Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
8. júl 2012

@maruskaaaa jéj dakujem si milá až mato dojalo,lebo sme sa s drahým trošku pohádali a je mi smutno ☹ kvoli jeho sestrnice narodilo sa jej pred 2 dňami bábo a dneska priniesol radostník a povedal aby sme došli pozrieť a já nemám síl a ani energiu ísť pozrieť malé bábo,ked my bojujeme už 7 rokov o vlastné nikto to nepochopí čo to nezažil 😒

ivka3901
8. júl 2012

@elise myslíš?gelinke som to písala,že dneska som asi 27 deň po et a ked sa malinky uhniezdil až 9 deň tak by som teoreticky mohla byť v 2 týždni a neviem či by tam niečo bude vidieť 😒 inak test som si robila,ale nezohnala som mamatest 10 tak som si kúpila rapid clear a robila som si ho dneska o 17 00 hod,hned ako sme prišli domov a bol tam taký slabší duch,ale skúsim si spraviť zajtra ráno tak uvidím 😒

elise
8. júl 2012

@ivka3901 ivka skus ten clera blue digitálny je sice drahší ale ukáže ti aj týždne TT

elise
8. júl 2012

@ivka3901 bábenko je dobre isť pozrieť chytiť na ruky a pomojkať sa snim hovori sa že sa to prichyti aj na teba🙂

ivka3901
8. júl 2012

@mistisa no práveže som si nerobila neboli na to podmienky vieš v stane a na záchodoch to neni moc praktické 😅 ale hned ako sme prišli dneska domov,ale až o 17 00 hod skor sa nedalo a robila som si rapidclear ten mamatest 10 som nezohnala a bol tam len slabý dušík ☹

ivka3901
8. júl 2012

@elise áno počula som o ňom idem zajtra tej dokyne a behnem aj do lekárne jako pojdem domov 🙂 a ked nadtým rozmýšľam tak máš pravdu,ale fakt sa bojím,že to po psychickej stránke nezvládnem,já neviem možno sa odhodlám a nazbieram síl aspom keby som bola tehu tak by som to tak tragicky nebrala 🙂

elise
8. júl 2012

@ivka3901 doktorke hlavne povedz že si si robila test a máš // aj ked je krv z centra negativna ale hcg pomaly stupalo skus zavolať zajtra ráno ake si mala hcg na poslednej krvi

ivka3901
8. júl 2012

@gelinka75 myslím na teba neboj všetko dobre dopadne a CHCEM čítať pozitívnu správičku 🙂 posielam cmuk tfuj tfuj tfuj 🙂 🙂 🙂

ivka3901
8. júl 2012

@elise mojka,ale dneska som si robila zas,ale až o 17 00 hod a bol slabý náznak ducha,ale bol to rapidclear tak neviem jeden ukáže dosť silného ducha a druhý zas nie 😒 no skúsim zavolať do centra,ked vstanem 🙂

monosana
9. júl 2012

Ahojte baby🙂
Ja som nova, ale zaujala ma vasa tema. V blizkej buducnosti sa aj ja chystam do Gyn-Fiv. Toto mi poradili. Tak to vyzera, ze ma caka diagnosticka laparoskopia a potom uvidime co dalej. Doteraz som sa liecila hormnonalnymi kurami, ale nepomohlo to:( S ktorým lekárom mate skusenosti?🙂
Vopred ďakujem pekne za odpovede🙂Pekný dník prajem!

gelinka75
9. júl 2012

@monosana ahoj, vitaj, ja mam dr. stenovu a som spokojna, liecila ma od januara v podstate, a aky mate problem, ze ides na laparku?

gelinka75
9. júl 2012

babiky krv je odovzdana, tak cakam, ale nervicky pracuju 😔 😨

mortiiss
9. júl 2012

@gelinka75 ahojky. Moc, moc zelam, aby bola pozitivna. Hej, boli to nervy - do 14.00 - skus to nejako v klude vydrzat, aj ked sa to moc neda

mortiiss
9. júl 2012

@gelinka75 nezabudni sa opytat na vysku HCG (verme, ze bude)

mistisa
9. júl 2012

@ivka3901 hm no moja som na teba zvedava ty si tusim zahada ako ja 🙂 aha tu mas tu fotecku 🙂

mistisa
9. júl 2012

@gelinka75 joooj mica drziiiim palceeeeeee 🙂 🙂 to musi byt pozitivne toto.aj si robila dnes este testi? ci uz nie?

gelinka75
9. júl 2012

@mortiiss ak budem este pri zmysloch tak sa opytam 😀

monosana
9. júl 2012

@gelinka75 ahoooj🙂 Ďakujem za odpoved🙂 Ano? A pomohla ti? Ostala si potom tehu?
Ja musim na laparo. Tu je moj príbeh: https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/dracia-liecba-a-vase-skusenosti-2/
Liecia ma uz davno, hormonalnymi liecbami. Som uz aj prilis nadopovana. Nedari sa nam:( Chceli by sme babo. Ale kedze mi ziadna liecba nepomohla, musim na diagnosticku laparo:( A preto by som rada najprv odisla do CAR nech mi tam poradia, co a ako dalej. Moj lekar mi chcel urobit laparo, ale ked uz aj tak budem musiet ist do CAR, mohol by mi to urobit ten doktor, pod ktoreho by som patrila. Ale bojim sa, nikdy som nebola este ani v nemocnici, ni to este v narkoze:( Tebe ako pomohla pani doktorka? Co si postupila gelinka? Hradila si nieco?

dadenka111
9. júl 2012

@gelinka75 uz som aj ja nedockavaaa. drzim paste 🙂 to HCG pytaj, ale mne ho povedali nemusela som sa pytat
@maruskaaaa
tak baby som zresetovana. az na ten negativny test v piatok sme mali krasny vikendik a zaklincovali sme to krstom malej neterky Nelky v nedelu a idem sa sustredit na pracu.

fifitko25
9. júl 2012

@gelinka75 kedy budeš vedieť výsledok mojka?

gelinka75
9. júl 2012

@dadenka111 nevidim to ruzovo moja a nieto este hcg 🤐 uvidime, stretla som v centre kocku co lezala vedla mna na OPU a tiez testy nic 😒

gelinka75
9. júl 2012

@fifitko25 az po druhej mam volat 🙂

fifitko25
9. júl 2012

@gelinka75 brrrrrrr hrozné čakanie, ale aj ja som tak čakala 😅 😅 tfuj tfuj, držím palce 😉

mistisa
9. júl 2012

@gelinka75 joooj micik uz sa ti to krati 🙂 odratavam ako keby sa o mna jednalo 🙂

gelinka75
9. júl 2012

@mistisa no, este cca 1,5 hod 🙂

mistisa
9. júl 2012

@gelinka75 pockaj ako rychlo ti to ujde 😀 😀 nieco si robkaj a ani sa nenazdas 🙂

jomini
9. júl 2012

@monosana Ahoj, ja chodim k dr. Stenovej, je mila, vsetko vysvetli do detailu, absolvovali sme prve ivf, sice neuspesne, pritom moj problem je banalny. Nejake kontroly, odber vajicok aj vklady mi robil dr. Harbulak, je to skvely doktor a clovek s velkym srdcom, takze jeho by som odporucala na 100 perc. Silno drzim palceky 🙂

monosana
9. júl 2012

@jomini Ďakujem krásne🙂 Uz aj iné baby mi odporucili práve jeho🙂 Tak to asi aj ostane. A mala si dvoch lekarov? Lebo som sa docitala, ze ked sa k niekomu objednas a vytvori ti kartu, zacne ta liecit, automaticky si jeho pacientkou🙂 Alebo je rozdelené, že ktorý lekár čo robi?
A kedže sa vam to nepodarilo (co mi je velmi luto:( ), idete tam zase? Ako to uhrádza poisťovna? Resp.museli ste za nieco aj platit? Ja som pozerala ich cenník, nie su moc lacný a neviem kedy a co mi hradi poisťovna. Ale ja si myslim,ze ked ma moj lekar odporuci, resp. mám nejaku diagnozu, co mi brani tomu aby som otehotnela,nemal by byt problém s poistovnou. Ci? 😒
Ďakujem velmi pekne za príspevok 😀

jomini
9. júl 2012

@monosana ked sa objednavas prvy krat, tak si povies lekara, ku kt. chces chodit, objednaju ta k nemu na konzultaciu, on ti vsetko vysvetli, navrhne vysetrenia aj liecbu, pre kazdu babu je hormalnalna stimulacia odlisna ,,sita na mieru podla tvojho veku a diagnoz,, (co je vyhoda, lebo su centra, kt. davaju kazdemu rovnaku horm. stimulaciu). K tvojmu lekarovi budes chodit vzdy na konzultacie ale na kontroly a zakroky ides vzdy k tomu, kt. ma sluzbu, cize tam si nevyberes (ja som bola tusim u kazdeho ich lekara a vsetci boli fajn).

Ivf preplaca ciastocne poistovna, teda zakladne zakroky a cca 2/3 z ceny liekov (tie su dost drahe). Ja som stimulovala dlhym protokolom s dipherelinom, gonalom a luverisom a doplacala som 250,- pricom luveris som dostala zadarmo z centra, inak je dost drahy. Este platis 105,- poplatok za krvne testy a folikumetriu pocas stimulacie.
Kompletne IVF s predlzenou kultivaciou embryi, jednym KET a mrazenim vyslo do 800,- (mm ma super spermogram, tak sme nepotrebovali ICSI)

..a ci pojdeme dalej, neviem, este cakam na vysledky z KET, v piatok mam ist na krv,no vcera som mala negativny testik..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre