Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

moniq
30. aug 2009

este nie ale spinim 😖

nelly3
31. aug 2009

posuvam 🙂 moniq tak ako kontrolna krv? callex kde su pribehy z pichaciek hmmm 🙂 kedy ides na kontrolu? kde ste vsetky 😨

callex
31. aug 2009

ahojte bambulky...

skorki..ja som to absolvovala v GF a pohoda.personal mily,starostlivost tiez a kedze je to jendodnova cghirurgia ide to ako na beziacom pase.neviem co presne chces vediet.

callex
31. aug 2009

moniq...no veru ten den asi nebol najlepsi.ale my este pevne verime ze v tvojom pripade ano.
co sa tyka tej bylinkarky...ak veris v silu byliniek za vyskusanie nic nedas.ja som u nej bola a este si musim pockat ci pomohlo.niekomu pomozu bylinky niekomu akupunktura..clovek skusa vselico.
ale pani Kopacova ma dobre referencie.

pahu
31. aug 2009

Moniq, neboj, uvidíme poobede... Cmuuuk...
A aj ja špiním btw... Už tretí deň, ale krčok je nízko a polozatvorený... Takže čakám mrchu zajtra 😵

callex
31. aug 2009

moj pribeh?
no co uz..injekcie bolia a som z toho nocneho tahania unavena.vcera som uz isla o 21,00spat...manzelovi som dala budik aby o 22,30 vybral injekciu z ladnicky a sebe na 22,50 budik.svokra popichala a isla som spat dalej.ale ked mi zazvonil ten budik veru,..netusila som kde je sever.
aj svokricka je z toho unavena...ona ked si pospi do tej 23,00 tak potom nemoze dlho zaspat.nuz ale ked chce mat vnucatko musi prilozit ruku k dielu.vcera som urobila nieco co vravela ze urobi ona..a vravi mi ze za odmenu ma pichne bezbolestne.hmm..nevyslo.a odkedy som jej zdrhla tak sa boji aby som nezdrhla opet.ale davam si pozor.

vcera som bola na kontrole.bola to parada.sestricka bola velmi mila..samy usmev aj sme pokecali.vraj to este dobre znasam..ma take pacientky ktore jej zdrhaju k registracke. 😀
akurat po odbrati krvi sa mi tak valila krv z ruky ze som si musela prilozit vreckovku.to sa mi este nestalo.
pan doktor nebol zhovorcivy.povedal mi ze vsetko je ok..len sliznica a nedopovedal.a potom vravi ze nebude chvalit veceru pred obedom.ci tak nejako.
predpokladam ze moja sliznica bola na 10den cyklu este vysoka.ale ved ona zase sadne.vysetrenie bolo akesi nepohodlne..tu tlacilo tam tlacilo...ale vravela som si ze je to dobre ..to sa tam deju veci co sa tam diat maju.

v stredu idem na dalsiu kontrolu.len musim zavolat kolegyni aby prisla...zrovna robim.a neda sa to prelozit na stvrtok. 😠

callex
31. aug 2009

fuuha nejako to tu viazne.odkedy sa nam odstahovali tehu kolegyne ide to tu dolu vodou. ☹
no ale ved mi sa knim onedlho nastahujeme 😉

moniq akooooo???

ja uz nejako citim v kostiach ze sa blizim k odberu.bola by parada keby nam to vlozenie vyslo na 6.9...to mam rocne vyrocie svadby.hmm to by som vsak v piatok musela ist na odber.no ved v stredu budem mudrejsia.

lukila
31. aug 2009

Je to pravda, je nás tu akosi pomenej, a to je už aj dovolenková sezóna za nami. Callex ty už tie pichačky budeš mať za chvílu za sebou... Paráda si hrdinka, ako si to zvládla, a tvoje príbehy nás pobavili. Moniq ako si dnes dopadla? Takto za týždeň budem aj ja o krok ďalej, idem na konzultáciu, som zvedavá...

mayka
31. aug 2009

calex a ktory den cyklu si? Veru uz sa ti to blizi. 😉

baby moc vam vsetkym drzim palce. A prajem vam rychly postup do dalsej pipinackej temy. 😀

callex
31. aug 2009

caves mayka..pekne od teba ze si nas prisla pozriet. 😵
som 11den cyklu a 8den stimulacie ak sa nemylim.co na to hovoris ako skusena?

moniq
31. aug 2009

cauko. no moje hodnoty len klesli, tz mi len oznamili, ze sa mam ozvat za 2 mesiace a nic viac.... Dnes ma tak nastvali, ze si este rozmyslim ci sa ozvem im - namysleni kreteni !!!!!!!!
Chcela som sa opytat len tak medzi recou mojho doktora, ktory stal len tak so zalozenymi rukami nadomnou, aky bude dalsi postup, a ten debil zacal na mna kricat, ze mi teraz pri odbere krvi nic vysvetlovat nebude, ze si mam zavolat ne konzultacie a tam sa so mnou bude dalej bavit.., a stal tam dalej ako blb....
Preco su ti lekari taky namysleni, myslia ze im sa nikdy nic zle nestane a nebudu potrebovat pomoc ???? 😠 ☹

mayka
31. aug 2009

callex hehe ze skusena. 😀
A sko vyzeraju folikulky u teba. Co hovori MUDr. ? No tusim ta uz caka odber tento tyzden. Mne brali vajka tusim na 14 alebo 15 den cyklu.

Moniq,
je mi to luto. ☹ Mate odlozene este nejake embryjka? Alebo musite ist odznova?
Nechapem to jednanie. A ze sukromna klinika Su to fakt hovada neludske. Skus este aj centrum ferticent. Ze vraj su super. Niketore kocky z GF presli k nim.

moniq
31. aug 2009

prave ze musime zacat odznova 😒 A rada by som do toho druheho centra, no nemaju Apollo pacientov. A neviete nahodou, keby som sla do zahranicia to by mi tiez preplatili ( aspon nieco) ?

callex
31. aug 2009

Moniq to ma mrzi..ktory ze to bol doktor? ja som prisla do kontaktu s dvomi..jeden taky mlady s okuliarmi..ten teda ukecany nebol a dal mi take info ze som si potom radsej volala sestricke a druhy bol Harbuliak ten mi robil sono a ten toho tiez vela nenavravel.ani kolko mam folikulov ani ako to vyzera.iba ze je vsetko tak ako ma byt.
a kedze mi nezvysili hormony zrejme tomu tak bude.
keby si isla do zahranicia zrejme si to musis platit sama..nie je to produkt ktory ti nevedia poskytnut na SK,zeby si musela ist do zahranicia kvoli tomu.
tak ked si ochotna ist do zahranicia tak skus ten ferticent...alebo zmen poistovnu...to sa da do konca septembra.trosku by sa to poposuvalo ale mohla by si si vybrat centrum ake chces.

olympia
31. aug 2009

Moniq, je mi luto ze sa nestala ta vynimka... ☹ A este ten pristup lekara... Aj mna by zaujimalo, kt. to bol, ale ono je to vlastne jedno, ziadny by sa tak nemal spravat. Ked sa nechcel pustat do obsirnej diskusie, mohol ti to povedat aj taktne a citlivo. Nulova empatia z jeho strany...

Callexka ty uz si kratko pred OPU, zda sa. Este par dni... 😉 Drzim palce.

nelly3
31. aug 2009

co to tu citam pipiny, lekar v okuliaroch je myslim si drabek ku ktoremu chodim, uff co ma caka 😝 callex a ked ti hovoril, ze mas vysoku sliznicu tak to je dobre nie, pipiny tehulky radte 😉 inac ja som tiez najskor zvazovala ferticent, ale ja mam tiez apollo a nemaju zmluvu s tou poistovnou, ale ako pisala callex do konca septembra sa da prestupit do inej zdravotnej poistovne.

callex
1. sep 2009

nelly nemyslim si ze je dobre mat vysoko sliznicu..pretoze este pred IVF ked osm prisla prvykrat do GF ma doktorka vysetrovala a povedala mi ze na 10ty den menzesu mam vysoko sliznicu..ta sa pocas menzesu olupuje a nema tam co robit..tak nas to ucili,ci nie?
kazdopadne vysoka sliznica aj dlhy menzes bol indikaciou na laparku.

nejako ma odvcera pobolieva lava strana podbruska.zeby vajecnik?moze to byt tymi zmenami?dufam ze ked to pobolieva tak to znamena ze pracuje na velkom pocte folikulov. 😕

vcera som svokre reklamovala injekciu.v nedelu mi chcela pichnut bezbolestne za odmenu ako som pisala a namiesto toho tam ma modrinu. 😒 to sa robi?
ale ked je len jedna budiz jej odpusteno. 😀

zukrik
1. sep 2009

Ahojte
Monig, je mi to naozaj velmi lúto,ale najviac ma nasrali
tí lekári,čo si vôbec o sebe myslia debili.
Ja by som sa po takomto prístupe určite išla niekam inam.
Srdiečko,ja viem,že to bolí a si smutná,ale hore hlávku neboj
to zvládneš.
Baby držte sa,tehulky na vás myslia a držia palčeky 😉

lukila
1. sep 2009

Ahojte Moniq, aj mne je ľúto, že to nevyšlo, ale hlavu hore, treba ísť ďalej, na druhý pokus to určite vyjde. A čo sa týka tých doktorov, je to smutné, že svoju práce berú ako dennú rutinu, ale mali by súcitiť aj s opačnou stranou 🙂 Ale bohvie na akého doktora trafíš vo Ferticente. Nechaj si vychladnúť hlavu a pekne nad tým porozmýšlaj a hlavne si teraz odpočiň. Zaslúžiš si to...

nelly3
2. sep 2009

ahojte 🙂 pipiny akou ihlou si mam namiesat pichacku diphereline? poradte mi 🙂 lebo mam len na pichanie ilhy doma a na miesanie neviem a nejaky roztok dezinfekcny?

callex
2. sep 2009

ahojte kuriatka...
nelly to namiesas podla mna takymi istymi ako si budes pichat.my miesame zelenou lebo je vecsia a tvrdsia ako oranzove a modre.tie by sa ti mohli pri prepichovani ochrannej zatky na ampulke zlomit.
uz sa ti to blizi vsak?ides si dat pichnut prvu do GF?zober aj manzela nech sleduje a mozno ti bude pichat aj on.

nelly3
2. sep 2009

ciao callex 🙂 no blizi, nakoniec idem k svojmu gynekologovi, sestricka mi prvu pichne aj ukaze, takze nemusim ist do blavy. ja si to budem sama 😉 no miesat sa to musi hrubsimi, ved sestricka mi to vsetko ukaze. boze ty uz pomaly koncis, kedy predpokladas, ze budes mat odber?

callex
2. sep 2009

NELLY drzim ti palce na pichanie..a uz teraz ta obdivujem.ja mam co robit so sebou ked ma ide svokra pichnut a nieto aby som si este sama.a chuda ona je uz tiez z toho zufala.ale blizime sa do finale.
dnes som bola na komtrole.tesila som ze ma bude mat moja dokyna..ale hmm nemala zrejme svoj den.jedine co mi povedala ze uz sa to blizi.mozno v piatok alebo sobotu ze si mam zavolat po obede dalsi postup.pozerala aj na vysledky zo sona ale nepovedala mi ani pocet folikulkov nic.len sa este opytala ci mam interne.ked som jej povedala ze ma boli brucha tak sa usmiala ze to patri k tomu.
tak som odisla zase s hlavou plnou otazok.

labutienka
2. sep 2009

ahojte pipinky 🙂
callex drzim palceky 😉 ked sa ta pytala dr. na interne, tak to znamena, ze uz len par dni a ides na to 😉 mozno uz dnes pichas pregnyl a to je uuuuplne posledna injekcia. to ze ta boli trochu brucho je normalne, hormony urobia svoje... je to vsetko citlive, tak ta moze boliet aj uzv zo spodu, mna teda ku koncu vzdy bolel, lebo to tam pchaju jako do zasuvky... bez citu... 😕

moniq je mi to velmi luto ☹ verila som, ze budes tehulka, bola si velmi nadejna. ale ver mi, ze dalsie ivf ti uz vyjde. telo si privykne na hormony a budes aj lepsie reagovat, nebude to taky sok pre telo, ako prvykrat 😉 drz sa zlato 😉

nelly aj tebe drzim palce, zvladnes tie pichacky, neboj 😉

callex
2. sep 2009

no moje prosby boli vyslysane...vcerajsie injekcie boli posledne.jajaaaajupiiiijupiiijeeej.dnes pichnem pregnyl a v piatok idem znasat urodu.dufam ze bude bohata.

lukila
2. sep 2009

Callex, blahozelam, uz to mas za sebou, vies mi povedat, kolko to pichanie trva dni, nech sa pomaly ale iste psychicky pripravim. Dakujem

nelly3
2. sep 2009

jej callex super, takze si stimulovala fostimonom 10 dni, a kolko krat si bola na kontrole? tri krat? inac ja si myslim, ze ten pregnyl ti moze pichnut svokrusa, ked ti picha aj fostimon, a na protokole mam napisane, ze sa picha medzi 22 - 23 hod. a mas si pichnut 3 ampulky? aj ti ostan nejaky fostimon? lebo ja im mam 40 🙂

callex
2. sep 2009

takze sumasumarum:
decapeptyl:15injekcii...fostimon:9.na kontrole som bola 3x.davky mi nezvysovali ani nezvysovali..chvalabohu.
pregnylu si mam pichnut 2ampulky-mozu sa vsak zmiesat do jednej striekacky.
fostimonu som mala 30ampuliek..minula som 18.
a psychicky pripravit sa ani neda.kazdy den ma boleli inako..ale ku koncu som uz zatala zuby nadychla sa pozerala na strop a vydrzala. 😎

olympia
2. sep 2009

Callex, parada, uz sa ti to blizi, budem ti v piatok drzat palce! 🙂
Mna to caka asi tak o tyzden. 😉

callex
3. sep 2009

dobre ranko bambulky.
olympia vdaka za palce..zidu sa.
podelim sa s vami este o zazitok z poslednej injekcie. kedze robim do 22,00 a mala som si ju pichnut o takom istom case tak to bolo zaujimave.nahnala som soferov aby si pohli a ufujazdila som skor prec.po meste som isla tak ze som si az na druhych semaforoch uvedomila ze oni este idu. 🙂ups. lebo ked ideme po 22,tej z robotky tak uz nejdu.domov som dorazila o 21,55..naletela ku svokrovcom do izby,zobudila svokru,ta chuda naucena ze o 23,00pichame zrejme zdriemla.potom som jej na 4x vysvetlovala preco dve ampulky a jeden roztok,stale jej neslo do hlavy ze nam zostanu 2roztoky a jeden prasok.ze ako budeme pichat dalej.ona by ma tusim este chcela pichat dalej.
chvilu sme vyberali ci prava alebo lava polka zadku,zvitazila prava menej dopichana,stiahla som gate,a cakala co bude...trochu zastipalo ale dalo sa.mozem povedat ze fostimon a pregnyl su do pohody.
neviem ci z tej injekcie ci z toho nahanania ale tak ma zacalo smedit ze som vypila aj artezku..ktoru normalne nepijem.manzel pozeral ako puk,ze to uz musi byt vazne. 🙂
v noci som toho velmi nenaspala,kazdu chvilu som bola hore.to si neviem predstavit ako sa vyspim dnes a ci vobec.no a rano o 4,40 budicek.vymenila som si smenu s kolegynou aspon mozem byt zajtra cely den doma a relaxovat.
lavy vajecnik boli a ked idem na wc tak pri tlaku boli este viac.tak sa snazim opatrne aby mi nepopraskali folikulky.budem ich zajtra potrebovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre