Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
13. dec 2012

@2lil fuuu tak to ti neviem povedat ale asi nie lebo aj kocka co bola so mnou z BA na odbere tak jej robili predoperacne v Ruzinove ja som si to davala robit u nas v Piestanoch.....toto ti moja neporadim to sa musis opytat aj napriklad @maruskaaaaa ona je myslim z BA

pancuska
13. dec 2012

@2lil a ano o tom femibione je to tak 🙂
@gelinka75 ano ten femibion som brala aj pred IVF a este aj E a B6 ked som mala odber uz som si davala len femibion alebo kys.listovu a citron-mrkva-jablko 🙂

mortaliska
13. dec 2012

@pancuska
Mam nepriechodne vajecniky, oba 😢 zrasty. Prirodzenou cestou to uz nepojde nikdy ☹

pancuska
14. dec 2012

@mortaliska No to mas asi nepriechdone vajcovody cize vajickovody lebo ak by si mala nefunkcne vajecniky (vajecniky mozu byt len nefunkcne nie nepriechodne) tak by si nemohla ani vajicka produkovat a museli by ste zvolit moznost darkyne ..... A tak si myslim ze si sa asi pomylila a mali to byt vajcovody 😉 ale nebud smutna ja nemam uz ani jeden!! O jeden som prisla kvoli tomu ze som mala mimomaternicove tehotenstvo,mala som ho nepriechodny a plod sa mi tam zasekol,skoro som dostala otravu krvi ,po roku tohto odstranenia mi gyn navrhol urobit laparoskopiu aby videl presne co je s tym druhym vajcovodom a zistil ze je uplne nepriechodny,zniceny zo zapalov z ktorych dostal chronicku chorobu sactosalpinx-vyplavoval tekutinu a nebolo by mozne ani IVF lebo by som to potracala a tak som zvolila nech mi ho odstrania a nebudem mat ani jeden......lebo ked su nepriechodne su tam zbytocne a hrozi mimomaternicove tehotenstvo,tak sa este na konzultacii na to dobre opytaj ci to nebude vadit!!! Lebo v podstate maju ulohu aby vosla tade spermia a potom zasa plod do maternice.....a pri IVF ti to vlozia hned do maternice no moze sa ti to ujat aj vo vajcovodoch .....mna teraz ked som uz vedela ze som tehotna po IVF ma bolelo brucho a ma moj gyn nastrasil ze to mozem mat ujate aj v zaludku tak som isla na sono ale chvala Bohu to bolo v maternici!!!!Takze neboj ani ja uz prirodzenou cestou nemam nikdy sancu!!!

linda81
14. dec 2012

@mortaliska ahoj moja.....pocuvaj....my sme sa snazili o babo skoro 2 roky....ked to neslo, sli sme do CAR.....kopa vysetreni...pred IUI som povedala, ze chcem ist aj na laparoskopiu, ci to ma vobec zmysel, ci nie rovno IVF....ked som sa zobudila po OP, tak som myslela, ze vsetko OK, OP dokopy trvala pol hodku.....no a potom mi ..povedali, ze obe strany totalne nepriechodne,ze keby to bolo niekde na konci vajickovodu tak sa da s tym nieco robit , ale takto nie.....ze prirodzee ziadna sanca, jedine IVF....alebo mikrochirurgicka operacia s nejasnym vysledkom a dobou liecby...tak sme sli na IVF, jeden krat, potom KET, potom zas IVF...nevyslo ani jedno.....no a zrazu v maji som zistila, ze cakame babo prirodzene..🙂...takze aj zazraky sa deju...🙂 drzim Ti velmi palceky...

nellyel
14. dec 2012

@linda81 ahoj, bola si prosim ta na laparoskopii v GF? Ak hej, aka je asi cakacia lehota?

2lil
14. dec 2012

@pancuska ďakujem ...no ja sa nezľaknem keď mi bude meškať 🙂 ... mne totiž meškáva celý život 🙂 ...lepšie povedané bez agolutínu ho dostanem tak 2x do roka :( ....však v centre mi povedia čo ešte potrebujú a teda aby to bolo oka pôjdem aj ja na vyšetrenia hneď po mrche nech to stihnem 🙂 bo však aj na výsledky sa čaká nie? koľko týždeň? ...no a k tomu pichaniu to fakt si to zvládla doma? ja asi budem chodiť do centra každé ráno :( ... doma to nezvládnem...manžel by v pohode pichal ale neviem či ja mu dovolím 🙂 .... ale to je ešte ďaleko 🙂 možno to príde úplne samo všetko tak ako má 🙂 ..

2lil
14. dec 2012

baby zajtra večer mám pichať pregnyl a nemám papier na pohotovosť.... neviete či mi to pichnú aj bez papiera??? aaach jo :( ...

ria191
14. dec 2012

@2lil na pohotovosť nepotrebuješ žiadny papier 😀

2lil
14. dec 2012

@ria191 určite??? ku každému pregnylu mi dali v CAR papier a ten som raz odovzdala sama na pohotovosti a raz si ho sama sestrička vypýtala ... že kde mám papier ... ty si bola bez papiera??? kde??? sama si to nezvládnem pichnúť :( ....

given
14. dec 2012

@2lil Prekopirujem ti moj? Aj ja idem zajtra na Pregnyl.

nelly3
14. dec 2012

@2lil
ja ked som chodila do gyn-fivu tak k pregnylu mi tiez dali papier na pohotovost, ale mne to manzelik sam doma pichol do zadku 😀 ale inac pregnyl si mozes aj do brucha pichnut ako ostatne injekcie, neviem preco v gyn-five hovoria do svalu, ked sa da aj podkozne 😉 drzim palce

2lil
14. dec 2012

@nelly3 mňa čaká posledné IUI som si dala že kým žiadosť schválená na IVF nedorazí stíham ešte IUI .. takže ja som si ešte nič nikdy sama nepichala a teda ako neviem či to zvládnem 🙂 žeby rýchla príprava na IVF injekcie 🙂 ... prosím akú ihlu mám použiť? a ako to zmiešať? ....jaaaj z tohoto som mala najväčší strach pre toto som nechcela IVF a je to tu 🙂 ...no uvidíme ako to celé dopadne .... ale vďaka za palce 😉

ria191
14. dec 2012

@2lil tak ja som si ho bola dať 2x pichnúť na pohotovosti a ani raz som nemala papier a 3 x som si ho ako píše @nelly3 do bruška a má to ten istý účinok a nemusíš sa nikam trepať 😀

nelly3
14. dec 2012

@2lil
aha tak to som nevedela, ze si si este nepichala, tak ak nemas prax ako my 😀 tak sup na pohotovost, a mozno nebudes musiet ist ani na IVF. 😉

ria191
14. dec 2012

@2lil je to taká žltá príp. oranžová ihla. Je tenká a krátka a zmiešaš si to podľa návodu na pregnyle. K tomu si kúp aj zelenú ihlu, aby si to mohla zmiešať a striekačku tuším 5ml alebo 2ml to teraz neviem presne tú najmenšiu. Zarobíš si to podľa návodu a tuším je tam aj to ako to treba pichnúť, spravíš malú riasu na brušku a vrazíš to tam 😀 😀 😀 😀

2lil
14. dec 2012

@nelly3 a @ria191 ďakujem ... uvidím ako dopadnem ..ak nebudú chcieť pichnúť na pohotovosti budeme to musieť doma nejako poriešiť 😉

ria191
14. dec 2012

@2lil určite ti to pichnú 😀 toho sa vôbec nemusíš obávať. V Heliose v Martine nikdy nedávajú papier k pregnylu a zatiaľ som nepočula, žeby to niekomu nepichli 😀

2lil
14. dec 2012

@ria191 ...potia sa mi ruky len keď to čítam :( ... toto ja nedám ... na pohotovosti mi to pichala čiernou tá nieje dobrá??? moc ďakujem

ria191
14. dec 2012

@2lil to preto, lebo ti to pichala asi do svalu na zadočku, že? Tak tá musí byť dlhšia vtedy sa používa tá čierna. A keď do bruška tak taká malinká žlto-oranžová, lebo to je do faldíku 😀

2lil
14. dec 2012

@ria191 že do faldíku 🙂 ten kde zoženiem??? mám len riadne faldy 😀 .... no keď to budeme pichať doma tak jedine do zadku nech to nevidím 🙂 takže čierna??? a to celú mi tam vrazí? jaaj toto neee ...tete na pohotovosti sľúbim aj modré z neba 🙂 len nech mi to ona pichne 🙂

nelly3
14. dec 2012

@2lil
chod na pohotovost, do zadku-svalu sa to musi trosku inac pichnut, presne ta cierna hruba bleee a cela do zadku sa musi ta ihla pichnut a musis vediet na ake aj miesto.

ria191
14. dec 2012

@2lil tak počula som, že to niektorým kočkám pichal manžel do svalu na zadku, ale ja by som to neriskovala. Predsa len sestrička je istejšia. Keď doma tak jedine do faldíku a neboj sa tá ihla je taká tenučká a kratučká, že to nebudeš ani cítiť ak ti to dobre pichne. Pohotovosť to istí 😀

2lil
14. dec 2012

@ria191 @nelly3 pohotovosť to veru istí 🙂

gelinka75
14. dec 2012

@given jeej super, tak v pondelok OPU? 🙂

maxag
14. dec 2012

@2lil ano do GF som zasla a do poistovne som volala, neviem preco to tak nekonecne dlho trvalo...

given
14. dec 2012

@gelinka75 Hej, hej, v pondelok. Inak by sa to uz nestihlo, ak by sme chceli PK. Dnes si vychutnam posledne injekcie 😝

kvetka111
14. dec 2012

baby, ako dovolenkuju v Gyn fiv? neviete kedy maju zavrete?

pancuska
14. dec 2012

@2lil moja ziadne obavy mat nemusis,len pekne chod na pohotovost a oni ti ten pregnyl pichnu a aspon si budes ista ze ho mas pichnuty tak ako treba 😉 ja som tiez isla na pohotovost a papier som nepotrebovala aj ked som ho mala vobec to nepytali ....neboj nic!!! 😉

given
14. dec 2012

@kvetka111 Robia 21.12. do 12.hod, potom 27., 28. a 31. len rano odbery krvi a urgentne pripady. V standardnom rezime funguju az od 7.januara.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre