Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lumya
28. máj 2010

kikus, len na upresnenie, ISCI je metoda, ktorou vpichuju priamo spermie do vajicok (nie do folikulov, to su len obaly vajicok), a je to metoda na zvysenie pravdepodobnosti oplodnenia, najma, ak je slabsi spermiogram partnera...
to Monika: dufam, ze sa Vam dari, Monicka, velmi na Teba myslim, aj ked sem casto nechodim...dakujem za vsetky pekne chvilky stravene s Tebou s GF

lumya
28. máj 2010

michaelag, velmi Ti drzim palce, neboj, je velmi velka sanca, ze prvy pokus vyjde....vid Monika, ta len prisla a bolo to na prvy sup 🙂

lumya
28. máj 2010

bubu, dakujem za Tvoj prispevok, o GF mi hovoris z duse....teraz som to citala manzelovi....presli sme si to v GF 2x a viackrat uz nechceme...uplne s tebou suhlasim...a dakujem ti velmi, velmi za tip do Plzne...

nechsazadari
29. máj 2010

Ahojte moje, ste strašne zlaté. To držanie palčekov pomáha, hneď je človeku veselšie.
michaelag- teším sa na stretnutie s Tebou. Ja budem taká malá, dlhé svetlé vlasy a na sebe budem mať nočnú košeľu s obrovskou žirafkou 😀 Tiež už mám pregnyl úspešne aplikovaný, len sa obávam, že mi toho nachladnutá sestrička naaplikovala trocha viac, ako som chcela. Ale snáď to ustojím.
vanilka- veď si ma naplašila, ale hlavne, že je všetko o.k. Ťuk, ťuk, ťuk, aby to tak zostalo až do januára. Aj Ti povedali, z čoho tá krvička? Normálne som rada, že už máš napísané miesto "snaží sa" , že čakáš bábätko. Budeme sa snažiť k Tebe čo najskôr pripojiť!
Tak Miška- sejdeme se na Vlachovce 😀

moncici
29. máj 2010

Ahoj baby som druhý den po IUI a je mi divne kedy to prejde 😉

miki.mikulasova
29. máj 2010

ahojte dievcata, som na tejto teme nova. Velmi by som vas prosila o radu. Moj gynto nas konecne poslal do centra, povedal, ze podla neho jenajlepsie gyn fiv (mimochodom, chodim k MUDr Vaznemu, poznate?)... Citala som si vcera do pol tretej v noci fora na tuto temu a som hotova!!! Skor negativne ako pozitivne reakcie... Mininmalne vsetci pisu, ze Drabeka nikdy. My sme nevedeli, zobrali sme prvy volny termin a to bol Drabek (v utorok). Teraz sa fakt bojim, nechcem skoncit v zlych rukach, po tom vsetkom, co si nas lekari hore dole prehadzovali...kolko to len trvalo, kym sa zistilo vsetko, co bolo treba...Tak mne zistili PCO, a to mam navyse SMku, priatel ma len 20 percent pohyblivych bicijkovcov... ☹ To nas dorazilo, dlho sme sa zmierovali s mojimi PCO , lebo mi vobec nechodi mrcha, neovulujkem, nic... ☹ dufala som, ze aspon on bude OK....ale...Doki povedal, ze mame smolu, ze sme sa dvaja taki nasli... (a to sme sa nasli cez pol republiky, ja stredne SL a priatel BA...). Ale on to nemyslel zle, len bolz toho tiez smutny... ☹ Tak mi prosim niekto pomozte...lebo si vytrham vlasy...Vazny je fajn, ale viac nam uz nemoze pomoct... Vcera som si citala kadejake nove veci o IUI IVF.... a vraj tam vas rovno supnu na IVF...myslim, ze pri nasich diagnozach je to aj pravdepodobne...A navyse, myslela som si, ze ked poistovna hradi tri zakroki, tak sa za to neplati, a kocky na rodinke pisali, ze to bolo cca 30 000 Sk....-(... Dakujem za akukolvek reakciu.... M

miki.mikulasova
29. máj 2010

viem ze ste tu uz o tom iste pisali, ale je pre mnas nemyslitelne, aby so teraz vsetkych 360 stran zacala studovat, kde sa spomina drabek a tak....Dakujem za porozumenie.... 🙂

kacarina
29. máj 2010

Miki, skusenosti su rozne, aj s Drabekom maju niektore baby dobre skusenosti, tazko ti poradit ....

Poistovna ti hradi tri IVF cykly, v ramci jedneho IVF cyklu ale mozes mat aj zasobu embryi na zmrazenie, a z tej zasoby potom chodis na dalsie vkladania ...
A ohladne toho platenia: poistovna prispieva cca. 1000€ na jeden cyklus, ale aj tak to nie je zadarmo... ty za injekcia a lieky v lekarni nieco doplacas ... plus kazde centrum ma este okrem toho svoj cennik vykonov, kt. si musis hradit, preto baby pisali, ze ich to vyslo 30.000 Sk ... u niektorych je to aj menej (niekedy to moze byt aj len 15.000 Sk), zalezi od toho, ake injekcie ti daju na stimulaciu a ake zakroky budu u teba treba ... to si kludne objasni s dr. na prvej konzultacii, aj cennik dostanes do ruky urcite, na vsetko sa kludne pytajte aj s manzelom, doktor tam je na to, aby vysvetlil 😉

annamary27
29. máj 2010

AHOJ Miki chcem reagovať na tvoj príspevok.Aj ja som si myslela,že ked poisťovna schváli tak je to plne hradené,ale platí sa za injekcie,ktoré pri stimulácii pred IVF používaš/u nás to bolo 235eur/,potom sme kupili manželovi vitamíny/119eur/,vyšetrenia u urology stáli /2*9,96eur/,mne robili vyšetrenie priechodnosti vaječníkov/50eur/,potom sme ešte platili 100eur za doplnkové služby,že ti zavolajú a budú vyšetrovať alebo robiť OPU,ET aj cez víkend,ked to tak padne.Takže lacná záležitosť to nie je hlavne ak to nevyjde na prvý krát+ešte benzín,lebo cestuješ tam každú chvílu.

annamary27
29. máj 2010

Ja chodím v GF k doktorke Stenovej a som velmi spokojná,chcela som ženu,lebo aj doma mám gynekologičku.U Drábeka som bola len raz v rámci kontroly počas stimulácie a zdal sa mi dosť chladný a odmeraný,tá pani doktorka a aj dr.Harbulák boli milší a pekne všetko vysvetlia.

annamary27
29. máj 2010

Včera som absolvovala OPU,vypestovala som 19 vajíčok,z toho 9 zrelých a po ICSI sa do emryjka vyvinulo 7.Zvolili sme predlženú kultiváciu,tak snád budú mať pre mna dobré správy v utorok,ked mi majú zavola,že kedy mám k nim v stredu nabehnuť na ET.

miki.mikulasova
29. máj 2010

dakujem, kocky, za odpoved...som na vazkach, este mame ist len na prvu konzultaciu, ale som rozhodnuta, ze ak sa mi ten Drabek nebude popzdavat, tak sa dam rovno supnut k tomu Harbulakovi, ci ako sa to vola... 🙂 ach jaj...
co sa tyka financi, vedela som, ze to nebude lacna zalezitost...ale je to dost..
Kacarinka, cize ked si dam zamrazit embryjka, mam narok na viac ako tri vkladania hradene? neviem, ci som to spravne pochopila...
Este sme rozmyslali aj o Brne, neviem, ci niektora o tom nieco viete...Ako je to tam spoplatkami, ale viem, ze v Cechach je proste iny pristup...aj by som sas nechala na to nahovorit....

miki.mikulasova
29. máj 2010

a medzi kazdym IVFsa musi cakat tusim 3 mesiace, je tak? Ako je toale s IUI? Aj tam sa tak dlho musi cakat, to asi nie, ze ? to je jednoduchsie...myslim...teda...:--) aj IUI je taka draha, tam je to iste menej, ze? dakujeeeem 🙂

michaelag
29. máj 2010

to nechsazadari: velmi sa tesim, ze aspon takto tam budem mat "znamu". Ja budem mat ciernu nocnu kosielku s Hello Kitty. Tiez nie som vysoka a ak tam uvidis blondynu, tak to som ja 🙂....hahahaha, inak toto teda znie teraz - blonyna s Hello Kitty koselou, jeeezisi, ako zo zleho bulvarneho casopisu 🙂)))))))).

Inak ja som si ten Pregnyl pichla sama, sice nie do zadku, to mi bolo nepohodlne, tak som si to svihla do brucha do svalu. 2500 jednotiek - polovicka ampulky, dufam, ze som nic nepokaslala...
Inak cely den mam dnes pocit, ze ako by som mala dostat menzes, asi mi tam tie folikuly praskaju, tak dufam, ze zajtra to bude vsetko dozrete a budu mat co oplodnovat....
Dnes vecer ten Augmentin spapkam a rano tiez, no a uvidime, co sa zadarilo v brusku....

Tesim sa na tu Vlachovku "nechsazadari" 🙂, zajtra rano sa vidime...

callex
29. máj 2010

babule co idete na OPU drzim palce nech je bohata uroda.

callex
29. máj 2010

vanilka1802 az som zadrzala dych ked si pisala o krvacani ale potom som si vydychla.juj to muselo byt hrozne..drz sa babula

callex
29. máj 2010

moncici..ako divne ti je? nemalo by ti byt po IUI divne..mna akurat na druhy den boli brucho ale to preto ze prebieha ovulacia.ale na druhy den to prejde.

vanilka1802
29. máj 2010

Callex vo mne by sa v tom okamihu ako som to zbadala krvi nedorezal. Som bola v soku riadne. Ale v nemocke ma ubezpecili ze je vsetko v poriadku a dokonca su dve srdiecka. Len este si pockam aj na verdikt v GF. Ideme v utorok.

yeliel
29. máj 2010

vanilka..jeeej 2 🙂 tak tu je super..gratulujem 🙂 ...hlavne,ze je vsetko Ok...

vanilka1802
29. máj 2010

Yeliel dik za gratulku, ale ako som pisala jesne to bude az po verdikte v GF. Tebe som to aj zabudla napisat do IP.

miki.mikulasova
30. máj 2010

kocky, nemate nahodou niektora skusenosti s brnianskou unicou, vyzera to dobre, len tam nemaju nikde cnnik, poculi ste uz o tom centre?

slniecko01
30. máj 2010

Vanilka takže dve srdiečka ? To je super. Aj mne by sa páčili dvojky, ale jednému sa v brušku nezapáčilo ☹ . Aj známej sa zadarili dvojky. Tak len pekne odpočívaj, ale pri dieťati sa to už asi moc nedá 😉

Callex čo moje ako sa darí ?

Miki.mikulasova, mne Drábek vôbec nesadol. Ja som najviac chodila k Harbulákovi 🙂 . Ja som ho mala odporučeného od švagrinej a nejak som iné centrum ani neriešila.
Ale možno teraz by som najprv vyskúšala Ferticent, lebo sú teda oveľa lacnejší čo som pozerala. Myslím, že keď sa to podarí tak na peniažky pozerať nebudeš a budeš najšťastnejšia najviac na svete.

Inak milá je aj Stenová a Behunová, tá mi robila ET 😀

miki.mikulasova
30. máj 2010

@slniecko01 hmm, neviem fakt, ktosi tu pisal, ze je aj tak jedno ku komu ides na konzultaciu, lebo aj tak prejdes rukami vsetkych doktorov... avam sa na kolkykrat zadarilo.... kocky pisu vela o neustretovosti lekarov... a neviem preco, ale nas gynto povedal GF a nie ferticentrum....hmm...

slniecko01
30. máj 2010

@miki.mikulasova je pravda, že nechodíš stále tomu istému doktorivi, čo aj mne dosť vadilo. Som myslela, že budem chodiť stále tomu istému.
Keď som sa aj spýtala Drábeka ako to vizerá, aký bude ďalší postup, tak vždy len zavrčal a hundral si popod nos. Čo sa o ostatných doktoroch nedá povedať. Veď človek nechodí na IVF každý deň. Tak asi chce vedieť čo najviac nie ? To mi vadilo strašne na jeho správaní a to vyšetrovanie, hotový sadista.
Len čo som ho videla na chodbe už som mala deň pokazený. Aj keď mi robil IUI, tak to neskutočne bolelo až sa mi chcelo vracať. Chumaj jeden 😠

Ale akosi sa hovorí 100 ľudí 100 chutí 🙂

miki.mikulasova
30. máj 2010

ach ja, tak to nie, ja nechcem sadistu, moj gynto je velmi mily a citlivy, myslim, ze to myx zeny potrebujeme, o to viac, ze s me v takej situacii, v akej sme... ☹ ak tam vobec pojdem tak k tomu harbulakovi...cize, u toho, u koho mam konzultaciu tn ma aj vysetruje, ci to si nevyberiem..?

darla27
30. máj 2010

Miki Drabek nieje ziadny sadista, je to mlady doki, ktory sice nelaskuje s pacientkami ako iny 😀
ale vzdy odpovie a vysvetli na to co ta zaujima. Problem je ten, ze aj ked som chodila k nemu,
pocas celej stimulky som u neho na kontrole, ani na ziadnom z vykonov som ho nestretla.
Mne sa zdaju zase dokiny chladne, pri Behunovej som sa citila nie ze ako cislo ktorym sme oznacene, ale ako absolutne nic. Pocas zakrokov ci kontroly so mnou ani neprehovorila. 😝
Ked niekoho v GF, jedine Drabeka. 😉
Miki myslim ze ked mas mileho a citliveho gyndosa, tak asi v kazdom CAR budes sklamana,
ale ja to beriem tak, ze inu moznost nemame, takze uz sa nad takymi vecmi nevzrusujem. 😒
Vybrat si v podstate mozes dokiho ku ktoremu budes chodit na konzultacie, ale vysetri ta vzdy, kto tam prave bude.
Slniecko mne sa chce vracat vzdy pri Behunovej. 😀

miki.mikulasova
30. máj 2010

hmm, tak ja uz fakt neviem... zvlastne, ako moze byt taky "kontroverzny", ze dve baby maju na neho tak diametralne odlisne nazory...🙂 co uz... neviem sa rozhodnut, ci ist v utorok na tu konzultaciu alebo sa rozhodnut pre ine CAR...ja by som skusila to brno, hoci by som tam bola samoplatca ale nejaka bab tu hovorila, ze tam je to lacnejsie a tak nas to vyde narovnako ako tu, ked nam to scasti hradi poistovna...

slniecko01
30. máj 2010

Darla povedala som si len svoj názor a myslím že pre laškovanie som do GF nechodila. Ale ako som napísala 100 ľudí 100 chutí.

darla27
30. máj 2010

Miki dovolim si oponovat, klasicke IVF ta v Brne urcite nevyjde to co s poistovnou na Sk.
Do 1000€ tam vyjde maximalne IVF soft. Do Brna sa da len ako samoplatca, aj ked teda urcite su tam na lepsej urovni.
Pokial ti ide hlavne o cenu, najlacnejsi je na SK ferticent, co som citala tak baby sa dali aj do 200€. 😲
Aj ja som tam teraz presla, takze uvidime... Za isci a PK sa tam neplati.
Ale zase mrazenie a KET je drahy, no ved uvidime. 🙂

lukachi
30. máj 2010

Ahojte,
chcela by som vas poprosit o odpoved. Som 7 den po ET v GF a moj problem je ze necitim absolutne ziadnu zmenu- ani len jedno pichnutie. Zacinam byt z toho dost zufala, lebo mam pocit ze nemozem byt tehotna bez ani len jedineho pichnutia alebo tlaku. Pocas celej stimulky ma brutalne boleli vajecniky a teraz absolutne nic. Mal niekto takuto skusenost s pozitivnym koncom? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre