Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nalada
21. okt 2011

@nr_martinka ahoj. Neboj, určite to už vyjde. Takže plánujete " Valentínske dieťatko"? 😉

tinasc
21. okt 2011

@augusta ja som pred ivf absolvovala laparoskopiu malej panvy, zisťovali či nemám zrasty, endometriózu... popritom zisťovali aj priechodnosť... ono vraj pred ivf je tiež dobré sa pozrieť či je všetko v poriadku, aj keď niektorí tvrdia, že netreba...

tinasc
21. okt 2011

@st2 ja keď som išla na prvé ivf, tak som podstúpila laparku, lebo doktor mi hovoril, že ak je nepriechodný vajcovod, tak to nie je dobré pri ivf... už ale neviem prečo, ale podpisovala som súhlas, že ak bude zrastený, tak o neho prídem... vraj toto nie je dobré pri ivf-ku...

st2
21. okt 2011

@tinasc fuu to fakt, no dobre vediet 😉

tinasc
21. okt 2011

@st2 počkaj nie je to také strašné, ako som to popísala... a tuším som to aj udala trochu nesprávne... už si to presne nepamätám, ale ten súhlas som podpisovala... s vykonaním priechodnosti... ale neboj sa, nič to nie je a možno nebudeš musieť ani nič podstúpiť...

evakva
21. okt 2011

@augusta Aj ja mam vyse 4 rocneho syna, ktory sa nam podaril prirodzene. Tiez som nemala zapaly, ale ja mam nizku sliznicu. Preto u mna hned volili IVF a priechodnost ani nic podobne nespomynali. Ked som sa na to pytala, len povedali, ze pri IVF to netreba. Asi ti spomynali IUI. A v akom zmysle ma zly spermiogram?

katka159
21. okt 2011

@evakva ahojky aj ja mam prirodzeno cestou syna 3,5 ročného a teraz som absolvovala Ivf teraz čakám v pondelok idem na krv ale nevydržala som a robila som si testík a vyšiel mi teda taká slaba čiarka tam je tak neviem nechcem si robiť nadej kým mi to nepotvrdia v centre....neboj podárí sa to ku komu chodíš ja k Harbulákovi a povedal mi že by to nemal byť žiadný problem aby sa mi neuchytilo ked už jedno mám a prirodzene tak dúfam...ja mám polycystické ovária....a kedy ideš na IVF?...

mykaellle
21. okt 2011

ahojte, tak testy cele zle.. dnes sa mi zrutil cely svet. HP bok okej, zistili mi vsak ureaplazmu a mykoplazmy, budeme obaja brat antibiotika 3 tyzdne. mam vazne podozrenie na trombofiliu, no mm cele cele zle, spermie 4 miliony namiesto 20 tich, slaba pohyblivost (nejdu do predu, ale do stran), 75% spermii patologickych.. mne maju pre istotu robit laparoskopiu, v centre by som za nu zaplatila 240 € ale mam moznost si to dat urobit aj cez svojho gynekologa.. Ja tak strasne nechcem ist na umele oplodnenie.. Dnes sa komplet vo mne nieco zlomillo.. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

evakva
21. okt 2011

@katka159 Ja chodim tiez k Harbulakovi, no ziadost nemame stale schvalenu (uz nam to schvaluju vyse 2 meiace). Zatial sme stihli prirodzene otehotniet a aj potratit. Takze pol roka sa nove snazenie urcite nebude chystat. Ja mam problem s maternicou. Po porode mi robili kyret pre zvysky a tak ma vyskrabli, ze som nemohla mat vyse 2 rokov menzes. Preto sme mali ist vlastne aj na IVF. Budem drzat palce, nech tehu potvrdia a vsetko pojde OK.

katka159
21. okt 2011

dakujem tak to je pekne môžeš podakovať lekárom inak ja mne po pôrode hrozil kyret lebo sa mi nestiahla maternica ale dali mi potom ešte jednu injekciu ako po pôrode a pomohlo....tak držím palce inak aj mne to trvalo vyše 2 mesiacov ale ak máš všeobecnu tak sa neboj schvalujú všetkým a preto to tak dlho trvá mam to potvrdené kámoška tam robí...

katka159
21. okt 2011

@mykaellle jáj to mi je luto ked to začne tak nikdy neskončí pri jednom mate toho dosť ...neboj date sa do poriadku a potom to pôjde a umelé nieje nič to zvládneš...🙂

mykaellle
21. okt 2011

@katka159 juuj ale ked ja som tak tuzila, aby babatinko vzniklo peknym milovanim.. no ideme dalej.. vdaka za podporu..

nalada
21. okt 2011

@mykaellle nevešaj hlavu...nič nie je stratené! vyzerá to hrozne, ale neboj - utrasie sa to. Máte problém, ale dá sa riešiť. Na to treba myslieť. Šancu máte, tak ju treba využiť. Dnes máš pocity hrozné, predýchaj...bude dobre, nebojkaj. Ak ozaj chceš dieťatko, urobíš pre to maximum - to mi ver! Život nám dáva kopu prekážok, toto je jedna z nich. Určite sa s ňou vyrovnáš. Iste -bolo by fajn otehotnieť prirodzene, nie vždy to však ide. Ale, ak sa dá pomôcť, tak to ber.........

mykaellle
21. okt 2011

@nalada Ďakujem, dúfam že to čo najrýchlejšie predýcham a pustíme sa do boja 😉

nr_martinka
21. okt 2011

@nalada no jasne😀

katka159
22. okt 2011

baby prosím prečo mna na 9 den po ET začal strašne bolieť lavý vaječník....môže to ešte byť že mi doznievajú ešte tie hormóny zo stimulky...

annamary27
22. okt 2011

@augusta ahoj,tak u nás je zlý spermiogram,ale robili mi ambulantne aj priechodnosť,pre istotu či je všetko o.k ,nebolo to nič strašné.

annamary27
22. okt 2011

@nr_martinka ahoj,aj naše prvé ivf prebiehalo ako tvoje,dvakrát málo pozitívna a pak nula.držte sa 😉

annamary27
22. okt 2011

@mykaellle nevešej hlávku,aj mi sme mali len 3miliony a nejaké 4diagnozy dokopy,tiež málo pohyblivé,idú doľava a ešte neviem čo všetko,ale dokina nás upokojila,že stačí jedna spermoška a jedno vajko,aby sa nám zadarilo,je to stále lepšie ako nič.Antibiotiká ťa vyličia z tých ostatných neduhov a keby si aj mala potvrdenú trombofiliu,tak si budeš pichyť injekcie na riedenie krvičky a bude to o.k.nebuď smutná...pomalinky zvládneš všetko poraziť a bude mimi.Aj u mna bolo podozrenie na trombofiliu,išla som u nás na hematologiu,urobili mi všetky možné vyšetrenia a je to o.k,len mám brať kyselinu listovu.držte sa 😉

tinasc
22. okt 2011

@mykaellle nebuď smutná, všetko sa dá vyriešiť, pekne sa vy dopracujete k bábätku 🙂

mykaellle
22. okt 2011

@annamary27
@tinasc dakujem kocky 😉

evakva
23. okt 2011

@katka159 No ja mam Doveru. Teraz ale IVF minimalne pol roka riesit nebudeme. Ked vieme, ze to ide aj prirodzene, skusime to normalne. Tento rok budem mat 29 rokov, takze cas este nejaky mam. Mozno sa zadari a podari sa.

adija13
23. okt 2011

ahojte, chcela by som sa spytat ci mate skusenosti s vkladanim embryi po rozmrazeni. ako to vlastne prebieha?
my mame malinku po IVF ISCI a dali sme si zamrazit embrya. ako to prebieha ak chceme druhe babatko? dakujem

katka.gzd
24. okt 2011

@adija13 ahoj, gratulujem k prvemu uspesnemu pokusu...mozem sa spytat ci to bolo hend z prveho IVF cyklu a prveho ET? a v gynfive?
pri KETe (kryo embrio transfer) dostanes tzv "nahradny protokol" tam budes mat napisane ze mas brat od prveho dna cyklu estrofem (to je na sliznicu) a na 10-14 den cyklu prides na kontrolu aby pozreli ako sliznica vyzera...podla toho embryjka rozmrazia a na 16-18 den cyklu ides na vklad babatiek do bruska...mediztym este od nejakeho 14teho dna budes brat utrogestan a ked sa zadari tak obidva lieky este dva mesiace a to je vsetko.....toto uz je velmi jednoduche...drzim palce...my na to ideme teraz v novembri, dnes mam 2DC 🙂

adija13
24. okt 2011

@katka.gzd
dakujem za vysvetlenie. ano, dorka sa podarila na prvykrat a v gynfive. ja som mala na nich dobre referencie, tak sme hned isli tam. na vsetky vysetrenia, vysvetlili nam vsetky moznosti a tedaz sa vytesujeme z 21 mesacneho sidielka.
ja som objednana na december na konzultaciu, tak som zvedava co nam povedia. snad to dobre dopadne.
tak isto drzime palce aj vam, budem na teba mysliet. 🙂

alibabaa
24. okt 2011

@katka.gzd ja som dnes pridala gonal k dipherelinu. co ti povedali na prvom sone? aj nieco o tom ako to vyzera? lebo mne nie. iba ze si mam volat v piatok a cez vikend na dalsiu kontrolu.. som to vsetko inak videla oproti na stene na obrazovke. to som tam este nevidela.. 🙂 bolo to zaujimave 🙂
mam tych hormonov ako zadarmo. to chcu vsetko stihnut do mna za kolko dni napchat?? to som teda fakt zvedava...

mariankach
24. okt 2011

@alibabaa heloou, ako sa mavas?🙂 vidim, ze pekne postupujes 😉

katka.gzd
24. okt 2011

@alibabaa no ja som po prvom sone a odbere krvi si mala zavolat poobede na vysledok aby mi sestricka oznamila ci sa mi meni davkovanie a ci uz si mam nieco pridat k tomu gonalu...stav vajecnikov nekomentovali...len ja som sa spytala ci uz sa tam nieco deje a odpovedane mi bolo sucho ze deje 😀 a bola som vybavena...potom uz na tom poslednom sone mi hovorila dokina ze uz to vyzera ze skoncim so stimulkou lebo mam vela velkych folikov narastenych ale ze zasa treba pockat na krv...no a poobede tak aj bolo ze mi sestricka oznamila ze si uz nemam nic pichat a ist na ten pregnyl...

ja som bola tiez zdesena kolko liekov mi dali vybrat, ale vidis, spotrebovala som len jednu tretinu....gonalu co mi predpisali 1800 jednotiek som neminula ani polovicu a luveris a cetrotide svorne len po dve injekcie zo 5tich predpisanych...a este som mala aj hyperstimulak....

neboj, uvidis co ti budu priebezne hovorit, urcite ta nenechaju do seba napichat viac ako je nutne.....ake mas davkovanie toho gonalu teraz? a ako sa citis?

alibabaa
24. okt 2011

@mariankach vies ze som na teba myslela? ako si dopadla s tou kamaratkou? stretli ste sa nakoniec? som zvedava 🙂
noo postupujem.. len sa mi to zda ako vecnost... to pichanie... ☹

mariankach
24. okt 2011

@alibabaa velmi dobre, dokonca aj teraz sme boli v nedelu na kafe aj s jej mm - aspon na chvilku. A jej manzel bol u nas doma a videl aj kosicek pre malu, aj vsetko - a u nas to uz tak miminkovsky vonia, tak sa vytesoval ze ake pekne 🙂. Zda sa mi, ze uz to beru celkom v pohode.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre