Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

karkulka2014
4. feb 2015

@pancuska AHoj. Ďakujem za pozitívny prístup. Ako som tu čítala niektoré reakcie začala som byť skeptická k IVF v Gynfive. Chodím tiež k Harbulákovi a o týždeň začínam s dlhým protokolom. Po ET si zostala doma ležať aleo si normálne fungovala?

zuzanka05
4. feb 2015

@tyli Ahoj moja!Ako uz sme davno nepisali?No co rozhodla si odist?Aj ja som odisla a nezobrala som odtial ziadne papiere,ani som im nepovedala ze odidem...Ty potrebujes volakde tie vysledky?Ked chces ist do Brna tam nepotrebujes to viem sto percent 🙂Alebo ides inde?Maj sa pekne a dufam ze napises 🙂 🙂

annamary27
4. feb 2015

@tinulka26 ten prefuk je ked ti stričkou streknú do vajcovodov kontrastnú látku a doktor pritom sleduje cez ultrazvuk priechodnosť.

pancuska
4. feb 2015

@karkulka2014 ahoj ....no vies teraz sa mi uz dobre hovori ked mam vsetko za sebou a podarilo sa mi to ale rada budem druhym prikladom ...tiez som si vselico zazila ...dokonca som dostala pred 2 tyzdnami ranu pod pas!! jedna baba ktoru som tu na MK spoznala a ktora mi vela pomohla ....zistila som ze sa zabila...vies mna psychicky podporovala a sama potrebovala pomoc,mozno viac ako ja!! ale to je mimo temu ....ide o to ze musis byt silna a verit spolu sa podporovat s muzom a ist do vsetkeho vo dvojici...ja som po ET zostala doma...a hned ako mi povedali ze som tehotna som isla za gyn a vypisala som sa ...z dovodu ze som sa bala ze potratim,lebo v robote som musela dvihat tazsie predmety....ale aj z toho dovodu ze mi byvalo dost zle...inak mne laparku robili asi mesiac pred IVF 🙂 tiez som mala dlhy protokol....a lieky mas ake?

babo78
5. feb 2015

@annamary27 Tak skusim ist tam a opytat sa lebo mne ostalo velmi vela injekcii a liekov.

mistymay33
5. feb 2015

@katka17044 Určite sa to podarí,... treba pozitívne myslieť a predstavovať si ako keby to už vyšlo. Ja ti budem držať palce 🙂

mistymay33
5. feb 2015

@karkulka2014 Ahoj... ja som začala v pondelok s dlhým protokolom. Picham od pondelka Diphereline. Tiež som bola z tých informácii uplne zmätená, vlastne ešte som, ale lekárka ma ubežpečila, že mi to budú vysvetlovať krok po kroku vždy ked to bude aktuálne. Teraz som si zapamätala len to, že od 21 cyklu si mám pichať raz denne do brucha v tú istú hodinu diphereline a 2-4 den cyklu mám isť na kontrolu. tam mi povedia ďalší postup.

katka17044
5. feb 2015

@mistymay33 Dakujem pekne

katka17044
5. feb 2015

@mistymay33 keby nieco tak sa pytaj ja som o nieco popredu a je to moje 3ivf... ja som uz bola na tej prvej kontrole a hned v ten den mi pridali aj puregon 175 teraz idem na dalsiu kontrolu zajtra a ratam cca od 12-14 bude punkcia

karkulka2014
5. feb 2015

@pancuska Tak to ma mrzí..takéto veci sú veci sú strašne smutné :(
Ja som inak pozitívne naladená a inak ako bez krpca/krpcov neodchádzam z Gyn-fivu 🙂 Po IUI ma hneď poslali domov, nenechali ma ležať...ale teraz po ET si vydupem aspoň pol hodinku 🙂 Ty si koľko ležala po vklade?
Lieky mám Diphereline, Fostimon a Menopur. Začínam 16.2.

karkulka2014
5. feb 2015

@mistymay33 super....tak sa teším a s dvoj-týždňovým oneskorením ťa budem nasledovať 🙂 A hlavne držím palce nech sa podarí. Ku komu chodíš v GF? Mne dali Diphereline až od 24. dňa cyklu. Je to tvoje prvé IVF?

annamary27
5. feb 2015

@pancuska ahoj,to mi je ľúto s tou kamarátkou z MK,veľmi smutné ☹

pancuska
5. feb 2015

@karkulka2014 No ja som lezala viac ako bolo dovolene 🙂 uz nas sestricka tusim po 20minutach vyhanala domov ale prisiel tam dr Harbulak a ze ci sa nam dobre lezi....tak sme ze ano ci mozeme este lezat a on ze ani tak sme lezali dalej 🙂 a v aute som lezala tiez mala som sklopene nie uplne ale mala ...potom som si denne struhala mrkvu,s jablckom a citronom vraj to pomaha 🙂 to mi poradila jedna porodna baba 🙂 a lieky som mala tiez diphereline a menopur no miesto fostimonu som mala puregon ale cosi sa mi mari ze bol problem ho zohnat tak ho asi nahradili ....no nie som si ista 🙂 to je dobre ze si pozitivne naladena!! len tak dalej 🙂

pancuska
5. feb 2015

@annamary27 ja som na to prisla az po roku ked mi tolko neodpisovala!! mala som na nu aj ine kontakty okrem MK a naraz som si uvedomila ze uz je to rok co mi neodpisala....clovek pri dvojickach ani nestiha sledovat cas...vedela som ako to je s detmi ze aj zabudnes a tak...ked som zacala zistovat co sa jej stalo nemohla som to par dni predychat!! ona mala vtedy 21m dceru ktoru kojila a od doby kojenia ju chytali hrozne depky... mala jej pojedla nejake lieky a bola na tom zle,tak lezala s nou v nemocnici kde si podrezala zily a vyskocila z okna... nechapem doteraz velmi po tej malej tuzila,nemohli ju dlho mat ....tiez si vselico zazila-potraty a tak ...kym prisli na chybu...a nakoniec sa zabije!! to dievcatko zije, no bez mami!! ☹

annamary27
5. feb 2015

@pancuska fúúúha,to je strašná tragédia,nikto nevie,čo sa tomu druhému honí hlavou.chúďa malinké,takto prísť o maminku,neviem si to predstaviť,moja je teraz v podobnom veku.ufffffffff 😒

pancuska
5. feb 2015

@annamary27 ale ty uz mas polovicu tehu za sebou.... tiez budes mat junovcatko ako su moje 🙂 a malinka ti uz aj nieco blaboce?? lebo tym nasim sa akosi nechce len zaklad....
neter uz vyse tyzdna prenasa, bude mat chlapceka a tak sa bojim ze ma to chyti len akosi asi tretie uz mat nebudeme moct ....aj ked mrazenie si este platime....
vy tiez este platite?

annamary27
5. feb 2015

@karkulka2014 ahoj,ak môžem aj ja odpísať,tak po Et som ležala vždy aspon 20min a raz dokonca aj 40,asi mali málo ľudí.a tiež som bývala vždy po vklade doma na PNke a po úspešnom pokuse ma nechala gyn doma celé tehu.v robote len stres,behačky,dvíhanie aj ťažkých vecí,takže tam nebolo čo riešiť,ked už sa zadarilo tak sme robili pre to maximum,aby sa to aj udržalo,držím ti palce,mala som rovnaké injekcie.

annamary27
5. feb 2015

@pancuska my si tiež ešte platíme,možno ešte pár rokov,keby niečo,ale mm zatial o treťom počuť nechce,šak ten rodičák je o hubu,dosť síl nás stojí aj táto jedna duracelka a to žijem so svokrou na ktorej Terezka vysí skoro celý den,takže ma aj často odbremení,ale už má 70tku na krku tak s nou tiež moc nevládze.čo sa reči týka,ona od mala vedela dosť komunikovať znakovo a so zvukmi,človek ju normálne pochopí,tak ti všetko vysvetlí,tak všetko chápe.hovorí:MAMA,BABA,DEDO,KATKA,TATA,žABKA,KAčKA,HAVO,UJO,MOJA.

mistymay33
5. feb 2015

@katka17044 Ďakujem. Dobre chápem, že tá prvá kontrola je cez menštruáciu? ja mám dlhý protokol a v papieroch mám napísané, že prvá kontrola je 2-4 DC. Čo mi budú robiť?

mistymay33
5. feb 2015

@karkulka2014 Ja chodím k Mudr. Behúňovej. Je to moje prvé IVF, takže ešte som taká vyplašená, lebo neviem čo ma čaká a či niečo nepokazím. Lebo pri konzultácii som dostala hrozne veľa info a kým som prišla domov, tak sa mi to všetko pomiešalo v hlave a bola som z toho v strese. Ale že vraj krok po kroku pri každej kontrole mi všetko povedia ešte raz a podrobne 🙂
Tiež ideš prvý krát na IVF?

katka17044
5. feb 2015

@mistymay33 ano presne tak naj je ist na 4 den... ja uz vtedy ani nemam tak sa to dalo :D

mistymay33
5. feb 2015

@katka17044 dik. a v čom spočíva tá kontrola? budú mi brať aj krv?

katka17044
5. feb 2015

@mistymay33 ta prvá je len utrazvuk nic ine, krv ti budu brat az pri druhej kontrole. Teraz ti povedia co dalej napr. mne uz hned v ten den pridali puregon 175 tak uvidis co povedia tebe. Objednavat sa nemusis len tam rano prides ak ti to vychadza na vikend tak si zavolaj ci tam budu a aby o tebe vedeli.

stanka409
5. feb 2015

@mistymay33 Ja tiez chodim k dr. Behunovej, doteraz bola stale mila a ustretova. vysvetli vsetko, aj dvakrat 🙂

karkulka2014
5. feb 2015

@mistymay33 No tak silno držím palce. Aj naše prvé IVF to bude...ak bude. Ešte stále dúfam, že tento mesiac zostanem tehu 🙂 A plne ťa chápem..my sme išli na konzultáciu, ešte nie úplne rozhodnutí, že čo ďalej a odchádzala som s kopou papierov a receptov (ktoré mi pri nastupovaní do auto aj vypadli a poletovali po okolí 🙂 takže sú troška špinavé 🙂

karkulka2014
5. feb 2015

@annamary27 Ahoj, ďakujem za info...snáď aj mňa nechajú aspoň pol hoďku 🙂

karkulka2014
5. feb 2015

@pancuska no tak to vyskúšam 🙂 ja som počula aj že ananás pomáha...tak sa budem asi dopovať všetkým.

mistymay33
5. feb 2015

@stanka409 ano ano... ani ja s nou nemam ziadne problemy. Je mila 🙂 vlastne ja som este s nikym v GF nemala problemy. Dokonca prva IUI som mala na sibacku a doktor ktory mi to robil ma najskof oblial vodou a vysibal korbacikom 🙂

karkulka2014
5. feb 2015

A ešte jedna otázka...koľko máte rokov...ak to nie je tajomstvo? 🙂 A robili ste niečo špeciálne pred IVF..hlavne tie co sa im podarilo

pancuska
5. feb 2015

@karkulka2014 ked som bola na IVF mala som mesiac pred 32r 🙂 a predtym som chodila k bylinkarke Anna Kopačova sa vola.....no kedze ja som mala na prd vajcovody tak mi to nepomohlo a musela som ist na IVF no myslim ze to co mi nakazala pomohlo svojim sposobom urcite 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre