Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majkulik
16. okt 2013

@zuzlicek44 ahojky, ja som mala priechodnost vajecnikov - 110,- , injekcie 350,- , a teraz poplatok za sluzby 105,- .

majkulik
16. okt 2013

@leonie777 ano, picham si to tymi inzulinkami. ten vpich je najhorsi, a potom velmi velmi pomalicky. miesam si to klasicky - striekacna a ihla. mne to vypocitala na 01.11. 🙂 takze mozno si este spolu polezime 🙂 teraz koncom tyzdna mam dostat ms, tak potom v 2 - 4 den. uvidim ako to bude vychadzat. dali ti papiere aj na predoperacne? aj polovicke? a k notarovi?

donatela
16. okt 2013

@majkulik v tom ti neporadim. Ja som pocas tohto obdobia nesportovala vobec. Raz som bola plavat. Ja uz mam dcerku, takze moja energia a vsetok volny cas ide jej🙂🙂🙂

donatela
16. okt 2013

@zuzlicek44 my sme tam zatial nechali 1.630€ (3xIUI, lieky, 1x IVF)

leonie777
16. okt 2013

@sonulka81 dakujem za infosky ... je to fakt hrozne, ze naozaj ked ma par problem s otehotnenim, a nahodou nemaju dost penazi, tak to je palka ... ale ako som niekde citala, ze v centre paru povedali, ze no tak nepojdete na jednu letnu dovolenku a uhradite si ivf ... uvidim kolko z tych liekov spotrebujeme a ostatne teda skusim vratit 🙂 lebo nejako som sa nastavila tak optimisticky, ze teraz to bude pozitivne 🙂 proste tomu verim a budem sa dopovat hormonmi s nadejou, ze som fakt urobila maximum ... zalozny plan keby to nevyslo nejdem ani riesit 🙂 ako vidim, ty si tehulka ... podarilo sa z ivf alebo prirodzene? drzim ti palce s babatkom

leonie777
16. okt 2013

@majkulik ano ano, vsetky papiere som dostala az dnes ... takze zajtra bezime na predoperacne, nech to stihame cim skorej ... aj ja mam dostat do pondelka ms ... zda sa ze budeme mat rovnaky priebeh a mozno sa ozaj na izbe stretneme 🙂 na tie injekcie radsej ani mysliet nejdem ... zajtra to musime dat sami aj ked ako citam, tak v protokole je napisane, ze injekcie picha sestra ☹ zbavuju sa roboty, v zahranici by to nedovolili ziadnej, co nema opravnenie a nie je sestra ... som rada ze tu budes aspon ty moja spolubojovnicka, keby som potrebovala v comsi poradit.

sonulka81
16. okt 2013

@leonie777 nám to vyšlo z druhého IVF.Po prvom sme nemali nič v zálohe...oplodnené vajíčka sa zle delili aj tie dve čo mi vkladali boli chabé,ale pri druhom to už bolo dobre a z dvoch vložených sa jedno ujalo a termín máme vo februári presne po dvoch rokoch od prvej konzultácie...

majkulik
16. okt 2013

@leonie777 mozno sa zbavuju roboty, ale mne je to pohodlnejsie, ked nemusim stracat cas chodenim do centra. a vynechavat v praci. takto si to pichnem doma pri telke, v klude, tempom akym ja chcem. . . JJ spolubojovnicka. Idem si dnes kupit alchemikovy cajik. budem to popijat v praci.

leonie777
16. okt 2013

@sonulka81 to su velmi dobre spravy 🙂 a po akom case si sla na druhe IVF ...

leonie777
16. okt 2013

@majkulik hej, dobry napad, citala som tu to tom caji alchemiky, ale je najaky speci ktory treba kupit, lebo v predaji aj v lekarni maju aspon 4 druhy, co som tam videla .. .ked pichas tie injekcie tak pri tom stojis, ci sedis, ci lezis? napr sestricka to pichla sikmo napriamo, ani mi nestlacala kozu medzi prstami ... tak neviem ...

sonulka81
16. okt 2013

@leonie777 prvý zákrok bol v októbri a druhý bol v máji...medzi tým bol manžel v Afganistane na misii takže som musela čakať na materiál ...On sa vracal v decembri pred Vianocami ale kým sa dal dohromady zdravotne som chcela nech trošku vyplaví tie všelijaké vakcíny čo mal v sebe...a vo februári sme boli na konzultácii a v máji 23.bola punkcia...

leonie777
16. okt 2013

@sonulka81 to je uplne super ako vam to vyslo a o chvilu sa uz tesite z babatka 🙂 to je vzdy nadej aj pre nas ostatne, ze to vyjde ... ved uvidime, este som len na zaciatku a punkcia by mala byt na prelome oktobra/novembra, tak uvdime, lebo je 1 piatok a tak nejako to lekar dnes planoval ... uvidime ale podla toho kedy pride ms ...
@majkulik moja teraz pozeram, ze ak to vyjde na 1.11. tak to je statny sviatok ... povedali ze robia aj v tom case?

sonulka81
16. okt 2013

@leonie777 oni majú aj sviatky zabezpečené alebo potiahnu do druhého dňa stimulku...liekmi urobia všetko...oni si to nastavia

leonie777
16. okt 2013

@sonulka81 dakujem, tak to som ozaj zvedava, ked nam to vychadza na toho 1.11. ze kedy to bude ... uz nech to teraz leti, a mame cim skor za sebou aj to opu a potom zas cakanie na vklad a potom tehu testy ... no vesely cas nas caka 🙂

sonulka81
16. okt 2013

@leonie777 hlavne nestresovať...ja som ani netestovala,neviem či som sa bála sklamania z výsledku...prešlo to až ked som volala na výsledky z krvi (s malou dušičkou)čo a ako a stúpajúceho HCG

leonie777
16. okt 2013

@sonulka81 tak ako sa ja poznam, tak ja to bez testovania nevydrzim ... obcas rozmyslam, ci by som to citila inak, keby som bola tehu 🙂 ci by som mala nejake tusenie 🙂 ty si ako na tom bola?

donatela
16. okt 2013

@leonie777 ja len male upozornenie. Mm si moze dat vysetrit tu krv uz teraz, ale ty nesmies mat starsie vysledky ako 3 tyzdne, pricom den OPU je den D. Tak si to spravne vyrataj...🙂

majkulik
16. okt 2013

@leonie777 1.11. sice vychadza na sviatok, ale oni si to bud nastavia alebo budu robit - za to je ten poplatok 105 Eur. picham si to po sediacky, je mi to tak pohodlne. a idem rovno do lekarne z prace 🙂 pre cajik

leonie777
16. okt 2013

@donatela dakujem, podla toho to pocitam tak, ze to platne bude, kedze opu by malo byt cca 1.11.

leonie777
16. okt 2013

@majkulik hm, to pichanie ... aj si chytis kozu medzi prsty, alebo len sikmo pichnes? ... tak si drzme palce, aby nam opu vyslo radsej o den skorej a mozeme si urobit predlzeny vikend niekde mimo ba, teda ja by som aspon tak chcela 🙂

alibabaa
16. okt 2013

@majkulik uz necvic. budes mat viac vajok ako zvycajne, mohlo by ti to uskodit...

alibabaa
16. okt 2013

@leonie777 vitamin E by som nezanedbala. je velmi dolezity... a za to nic nedas ak pridas len vitamin E.

sonulka81
16. okt 2013

@leonie777 nemala som žiadne tušáky,lem som dúfala,že to vyšlo....

nancsy
16. okt 2013

Ahojte, myslite si , ze je dobre pred 2.IVF uzivat okrem vitaminu E aj Inofolic? MAte s tym skusenosti? Vdaka

mauerka
16. okt 2013

Ja som brala inositol pred OPU, okrem ineho, ale urcite nie predrazeny Inofolic. Drzim prsty.

nezabudka8
16. okt 2013

@blavabla dakujem za povzbudenie.mame len 2 zmrzlinky a doktorka prave kvoli pomalemu deleniu tomu velku sancu nedala tak preto ten pesimizmus. Ved uvidime mozno raz motyka vystreli 😉

blavabla
16. okt 2013

@nezabudka8 raz musi vystrelit..tak preco nie teraz... 🙂 🙂 moc vam to vsetkym prajem.. 😵

rybkanz
16. okt 2013

@kora77 ďakujem za radu, idem v pondelok na HP, držte palce 😉

martinkahc
16. okt 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci nahodou neviete, ci sa v Gyn-fiv robia aj imunologicke testy + vysetrenie protilatok na spermie a ci sa to robi u gynekologa alebo sa tamtreba objednat na nejakom inom oddeleni.
Dakujem pekne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre