Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

siinda
18. apr 2013

@dadaba ty mi povedz ako sa rozmrazili? čakám🙂)
V pondelok mame konzultaciu a ideme znovu na IVF,,dufam len že budem mat viac vajíčok ..držím strašne palce

monosana
18. apr 2013

@siinda nooo, to ma tesi zlato🙂 Supeeer! Tak mozno, ze sa niekedy stretneme v GF🙂 IDes znova stimulovat na IVF?
No, ja som teraz po 3. IUI. Zatial som ich mala neuspesne. Uvidime, co nam da 3. IUI. Ale uz mam podanu ziadost na IVF, a kym mi to schvaluju, dali sme sa na 3. IUI. V pohode to stihame. A ktovie, treba skusat stastie🙂 Ja len pevne verim a dufam, ze na IVF nebudem musiet ist☹ Bojim sa toho, aj financne aj fyzicky aj psychicky☹
Ale nic nam zatial nenasli. Akurat len antibiotika sme brali, lebo ja som mala pozitivne vysledky na mykoplazmy aureoplazmy (chlamydie chvala bohu negativne). Ale treba to preliecit. Uz sme ich dobrali chvala bohu.
Harbulak pobvedal, ze by som mala dlhy protokol. Ale o tom sa budeme bavit az po negativnom vysledku po 3. IUI 😖
Tak ti moc moc drzim palceky moja! Uz nam to musi vyjst! Musime aj mi vykvitnut😀

martinkahc
18. apr 2013

Ahojte 🙂 mozete mi prosim pomoct? chcela by som vediet ci mam uzivat kyselinu listovu i ked idem cca o mesiac na vnutrometernicove oplednenie. a ak ano ktore tabletky su naj. kedysi som uzivala femibion, ale po troch rokoch som ho vysadila kvoli prestavke... dakujem vam moc

monosana
18. apr 2013

@martinkahc ahoj🙂 Podla mna kludne uzivaj vitaminky uz teraz. Najlepsia je kombinaia kysl. listovej s ostatnymi vitaminmi. Lebo potrebujes aj A, aj E, aj B vitaminy atd....cely komplex. Tak si kup radsej nejake tehu vitaminy a budes mat vsetko v jednej tabletke 😉 Ja beriem (a velmi to vychvalovali) Elevit prenatal. Ale predavaju ich len v Madarsku alebo v Rakusku. Ale zevraj su velmi dobre. Drzim palceky😉

maruskaaaa
18. apr 2013

@martinkahc Ahoj, ja som brala femibion asi 3 mesiace pred umelým. Doporučil mi to aj môj gyn. Femibion sa najlepšie vstrebáva 😉

dadaba
18. apr 2013

@siinda ahoj,,tak vklad sa nekonal..nerozmrazili sa...tak aj mna caka dalsia konzultacia a ivf,,,, 😉

sizo
19. apr 2013

@dadaba Ahoj je mi to luto ze sa neromrazili☹
Ked som citala ze mas 60 bunkove som si pomyslela ejjj to bude ok.....
Aj ja mam este 2 mrazacikov,idem na konzultaciu v stredu tak som zvedava kedy bude vklad.

marthina
19. apr 2013

Baby, som objednana 15.5 na prvu konzulataciu do Gynfivu k MUDr. Stenovej... boli ste s nou spokojne? alebo sa mam preobjednat k nejakemu inemu lekarovi? najeke rady a skusenosti ....

siinda
19. apr 2013

@monosana Hlavne sa nezatažuj tým IVF a neni to naročne,,to tak nejak rýchlo prebehne ...ale už neni dovod aby IUI nevyslo,,po preliečení a kedy idete? nech držim palce

siinda
19. apr 2013

@dadaba to mi je luo,,strasna bezmocnost,,aj ja som sa pýtala Harbulaka preco sa ani jedno embrijovo mne neudržalo ked som zdrava, abstinent,aktivne cvičím jogu..a on len pokrčil ramenami..tak šup šup s objednaj na konzulku nech sa tam stretavame..už aj ja som samoplatca.,tak sa teším ☹

monosana
19. apr 2013

@siinda moze tam byt vela dovodov, aby IUI nevyslo. Povedal aj Harbulak, ze niektore probelmy sa odhalia uz len pri IVF☹ Nam zatial nenasli ziadnu pricinu, preco sa nedari☹ Neviem, moja kedy by sme isli na IVF. Teraz este idem na krvicku na 16DPO po IUI, ci sa nam zadarilo. A ked nie, tak dufam, ze dovtedy budeme mat schvalenu ziadost. Podpisovala som ju pred 3 tyzdnami. Tak hadam to dovtedy schvalia, a mozem zacat hned so stimulkou. Netusim, kedy sa dostanem na IVF. Ale napisem😉
A vy kedy idete na konzultáciu? Zacnem znova so stimulkou? Mala si pred tym dlhy ci krátky protokol?

annamary27
19. apr 2013

@marthina ahoj,my sme s manželom veľmi spokojní s dr.Stenovou,absolvovali sme s nou trikrát ivf,všetko pekne vysvetlí,poradí,je veľmi ochotná a sympatická 😉 veľa šťastia.

marthina
19. apr 2013

@annamary27 jej, tak to som rada...lebo vacsinou citam len ze chodia vsetci k Harbulakovi, tak som zacala mat pochybnosti...i ked je to vzdy individualne kto komu vyhovuje :D uz sa neviem dockat konzultacii, znovu sa pohneme trosku dopredu :D

gelinka75
19. apr 2013

@marthina ja chodim k dr, stenovej, je super, podla mna to je jedno ku komu ides, lebo ked ta nastavia do cyklu na hociktory ukon, tak ides k lekarovi ktory ma akurat tam sluzbu, takze postupne sa dostanes ku vsetkym..

nr_martinka
19. apr 2013

@monosana
@siinda baby netreba zufat ale verit.ja som bola v poriadku partner slabsi spermiogram a doktor nevidel dôvod preco by som nemala zostat tehotna.a napriek tomu 3 iui posledne mimomaternicove a lavy vajcovod von.tak zase jedno iui a nic.tak sme skusili IVF a nic.velke sklamanie ale sme si povedali ze ideme dalej .Dali sme si pauzu podali ziadost ktoru nam schvalili ale uz nam bola na nic.zostala som tehotna spontane a teraz mame doma 9 mesacny pokladik.teba Len verit 🙂

monosana
20. apr 2013

@nr_martinka krásny pribeh, aj ked si myslim,ze si si vytrpela dost vela☹ Ale klobuk dolu a prajem vam vela vela zdraviiicka a stasticka🙂 Moze to byt krásny pocit mat doma dietatko🙂
Aj ja sa snazim verit a dufat, len niekedy to neide. Hocijak velmi by som to chcela...niekedy hlave nerozkázes ☹ Ale ty to asi poznas. Snazim sa! O tyzden sa dozvieme, co vzniklo z 3. IUI.
Ďakujem za krásne slová🙂

martinkahc
20. apr 2013

Ahojte. Cca o tri tyzdne sa chystam na preve IUI. chcela by som sa spytat ako to prebieha v GIN FIV od toho 11 - 12 dna cyklu kedy sa mam dostavit na kontrolu vajicok. Dakujem pekne

monosana
20. apr 2013

@martinkahc na 11 alebo 12 DC pojdes na sono, ako ti rastu folíky. Zoberu ti aj krvicku, aby vedeli ako su zrele. Potom im zavolas o 14:00, ze ake mas vysledky, a ze ako dalej postupovat. Bud ti povedia, aby si isla este raz na sono (keby si nemala zrele folíky), alebo ti povedia, kedy si más dat pichnut Pregnyl za prasknutie folikulu a ktorý den ist na zákrok. Nic extra 🙂 Drzim palce!

martinkahc
20. apr 2013

@monosana dakujem za rychlu reakciu 🙂 a moze sa stat, ze hned na druhy den po sone budu chciet aby som prisla na zakrok?

monosana
20. apr 2013

@martinkahc za málinko🙂 Ano, moze byt. Ja osobne som tak bola. Vies, ked uz budes mat dooost velke folikuly, tak nebudu vela cakat, lebo treba pichnut aj Pregnyl. Ja ked som mala 17mm folikul , a aj krvne vysledky boli dobre, v ten den vecer som si pichala Pregnyl a na druhy den zákrok. Ale to sa stalo len raz🙂 Vela zavisi aj od krvnych vysledkov. Beries Clostil?

mauerka
20. apr 2013

@marthina Ja tiez uplna spokojnost s Dr. Stenovou a tak ako pise @gelinka75 - postupne sa dostanes ku vsetkym, podla sluzieb, akurat konzultacie a dalsi postup ti urcuje tvoj "kmenovy lekar" - Stenova. Mne tam jemne vadia skor sestricky /niektore/ , lebo sa tvaria akoby si ich otravovala niekedy... ale da sa. 🙂

vodnari
20. apr 2013

@mauerka ten istý pocit mám aj ja pri sestričkách....

annamary27
21. apr 2013

@marthina ja som si vybrala dr.&stenovú,leo kamoška s nou bola spokojná a chcela som ženu a dávnejšie mali doktori aj fotky na nete a bola mi na nej sympatická,ale inak sa v rámci ivf potom dostaneš pod ruku skoro každého doktora podla toho,ktorý bude mať v ten den službu 😀

martinkahc
21. apr 2013

@monosana ahoj, este len zcnem na piaty den MS, ta ma prist vo stvrtok, tak pomalicky zistujem co a ako, aby som si vedela aj cas zorganizovat 🙂 ja uz som clostylom stimulovana bola cca pred rokom a na ten cca 12 den som mala vajicka velke cca 19 mm, a teraz ma dvojnasobnu davku tak sa bojim, aby ma neroztrhlo 🙂

monosana
21. apr 2013

@martinkahc neboj saaa, nebude to nic ťažké🙂 Zvaldnes to lavou zadnou. JA Clostil beriem uz rok a pol. No uz minuly mesiac som na to aj doplatila, mala som (a ak dobre viem, este aj mam...kym nepraskne) 4,7 cm cystu. ☹ No, ale co uz. Ale ty sa toho neboj. Ja som to brala uz priliz dlho. A ak ti tak dobre rastli folikuly, tak chod na sono uz na 10 ci 11 DC. Radsej!😉 Drzim vsetky palceky, aby si viac na zakrok nemusela ist a aby si to mala uspesne🙂

nr_martinka
21. apr 2013

@monosana drzim palceky 😀

monosana
21. apr 2013

@nr_martinka ďakujem, si zlatunká!🙂

sizo
22. apr 2013

@mauerka no ja mam tiez problem pri sestrickach☹Niektore su ozaj brrrrr.namyslene alebo ked sa nieco opytas tak zazeraju keby si to mala vediet a nie otravovat s hlupou otazkou....

sizo
23. apr 2013

@vodnari Ahoj moja rano som ta hladala,lebo zmena planu.Vcera mi volali aby som sa dostavila dnes rano na krv a na osmu k doktorke.Zobrali mi krv a vysetria zrazanlivost.Zevraj Behunova nechce urobit KET kym nevylucia zraz.krvi.Dalej mam uzivat antikoncepciu a kys.listovu a po vysledkoch konzultacia -vysledky budu za 3-5 tyzdn.- a ked bude vsetko ok tak moze byt KET.Ty si ako dopadla moja????

ova11
23. apr 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat, ci aj ked beriem Estrofem mozem dostat mrchu. Bola som 5.4. na KET a v piatok na krv ktora bola negativna (teda mala som hodnotu 3). Sestricka povedala, ze ak nedostanem mrchu do piatku mam prist opat na krv. Uz asi tyzden a pol mam take bolesti v podbrusku ako keby som mala dostat mrchu, ale stale nic....dnes som 34 DC. Tak neviem cim to je :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre