombinovane - zospodu aj cez brusko - chlapci sa nedali dobre pozriet cez brusko, tak musel aj zospodu. na NT screeningu bol so mnou aj muz, tak doktor najprv vsetko skontroloval, a potom zavolal aj muza do ambulancie a jemu ukazoval, co kde je - aspon mal aj on z toho zazitok, lebo naposledy drobcov videl na sone v GF, ked ho Harbulak zavolal dovnutra, nech sa ide pozriet.

baby24
19. júl 2016

@janula2003 cooooooze??? No mne povedali ze ak do 10 dni nedojde mam prist.... ☹ jeziiis teraz ked chcem aby dosla volajako jej to trva.... 🙂

janula2003
19. júl 2016

@baby24 ktory DC si zacala stimulovat? aj od toho zalezi..ja som zacala 22DC a ms dosla na 32DC..presne toto som si hovorila :D je to v pohode, stimuluje ta to,aby si mala do najviac kvalitnych vajicok :D treba vydrzat :D

lilyianka
19. júl 2016

@dagaz tak to bola ina rychlovka....keby to aj u jas tak rychlo slo.....budem drzat palce,aby sa zadarilo

dagaz
19. júl 2016

@lilyianka bola a riadna...nestihla som ani namietat a uz som 2 den po vklade....nooool ale to cakanie to je strasne

dagaz
19. júl 2016

@lilyianka oprava 3 den po vklade😊

baby24
19. júl 2016

@janula2003 začala som na 26.dc a 10,dní pichať Aj si fajčiar??

19lilly
19. júl 2016

@dagaz ahoj aj sa citis nejak inak? ja som tiez 3. den po vklade. boli sme na vklade nedelu

janula2003
19. júl 2016

@baby24 prestala som pred stimulkou, co bolo v marci a odvtedy sa drzim, ale strasne mi cigy chybaju, mozno ma zlincuju, ale proste mi chybaju 🙂

xxxena
19. júl 2016

@bubinko1506 viem si to predstaviť, ake to je hrozne u mamy prerabali vytah a trvalo to dva mesiace. Tiez ma havina 10rokov. Tak sme si ho zobrali k nam, mama ani havino nezvladala chodit kazdy den 3krat denne na osme poschodie hore dole. Takze sme varovali.
No necham sa prekvapit ako mi zoberie krv. V GF som ja nemala vobec problem.
Aj so mnou pojde partner,takverim,ze aj on sa bude moct prist pozriet, verim,zd vsetko bude v najlepsom poriadku a ze dostaneme aj tehu knizku . Aj ta vazili?

lilyianka
19. júl 2016

@dagaz presne,....najhorsie je cakanie...aj ked u nas teraz na vysledky z vysetreni,to ci mi bud.tyzden urobia hyposy a teda co nam povedia,ako dalej budeme postupovat....

dagaz
19. júl 2016

@19lilly ahoj..bola si v gyn five? Ako sa citim? Nijako...akurat mam strasnu kyselinu...toto je momentalne hadam moj najvecsi problem

lilyianka
19. júl 2016

baby mam otazku.....netyka sa nas,ale ak ma chlap vysoke percento patologickych spermii a to ostatne male percento su pomale a nemaju dobry tvar,aj v tomto pripade sa da robit umele? a co znamenaju tie patologicke spermie??

baby24
19. júl 2016

@janula2003 a môže mu fajčenie nejako v stimulke uškodiť??

19lilly
19. júl 2016

@dagaz hej hej v gynfive

19lilly
19. júl 2016

@baby24 ono pocas stimulky tie lieky mozu sposobit trombozu cize plus cigarety neviem ci to je dobry napad

dagaz
19. júl 2016

@19lilly takze sme boli spolu...no v podstate ja nic neriesim...ako bude tak bude...mam sice citlive prsia ale to robia hormony. Mam tlaky a pichanie ale to je po zakroku...takze stale nic neriesim...ale ta kyselina...fuj to je nechutne. Prvy a posledny krat za svoj zivot som ju mala ked som cakala syna...ale az od neakeho 6 mesiaca alebo 7...a teraz je tu zasa😕😕

19lilly
19. júl 2016

@dagaz aj som si myslela podla toho dna od transferu 🙂 no ja som po zakroku nemala nic ziadne problemy a ani teraz nic nemam.. akurat ma krize bolia mierne a uz mi lezie krkom voda bo mi Behunova nakazala pit 3-4 litre denne.,, nevies ako dopadli ostatne co boli s nami? kolko ste mali embryjok nakoniec?

dagaz
19. júl 2016

@19lilly neviem kto ako...nam sa oplodnilo 6 ....dva nam vlozili a 4 este den boli na pozorovani...ale s tych 4 uz len jedno sa zacalo dalej delit tak sme si ho nechali zmrazit....a vy ako ste dopadli...inac ktora si? Kde si lezala? Ak ti to nevadi

dagaz
19. júl 2016

@19lilly a uz viem..pozrela som si tvoj profil😊dobre som si tipla

19lilly
19. júl 2016

@dagaz ja som ta na strednej posteli co isla posledna na odber 🙂 ty si ta co ma prveho syna z IVF ze? no nam sa zo 17 vajicok oplodnilo 14 (11 ICSI a 3 prirodzene) z toho 8 zamrazili v jednobunkovom stadiu a 6 sa kultivovalo. dve sa z nich zastavili v deleni, dve mi vlozili (jednu 100% blastocystu a jednu vcasnu blastocystu) a zvysne dve sa pekne dodelili a zamrazili ich tiez cize mame 10 mrazacikov

19lilly
19. júl 2016

@dagaz rozmyslam jak drak ze co mam v profile takeho co ma prezradilo :D zabudla som ze tam mam foto

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre