Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
27. júl 2011

@nr_martinka však si budeme musieť od toho oddýchnuť, ani nás skôr do toho nepustia, vidím to tak na január 🙂

alabu
27. júl 2011

@tinasc a kedy ta caka druhe kolo?

tinasc
27. júl 2011

@alabu neviem, uvidím ako sa dohodneme 🙂

annamary27
28. júl 2011

@nr_martinka u neho sa čaká celkom v pohode,býva tam aj veľa detí,tak tie spravia program,vždy si vezmem nejakú knižku či časopisy a ani sa nenazdám a som na rade.áno cítim sa lepšie,pomohol mi aj v iných veciach a kde som cítila okamžité zlepšenie.

nr_martinka
28. júl 2011

@annamary27 tak to je super ze sa citis lepsie a hlavne je ze ti to pomaha. 😀 a este pojdes aj do centra?

wewulka
28. júl 2011

@nr_martinka @tinasc drzim vam palceky do druheho kola 🙂

tinasc
28. júl 2011

@wewulka ďakujem 🙂 a ty ako, kedy ideš na ket?

annamary27
29. júl 2011

@nr_martinka ak sa nám podarí to kvôli čomu k nemu chodíme,tak do centra už nepojdem,hi hi 😀 😀 😀 😀

slniecko137
29. júl 2011

...tak včera sa poradilo vydolovať 7 vajíčok. Dnes som tam volala, iba 4 z toho boli zrelé a aj sa oplodnili. Predlženú kultiváciu nám nedali, kedže ich je málo. Takže v nedeľu si ideme pre bublinky 🙂. Tak dúfam že sa budú pekne vyvíjať....

slniecko137
30. júl 2011

@alabu ako si včera dopadla? Už vieš kedy ideš?

misi76
30. júl 2011

@slniecko137 tak držíme palčeky, nech do zajtra vydržia bublinky a pekne sa prisajú 😉

wewulka
30. júl 2011

@tinasc ja v pohode stale som na kys. listovej a asi v polovici augusta zacnem s estrofemom, podla toho ako sa rozhodne mrcha prist a potom mozme ist na vklad 🙂

tinasc
30. júl 2011

@wewulka tak super, nech sa zadarí, ja som tiež neprestala jesť vitamíny, hlavne kyselinu listovú... my zase uvidíme keď pôjdeme do centra na kontrolu 😉

bibi11
30. júl 2011

Ahojte, mohla by som sa k vám pridať? S manželom chodíme do gynfivu, akurát sme vo fáze prípravy na prvé ivf. Máme za sebou skoro trojročné snaženie a jedno neúspešné iui. Chcela by som sa dozvedieť čo naviac info o ivf - ako ste zvládali injekcie - prípadné nežiaduce účinky, odber vajíčok...Aké máte skúsenosti. Som v tomto všetkom nováčik,tak preto by som chcela vedieť čo najviac a rada sa podelila o svoje skúsenosti 🙂

tinasc
30. júl 2011

@bibi11 ahoj, jasné že sa môžeš pridať... ak mám za seba povedať, ja som pri pichaní injekcií žiadne pocity nemala, akurát som bola unavenejšia a meškal mi menzes, odber vajíčok úplne v pohode a bezbolestne a aj vklad... neboj sa všetko zvládneš, dostaneš sa do toho... v centre ti všetko vysvetlia a ak niečo nevieš, pýtaj sa tu nás 🙂

bibi11
30. júl 2011

@tinasc No ja mám injekcie od včera. Tak pomaličky sa zabehávame🙂 Trošku väčšiu únavu cítim...ale to asi od dvoch dňoch pichania nie je z injekcií...🙂Mám dlhý protokol, takže včera ked som začínala som bola 23. deň cyklu. Mala som väčší strach z tých injekcií,ale je to v pohode, sú to len také všeličky🙂 Ešte ma trošku trápi tá narkóza....Ešte nikdy som nemala, tak hádam to bude dobré. Môžem sa ťa opýtať koľkokrát si absolvovala ivf a či ti aj vyšlo...? Nechcem nejako vyzvedať...aby si sa nehnevala🙂

tinasc
30. júl 2011

@bibi11 a aké máš injekcie? aj ja som mala dlhý protokol... začínala som 20 DC... tá narkóza nech ťa netrápi, je to taká krátkodobá narkóza cca. 10 minút, keď ťa budú ukladať do postele, budeš napoly pri vedomí 😉 nám ivf vyšlo, bohužiaľ missed abort v 8tt... takže musíme do toho ísť znova... ja som bola tento rok trikrát pod narkózou a tu som 😀 takže toho sa neboj... budeš musieť absolvovať predoperačné vyšetrenia, takže bude to v pohode 🙂

bibi11
30. júl 2011

@tinasc mám injecie diphereline, aj ty si mala tieto? To mi je ľúto, že vám to nevyšlo... 😔 Kedy idete na druhý pokus? Aj máte nejaké embryá zamrazené, či idete úplne od začiatku? Prosím ťa a ako dlho trvá vybaviť tie predoperačné...?Pozerala som na ten papier čo mi dalo v centre, sú tam samé skratky....

tinasc
30. júl 2011

@bibi11 áno mala som diphereline... a k tomu máš ešte aké? no my musíme ísť do toho od začiatku, lebo nemáme zamrazené embryjká... no najskôr tak v januári to vidím, že sa do toho pustíme... no mne trvalo vybaviť predoperačné týždeň... ono to dlho netrvá tie vyšetrenia, len sa treba ísť objednať, lebo môžu mať toho strašne veľa a môže sa stať že ťa neobjednajú... mne tiež hrozilo, že ma neobjednajú, ale strčila ma tam a potom som hrozne dlho čakala... inak ako si začala pichať injekcie, už si môžeš všetko začať vybavovať... a aké skratky máš na mysli?

bibi11
30. júl 2011

doktor mi povedal, že do príchodu menzesu mám iba tie diphereline. Na 1.-4. deň menzesu mám prísť a povie mi aké budem užívať dalej. Všetky ale už mám doma. V chladičke mám gonal a luveris + pregnyl. A ešte mám tabletky augmentin + utrogestan. No ked sme to včera s manželom videli ako tá lekárnička len nabaľuje tak sme boli zhrození...🙂 Ja som síce vedela že toho bude veľa,ale že až tak..🙂 V pondelok chcem zavolať mojej obvodnej a povedať jej čo potrebujem vybaviť z tých predoperačných a chcela by som aby ma objednala tak nejako aby so to mala čo najrýchlejšie vybavené...Mám totiž už strašne málo volna v práci...A skratky som myslela tie čo mám na žiadosti o interné vyšetrenie z gynfivu: FW, INR, R, AST, ALT, Na, BWR HbSAg....Skratkám ako EKG, KO ....rozumiem, ale ostatným moc nie..Nevieš čo to všetko je???

tinasc
30. júl 2011

@bibi11 tie skratky sú pre doktora aké vyšetrenia má z krvi spraviť, to je krvný obraz a sérologické vyšetrenie a jednotlivé vyšetrenia, presne tiež neviem čo to je, ale tým sa ty netráp, tomu rozumie doktor...ja som mala tiež kopu injekcií a ešte som si musela v gynfive dokupovať čo mi nestačili... a nič mi nezostalo...

bibi11
30. júl 2011

@tinasc Ďakujem ti za vysvetlenia🙂 Na jednej strane sa už strašne teším že sme sa niekam pohli, že by to mohlo výjsť a na druhej strane obavy či to vôbec víde a čo bude potom... Ale asi sa netreba nad tým zamýšlať..čo má prísť bude....-)Treba teraz myslieť pozitívne🙂

tinasc
30. júl 2011

@bibi11 áno mysli pozitívne, no keby si neskúsila, tak sa nikdy nedozvieš či to ide 🙂

misi76
31. júl 2011

@bibi11 vitaj, tie skratky znamenajú vyšetrenie na syfilis, žltačku A, pečeňové testy, serológia, máš tam aj sedimentáciu moču, no veľa z krvy. Prajem veľa zdravia a šťastia. A predoperačné už začni vybavovať.

@tinasc no myslím, že január je dobrý termín, do vtedy si telo vydýchne a očistí sa od tých svinstiev, čo do nás napchali a máš už pod stromčekom pekný darček, verím tomu 😉

tinasc
31. júl 2011

@misi76 áno to bude najlepšie, január bude aspoň bez stresov... 😉

alabu
31. júl 2011

@slniecko137 takze7? drzim palcena dnes nech vydrzia...a nech sapekne ujmu. ja idem este v pondelok na kontrolu,...zvysili midavku fostimonu tak uvidim zajtra...dam vedietkedy ma caka OPU. 😉

nr_martinka
31. júl 2011

@annamary27 tak drzim palceky😀

slniecko137
31. júl 2011

@alabu tak z tých 4 zrelých sa 4 aj oplodnili, a 4 aj vydržali 🙂)). Dve nám dnes vložili a dve zamrazili. Mne už sa včera aj brucho nejako nafúklo 🙂 asi aby mali bublinky viac miesta 🙂. Práve som sa dobre napapala a zaliezam späť do postielky. Teraz ich budem chviločku rozmaznávať ničnerobením. Zobrala som si aj týždeň dovolenky, tak dúfam že bude všetko ok. Rozmýšlala som aj o PN-ke, ale neviem sa rozhodnúť, minulý rok som bola a aj tak to nepomohlo ...tebe to ale nejako strašne naťahujú, ale určite vedia čo robia 🙂 Držím ti palce nech ti to dopadne čo najlepšie.

tinasc
31. júl 2011

@slniecko137 tak dúfam, že sa embryjká poriadne zahryznú a nepustia 🙂

demeeri
1. aug 2011

@slniecko137 Držím ti palce!!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre