Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

miskab
22. feb 2015

@lilly158 a teraz idete na dalsie IVF? to je strasne toto absolvovat vsak? ale co by sme neurobili kvoli nasim babatkam

lilly158
22. feb 2015

@miskab - ja som sa objednala do gynfivu, doktor mi urobil ultrazvuk, zobral stery, predpisal lieky, ale az o cca 3 tyzdne som si volala po vysledky, a ked bolo vsetko o.k. tak som od prveho dna zacala brat lieky. Este musis prist 10 - 14 DC na ultrazvuk, kde zmeraju sliznicu a povedia ti den vkladu. Potom ti zavolaju embryologovia, ze o ktorej bude vklad.

lilly158
22. feb 2015

@miskab - no ja by som este velmi chcela jedno. Ked pozeram na nasu princeznu ako sa nam vydarila, tak hned chcem este druhu 🙂. No len gynfiv zdvihol pekne ceny, takze uvazujem nad inym centrom.

miskab
22. feb 2015

@lilly158 no to aj ja potom som uvazovala ze ked sa to nepodari, tak idem do druheho centra dost zdvihli ceny teda , a kolko sa plati teraz KET a lieky?

janinuska
23. feb 2015

Ahojte, chcem sa opytat, pozerala som cennik Gyn Fiv, to ako za IUI sa plati 50 eur za ultrazvuk plus 100 eur IUI? Dobre tomu rozumiem? A za tie nadštandartne ukony PK, embryoskop, embryoglue, ICSI, to sa plati kedy? Plati sa to aj ked žena nema žiadne embryo na vklad? Lebo sa platilo v den vkladu. Inak ozaj pekne zdvihli ceny, počula som, že maju menej pacientiek, v BA je otvorene nove centrum tak asi konkurencia. Inak mne robili IUI aj vtedy ked som mala zrely folikul na nepriechodnej strane a nevyšlo, tak neviem.

lilly158
23. feb 2015

@miskab - no myslim ze teraz sa za KET plati 160,- € a lieky vysli okolo 25 € / prva davka - 6x estrofem a 3 x utrogestan mi tusim dali / brala som 3x2 estrofem od 1.DC a + od 14. dna 3x2 utrogestan. To sa este da zvladnut ale ET - to uz je ina pálka ☹

miskab
23. feb 2015

@lilly158 no sak to uz je palka ,ked budem musiet ist od znova vsetko 😒 ale chceme este jedno babo,,, sak ani neviem ako to ubehlo a uz ma 3 roky ale som rada ze sa to podarilo na prvy krat nas vytuzeny poklad , ale este jedno chcem urcite.

lilly158
23. feb 2015

@miskab - ako keby si mi z duse rozpravala 🙂 Aj my mame nas poklad na 1 x 🙂 Aj prvy KET bol uspesny, ale zevraj embryjko bolo asi poskodene, preto to zvladlo iba do 6 tt ☹

miskab
23. feb 2015

@lilly158 To sa moze stat ze sa poskodi emryjko? fuuuha a to sa neda dat vysetrit ci je o.k teda ak sa rozmrazi? neporadili v GF nieco take?

lilly158
23. feb 2015

@miskab - no v embryoskope kontroluju, ci sa spravne vyvijaju. Bohuzial, tie co sme mali v embryoskope tak rozmrazovanie nezvladli. A tie dalsie uz nekontrolovali - to sa stava. Ak sa vajcko oplodnilo nejakou horsou spermiou, tak to je mozne.

miskab
23. feb 2015

@lilly158 a o to mozem poziadat ze by som si ich chcela dat do embryoskopu a to sa kolko plati ? sa mi tak zda ze mi ovorili ze dve boli take slabunke ale ze ich zmrazili a dve take lepsie , bojim sa aby mi nevlozili poskodene 😒 teda ak sa rozmrzia vlastne ale verim tomu ze ano 🙂 ze ma tam caka este jedno babo 🙂

lilly158
23. feb 2015

@miskab - no neviem ci embryoskop sa nedava len pri ET. Ja som ho mala po ET a zamrazili blastocysty. Stal vtedy myslim 315 € Neboj sa, na nic negativne nemysli. Podla mna je zaruceny uspech pozitvne myslenie. Takze hlavu hore, uz sa tesim na tvoje fotky testov s // 🙂

miskab
23. feb 2015

@lilly158 DAKUJEM si zlata aj ja tebe prajem aby si mala cim skor pozitivny testik 😉 🙂 a ides znova na ET? a zostavas v GF?

maminkakatkaslniecko1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilly158
24. feb 2015

@miskab - no chcela by som, ale urcite nie do Gynfivu - kvoli cenam ☹

miskab
24. feb 2015

@brona110 ahoj ako si dopadla , pozitivny testik?? 😉 🙂

miskab
24. feb 2015

@lilly158 aj ja to tak budem riesit ak by nevyslo KET tak pojdem do druheho centra tiez hlavne kvoli cenam ..

maminkakatkadaniskova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brona110
25. feb 2015

@miskab ahoj, nevyslo to. Takze mesiac nutena pauza a pojdeme si pre dalsie. Teraz to uz musi vyjst 🙂

bubbbulik
25. feb 2015

@lilly158 ahoj a do akeho centra idete??lebo aj ja chodim do gin fivu,,,a neodradzaju ma len ceny ...takže ked si budem mat vybrat centrum chcem aby som sa rozhodla sprawne,,,zatial uvažujeme nad Brnom len to je dost daleko 😒 Ale ked nebude ina možnost nebudem mat ny vyber

bubbbulik
25. feb 2015

@janinuska ahoj ake nove centrum otvorili v ba??dakujem??

miskab
25. feb 2015

@brona110 neboj teraz to musiiii vyjst aj vyjde... a kolko mas este mrazacikov?

zuzana231
25. feb 2015

@lilly158 ahoj lilly. Chcela som sa spýtať, že hneď pri prvej konzultácie ohladom Ket ti robili sono a stery? My sme už objednaní, ale asi budem mať vtedy menzes. A oni odporučia koľko embriok rozmraziť, alebo je to len na nás? Ako som čítala, tak vam Ket nevysiel, to ma mrzmrzí ☹

brona110
25. feb 2015

@miskab mame este 4 blastocysty po PK

10a
25. feb 2015

mam lieky po IVF 2015 Orgalutran 0,25mg/05 ml - 4 x inj., Fostimon HP 75 UI - 3 x, Merional HP 75 UI - 5 x, Clostilbegyt - 5 ks, Duphaston - 11 ks, Utrogestan - 1 balenie

lilly158
25. feb 2015

@bubbbulik - ahoj 🙂 no rozmyslame nad Ferticentom, tam je totiz IVF - ICSI aj PK hradena poistovnou. Neviem akonje to mozne, ale je to tak. Plati sa iba za lieky, no horsie je to potom z KETmi, tie tam stoja 300 eur. No dufam, ze nam vyde ET 🙂

lilly158
25. feb 2015

@zuzana231 - ahoj 🙂 no ja som tam isla tak, aby ma mohli hned aj skontrolovat. Ak ti mozem poradit, tak sa preobjednaj, kedze teraz sa za kazdu konzultaciu plati, aby si tam nemusela chodit viac krat. Oni ich rozmrazuju postupne. Ak sa nerozmrazi, tak rozmrazuju dalsie. Najlepsie su jednobunkove a tie dat na PK. Jednobunkove sa rozmrazuju lepsie ako blastocysty. My sme mali prvy KET uspesny, ale len do 6 tt a druhy neuspesny ☹ Drzim ti palce 🙂

janinuska
25. feb 2015

@bubbbulik Repromedica, je to nove otvorene centrum, horšie je že moj muž už nechce nikde ist, tak papam aspon všelijake vitaminy na podporu otehotnenia, ale 6 rokov je už fakt dlho.

zuzana231
25. feb 2015

@lilly158 ďakujem za radu 🙂 my máme 2 blastocysty a 12 jednobunkovych ak si dobre pamätám. To som nevedela, že aj rozmrazené sa ešte dávajú na PK. Musíme ešte porozmýšľať 🙂 aj ja držím palce, aby vám to vyšlo pri ďalšom pokuse 🙂

scheflera
25. feb 2015

ahojte.ja som dnes bola na 1.konzultácii v brne.je to síce daleko,ale oprotiGF 1000 a jedno,čo sa týka prístupu,ústretovosti,možností a postupov.
a najviac som bola vyvalená z toho,že sa pýtali,či mám v poriadku štítnu žľazu a či si prajem ju vyšetriť,tak mi hned zobrali krv a výsledok mi príde mailom.vlastne všetko,čo sa dá riešia mailom alebo cez mobil.celkovo absolvujem len 3 návštevy do ET,kedže vyšetrenia mám porobené v GF,nepotrebovali to ani písomne doložiť. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre