Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

darla27
4. apr 2010

Nie nebola, ale nakolko mam uz ms a testy negativne , tak na krv je aj zbytocne ist, ale ked uz musim tak pojdem.
Mrazacikov nemam, takze je to v keli. Vsetko to bolo zbytocne.. ☹

lalia123
4. apr 2010

Darla, ja Ta nechcem opijat rozkom, ale pockaj na tie krvne testy. Ono, niekedy aj motyka vystreli a mam znamu, ktora tiez mala negativne testy a krvne potvrdili, ze je tehu po IVF. Strasne Ti drzim palce.
Aj ja budem riesit otazku, ktoru si sa povodne pytala...Uz som pisala, ze my sme mali len 1 vajko a ani to nebolo vhodne na transfer. Inak, ja som dnes - 19DC dostala mrchu. Takze som z toho cela mimo.
Mozem sa este spytat, cim si stimulovala?

darla27
4. apr 2010

Stimulovala som fostomonom a dipherelinom. Ja trosku nechapem, z akeho dovodu oplodnovali moje vajicka az na dalsi den po OPU, ked pregnylom je "nacasovana" ovulka za 36 hodin a vajicko zije 6 maximalne 12 hodin po ovulacii, aspon tak sa standartne uvadza. Som z toho trochu v rozpakoch, ale uz sa neda nic robit.
Tehotenstvo je vylucene, ja nespinim, ja krvacam, mam normalnu ms.
Lalia viem ze si mala len jedno vajko, zbytocne si prisla o jeden o IVF cyklus, je to smutne.
Nedavno som sa tu tesila ako sa nam rozbieha tehu vlna a ja som zase mimo nej. 😀 🤐
Ty si mala aku stimulku?

darla27
4. apr 2010

preklep: stimulovala som fostimonom samozrejme 🙂

lalia123
4. apr 2010

No mne dali presne ten isty koktail. A ozvala sa mi jedna babenka, vraj Fostimon nie je prilis vhodny. Ze sa prejavuje nizkou reakciou a ze v GF ho davaju casto mladsim babenam, co idu na 1.IVF /dodala za tym aj komentar, ze ako keby dopredu vedeli, ze budu musiet podstupit aj 2. IVF/. Tak som ostala prekvapena a cim viac o tom citam, tym ma to viac zaraza. A docitala som sa, ze ovela lepsie vysledky su napr. s Puregonom, resp. s inou kombinaciou liekov. Ale urcite sa tu najdu aj Fostimonove babatka.
No, neviem, neviem...Uvidim, co mi povedia na kontrole. Aj ked ta mrcha dnes ma dost prekvapila...

darla27
4. apr 2010

No ja som reagovala dobre, mala som 21 vajicok, ale potom to uz islo rapidne dole.
Pokial viem, tak vacsinou vsetkym co maju dlhy protokol tak davaju tuto kombinaciu,
ja si myslim, ze v tomto u mna problem nebol.
Podla mna na konzultacii sa nic nedozviem, jednoducho ze to nevyslo a hotovo.
Tiez som zvedava, preco robia niektorym pri transfere uzv a ukazu im vlozene embryjka na monitore a niektorym to nerobia. 😝

berryvajt
5. apr 2010

Ahojte.Ja by som chcela reagovať na predošlé veci.Ja som chodila tiež do GF dr.Drábekovi.Mám 31 rokov a vo februári som postúpila1.IVF-ICSI - dlhý protokol. Ja som mala diphereline, gonal-f a pergoveris a na konci pregnyl.Mala som 13 vajok,z toho oplodnili 8 s metodou ICSI a 5 normálne, ale na piaty deň po OPU som mala už iba 7 a všetko s ICSI.Vložili mi 2 blastocysty a na druhy deň som volala a z tých piatych ostalo iba 1 ks na zamrazenie. Nesktočne som bola sklamaná.Ako je to možné, že 6 dní sa to vyvýja v pohode a potom ostane iba 1?Na druhej strane som platila (aspoň si myslím) aj za službu, ktorú ani neurobili, keďže mi vyučtovali aj AZH,čiže asistovaný zonálny hatching.Ale presne na ich stránke som našla túto vetu:"Asistovaný zonálny hatching (AZH) je mikromanipulačná technika vykonávaná na embryu. Ide o šetrné otvorenie obalu embrya s cieľom uľahčiť uchytenie embrya v maternici. Odporúča sa pri veku pacientky nad 35 rokov, opakovanom nedosiahnutí tehotenstva po prenose kvalitných embryí a pri prítomnom zhrubnutom obale embrya",ale pri ICSI je obal automaticky porušený.?!Takže som to tiež nepochopila, ale samozrejme platila.Lenže všetky lieky, čo mi zostali,odkúpili, takže kvázi sme to mali zadarmo. Ale ináč nič neľutujem, pretože sa nám to podarilo, teraz čakáme dvojičky a som v 10.týždni tehotenstva.Dúfam,že všetko dobre dopadne a aspoň do konca septembra vydržíme.Takže baby, držím vám palce, hore hlavou a skôr či neskôr sa podarí každej z nás.Ešte jedna vec, ja som čakala na túto správu 6 rokov.Prajem Vám veľmi pekné sviatky.

vanilka1802
5. apr 2010

Ahojte, ja som pri IVF mala dlhy protokol, mala som decapeptyl, menopur a nakoniec pregnyl.
Mala som 21 vajicok, z toho zrelych bolo 13. Oplodnili ich pomocou ICSI, ale jedno sa neoplodnilo. 6 nechavali na PK a 6 rovno mrazili. Z tych 6 po PK mi vkladali 2 blastocysty.
Teraz na konzultacii som sa pytala ze ake embrijka budu vkladat ako prve, tak povedali ze tie najmenej bunkove, a to z toho dovodu, ze tie blastocysty si nechavaju na taky pripad, ze uz je dohodnuty transfer, a prestane sa vyvijat embrijko, tak rychlo vytiahnu blastocystu a tu staci rozmrazovat v den KET.
Prajem prijemne Velkonocne sviatky.

ppismenko
6. apr 2010

ahojte pipiny,tak a uz som tu po dlhsom case
pred uzv som utros zapila....
vanilka isla som okolo teba s manzelom
mne sa zda ze utros mi vysadili skoro....vo stvrtok som si mala uz dat len 5 a potom kazdy den o 1 menej ale v nedelu som isla na pohotovost lebo som zacala spinit a na nohavickach som mala kvapku krvy....nemusim vam pisat co som prezivala....
na pohotovosti mi povedali ze kym pojdem svojmu gyn. mam si davat 3x2 aj tak robim a upravilo sa to....doktorka na pohotovosti povedala ze ona to mava cas vysadit do 12 tyzdna som zvedava co mi povie moj doktor dnes
majka dnes ides na uzv velmi drzim palceky....

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilka1802
6. apr 2010

Pismenko, asi som si ta nevsimla. Vobec si nespominam kto okolo nas presiel. My sme tam boli trochu skor, tak sme este cakali v aute.
Nechapem preco vam kazali tak skoro vysadit utros, ked ja som ho pri prvom tehu brala az do 12 tt a potom som zacala postupne vysadzat. TAk som to mala tusim napisane aj v protokole.

Majaja75 spravu mi dali do ruky, ze ju mam doniest mojej doktorke. A ten formular som mala tiez, ale to mi moja doki kazala doniest az po porode, aby sa na to nahodou nezabudlo. A ona to potom vyplnila a poslala im to.

ppismenko
6. apr 2010

mne spravili uzv povedali ze doki hned pride trocha sme cakali a spravu aj s druhym formularom mi dali hned.....na pohotovosti mi povedali ci chcem zostat alebo skusim utros brat ako pred tym ze podla nej to bolo skoro vysadene a chybali mi hormony odvtedy si davam normalnu davku a vsetko je ok.....dnes som bola u svojho doktora len mal dovolenku tak idem zajtra
majka som rada ze je vsetko v poriadku.....tebe vkladali dve fazulky?aj sa tam uhniezdili obe?
dnes som nejak mimoriadne prispata 😀 😀

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika71
6. apr 2010

ahojky pipiny, tak ti graulujem majaja 😀 😀 😀 pekne rastie bojovníček (čka) 🙂
ja mám dnes nejaku depkovu náladu, ale zajtra sa musím objednať k mojej doktorke lebo mi dochádzaju utrošky nech mi predpíše, juj keby mi tak povedala že mi len tak pozrie bruško či tam máme všetko v poriadku a nemusím čakať do buduceho týždna 😉 tomu by som sa tak potešila a ukludnila sa 😅 začínam mať obavy ale to je asi normálne, čím viacej sa to blíži(uzv)tým som nervoznejšia ☹
podla vás by neuškodili dva uzv, lebo možno by som sa aj opýtala doktorky či by sa nepozrela, hm?mám či nemám?

babulka555
6. apr 2010

monika: vydrz do UZV 😅 to zvladnes a davaj si pozor na vas 🙂

majajka: krasne mm miery xixixi 😀

luko: kedy ides tento tyzden? mna objednali na 19-teho 😖

monika71
6. apr 2010

babulka, dakujem za povzbudenie 😅 ale človek má stale obavy z niečoho a dnes ako som písala den plný obav a depiek ☹
pozor dávam na seba a verím tomu že je to na "nás" 😅 😅

ppismenko
6. apr 2010

majka mne vkladali dve slniecka ale mame tiez jedno a malo 7,5mm

rienok
6. apr 2010

ahojte pipinky, ide niekto zajtra na OPU?

rienok
6. apr 2010

no nic, myslela som ze bude nejaka spolubojovnicka... no urcite bude ale nebudem o nej vediet vopred. Tak dobru noc 🙂

mata33
7. apr 2010

berryvajt: ahoj, v tejto teme som prvy krat , ja mam rovnaky protokol s rovnakymi liekmi, kolko ta to celkove vyslo, ako to uctuju podla tych vajicok? dakujem

mata33
7. apr 2010

ahojte, mam dilemu ci mozem ked beriem diphereline inj cvicit alebo vobec nejaku fyzicku zataz, v letaku k inj nic nie je ale na videu na internete vraveli ze nie.. tak neviem, poradte pls
dakujem

ppismenko
7. apr 2010

caute pipiny, dnes som bola u svojho gyn.utros mam brat normalne 3x2 az do 12 tyzd. pytal sa ma ci som na pn ja ze nie hned sa pytal ze ....vy chodite do roboty? mam predpisany uplny klud co najmenej pohybu.....malilinka fazulienka narastla od stvrtka z 0,75 cm na 1,29cm a o 2 tyzdne idem na kontrolu a videla som aj srdiecko

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ppismenko
7. apr 2010

majka to mi povedal dnes moj gyn......velmi sa cudoval ze som neni pn...... mne ho predpisal a mali ho aj v lekarni netrebalo objednavat

luko
7. apr 2010

ahojte,
tak ja som po termine....KET mozno uz dalsi cyklus...tak drzte palce...najskor aby zmrzlinky prezili 🙂
pytala som sa aj na manzelov Spg...ale nebolo to take strasne ako som myslela...v podstate najvacsi problem s pohyblivostou ale aj to mal "len" o 5% horsie ako by mal mat podla hranicnej hodnoty....takze v podstate mame sancu aj na prirodzene otehu ak moja endoska zas sa neobjavi....skoda...tento cyklus sme plodne dni nejak presvihli..takze KET to isti 🙂

babulka555
8. apr 2010

ahojte pipinky,

ppismenko: krasne rastie fazulka 🙂 tiez som rozmyslala, ci ist na PN a teraz uz viem, ze po KET urcite zostanem doma s vylozenymi nohami 😎

majajka: mozno preto, ze si mala dostatocnu hladinu hormonov, tak ti ho vysadili. ale na stranke aj v tom info letaku co rozdavaju po ET sa pise, ze sa uziva az do konca prveho trimestra

luko: teraz nam to urcite vyjde, citim to v kostiach xixixi 😉 kolko mas mrazacikov?

luko
8. apr 2010

4 roch... 😉 inak k dokyne som šla v celkom dobrej nálade aj sme sa so Stenovou zasmiali...sestrička nechápala...no čo mám teraz smútiť celý život koli 😀 však raz som v tej horšej polke..nabudúce budem v tej lepšej snáď už raz...tým čo to vyjde 😉
ja doma asi nezostanem po KET, ja mam pohodovu pracu, aj ked mam depku, tak s detmi sa zabavim (ucim na 1. stupni) a pridem na ine myslienky a o druhej som uz doma vacsinou. Aj som s o tom s doktrorkou bavila a ona mi neodporucala ostavat doma, aby som sa na to moc nesustredovala....ale na druhej strane...by som mohla dopozerat tych 10 novych filmov, co som si kupila...takze si to mozno rozmyslim 😀
Inak ako je to s tou PN...ona mi tvrdila, ze nemame narok od poistovne, ale vela bab na PN je.

babulka555
8. apr 2010

luko: ja si myslim, ze ak ti doki odporuci PN vzhladom, ze kazde umele je rizikove tehotenstvo, tak mozes byt celych 9 mesiacov doma 😅 fakt asi zalezi od prace.
ja by som len chcela vediet v com bol problem. vyvijalo sa to v pohode a potom...skoda, ze sa to neda presne urcit, hned by som ten faktor eliminovala 😠
ozaj ako to vlastne je? kolkokrat KET, kym mozes ist na dalsi cyklus IVF? kym mam mrazacikov...ja mam 10, z toho 5 po PK, kolko ich rozmrazuju?

to je otazok 😀 sak,aby ste len nepracovali 😅

luko
8. apr 2010

jeeej, ty mas mrazakov...fiha 🙂 ja mam vsetkych styroch na PK.
Ja inak nechapem preco mi to takto s tou PN povedala...viem, ze niektore kocky boli na PN uz pocas stimulky.
Pre mna je praca pomaly konicek,t akze PN az tak neriesim...tuk tuk zatial 🙂

Ja by som si tipla, ze ich rozmrazuju po dvoch.

yoyo123
8. apr 2010

Kočky,rozmrazuju po 3.Mne tiež rozmrazili 3,z toho 1 neprežilo tak vkladali 2.A k tej PN:Ja som marodovala už počas stimulky až po prvy utz..Nebol žiaden problem s tym 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre