Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lusipe
19. sep 2013

@donatela moja zlata, vidis, este ze ta mam... 😉 ja som z tychto dlhych a kratkych nejaka mimo 😉 .....no tak uz to necham tak a v pondelok spravime rozhodnutie po debate s lekarom....hlavne nech som teraz v klude a podari sa to 🙂...

donatela
19. sep 2013

@lusipe 🙂🙂🙂 podari!!! Musi!!!

lusipe
19. sep 2013

@donatela velmi pekne dakujem moja zlata 🙂

nancsy
19. sep 2013

@kora77 a ako si to prezivala? Nemala si stresy? Bolo vas tam viac?super, ze to uz mas za sebou 😉

kora77
19. sep 2013

@nancsy ahoj, som velmi rada, ze mam po...este mi lepi z toho transferu 🙂
prisli sme o 7,00 a sadli si na koniec chodby, tam si nas vyzdvihol chlapik, priatel nieco podpisal a ukazal OP mohli sme ist do kabinky obaja (ja som ani nevedela, ze moze byt taka moznost) ja som cakala pri dverach "denny stacionar" este s jednou kockou...cakali sme dost dlho. Ked nas zavolali dnu prezliekli sme sa do nocnej kosele a papuciek, lahli na postel a cakali. Potom dosla este jedna baba, ona prisla darovat len vajka, bola super, vela nam vysvetlila a ukludnovala nas (ona to uz zazila pred 4 rokmi) Prisla anesteziologicka, vyplnili sme este nejaky papier a napichla nas. Asi o 9.00 sa to zacalo, museli sme sa tesne pred zakrokom vycikat, lahla som si na kozu a uz si nic nepamatam 🙂 Kazda sme tam boli max. 15 min. k posteli nas doviezli na kresle, lahli sme si a za chvilu sme uz aj precitli (ten cas od zosadnutia z kozy a odvoz k posteli si vobec nepamatam) a rozpravali sa. Prisiel doky a oznamil nam, kolko sme mali vajiciek. Za chvilu prisla embryologicka a ta kecala asi 30 min. vysvetlovala, navrhovala moznosti, mozes sa jej opytat, co ta zaujima. Jej sme aj podpisovali, o co mame zaujem (napichovanie, predlzenu kultivaciu ...)Potom prisla sestra, ktora sa tam o nas starala, dala nam lieky na transfer, keksik aby sme neodpadli od hladu a zas nejaky papier a tiez asi 30 min. nam rozpravala co mame a nemame robit a ako si zavadzat Utrogestan a ako sa pripravit na transfer. Tie 2 papiere musi podpisat aj manzel. Vsetci tam boli fakt velmi mily, usmievavy...robil nas Harbulak. Ja som odchadzala domov o 12.00, priatel ma uz cakal na chodbe, dalsie baby neskor lebo im nebolo dobre. Cely den ma pobolievalo podbrusko ale len velmi mierne.

bobulab
19. sep 2013

Ahojte, som po neuspesnom 1. IVF a ms zatial nikde. Utorok mame konzultacie ohladom KET. Vie niekto nieco poradit? Ak ms nepríde do utorka, je možne zacat so stimulaciou sliznice už tento mesiac?

medyx
19. sep 2013

ahoj.ja som bola na konzultacii utorok kvoli KET a mne dr.odporucil vynechat jeden cyklus a na druhy uz mozem ist.
aby som brala aspon mesiac pred ket kyselinu listovu.ale ja berem femibion aj vtom je kyselina listova.hovorila z ok.
ty komu chodis?
@bobulab

donatela
19. sep 2013

@kora77 gratulujem, ze si to tak pekne zvladla! Ake papiere musi podpisovat mm? Staci, ked ich podpise, ked ma pride vyzdvihnut, vsak? Po odovzdani materialu bude musiet asi utekat do prace... Rano je potrebne, aby sme prisli naraz alebo mm moze prist prv a ja nasledne (ako pri iui)? (1 z nas musi odprevadit rano dcerku do skoly...)🙂🙂 prepac, ze sa tolko vypytujem ale musime zvladnut logistiku🙂🙂

bobulab
19. sep 2013

@medyx k behunovej...ja rok uživam k. listovu

medyx
19. sep 2013

@bobulab aj ja chodim k behunovej.kolko mrazacikov mate ak sa mozem opytat?

bobulab
19. sep 2013

@medyx mame 6...a sme dost z daleka, až z Kremnice, preto by som chcela vediet, kolko kontrol budeme muset mat a vsetko okolo toho....co povedala tebe?...da na konzultaciách aj dovod, preco ET nevyslo?....ako to bude prebiehat?....vy mate kolko mrazacikov?...aj ti odporucila, kolko vkladat?

mirkaaak
19. sep 2013

@bobulab po neuspesnom ivf som mala konzultaciu 2DC, urobili mi ultrazvuk a kedze som mala vajecniky aj sliznicu ok, tak sa ma sam lekar opytal, ci chcem vynechat 1 cyklus alebo ideme na KET hned. Ja som chcela hned a teda som este v ten den zacala brat estrofem. No a dnes bol KET.Takze je mozne ist na dalsi mesiac na KET 😉

nancsy
19. sep 2013

@kora77 ďakujem za podrobne popisanie. Si veľmi zlatá.teraz sa už budes sustredit na vklad-to je tá prijemnejsia časť.držím ti pAlce,nech sa vám zadari.mňa zajtra caka2.kontrola, zajtra sa dozviem,aký bude dalsi postup.

kora77
19. sep 2013

@nancsy uvidis, aj tebe to rychlo ubehne🙂

melinda1989
19. sep 2013

@majkulik ďakujem!po vyšetrení(laparoskopii) si mohla ísť do roboty?mala si stehy?

kora77
19. sep 2013

@donatela podpisat musi prepustaci list a ten papier, kde si embryologicka poznacila, ktore ukony budu robit. Podpise ich, ked pride pre teba naobed. Podla mojej skusenosti, by kludne mohol manzel prist na 7.00, su zatvorene dvere ale treba zazvonit, my sme cakali pred dverami a nejaka pracovnicka sla dnu a spytala sa, kto ide na zakrok a toho pustila dnu. Kazdy chlapik co tam bol to fakt velmi rychlo vybavil 🙂 A nas baby vyzdvihli az cca o 7.45. Urcite sa na to spytaj sestry podla mna to nebude problem. Mna tam priatel nepotreboval a ja som nepotrebovala jeho🙂 dali sme si pusu, objali sa a siel prec 🙂

medyx
19. sep 2013

@bobulab nie nehovorila mi ziadny dovod len tolko ze sa to nepodarilo. ket zacinas- od 1dna cyklu estrofem tabl. potom ides na ultrazvuk na 10 az 14 den cyklu. a zacnes utrogestan uzivat.a vtedy ti povedia kedy bude vklad.to zvikne byt 16-18 den cyklu.ale bude ti volat embtyolog a povie presny den a hodinu.a potom test az 14. den od vkladu.za 10 minut som bola vybavena uz mala som prichystane papiere aj recept a to bolo vsetko. my si dame vlozit 2 a mame 9 mrazacikov. takze ides na konzultaciu, raz na kontrolu a uz na transfer.drzim Vam palce aby to dobre dopadlo. 🙂

nancsy
19. sep 2013

ahojte, viete mi poradit? zajtra idem na druhu kontrolu, stimulujem diphereline a gonal . od vcera mam chripku, boli ma hlava, hrdlo, mam sople...myslite si, ze stimulacia ma ucinok, ked mam oslabeny organizmus? neberiem ziadne antibiotika, len pijem caj a cmulam cukriky na bolest hrdla. vo stvrtok by som mala mat punkciu, teraz neviem, ci to nie je riskantne a ci to vobec spravia,ked nie som zdrava. malai ste niektora z vas podobny problem? dakuem

nancsy
19. sep 2013

@kora77 uz som dnes v noci kvoli tomu nespala, stresujm uz tyzden predtym.....

kora77
19. sep 2013

@nancsy aj ja som taka a ked je PO TOM, tak si poviem, ze to zato ani nestalo...

bobulab
19. sep 2013

@mirkaaak dakujem ti velmi pekne za info....dufam, že ti to výde...so mnou neviem ako bude...ako ti prisla ms?...ja som mala dnes druhý tehot.test, co je cca 14 den a ideme tam utorok a ms zatial nikde, tak neviem, ci do vtedy vydržím a prídu akurat, aby sa to stihlo....

bobulab
19. sep 2013

@medyx dakujem...my by sme to chceli stihnut tento mesiac, ale fakt asi vsetko zavisi na tom, kedy mi pride ms....dakujem ti

mirkaaak
19. sep 2013

@bobulab ja som mala 2.test 12.den, a ms sa rozbehla 13.den (predtym asi 3 dni spinenie) 14.den uz bola konzultacia a zaciatok pripravy na KET. No drzim palce aby ms este pockala do toho pondelka, utorka.

majkulik
20. sep 2013

@melinda1989 ja som nebola na laparoskopii. Mne robili priechodnost penou. a tam nie je ziadny zasah do brucha.

medyx
20. sep 2013

@bobulab nemas zaco dakovat...pekny den Ti prajem 🙂

bobulab
20. sep 2013

@mirkaaak ja zatial vobec nic....ale bodaj by vydržalo....už teraz ale vsetko boli, takže asi bude veelmi bolestiva 😒

mirkaaak
20. sep 2013

@bobulab no ano, bola bolestiva aj brufen som si dala, dost silna ale zato trvala kratsie ako zvycajne. Ale ty este vydrz do bud.tyzdna 😉

sarin
20. sep 2013

Ahojte, tak ja som vcera absolvovala prvu konzultaciu u pani Dr. Behunovej 🙂 mam z nej velmi dobry prvy dojem. No podla toho, co nam porozpravala mame asi velmi velmi dlhu cestu pred sebou 😢

majkulik
20. sep 2013

@sarin ahojky, aj ja k nej patrim. Je velmi fajn. Hej dlha cesta narocna na cakanie na terminy 🙂 ale da sa to zvladnut.

donatela
20. sep 2013

@melinda1989 po laparoskopii nepojdes hned do prace. Budes mat 3 rezy a nasledne stehy (2 rezy na nastroje, 1 na kameru). Stehy vyberaju po par dnoch (mne asi po tyzdni). Je to normalna operacia v celkovej narkoze. A ak ti nebudu laparoskopiou len diagnostikovat ale aj robit nejaky zakrok, je potrebne sa pripravit, ze to par dni potrva, nez budes fit. Zalezi, co vsetko ti budu robit. Min 3 dni rataj🙂 Ja som bola 3 dni len v nemocke a potom PN. Ale netreba sa toho bat, bolo to v pohode a hlavne to stalo za ten vysledok, ktory uz teraz sedi v skolskej lavici🙂🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre