Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monosana
21. jan 2013

@siinda joooj, týranie ani ja nieee....nemooozem ☹ Hrozná vec, hroznááááá! ☹
Ano? Su dobre vysledky po IUI? A ja som si myslela, ze po IUI menej zien otehotnie. Aj viackrát to musia podstupit. Tak sa aj trosku bojim, no 😖 O genetickom vysetreni mi zatial nic nepovedal. To sa zoberia krvicka tiez? Alebo coho sa týka to geneticke vysterenie? Ci si geneticky "sadneme"? Mozno, ked sa nam nepodari IUI az vtedy sa urobi. No neviem 😅
Celulitidu? Z nedostatku hormonov? No sbohom ammen 🙂 ☹ Akoze mám uz, ale fakt. A cim dalej tím viac. Paráááádička 🙂
Jasne, ze dam infosky moja, urcote. Bude to asi cca za mesiac podla mna.
A ty hned daj vediet, ked budes mat krvne testy! Rozkaz! 😀
Pekný vecer draha! Oddychuj a klídek :-*

siinda
21. jan 2013

@2lil tak drzim palce na kratky a tie nalady prisli az teraz pred KET z liekov,,inekcie boli pred OPU fajn,tak sa nič neboj a ako ho zle znasas? už dopredu si povedz ze zopar hormonov je fajn,,budeme ženskejšie 🙂

nellyel
21. jan 2013

na prvej konzultacii som bola na 4.den, tak mi hned brali aj krv aj robili ultrazvuk( co ma aj prekvapilo, ale Harbulak vravel, ze si zvyknem🙂 A na druhej sme boli, ked som bola v strede cyklu, tak sme isli potom ked som bola tusim 5DC. Hej mm zatial so mnou vzdy bol, ale vsehovsudy len trikrat sme boli na konzultacii a to nie je vela🙂 a zatial sa mu aj chcelo🙂 Mame podpisanu ziadost, ale aj z centra ju neposielaju hned, mne napr.vraveli,ze odisla az o tyzden neskor.

pancuska
22. jan 2013

@jomini aj ja som mala mimomaternicove a aj ked o tom vedeli laparku mi urobili az po 2,5 tyzdna uz som zacinala krvacat aj do dutiny brusnej.... a na druhom vajcovode mi zistil ze tam mam sactosalpinx nejaka chronicka choroba....my sme tiez s manzelom tak uvazovali ze ak by nevyslo IVF a az potom by sme volili adopciu lebo sme nechceli zostat sami...

pancuska
22. jan 2013

@siinda tak tak dobre si zacala,to sa mi paci!!! pekne hladkaj brusko a co najviac sa da lezkaj a ziadny stres..... inak som ale rozmyslala ze ked pojdes do roboty ak robis v styku z ludmi aby si neochorela.....

pancuska
22. jan 2013

@2lil nemusis sa bat moja..... to co siinda spominala ze jej bolo tak vselijak to davaju kazdej zene aby mala na haku 🙂 to je vlastne diazepam-n len ked ona nepapala rano ...tak to malo silnejsi ucinok,ja som sa rano najedla a mne to ucinkovalo tak akurat tak neboj sa .....clostyll to nie je,lebo z toho byvalo zle aj mne ked som ho dlho brala....

2lil
22. jan 2013

@siinda ďakujem ....tiež sa modlím nech mám krátky 🙂 ... začínam mať strach :( zo všetkého ... a to som sa pred pár dňami tešila a nevedela sa dočkať ... no po clostile sa mi zle dýchalo , točila sa mi hlava (nemohla som ani jazdiť) a vždy pár dní po vysadení som mala bolesti v oblasti vaječníkov (ako by mi ich išlo roztrhať) ..ako dalo sa to všetko vydržať len sa bojím toho aby to pri injekciách nebolo horšie ...heh že budeme ženskejšie 🙂

2lil
22. jan 2013

@pancuska ahoj moja.... ako sa máte? ...no ja sa už akosi bojím všetkého...už dva dni som taká všelijaká :( zas mám pochybnosti či to vôbec chcem :( ... dúfam že sa táto moja pochybnosť rýchlo vytratí prvou včielkou v brušku ... dúfam a verím že to je len strach z toho čo ma čaká ...verím že to pominie ...musí !! veď viem že chcem bábatko a urobím preto všetko...tak nechápem prečo mi je takto divno ... 😠

pancuska
22. jan 2013

@2lil ja uz zasa stracam istotu,dlho som malinke v brusku nevidela a este musim vydrzat do pondelka....sa mi zda ze akosi neskoro -po 4 tyzdnoch- idem na sono?! neviem ci ked je vsetko v poriadku......ale brusko rastie tak to ma upokojuje no vcera ma tak pobolievalo ale vraj to ked sa rozsiruje maternica,ani som spat nemohla uz o 4h som pozerala do cierna 🙂
inak toto co mas tie stavy to je psychika,ja som uz tiez bola nestastna ale muz do mna stale hustil aby som sa na to nevykaslala a som rada ze som ho pocuvla!! potom ked mi pichla ta znama ukazkovu prvu injekciu uplne ten stres so mna opadol a citila som ze je to na dobrej ceste....... ale ked to mam porovnat z clostyllom tak uz radsej injekcie,lebo tie som lepsie znasala..... aj ked hormonovo su silnejsie!! uvidis ked zacnes uz to z teba opadne!!! to ti mozem slubit!! potom sa budes tesit kedy pojdes na ultrazvuk a uvidis kolko mas vajicok!! 🙂

2lil
22. jan 2013

@pancuska moja žiadne strácanie istoty, malinké to cítia ...pekne sa s nimi rozprávaj a bude všetko tak ako má 🙂 ... bola som kuk do mojich papierov ...tak ja som bola na ultrazvuku v 6,8,12,16,20,21,22,26tt takže je to v pohode... v 20tom sme mali zlé výsledky tak preto tam boli kontrolné ultrazvuky v GF...ale inak sa tak chodí ...raz za mesiac...takže buď v kľude ... inak spanie u mňa bolo od cca 3mesiaca také že spať som chodila už so sliepkami 🙂 o 20tej a o 1dnej som vstávala a v noci lúštila krížovky v kuchyni alebo upratovala 🙂 a to až do konca tehu som tak mala...no tiež verím že po prvej injekcii to zo mňa opadne a bude dobre ... len ma porazí keď vo štvrtok mi dá dlhý protokol a začiatok na nejaký 16-20DC to môžem zas mesiac čakať...

pancuska
22. jan 2013

@mortaliska tak uz si zacala s diphereline? a menzes uz dorazil? ci este ma cas? neviem kolky den cyklu si?!! 😉 ja som isla na kontrolu na 3dc cez menzes a dobre som urobila,vyslo mi to vtedy na piatok a este som stihla ist aj do roboty poobede 😉 v sobotu sa mi akosi nechcelo,potrebovala som spanok 🙂 inak mas presne ten isty protokol ako ja,to sa mi paci!!! budes ma nasledovat!! 😉 a pichas si to teda sama?

pancuska
22. jan 2013

@2lil no fajn!! teraz si zasa ukludnila ty mna lebo zatial chodim na ultrazvuk ako ty 8tt,12tt,16tt no teraz musim zobrat uz aj muza dnu lebo kazdy den pocuvam ze to mam za to ze on ich nevidel od 8tt 😀 ze aby som vedela ako sa on citi 😉
podla mna ked dostanes dlhy protokol tak pichat zacnes najskor na 24dc lebo co som citala tak ja jedina som zacala na 24dc ostatne baby az po 24dc.....toto tieto dni ze kedy zacat to nechapem,ale myslim ze to je podla hormonov.....mne sa tvorila dominantna folikula aj bez liekov uz naposledy a tak preto som potrebovala viac spomalit vajecniky a tak asi preto mi to dali pichat uz na 24dc.....na 3dc som to mala uplne ciste..... to je taka sranda ze ako to pri IVF funguje.....

siinda
22. jan 2013

@pancuska to ano,,ale jamam taku robotu že musim ist aj zajtra na min. zdrav. koli konkurzu ale zas sa vime setrit a aj joga mi chýba,,ale dobre mi je doma a Sinda strazi brusko ak sa mi to podari poslem fotku už hodinu leži na mne a teda ona ma 8 kilov nie jak ten tvoj malinký špunt 🙂

siinda
22. jan 2013

@2lil važne vela robí psychika nedovol sa bat už dopredu a jasne že to budes znasat dobre,,len sa nad tým nezamýšlaj a venuj sa niečomu čo maš rada,,ja mam jogu tak mi to velmi pomahalo a hlavne som nemyslela na to,,mechanicky si vždy pichnes co mas a basta..

2lil
22. jan 2013

@pancuska práve mi volali z GF že schválená žiadosť tam už je a že ma teda očakávajú vo štvrtok 🙂 .. aach jo... uvidíme...tiež neviem ako dávajú tie dni začatia ale zrejme to bude podľa hormónov...ja ich mám na hrane takže uvidíme...niekde som čítala že začali pichať dokonca aj v 16DC tak preto som na pochybách ...a keď si predstavím čo všetko ma ešte čaká...a hlavne uvidíme či nám povolia plavcov zamraziť bo manžel akurát od 13.2. do 16.2. bude v nemocnici ...ja mám mrchu dostať okolo 2hého takže predpokladám že cca v strede cyklu by bola aj OPU a to on bude akurát v nemocke :( ... nič nemôže ísť pekne v kľude 🙂 ...

2lil
22. jan 2013

@siinda no verím že keď sa to rozbehne tak bude dobre...zrejme sa len bojím toho aby som stihla začať stimulovať tento cyklus, aby manželova operácia nerobila problém a nemuseli sme to odložiť kvôli tomu (aj keď manžel sám povedal že to radšej si on prehodí operáciu) ... a aby som mala za sebou už prvú injekciu nech viem čo presne ma čaká 🙂 .. potom verím že už bude všetko tak ako má byť a budem sa už len a len tešiť 🙂 ... veď keby niečo mám vás 🙂 a vy ma vždy podržíte 🙂 ...ďakujem !!!

siinda
22. jan 2013

takto leži a strazi brusko,,to chlpate cudo ani sa nemožem pohnut 🙂

pancuska
22. jan 2013

@siinda to mas dobre ze mas psika....my sme to vzdali lebo sused nam vzdy vsetko vyvrazdil .... aj rybycky v jazierku co mame na dvore.... dufam ze deti mu vadit nebudu,ale zasa ma doma vnucence tak hadam nie 😉 moja len si davaj pozor lebo nezabudaj ze my sme rizikove a aj kvoli veku,teda som to este stihla .... ale tiez myslim ze 32r je dost na prve...... a proste sme rizikove 😉 uz ako tehulka sa budes musiet setrit a o dost a neviem joga je dobra ale budes asi musiet vydrzat do ultrazvuku ....ja som zacala cvicit az po 12tt ....radsej som to vydrzala.... ja viem ty si taka active zena,stale v pohybe preto si aj taka stihlunka!!!! a tak ani neverim ze mas celulitidu 🙂

siinda
22. jan 2013

@2lil na aku operaciu ide manžel a fakt nech ju radsek odloži on,lebo cakat na dalsiu mrchu je zase mesiac v tahu..to je na tom to zle

pancuska
22. jan 2013

@2lil tak to je super ze ti uz volali!!! konecne!!! neboj sa vsetko sa vyriesi a ked tak si teda manzel posunie tu operaciu,ak to teda nie je nieco vazne!!! uvidis vo stvrtok to uz budes mudrejsia....jooooj ako sa tesim!!!! 🙂

siinda
22. jan 2013

@pancuska a suseda otravit vas este nenapadlo? My bývame na Hausbote tak susedia su super a hlavne cez vodu 🙂

2lil
22. jan 2013

@siinda na hausbote? aká paráda 🙂 hlavne susedia cez vodu 🙂))) ...
ide na operáciu kolena takže nič vážne ale aj tak... @pancuska no vo štvrtok budem vedieť presne čo kedy kde a ako 🙂 tiež som zvedavá .. ale február a november je môj 🙂)))

mortaliska
22. jan 2013

@pancuska
Ahoj 🙂
Ano picham od 24 DC. Idem v tvojich overenych slapajach 🙂 Dneska ma caka piata injekcia. Cini sa MM. Aj ked davame zatial do ramena a striedame. Stimulacne pojdu do brucha 😕 Sa toho trochu bojim, ale nie som ziadna babovka. Pre bejby vsetko 😉
No mrcha ma dojst zajtra, aj su nejake priznaky ale ocakavam meskanie.

pancuska
22. jan 2013

@siinda my byvame v RD a tak myslim ze suseda by skor otravila cela ulica 😉 ale myslim ze len na zvierata je taky..... a ako sa citis?

pancuska
22. jan 2013

@2lil takze este 2krat sa vyspis a je to......este ze to tak rychlo leti lebo uz som aj ja zvedava ako dopadnes... 😉

pancuska
22. jan 2013

@mortaliska zacala si na 24dc ako ja este aj vecer ako ja.... aj lieky ako ja a aj muz ta picha ako mna 😉 takze pekne potom vlozte dve embryjka.... inak to je podla mna blbost to co hovorili o tych skorych porodoch dvojiciek ved ked si tu precitas na MK tak rodia normalne tak v 38tt porodi aj zena ktora caka jedno prirodzene...... ale ked si da zena vlozit dve,ma vacsiu istotu ze sa aspon jedno ujme!!! ja inak vobec nebanujem ze cakam dvojicky,aspon im tam v brusku nie je smutno 😉

2lil
22. jan 2013

@pancuska dlhé to budú dva dni :( ... začínam byť riadne nervózna ...ani neviem prečo...škoda že aj tu nieje taká tabuľka ako v téme IUI kde by som si pozrela ako to je ...koľkým sa to podarilo na 1.,2.či 3.krát ... bojím sa že je veľmi malá šanca nato aby sa to podarilo hneď ... waaaa raz som v pohode a raz neverím ničomu.... už nech začnem snáď to naozaj opadne zo mňa ....

2lil
23. jan 2013

ahojte baby,... pravdepodobne zajtra v GF dostanem aj recepty ... chcem sa spýtať ... môžem si ich vybrať v akejkoľvek lekárni? v lekárni v GF sa objednávajú alebo ich hneď majú? je niečo čo by som mala vedieť? napr aké ihly a tak...alebo to mi v GF lekárni budú vedieť poradiť? niekde som tu čítala niečo o pere s ktorým si aplikujete dávku... to si musím pýtať alebo ak uznajú za vhodné mi to automaticky dajú? alebo sa to zvlášť dokupuje? ak hej viete mi povedať cenu? je ešte niečo čo by som sa mala spýtať v GF alebo v lekárni?
moc vám ďakujem ....

gelinka75
23. jan 2013

@2lil najlepsie tam dole vybrat, maju ich vsetky, lebo inde v lekarni ti to len objednaju, väcsinou tieto nedrzia a sa mi zda, ze su celkovo o par eur lacnejsie, co sa tyka ihiel tak kup tie najmensie oranzove ihly a potom väcsie na natahovanie, najlepsie zelene, co su do svalu, pred vpichom si len prehodis ihlu za oranzovu, tie ampulky su hlboke tak ta mala ihla moc nedociahne, ohladom pera ti povedia v ambulancii, ze vraj poziciavaju, ale to ti neviem povedat, tak zalezi ake budes mat lieky

lusipe
23. jan 2013

@2lil
ahoj moja, tak uz to mam za sebou...vraj sme mali spermiogram uplne idealny, vsetky boli mobilne a 100% kvalitne 🙂
tak uvidime... 🙂
dokonca mi ani pregnyl nepichali...vraj z krvi videli, ze rastie nejaky hormon na ovulaciu a nebolo treba...tak to nechal viac menej prirodzene...
inak dnes tam bolo vela ludi...Harbulak mal dobru naladu 🙂
ja som dnes zostala doma, ale zajtra pojdem uz do prace...

@gelinka75
citala som co sa ti stalo, a je mi to velmi luto...prajem ti, aby sa to co najskor dalo dohromady a urcite sa to v dalsom kole podari...posielam vela sil...inak ked si dobre spominam, tak tebe odsavali tu cystu vsak a mala si hrozne bolesti....mne ju museli pred dvoma rokmi operovat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre