Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monosana
19. jan 2013

@belalinda ahaaa, takze nic strasne zatial 🙂 kym sa jedna o IUI. No, ale nejak som aj sklamana trosku. Totizto ja uz aj rok beriem stale clostil a nie som tehu ☹ Bola by som sklamana keby mi to zase naordinovali, z clostilu mi je uz nagrc (nie doslova, ale z toho ze dookola mi to vypisoval moj dr a nepomohli mi) ☹ Ale dost pravdepodobne, ze ja mam problemy s hormonmi v tej druhej faze cyklu, po ovulke. Citim to. Takze mozno mi chyba ten progesteron, mozno ze mi to pomoze. A po dvoch neuspesnych IUI ti asi daju inu liecbu, ze?
Pekne si mi to napisala, dakujem ti moc, si zlata 🙂
Na ich stranke som citala, ze ked vsetko ide ako má, zene sa podari do pol roka otehotniet. Tak dufam, ze aj my do toho bdeme patrit 😉 Drzim palceky! V pondelok sem kuknem, a napisme, co som zazila 🙂 Príjemná skupinka 🙂

jomini
19. jan 2013

@mistisa nas poslali na genetiku az po prvom neuspesnom pokuse

lusy9911
19. jan 2013

@monosana ci to je stratene tak to ti neviem povedat.asi si chcela pocutinu odpoved ze?ale nebudem ti hovorit nieco co fakt neviem.ja som v takom stadiu zatiel neni.kedze ovulku nemam tak ani nic nesledujem.zatial.ale neboj podla mna neni nic stratene.este budes mat tolko moznosti 🙂 ja uz tu dnes nebudem.az zajtra, lebo rano vstavam do prace a pridem az vecer.vecer okolo 20.00tu budem.dobru noc

given
19. jan 2013

@lysa31 Pravdepodobne ti daju dlhy protokol.

given
19. jan 2013

@mistisa Ahoj, nie genetika nie je potrebna. Ak ale mas zaujem, pytaj sa nato doktora. Ja som bola na troch IVF a nerobili nam genetiku. Prvy pokus bol uspesny, ale potom uz bohuzial nie.

depa
19. jan 2013

@lusy9911 ahojky moja ja som ešte pred vianocami bola pri dr. Harbulakovi celkom mily doky predtym som chodila do ke ale tam som bola neuspešna a dočitala som sa že tento doky ma skusenisti s pacientkami s turnerovim syndromom kr
tory vlastne sposobuje že nemožem mat babo preto vlastne musim mat aj darkznu dokonca mi povedali že sme asi tak desiaty v poradi na moja.darkynu teraz v mi už poslal žiadost aj do poistovne toto je už moja vlastne posledna možnost čo mi može poistovna schvalit uvidime trochu sa aj bojim ale medzitym som si dala aj žiadost na adopciu a začali sme už aj sedenia uvidime dufam že bude tento rok uspešny hadam už len jedno vyjde sice najradšej by som bola mala vlastne ale som sa zmierila ked v ke mi to tolkokrat nevyšlo že to vo mne už trocha aj doveru podlomilo v doktoroch. inač ty ako a odkial si

mistisa
19. jan 2013

@jomini nooo to by bolo supeeer 😉 mala som strach ze ma poslu hned 😉 to zas vysledky dlho trvaju a len by to zas oddialilo a to nechcem 😉 dakujeeem 😉

mistisa
19. jan 2013

@given ajoooj miciiik akurat som ti isla pisat 😉 dakujem zlatik 😉 a ako sa mi mas? Nemam akosi cas to tu vsetko citat.chodim sem pomenej ked pracujem ☹ my sa chystame na IVF tak uvidime 😉

jomini
19. jan 2013

@mistisa vies, z jednej strany je dobre absolvovat to pred prvym cyklom, aspon budes mat istotu ze je vsetko v poriadku a vyhnes sa tak pripadnemu neuspechu, ..no zvycajne byvaju vysledky v poriadku v takmer 90% pripadov. Neboj, az take cakanie to nie je, nam vysledky dali do mesiaca a to sme tam isli pred vianocami..da sa to stihnut pocas schvalovania ziadosti poistovnou. 🙂

mistisa
20. jan 2013

@jomini ved ano to je pravda 😉 necham to na dr ked povie ze ma byt urobime ked nie nie 😉 dakujeeem 😉 a vy ste ako na tom? 😉

sofi80
20. jan 2013

ahojte kočenky-chcem sa popýtať -ked nevyužijeme možnosť na IVf-už nám druhú šancu poisťovňa nepreplatí?? Ja stále dopujem manžela vitamínmy,absolvovali sme na vlastnú päsť endokrinologické vyšetrenie-ešte nám odporučili homeopatiu vyskúšať skúšame čo sa dá...kedže máme jedno dieťa prirodzene a muž má dg.oligoasthenospermia...tak stále veríme ale syn má už 10 rokov a ja som ok.Od oktobra máme schválenú žiadosť ...ale ja sa neviem odhodlať....miešajú sa vo mne pocity zlosti....smútku a depresie.....prečo...?? či naozaj je to to už posledná možnosť....aj problémy v rodine...nikto nechápe našu situáciu...nikto nás nepovzbudí....teraz o mesiac sa sťahujeme do väčšieho bytu....riešime hypotéku ..tak neviem ako to stihnem a či vôbec...kedže je tu polročná lehota ne IVF.

sofi80
20. jan 2013

GRATULUJEM všetkým tehuľkám roku 2013-a prajem úspešný koniec tehotenstva a krásne bábätkovanie 🙂

gelinka75
20. jan 2013

@sofi80 ahoj posledna moznost to urcite nie je, ber to ako dalsiu moznost, ktora vam mozno pomoze, ani pri ivf nie je zarucene, ze to vyjde, popritom sa budete snazit aj prirodzene a uvidis, ze to dobre dopadne 🙂 treba vyuzit vsetko co je dostupne vratane modernej mediciny, poistovna preplaca 3x IVF

sofi80
20. jan 2013

@gelinka75 dakujem ,len stále nad tým premýšľam a neviem či sa mám ozvať Dr.Stenovej kedže zase mám cystu a obvodný gynekolog mi kázal riešiť to cez Gyn-fiv

gelinka75
20. jan 2013

@sofi80 a mas ju velku? mne ju v GF 2x odsali, ak je do 5 cm tak to nebudu riesit

sofi80
20. jan 2013

@gelinka75 asi3,5x3 cm asi trochu podrástla od novembra a vždy ked mám ovuláciu neskutočne ma pichá a aj bolí v mieste tej cysty

sofi80
20. jan 2013

@sofi80 a ty ako sa máš Gelinka? ako pokračujete?

gelinka75
20. jan 2013

@sofi80 tak to mas este malu cystu, to nic nie je, myslim, ze to ani riesit nebudu ak je to folikularna cysta, ja sa mam tak, ze zas sme na zaciatku, prisli sme o dvojicky, uz sa nevyvijali dalej, cakame na dalsi vklad najskor v maji ☹

sofi80
20. jan 2013

@gelinka75 Och to jemi ľúto...neviem čo povedať ☹ mám slzy na krajíčku...ALE MUS9 TO RAZ VYST-URCITE

sofi80
20. jan 2013

@sofi80 obdivuje ťa pre tvoju odvahu a nezlomnú silu s akou sa púšťaš do dalšieho boja a preto ti budem silno držať palce a veriť s tebou že to raz konečne vyjde až do konca

jomini
20. jan 2013

@mistisa my sme nateraz skoncili, boli sme v brne a bezvysledne, nepodarili sa vystimulovat ziadne oocyty. zacali sme riesit adopciu 🙂

gelinka75
20. jan 2013

@sofi80 no aj ja som na dne, len sa snazim prist na ine myslienky, raz to musi vyjst ale ten strach je neskutocny, asi ma porazi ked znova otehotniem, uz len z tych obav co zas bude

mistisa
20. jan 2013

@jomini joooj moja to ma mrzi. Pockaj adoptujete si a este sa aj podari 😉 to tak byva 😉 ja sa toho tiez obavam ☹ ja mam PCO a vzdy mam vela vela malinkych a ani jedno dominantne ☹ no uvidime snad silnejsie lieky pomozu 😉

mistisa
20. jan 2013

@gelinka75 ajoooj milacik 😉 ako sa mi mas? Dlho sme nepisali.ja mam akosi malo casu ked pracujem.☹ a ty ako mojko?

sofi80
20. jan 2013

@gelinka75 obavy a strach sú a budú ale musíme ich hodiť za hlavu a vydržať a sústrediť sa na pozitívny výsledoka ja verím že je to ťažká cesta a le MUSI RAZ PRIST TO VYSNIVANE STASTIE-URCITE ,len to nesmieme vzdať!

jomini
20. jan 2013

@mistisa urcite pomozu 🙂 drzim vam silno palce. U nas sa prirodzene nemoze podarit, lebo mame tubarny faktor..

sofi80
20. jan 2013

Držím všetkým palce na nohách aj na rukách a idem vytrieskať svoju depku do nedeľných rezňov Pa-pa a peknú nedeľu majte 🙂

mistisa
20. jan 2013

@jomini dakujem mojka 😉 dufam ze ano 😉 to je preboha co? Tubarny faktor? To pocujem prvy krat ☹ 😕

jomini
20. jan 2013

@mistisa to su chybajuce vajcovody, po mimomaternicovom tehu ..cize u nas prirodzene jedine, kedy vajko cez dunaj preplavalo do tej maternice 😀

nellyel
20. jan 2013

Ahojte,
absolvovala niektora z vas hysteroskopiu v Gyn-fiv, neviete ako to prebieha, ako je dlha cakacia lehota...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre