Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leelloo
3. jún 2016

@mkatkam neboj sa, ked povedala, ze su dobre, tak su dobre, iba vam vysvetli, ake testy robili 🙂

zuzanna_sc
3. jún 2016

@19lilly máme 4 embrya !!!!! podarilo sa,oplodniť obe ICSI a 2 zo 4 prirodzene , dohodli sme sa na predĺženej kultivácií,takže v utorok bude transér 🙂

leelloo
3. jún 2016

@zuzanna_sc gratulujem, to je super vysledok 🙂

zuzanna_sc
3. jún 2016

@leelloo ďakujem!!! verím,že o dva týždne,budem tiež písať o dobrom výsledku !!!

19lilly
3. jún 2016

@zuzanna_sc jeej gratulujem taktiez 🙂 to je super ze sa takto zadarilo

zuzanna_sc
3. jún 2016

@19lilly ďakujem 🙂

baby24
3. jún 2016

@zuzanna_sc ahoj citam tvoje prispevky a vyzera to tak ze si uz v tom ako doma hehh 🙂 chcela by som sa opyat co je to stimulka ako prebieha my totiz ideme na ivf...

mkatkam
3. jún 2016

@zuzanna_sc super, je to na dobrej ceste.

zuzsat
3. jún 2016

@zuzanna_sc gratulujem k prvemu uspechu, len nech sa uchytia, kolko si nechavas vlozit?

zuzanna_sc
3. jún 2016

@baby24 stimulka znamená hormonálna stimulácia vaječníkov,aby sa pripravili 🙂 -lieky alebo inekcie ktoré Ti predpíše doktora užívaš ich podľa protoklu,každí ich inak znáša,niekomu je zle,inému nie ,držím palce aby Vám to dobre dopadlo !!!
@mkatkam ďakujem,verím že dopadne,aj keď mám v noci strašné sny

@zuzsat ďakujem ,s drahým sme sa jednozačne zhodli že dve 🙂 a dve dáme zamraziť ale uvidím čo povie doktorka a ako sa budú vyvíjať.

baby24
3. jún 2016

@zuzanna_sc aby sa vajecniky pripravili na ivf?? Kolko trva ta stimulka??

19lilly
3. jún 2016

@baby24 zalezi od protokolu a od toho ako ti telo reaguje na stimulaciu ci si vytvaras viac vajicok alebo nie

baby24
3. jún 2016

@19lilly zevraj mam vela folikulov na pravej strane no son zvedava zatial idem len na hyfosy potom ivf... 🙂 len sa informujem.... 🙂

ria294
4. jún 2016

@kristinaon ahoj, ako sa máš....ako vám dopadol spermiogram?

zuzanna_sc
4. jún 2016

@baby24 no ano aby sa vaječníky "naštartovali" a aby dozrelo čo najviac vajíčok a vytvorili sa z nich kvalitné folikuly,ja som mala napr. spolu 15 vajíčok narastených(malých bolo veeľa-mám PCO) ale zobrali mi len 6,tie boli najlepšie.doktorka mi povedala že nezáleží na kvantite,ale na kvalite.Dĺžka hormonálnej stimulácie závisí od diagnózy,nie je to univerzálne,ale "šité" na mieru každej pacientke,mne to trvalo 15 dní od prvej inekcie po pichnutie poslednej dávky -pregnylu-ten sa pichá cca 36 hodín pred samotnou punkciou.

baby24
4. jún 2016

@zuzanna_sc fuuu uz nech začne celý ten proces lebo som fakt zúfalá dakujem za info čakám na ms a uvidíme čo a ako to všetko dopadne... ☹ Ďakujem a držím ti strašne silno palceky 🙂

zuzanna_sc
4. jún 2016

@baby24 ďakujem veľmi pekne,aj aj držím palce Vám a neboj sa,bude to dobré 🙂 ,ja som sa toho tiež bála,mala aj sny o tom dosť divné ale všetko je na dobrej ceste,každému sa ľahko hovorí aby sme si to nepripúšťali,nemysleli na to, atď. ale kto nezažil nevie aké to je,múdrovať viedia všetci,my keď sme sa rozhodli že podstúpime IVF tak sme o tom v rodine nikomu nehovorili,čím menej ľudí o tom vie,tak lepšie,vedia o tom len asi traja ľudia z nážho okolia.

xxxena
4. jún 2016

@zuzanna_sc držím palce k transferu, aby to dopadlo dobre!
Presne ako pises,ani mi sme to nepovedali rodine. Lebo keď sme boli na IUI Tak o tom vedeli každú chvíľku sa niečo pytali. A keď sa to nepodarilo tak že preco ako je to možné a bla bla .... tak sme sa rozhodli že to nepovieme. Lebo vtedy ma to dosť psychicky zlozilo. Všetci hneď si mysleli že to vide. To sa stalo v decembri. Teraz v máji som mala stimulku, odber a vklad a nikomu sme nič nepovedali. Lebo psychika je veľký carodej! Takže viem presne o čom pises

zuzanna_sc
4. jún 2016

@xxxena veď práve,my sme nehovorili ani o IUI,na tom som bola 3x,kedy Ti robili vklad?a koľko si si dala vložiť embrií?my sme sa dohodli s drahým že si dáme dve,len sa smejeme na tom,že jediný problém,ktorí máme (zatiaľ)že sa nám dvojičkový kočík nezmestí do výťahu 🙂 ,ale samozrejme necháme si poradiť od doktorky.

kristinaon
4. jún 2016

@ria294 ahoj.este nevieme vysledky lebo nam dali moznost ze nam vlozia vysledky do karty alebo budeme cakat...a dlho by sme cakali tak sme vybrali do karty a na konzultacii nam povedia snad bude vsetko ok..uviidme..potom napisem co nam povedali..ty sa ako mas?

xxxena
4. jún 2016

@zuzanna_sc na vklade som bola 23.5. Mala som 7vajíčok, ale len 2boli zrelé a z nich sa podarilo oplodnit jedno. Ani predĺženu kultivaciu sme nemali. Embryologicka odporucila vlozit už na tretí deň, aby bolo embryjko čím skôr v ,,domacom"prostredí. Teraz 2.6.som bola na krvi bola pozitivna ☺v pondelok idem na ďalšiu krv či hcg stupa tak ako ma. S partnerom veríme, že to dáme do úspešného konca a staneme sa hrdymi rodičmi ☺ kľudne sa opýtaj čo ta zaujíma ešte.

zuzanna_sc
4. jún 2016

@xxxena to je fantastické!!! teším sa s Vami,a verím že vám všetko dobre dopadne,ja mám vklad v utorok,máme 4 embrya a dohodli sme sa dr. na predĺženej kultivácií,tak uvidíme ako nám porastú 🙂
po transfere si bola doma? ja sa chystám do práce,ale neviem či to bude dobrý nápad,no už som bola doma teraz po punkcií,nebolo mi dobre.

xxxena
4. jún 2016

@zuzanna_sc dakujeme ☺aj ja prajem aby vám to prebehlo dobre,a záver bol pozitivny. Keď je viac embrii tak odporúčajú PK ale tým že my sme mali jedno tak odporucili vložiť. Ja som doma od polky apríla, dala som výpoveď v práci. Aby som bola psychicky pripravená,nakoľko pri mojej práci by som stimulku nezvladla. Partner stojí pri mne. Dokonca mi pichal injekcia ja mám z nich veľký strach. Pred pracou si privstaval aby mi to v klude pichol. Po punkcii sa o mňa staral,a po vklade mi tri dní nedovolil nič robiť v domácnosti. Varil, jedlo mi pripravoval. Keby mohol aj na wc za mňa chodi. Hihi. Som.mu za to vďačná! !! Aj do dnes mi nedovoli nič náročné robiť.
Po vklade som bola naozaj v klude skoro až do krvi, iba nejaké malé prechadzky, na nákupe sme bolí ale inak stále som len ležala.

zuzanna_sc
4. jún 2016

@xxxena ja som sa pýtala dr.či by som nemohla ísť na PN-ku a ona že na neplodnosť pnka nieje! jedine ak by mi môj obvodný gynekológ ju vypísal na niečo iné,ja stojím celý deň v práci na nohách.mne chcel tiež môj chlap pichať injekcie,ale to som mu zamietla,našťastie mi to mal kto pichať.Je zlatý že sa tak o Teba stará,nech mu to vydrží čo najdlhšie 🙂

ria294
4. jún 2016

@kristinaon mám sa dobre, pomaly čakám na 10teho 🙂 tak nech to dobe dopadne , dáme si vedieť 😉

xxxena
4. jún 2016

@zuzanna_sc preto som z roboty odišla. Lebo by som to nedala . Tiež som stala 11hodín na nohach.
Kam chodíš do centra? Áno stará, on vždy keď treba. ☺Nemôžem povedať na neho nič zle. Je super! ! O injekcie som ho automaticky poziadala ja a ani sekundu nevahal. Aj keď som sa triasla ako osika vždy má upokojil. Viem ze pred nim sa nemusim hrať na hrdinku, a pretvarovať sa.
Skús ísť svojmu gynekologovi a dohodnut sa s ním či by tá nevypisal. Majú pravdu nie je to dôvod na PN. Odporucaju jeden deň oddychu a potom normalne fungovať.

zuzanna_sc
4. jún 2016

@xxxena chodím do Gyn-Fiv k Dr.Stenovej,asi to aj urobím,dám sa vypísať,odísť z práce nechcem.

xxxena
4. jún 2016

@zuzanna_sc skús sa naozaj opýtať.podľa mňa oddych,kľud a okolity stres zvyšuje tiez šance. Ja tiež chodím do gyn fiv k dr.Harbulakovi. on mi robil punkciu a dr.behunova vklad.

baby24
4. jún 2016

@zuzanna_sc u nás je to taktiež vie o tom len moja mamina a dosť nám pomáha to zvládnuť takže ešte raz držím palceky a daj vediet ako si dopadla.. 🙂

misela103
7. jún 2016

Ahojte 🙂 Baby tie čo ste boli na genetike... je možnosť, že zavolajú aj skôr ako 3 mesiace? 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre