Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elise
21. jún 2012

@ivka3901 ber ho peklne dalej do 14 dna kedy ideš na druhu krvičku bábo sa mohlo neskôr zahniezdiť🙂 ešte testni v sobotu raz🙂

maruskaaaa
21. jún 2012

@ivka3901 Ivka, aj na stránke GF je napísané : Na 10. a 14. deň po embryotransfere sa pacientka dostaví na odber krvi na stanovenie hladín choriogonádotropného hormónu (HCG), čiže na tehotenský test. Tento test sa zásadne vykonáva z krvi! Cyklus IVF sa považuje za neúspešný iba v prípade, že oba tehotenské testy sú negatívne. Až vtedy sa pacientke odporučí vysadenie lieku obsahujúceho progesterón. Slabé špinenie alebo krvácanie neznamená, že pacientka nie je tehotná. Tak ešte nevešaj hlavu, uvidíš na ten 14 deň.

maruskaaaa
21. jún 2012

@ivka3901 ja by som si ešte na tvojom mieste zajtra, resp. v sobotu urobila tehotenský test

mortiiss
21. jún 2012

@ivka3901 velmi ma to mrzi .. ale ako hovoris, cas vsetko vylieci, mozno este ten Tvoj neprisiel, a to Tvoje stastie pride neskor, o par rokov, este si mladucka, nehadz flintu do zita .. presne, ako si napisala, pust to teraz z hlavky, a sustredte sa s drahym na ine veci, uzivajte si zivot a zite jeden pre druheho. Kazdopadne, ked uz to nevyslo, malo Ti to ukazat, akeho skveleho muza mas po svojom boku, pretoze toto niekolkorocne trapenie s Tebou moze zdielat len clovek, ktory Ta oddane a nezistne miluje. A takym na isto je.

lubkaeck
21. jún 2012

@ivka3901 zlatko veľmi dobre viem ako sa citis ☹ úprimne tí prajem, aby sa to zmenilo k dobrému a ak nie, tak si fakt oddýchni, daj sa do poriadku, uzi si dovcu a až potom myšli na to, že čo bude ďalej 😉 neviem koľko máš toho za sebou, ale ak môžem poradiť, tak skús soft cyklus v Brne, majú súper úspešnosť a vraj aj o 200% lepší prístup - mám z prvej ruky info 😉 keby som nemala už hradené ivfko tak isto idem k ním skúsiť 😉

lubkaeck
21. jún 2012

@dadenka111 no tak sa len na tu kocku podobas a inak asi som úplne blba, veď ona šla ráno na OPU 😀 ma to teraz napadlo !

tinasc
21. jún 2012

@ivka3901 no uvidíš ešte na 14 deň na krv, verím, že toto bol omyl... utroš ber ďalej, čo keby náhodou 😉

sheronka
21. jún 2012

Babulky, myslíte si že zajtra pri odbere by som si mohla dať make up? Mám problematickú pleť tak nech tam nevyzerám jak strašidlo.

dadaba
21. jún 2012

@sheronka kludne si daj...hlavne aby si sa dobre citila to je dolezite...drzim ti palce nech to dobre dopadne.. 😉

tinasc
21. jún 2012

@sheronka no vieš ono celkovo pokyny k akejkoľvek anestéze sú nenalíčená, bez laku na nechty atď... aj tak ti dajú masku na dýchanie, tak ti to utrú, alebo to utrieš do vankúša... myslím, že nebudú pozerať na to, že budeš vyzerať ako strašidlo... 😉

sheronka
21. jún 2012

Babulky idem ja do hajan. Ráno budík o 4 a smer Gyn fiv. Ja dúfam a modlím sa aby bolo čo najviac dobrých vajok. Myslite na mňa 😉

ivka3901
21. jún 2012

@elise no sestrička mi povedala,že ked sa normálne rozkrvácam tak nemusím chodiť,ale kded nie tak máme prísť,ale aj tak pojdeme do centra nechala som tam všetky zvyšné inekcie a to sú peniažky a já im nenechám 120 eur zídu sa na dovolenku 🙂

ivka3901
21. jún 2012

@maruskaaaa to je super,ale bojím sa,že to ten utrogestan brzdí a zato sa mi nemože spustiť normálna mrcha 😒

ivka3901
21. jún 2012

@maruskaaaa myslíš ? 😕 no práve ani doma už nemám a nemám moc chuť ísť do lekárne kúpiť 😒 šak uvidím ešte

ivka3901
21. jún 2012

@mortiiss to bolo krásne 🙂 až ma to dojalo a aj drahý si to prečítal a mal slzy na krajíčku 😢

ivka3901
21. jún 2012

@lubkaeck dakujem ti pekne moja 🙂 🙂 🙂 si zlatučká no za sebou máme toho dosť toto bolo naše 4 IVF mám málo vajok zakaždým aj muž má zlý spermiogram bola som aj na laparoskopii a nič síce 2 pokus sa podaril mala som 6 a 8 bunkové embryjká a jedno sa uchytilo a boli sme tí najšťastnejší ludia po slnkom,ale v 9 týždni som potratila missed abourt a pred 3 pokusom IVF mi zistili protilátky voči spermiám tak mi preventívne nasadila dochtorka PREDNISON a aj tak nič a tento 4 pokus som mala zas málo vajok a len jedno 6 bunkové embryjko 😢 no mňa ešte láka to Brno my sme tam už na konzultácií boli u dr. štelcla a bol veľmi príjemný a zaťiaľ sme to nechali otvorené ten nám povedal,že šanca je len treba skúšať a navrhol nám ten nativ cyklus,ale mojho muža to už dalej neláka skúsiť povedal,že dalšie sklamanie neznesie a rozmýšľame nad adopciou

ivka3901
21. jún 2012

@tinasc kiežby si mala pravdu,ale neverím tomu dneska som si aj zapálila kamaráti nás vytiahli na pizzu tak to dobre padlo aspom sme sa odreagovali trošku

tinasc
22. jún 2012

@ivka3901 už na to nemysli a druhá krv to buď potvrdí alebo vyvráti...

elise
22. jún 2012

@ivka3901 ivka musiš veriť ešte otestuj raz

gelinka75
22. jún 2012

@sheronka ahojcek. myslim na teba, nech vsetko dobre dopadne 🙂

gelinka75
22. jún 2012

@ivka3901 ivka mas skveleho muza, najdite znova silu ist do toho, teraz si troska oddychnete a mozno budete vidiet toto cele inymi ocami, je to isto nesmierne tazke, ved to vidim na sebe, tiez som myslela, ze to nebude take narocne, ale je, chce to vela sily a trpezlivosti, sme vsak silne zeny a raz sa dockame babatka a uz ste v GF nacisto skoncili? ci idete este na konzultaciu

gelinka75
22. jún 2012

pichla som prave poslednu davku liekov, este vecer pregnyl jupii 😀

evulik222
22. jún 2012

@gelinka75 dobre ranko 🙂

evulik222
22. jún 2012

@dadenka111 ahoj, prosim ta a vies mi poradit? ja mam tiez ten kratky protokol s antagonistom, ale ja si mam zacat pichat puregon 150 IU od 2 DC, na siesty den kontrola .ale mam v tom chaos, citam si pokyny a je tu este ten cetrotide, to si kedy treba pichat? nemam tu nic k tomu napisane 😕

adija13
22. jún 2012

@dadenka111 ahojky, no my sme sa videli, ja som aj na teba pozerala. ale neviem ci si ma poznala. nevedela som ako sa prihovorit. ja som tam bola sama, najprv som isla dovnutra z embryologickou a potom ma poslala sadnut si k dennemu stacionaru. ty si mala cierne saty.
mna to nejak nebolelo, ale od vcera ma pobolieva v podbrusku, tak uvidime. snad je vsetko ok.
no a somnou bola jedna babenka co sa pytala, ci som ty. ja som jej hovorila, ze myslim, ze ty si tam vonku.

evulik222
22. jún 2012

@maruskaaaa ja ked som volala do VSZP, ze kto ma na starosti ziadosti na IVF, mne vraveli ze dr.pisarcikova

maruskaaaa
22. jún 2012

@evulik222 ďakujem za kontakt, keď sa vráti z dovolenky, určite tam zavolám 🙂

gelinka75
22. jún 2012

@evulik222 cauko 😀

gelinka75
22. jún 2012

baby chcem sa spytat, po OPU k vam pustili muzov? ci ako ste sa s nimi dorozumievali, cakali vas vonku, alebo co..

kika017
22. jún 2012

Ahojte, tak dnes prvé sono, v nedeľu začíname s gonalom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre