Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadkasuh
27. mar 2015

@katka17044 Ahoj ket sa da absolvovat hned v dalsom cykle, akurat od 1 dna treba brat lieky (estrofem). Ja som absolvovala 3KET hned po sebe. Pri poslednom som hovorila ,ze ak z toho nic nebude dam si mesiac dva pauzu. Nakoniec sa pauza nekonala 🙂.

katka17044
27. mar 2015

@dadkasuh tak to je paráda 🙂, dúfam sa aj mne už podarí... tak ja som dostala menzes ako hodinky v čase po et mala som chvíľku zvýšené hcg a teda keď príde tá druhá už môžem ísť na ket. Ďakujem

amy25
27. mar 2015

@sabuska26 inofolik zabera az tak po troch mesiacoch. Myslim ze by ti mohol pomôcť s tou ovulkou. Najlepsie by bolo, keby ho beries uz tri mesiace a az potom ta zacnu s hormonmi stimulovat.

sabuska26
27. mar 2015

amy25..............no myslim ze vcera som mala konecne ovulaciu....hlien a mala som aj strasne bolesti...myslim ze mi ten prefuk pomohol......no uvidime co bude,ale istotne ho budem brat tie tri mesiace mynimalne,hadam sa mi ciklus napravi..................inak niektore pisali,ze im zabral hned inofolik...tak neviem...

katka676
27. mar 2015

@mo3326 ako sa citis? este si stale ubolena? uz vies kedy mate embrio transfer? Ja mam OPU az v pondelok....som dufala v nedelu :(

amy25
27. mar 2015

@sabuska26 tri mesiace nestaci. Po troch by mal zabrat, ale brat musis dalej aby ucinkoval stale. A mozno ti zaberie hned+ ten prefuk a budu z toho //. 🙂

ekyna
27. mar 2015

@amy25 mne zabral inofolic takmer hned. V druhom mesiaci som otehotnela. Ale ja som mala len lahsi stupen polycystickych vajecnikov

amy25
27. mar 2015

@ekyna ja som po troch mesiacoch brania dostala kramy sama od seba a potom mi naskocil cyklus. Tak zato beriem ze tri mes. Mozno pomohol k ovulke aj skor, len ja mam aj slabo priechodne vajcovody, a viac problemov ako len pco.

mo3326
27. mar 2015

@katka676 už je mi dobre, dva dni boli také horšie ale už včera to bolo lepšie 🙂, v nedeľu idem na ET, mohli sme sa stretnút ☹

samotarkadela
27. mar 2015

@mo3326
@katka676
Mne meskal skoro tyzden menzes ☹ Co sa mi stava mozno tak raz do roka 🙂 Takze teraz sa to muselo stat. V pondelok idem teda este len na prvy ultrazvuk. Som zvedava ako pochodim.

Kati,
Tak na Velkonocny pondelok pojdes na to?

Mo3326,
Mam taku otazocku ci bolo treba vsetko vyplatit v ten den odberu vajicok.

sabuska26
27. mar 2015

amy25.....no snad by si mala pravdu a zabral by....to by som bola ta najstastnejsia zena na svete....a konecne by tam boli tie dve //..... no ja mam syndrom PCO a endometriozu.....ale chvala bohu ze aspom tie vajcovody mam priechodne...

sabuska26
27. mar 2015

amy25.....ty si sa ako dlho liecila a diagnoza???

blcha76
28. mar 2015

@sabuska26 Ahoj. Ja som tiež chodila Dr.Stenovej. Nás celé to chodenie do Gyn-fivu (vyšetrenia, lieky, injekcie, 3xIUI, 1xIVF (ICSI), embryoskop, cesta(boli sme v BA 32krát)... atď) vyšlo na cca 3.000 €. Ale neľutujem ani cent, lebo teraz mám doma tento pokladík 🙂 ...

mo3326
28. mar 2015

@samotarkadela nie, platím v nedelu pri ET

amy25
28. mar 2015

@sabuska26 snaha o babo cca 5 rokov, raz sa zadarilo prirodzene. Babatko nam ale zomrelo, malo chore srdiecko. Okrem pco mam endometriozu, slabo priechodne vajcovody, trombifiliu, problem so spracovanim cukrov.

katka676
28. mar 2015

@mo3326 no ved toto ma tiez mrzi, ze sa minieme....ale tak ci tak budem na Teba zajtra intenzivne mysliet, nech ti zajtra daju bojovnikov a dobre ich ulozia. Kolko si davas? Jedno, ci dve embrijka? Ja idem o dve hodky na injekciu Pregnylu.

katka676
28. mar 2015

@samotarkadela ahoj, nie dalsi pondelok, ale uz teraz 30.3. sa mi to blizi a zacinam byt nervoooozna. Ty si uz tiez o kusok blizsie ;)

sabuska26
29. mar 2015

blcha76......jej to je super...gratulujem mas krasnu dcerku....to veru ze nemas co lutovat

sabuska26
29. mar 2015

amy25......to my je velmi luto...... ale teras sa mas s coho tesit,ved sa ti to uz pomalicky blizi.....no ach jaj,niektore zeny aki my si co vsetko musia vitrpiet a niektore...muz len po nich hodi trenky a uzaj to je tam...strasne toto...

scheflera
29. mar 2015

To je super,že niekto musí ísť do GF 32krát,kým sa dočká!Ja chodím do Brna,boli sme tam 2 krát.Ten prvýkrát naám porobili vstupnú konzultáciu a všetky vyšetrenia,mne aj mm, a nejakú vzorku lieku,len aby videli ako reagujem.
Druhýkrát som bola na kontrole a dostala som protokol.Do ET tam pôjdem 2krát.Dostanem test,ktorý si urobím doma na desiaty den a v prípade pozitiviti sa dohodnem na ultrazvuku,ked je negatívny,musím prísť na krv.To je spolu 5krát.To je kopa ušetreného času a benzínu 😎 😎 😎

amy25
29. mar 2015

@scheflera len je podla mna rozdiel kto ma co uz za sebou. Ja som mala vysetreni dost od mijho doktora, takze celkovo sme boli v GF asi 10x. Vratane konzultacii, folikulometrii, odberu vajicok, vkladu a kontrolnej krvy. Tebe teraz folikulometria odpada, takze je to zhruba rovnako.

mo3326
29. mar 2015

@katka676 akurát som sa zobudila, lebo od rána bol taký frmol že som si po obede fajnovo zaspinkala. malý hrášok v brušku, pevne verím že bude bojovník a sa uchytí 🙂 držím ti zajtra palce, daj potov vedieť ako si dopadla. no to brucho po punkcii mám stále veľké /ja som si vybrala na všetky zákroky teeeeplákyyy - pohodlné, netlačia/ móda ide bokom 🙂. a ako sa cítiš?

katka676
29. mar 2015

@mo3326 ja som dnešok tiež prespala. To asi ten pregnyl.....držím hrasku päste nech sa pekne ujme. Dostala si aj fotku svojho bojovníka?...a ďakujem...dám vedieť ako dopadnem

mo3326
29. mar 2015

@katka676 fotku mi nedali, ani neviem či dávajú keď sa to ešte nezahryzlo 🙂 ale bolo to super vidieť to, držím ti palce

katka676
30. mar 2015

@mo3326 tak uz som po...uroda bola hojna 14 vajicok a v sobotu by mal byt ET ked pojde vsetko dobre...zajtra volam kolko sa podarilo "opelit" 🙂

scheflera
31. mar 2015

Nechcem kydať na GF,ale v novom CAR sme sa snažili pozrieť na príčinu,prečo mi dva cykly nevyšli.
1.Mala som síce konské dávky Fostimonu a Menopuru,ale všetko to zabili tým,že mi naordinovali Dipherelin od 2.DC.Doslova:Nemôžete mať Dipherelin pri krátkom protokole,to neexistuje.To je len vyhadzovanie penazí na veľa liekov.
2.Estrofem je brutálny,má sa dávať postupne zvyšovať dávku 2,3,4 tablety denne,aby si telo postupne zvyklo a správne rástla sliznica,dosť býva od neho špatne,a nie ako som mala vGF každý den od 1.DC 6 tabletiek denne,to je moc,ešte som aj niečím ohrozená,a sliznica,hoci má správnu výšku aj tripple-line,nie je dobrá.A ešte mi povedali,že ja mám sliznicu dobrú aj bez estrofemu,je zbytočné ho do mna tlačiť.
Tak ja neviem,či to v GF nevedia alebo to robia náročky.

amy25
31. mar 2015

@scheflera akurat vcera som sa s jednou babou bavila, co takto isto nebola spokojna s iscare, presla do GF. A minule mi zase jedna vravela ze z brna presli di iscare, lebo v brne sa im nepacil pristup. Ono asi na kazdeho plati nieco iné, kazdemu nieco ine vyhovuje. Asi si fakt treba nahst to centrum ktore vam sedi, lebo ak tam ide clovek a tym ludim neverí, to tam ani nemusi chodiť.

scheflera
31. mar 2015

@amy25 Ja nikdy nebudem chváliť CAR,kde mi premrhali 2 cykly a kopec času!!!A v Brne je niekoľko CARov.

scheflera
31. mar 2015

@scheflera A ešte mi nevyhovuje že GF zbytočne pchal do mna hormony,ktoré nepotrebujem,a neboli to malé dávky!

17_dominika_5
31. mar 2015

Baby,neviete,ci maju niekde v BA alebo v NR v lekarni Merional hned napockanie? Ze nemusim cakat kym objednaju? Dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre