Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mom311
10. aug 2016

@baby24 urcite vkladat. Mne poradili kupit si canesten tabletu/cipok. Ten ma pribaleny taky aplikator a jeho rozmer je presne idealny na tie gulicky utrogestan. S tym si to zavedies perfektne. Akurat ti ostane ten canesten cipok. Ale sak netreba vyhadzovat. Ktovie kedy sa zide. ☺️

ria294
10. aug 2016

@veroniq85 je pravda aj čo ti písala mom311 a tiež aj zuzsat. Nepíšeš koĺko máš rokov, tak aj podĺa toho záleží, čo povedať v car. Ja mám 39, na konzultácii som bola prvý krát začiatkom mája, a priznala som sa, že skúšame s partnerom 4mesiace a bezúspešne .....noo v mojom prípade sa nad tým ani nezamýšlali ( nemám načo čakať). Urobili mi vstupnú prehliadku sono, hor.profil, kultiváciu, hyfosy a partner spermiogram 15eu. Nakoĺko u mňa je problém vek a mám nízku hladinu AMH (ovarialna rezerva), mi najskôr navrhli liečbu DHEA tabliet 3mesiace. Tak až po doužívaní liekov ak neotehotniem prirodzene sa mám ísť do car koncom augusta a začneme so stimuláciou a následne IVF. Takže naozaj záleží od toho aký je problém u vás, ale myslím , že zato nič nedáte, ak tam pôjdete, podstúpite vyšetrenia, konzultáciu a sami sa rozhodnete čo urobíte 😉

ria294
10. aug 2016

@veroniq85 zabudla som ešte dodať, hyfosy 125eu

baby24
10. aug 2016

@mom311 tak budem vkladať.... A čo stojí ten canesten cipok?? Je to kvôli fazulke aby sš uchytila myslíš že je problém ak som to dva dni zapijala?? ☹

mom311
11. aug 2016

@baby24 nepamatam si,co to stoji. A to,ze to zapijas vobec problem nie je. Ved su Situacie,ze sa to proste vlozit neda,ale nam v gynfiv vraveli,ze je lepsie vkladat,lebo ta ucinna latka ide priamo tam,kde ma ist a nemusi prejst cez cely organizmus.

baby24
11. aug 2016

@mom311 mne to odtiaľ vypadáva a nechce ten progrsteron ostať....

janula2003
11. aug 2016

@baby24 ten canesten stoji tusim 9,5€ ci kolko, ale mne to napr. vobec nevyhovovalo...a myslis, ze ti vypadava? lebo ten obal "vypadaval" aj mne proste sa cely neroztopil alebo ako to mam nazvat..

veroniq85
11. aug 2016

@ria294
@mom311 dievcata aj vam dakujem za odpoved. Ano nemam predstavu ako to funguje v tychto centrach preto som sa pytala. V aprili som mala 31 a muz 32 a mame 2 rocneho syna a teraz sa nam nedari druhe a ano mozno prehanam ale ide o to ze sme z toho psychicky vyčerpaní. Kazdy hovori ze to chce len cas ale mna napada ze ci sme zdravotne v poriadku. Preto sme chceli spermiogram. A pre mna hormonalny profil a folikulometriu. Viem ze to robi aj gynekolog ale ten ma odbil ze az po roku tak preto som myslela ze v sukromnom centre ta vysetria aj skorej ked si zato zaplatis. Ak budu vysledky v poriadku nemam problem sa dalej doma snazit polroka ale uz len to ze budeme vediet ze sme v poriadku vela urobi na nasej psychike. A ak by vysledky neboli dobre nemam problem si zaplatit nimi navrhovany dalsi postup. Vitaminy som necakala ze mi budu predpisovať skor nejake hormony. Jedna znama z ihriska mi rozpravala ona mala dve deti po sebe v 30 a ked mala 37 tak chceli ďalšie. Polroka sa im nedarilo tak isli do centra. Vraj im predpisali lieky a povedali kedy maju mat sex a vyslo im to. Tak preto som si myslela ze aj nieco riesia ze nie hned posielaju na umele oplodnenie. Ale samozrejme uvidim ako to dopadne. Dakujem pekne za vase postrehy a prajem vam pekny den

mom311
11. aug 2016

@baby24 to ze cast toho vypadne neskor vobec nevadi. To vravela sestricka. Vraj to co sa tam malo rozpistit a dostat sa,tak to podstatne tam ostalo a zvysok "vypadne". Tiez som si myslela,ze to cele komplet tam musi ostat. Vraj nemusi.

mom311
11. aug 2016

@veroniq85 vobec neprehanas. Kazdy tu tuzbu po dietati preziva po svojom. Je pravda,ze neistota hlavne ako na tom clovek je,je najhorsia pre psychiku. A mozno to cele prebehne,tak ako ti spomenula ta znama. Drzim palce.

leelloo
11. aug 2016

@mom311 pekne si to napisala, niektore veci naozaj netreba silit, ked sa na to clovek neciti. Nie sme vsetci hrdinovia 🙂 V telke som nedavno pozerala program o "zazracnych" tehotenstvach, bol tam jeden par, ktoremu sa nedarilo otehotniet kvoli nejakym problemom s maternicou, po dlhorocnych skusaniach im nakoniec ostala jedina moznost, vyuzit nahradnu matku, ktora im porodila dieta. Po par rokoch ta zena zrazu zistila, ze je tehotna, jej telo sa proste nejako "preplo" a nakoniec si vynosila este svoje vlastne 2 deti. Boli velmi vdacni za vsetky deticky, tak sa rozhodli, ze vratia kusok stastia, co im bolo dane a vynosila dalsie 3 deti ako nahradna matka, posledne ako 41-rocna. Velmi pekny pribeh, cloveku to dava ten dobry pocit, ze na svete sa stale deju zazraky a ze obcas tie zazraky nie su len s Bozou pomocou, ale aj s tou ludskou 🙂

mom311
11. aug 2016

@leelloo no mme by pomohla len transplantacia maternice a aj ked sa to uz robi,tak je to stale v plienkach a u nas to mozno tak o 20-30rokov o tom budeme pocut.

leelloo
11. aug 2016

@mom311 tak som to nemyslela, je mi jasne, ze bez maternice ani zazrak nepomoze 🙂 len ma napadol tento pribeh v suvislosti s tym, ze si mame vazit aj to malo, co nam bolo dopriate. Tak ako si oni vazili a zivot im potom doprial bonus 🙂

baby24
11. aug 2016

@janula2003 nie ta tabletka progrsteron sa,tam nedá vsunut... 🙂 keď idem dať preč prst vypadne ☹

baby24
11. aug 2016

@mom311 aha tak budem skúšať.... 🙂

janula2003
11. aug 2016

@baby24 ten canesten je ale na Utrogestan...urcite to zvladnes len za pomoci prstou :D

chelly
11. aug 2016

@baby24 aké presne máš tie lieky? lebo utrogestan sa vkladá ale progesteron ladee pharma sa zapíja

mom311
11. aug 2016

@leelloo ja viem,ze si to tak nemyslela. Inak but nahradnou matkou by som dokazala byt,ale naopak,ze mat nahradnu matku,tak s tym mam problem. Je to asi preto,ze neviem okontrolovat,co presne robi,co konzumuje,ci naozaj nefajci a neda si fak ani len kavpku alkoholu. Ked tieto veci nemozem mat pod kontrolou,tak s tym mam vazny problem. V cechach bol pripad,kde nahradna matka zatajila neurologicke ochorenie a odnieo si to babo. A co teraz? Vezmes si poskodene dieta. A ked sa ta raz v buducnosti opyta,ze preco sa mu to stalo,tak com mu mam povedat? Toho by som sa ja velmi bala.

baby24
11. aug 2016

@janula2003 ja mám progesteron 100 mg a mám vkladať 200 mg a progesteron a utrogestan účinky sú tie isté??

baby24
11. aug 2016

@chelly progesteron ale na recepte som mala utrogestan a dali mi progesteron

chelly
11. aug 2016

@baby24 utrogestan ma ucinnu latku progesteron, je to len obchodny nazov. takze progesteron od ladee pharmy je ten isty, akurat ze ten sa zapija. tak ak mas ten, tak ho nevkladaj.

baby24
11. aug 2016

@chelly ďakujem si pokladik... Ale raz som to už vložila lebo sestrička mi kazala

zuzsat
11. aug 2016

@chelly v letaku je ze sa zapija ja som ho na pokyn lekara vkladala. prigesteton je silnejsi ako utrogestan.

zuzsat
11. aug 2016

@baby24 jednoznacne vkladat. ak ho das uplne ku krcku tak nesklzne. teda aspon ja som s tym nemala absolutne problem

maffinbb
11. aug 2016

Jedno z prvych vysetreni a uz problemy. Partner ma zly spermiogrm. Len 0,4mil spermii na ml. Daju sa z takeho mnozstva vybrat tie spravne a silne? Okrem icsi nejake dalsie rady?

baby24
11. aug 2016

@zuzsat no prve dva dni som zapijala myslis ze vadi??

miskab
11. aug 2016

Babulky prosim vas ako dlho sa pichaju injekcie ? cakam na schvalenie od poistovne, a poom sa zacina pichat od 21 dna cyklu dostanem menzes sa pridavaju injekcie a potom este jeden menzes a az potom sa ide na odber vajicok? uz si to nepamätam.

zuzsat
12. aug 2016

@baby24 podla mna nevadi. drzim palceky 😉

janula2003
12. aug 2016

@miskab cauko...hmm ak myslis IVF, tak zacinas pichat ako ti povedali 21 DC potom cakas na ms, a zacnu kontroly a ked dozreju ides na punkciu (OPU) a ak vsetko bude OK ides na vklad (ET)...ja som to teraz pocitala od prvej injekcie po vklad bolo 31 dni...a dufas, ze dalsia ms uz nepride

baby24
13. aug 2016

Baby som 3.Deň po transfere a mám neuveriteľné pichanie v brusku viete mi dať skúsenosť či je to ok alebo nie a strašne som hladná až mi je zle... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre