Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

miskab
7. mar 2011

@babulka555 Ja chodim k Dr. Behunovej no mne tiez dala na vyber ze laparoskopia alebo hentnen zakrok s tou kontrastnou latkou tak som hned povedala ze nechcem laparoskopiu ze rdsej hentak,len ked budem mat zrasty tak to mi aj tak asi budu robit lararku?? No uvidim ako to dopadne stvrtok mi to idu robit 😒 Sa toho bojim.

miskab
7. mar 2011

@ivica7793 Tak to je super ze si o.k, A ako teraz pokracujete,co vas este caka?

pici
7. mar 2011

@elise sklamem ta, ale nic neporiesia. hadam to zvladnes. bez narkozy ta rezat nemozu a spinal ti robit nikto nebude .... to je privelka zataz na 20 minutovy zakrok
@miskab ja som bola na laparke dva krat a priechodnost a keby som si mohla vybrat tak na laparku idem kazdy tyzden radsej ako keby mi zaziva este raz niekto mal robit priechodnost a presne tak, priechodnost a jej zistovanie nie je az taka super metoda, pretoze priechodnost som mala ok, a pocas laparky zistili zrasty na pravom vajecniku. ak priechodnost mat dobru nebudes , tak je docela mozne ze ta ta laparka neminie

miskab
7. mar 2011

@pici to tak strasne boli??? nooooo tak mam sa na co tesit ☹

pici
7. mar 2011

@miskab mna to bolelo dost.

elise
8. mar 2011

začínam mať zo všetkého strach, ale m,usím to kôli bábenku zvládnuť. 😉

miskab
8. mar 2011

@elise veru aj ja mam strach zo vsetkeho,ale musime to zvladnut,,,,,,a budeme coskoro vsetky tehu 🙂

babulka123
8. mar 2011

ahojte babulky .. prepacte ze vam skacem do hovoru a vasej temy ale patrila som jednej z vas.. chodila som do GF a pravdu povediac som odtial zdrhla..

citam ze sa chystate na laparku a na prefuky a neviem co .. spermiogram maju vasi chlapi ok? u nas bol problem so spermiogramom, velmi zly a dr. MNA hned posielal na laparku a na neviem co .. a potom ked som sa o tom bavila s mojim gynodosom , tak som sa ho pytala na to a povedal ze je to blbost.. naco ist na laparku ak ma problem manzel v spermiograme, aj tak mi budu robit umele oplodenie a oplodnene vajicka vkladat do maternice.. aj keby mi zistili na laparke zrasty a neviem co , neriesi to to , ze vajicko ide priamo do maternice.. tak skuste nad tym pouvazovat..
ak vam odporucili IUI { len vstrek opratych spermii} tak toho sa to samozrejme netyka..

to je len moj nazor a moja skusenost, presla som po 1 nevydarenom zakroku a minutych straaasne vela penazi do Ferticentu a mame tereaz uz 19 mes. babulku ktora nam robi len a len radost..

ps.s vsetkym vam velmi drzim palce.. chce to pevne nervy a doveru sama v seba a bude to ok.. drzte sa..

pici
8. mar 2011

@babulka123 prave kvoli IUI, ktorym vacsina zacina musi byt laparka a ostatne veci overene..

ivica7793
8. mar 2011

@miskab tak mne 28.2. na druhom odbere potvrdili tehotenstvo, bola som na odber pre istotu aj 4.3. lebo deň predtým som mala hnedastý výtok a bolesti, ale odber potvrdil, že som tehotná HSG stúpa....lenže dnes ma začalo znovu bolieť brucho, ale čo je horšie, že mám pocit, ako by sa mi spúšťala mrcha...mám krvavý výtok 😲 a neviem teraz čo mám robiť, že čo to je.

miskab
8. mar 2011

@ivica7793 moja chod radsej doktorovi,,,,aby si sa uistila ze je vsetko v poriadku

annamary27
8. mar 2011

@ivica7793 no,ked sa to zhorší určite chod k lekárovi alebo na pohotovosť ,držím palce.

pici
8. mar 2011

@ivica7793 ja by som isla k lekarovi okamzite

babulka123
8. mar 2011

@pici ano ano .. to uznavam.. len ked ma niekto uplne ze zly spermiogram tak ani IUI nepomoze..

pici
9. mar 2011

@babulka123 no to tiez nie je jednoznacne... ked je totalne zly spermiogram a ide sa cez darcu, tak IUI sa robit moze a to ti bez laparky neurobia... ja si myslim ze laparkou sa nic nepokazilo, v mojom pripade sa len doslo na to, preco to nejde prirodzene atd.. ale samozrejme zalezi od kazdeho pripadu....

alabu
10. mar 2011

@pici laparku nerobia kazdemu...napr. mne nie 😀 ...mne robili len prefuky kontratnou latkou...

alabu
10. mar 2011

@ericka007 tak ja som bola u hematologicky...zlata doktorka, vsetko mi vysvetlila, popytala som sa jej aj na tie nase Rh faktory opacne..a ze to je skor riziko pri porode a druhom tehotenstve...vraj otehotnenie to neovplyvnuje..tak chvalabohu 😉
5.maja som sa objednala do Prahy na reprodukcnu imunologiu...som zvedava ako sa budu v GF tvarit ked budem od nich chciet kopie vysetreni co mi robili, ze idem sama do Prahy....sa tesim 😖 😀

ozaj videla som ultrazvuk...pekne rastiete🙂)))))))))))este si doma na PN?

ericka007
10. mar 2011

@alabu
Tak to je super že je ďalšia vec v poriadku. Dúfam že v Prahe na niečo prídu a druhý pokus bude úspešný, moc vám to prajem 🙂 Daj vedieť ako zareagovali v GF tiež som na to zvedavá. Ja som stále na PN, ale asi je to tak lepšie dr. ma sleduje každé dva týždne. Včerajšia kontrola bola neskutočná. Dr. vravel že krpčeka by bolo dobré nahrať ako sa predvádzal. 22 marca nám budú robiť testy na choroby tak dúfam že dopadnú dobre a strach konečne opadne. Myslela som si že tých 10 dní čakania či sa to podarilo je najhoršie, ale potom čakáš kým prejde rizikové obdobie (1 trimester ), a potom ako dopadnú testy. Už sa teším, keď aj tie budú za nami a ja si to budem už len užívať bez strachu 😀

ericka007
10. mar 2011

@balinka
Ahoj dlho som o tebe nepočula a tak by som rada vedela ako sa máte. Je už vidno bruško? A ako ti dopadli výsledky? 😀

miriamka
10. mar 2011

Baby,viem ze som sa uz raz pytala...ale robia zakroky v GF ak vyjde termin aj cez vikend?

luly3
10. mar 2011

@miriamka ahoj hej robia 😉

guginenka
10. mar 2011

ahojte dievčatá, od apríla ideme s mm na druhy pokus 🙂 viete mi niečo povedať o dr. harbulákovi? ďakujem

miskab
10. mar 2011

No dnes som bola v GF na prefuky,,,chvala bohu uz to mam za sebou,laparka nie je potrebna nebudu mi ju robit mam vsetko v poriadku,ziadost na IVF podana uz len cakat na schvalenie a ide sa na to 🙂

mychalkaa
10. mar 2011

@miskab Super , som rada že to dopadlo dobre a máš to za sebou 🙂

annamary27
10. mar 2011

@miskab že to nebolo nič hrozné 😵 😵 😵 😵 😵

miskab
11. mar 2011

@mychalkaa Ahoj moja no chvala bohu uz to mam za sebou,uz len cakame na schvalenie od poistovne a ideme na to 🙂

miskab
11. mar 2011

@annamary27 Mala si pravdu moja vobec to nebolo nic hrozne v pohode sa to dalo zvladnut a na ziadnu laparoskopiu uz nemusim ist mam vsetko v poriadku 🙂 No a este cakame na vysledky z genetiky.

annamary27
11. mar 2011

@miskab 😵 😵 😵 😵 😵 ,nech aj tie dobre dopadnú.

miskab
12. mar 2011

@annamary27 dakujeeeem 😉

moncici
13. mar 2011

Ahoj baby chodím do Gyn fivu ako vy tento mesiac ma čaká IVF ,mala by som si začať pichať injekcie ale velmi sa toho bojím neviete mi poradiť ako nato aspon na tie 3 menopury môžem si ich dať do injekcie na raz 🤐 dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre