Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

soni1
16. júl 2009

ahojte baby, neviete mi náhodou poradiť? Do centra ma musí poslať moja dr? alebo sa tam môžem objednať aj sama? Nedarí sa nám s manželom otehotnieť a teraz som sa už pevne rozhodla pre IVF

callex
16. júl 2009

Ahoj Soni1

u nas to bolo tak ze moja byvala gyn nas poslala na spermiogram.a v centre ked videli ten spermiogram tak nam odporucili konzultaciu...a potom to islo ako po masle.

vsetky centra robia bezplatne poradenstvo takze sa kludne mozes objednat...a tam uz uvidis.

soni1
16. júl 2009

A teraz ako ďalej pokračujete?

callex
16. júl 2009

pokracujeme tak ze od nasledujucej menstruacie zacnem moje telo pripravovat na IVF.najprv antikoncepciou,potom hormony...odobratie vajicok, oplodnenie..teda ak sa nemylim...lebo som v tom novacik a ucim sa za pochodu.
ale este predtym vsetkym som absolvovala laparoskopiu,chromopertubaciu a koloskopiu.

slniecko01
16. júl 2009

Soni kludne sa objednaj, ani mňa nikam neposielal moj Dr. Tak som sa rozhodla, že to budem riešiť sama. Nerobil mi ani UTZ a to som tam bola asi 4 roky a stale tvrdil, že mi nič nie je. Nakoniec mi v GF spravili laparku a mala som endometriozu. Bola som na3-4 inseminaciach, ale ani to sa napodarilo tak Mudr Harbulak odporučil IVF. Ale to neznamená, že na to musíš ísť aj ty. Možno to nebude až také važne. Hlavu hore 🙂 🙂 🙂
Bože to je horko teraz som prišlla zo zahradky 😝

nelly3
16. júl 2009

ahojte pipiny 🙂
slniecko01 ty si isla hned po laparke na inseminaciu? mne moj gynekolog a aj v centre lekari moc neodporucali inseminaciu, ze to bude zbytocne kvoli diagnoze endometrioza, ktoru aj ja mam. callex no co, uz sa tesis na pichacky? ja ani nie, ale co narobim, a chcem si ich sama pichavat lebo mojho manzela nenahovorim 😠 a ozaj kolko ta vysli injekcie? som zvedava ake ja budem mat. 😉

nelly3
16. júl 2009

mayka: icsi, PK a aj zonalny hatching to ta kolko asi vyslo? je to lepsie alebo co? to kazdej odporucia hmm??? sorry, ale moc sa este v tom nevyznam 😉

slniecko01
16. júl 2009

Nie Nelly pred laparkou.

mayka
16. júl 2009

nelly, nas to vyslo cez 30000 a zvysok hradila VSZP. Ale zalezi aj ake lieky ti daju. Ja som mala 3 druhy. ICSI mi odporucili kvoli horsiemu spermiogramu a preto aj PK a zonalny hatching kvoli zhrubnutemu obalu aby sa emrijko pekne vyvyjalo. Ale z tych kociek co som s n imi bola na odbere to nedoprucil ani jednej okrem mna. Asi nemali tak hruby obal. Neviem . Ale podarilo sa z nich otehotniet len mne. Este jedna mala pozitvny test ale ked isla na druhu krv tak zacala krvacat.
Ked budete mat po odbere tak za vami pride embriologicka a navrhne vam co dalej. Rozhodnutie co s embrijkami je na vas. Ale asi je lepsie si nechat poradit ked sa uz do toho pustate.

callex
16. júl 2009

nelly3
na pichacky sa veru netesim.babenky ma tu presvedcili ze mam pichat do bruska...a svokra ma vcera prekvapila ked povedala ze mi ich bude pichavat o 23,00.ze co ma so mnou robit?
takze ked odmietala tak ma len natahovala...asi.betarka jedna.
injekcie a lieky este nemam zajtra iidem po ne do lekarne.museli ich objednat.a tie najdrahsie injekcie este nemam objednane..sondujem ceny. 😎
kolko stoja icsi, PK a aj zonalny hatching najdes na stranke GF v cenniku.

mayka
16. júl 2009

callex ja som si kupovala lieky v lekarni ako je GF dole. Tam su na to pripraveny a maju vacsinu ihned k odberu.

moniq
16. júl 2009

Cauky krasky. Ja vas citavam a teraz by som potrebovala trochu pokecat...Vidim ze medzicasom ste sa skoro vsetky (na stastie ) stali tehulkami, ale mohli by ste mi napisat co je to za centrum to FC ?
Ja tiez chodim do GF k dr. Drab.,som po laparke a zistili ze mam nepriechodne vajcovody, bud tyzden si zacinam pichat Dipherelin a dufam ze to vse absolvujeme len raz a podaria sa dvojicky - to je nas sen.Niektora si to pichala, bo citam len same ine nazvi inj.Krasky, fakt sa tak strasne po tych hor priberie, a budem neznesitelna?

slniecko01
17. júl 2009

moniq ja som tiež mala dipherelin a pri stimulke som pribrala asi 5 kg 😲 ale tak čo už a teraz priberám nejako moc zavratne ani sa neprejedám, jedavam asi ešte menej ako keď som bola v práci. Aj doktorka mi povedala že som dosť pribrala. Ale čo nemám už ani žrať ? 😀

Inak dobré ránko Pipinky 🙂

mayka
17. júl 2009

Dobre ranecko vsetkym,

moniq, FC je Ferticentrum. Su v BA. A vraj su dobry a lacnejsi. Su niekde v centra maju aj web stranku.
Drabek ma oplodnil - uspesne. 😀 tak vela stastia.
Lieky ti daju podla diagnozy a ako reagujes pocas cyklu. Ja som z priberala z hormonoc postupne lebo som ich brala niekoloko rokov na stredacku ale zo stimulacie na IVF som nepribrala vobec . Niektore baby hej. Je to indivindi. 😀 Zato teraz priberam bleskovou rychlostou.
Rano som sa postavila na vahu a ze +5,5 kg od zaciatku. 1 kilo mam za posledny tyzden. No pekne som sa rozbehla ale som aj trosku opuchnuta tak asi je tam aj voda.
Dufam

slniecko kolko si pribrala od zaciatku tehu?

slniecko01
17. júl 2009

Mayka ani sa nepýtaj 6,5 kg, ma asi porazí a to som v 14 tt

mayka
17. júl 2009

ale no tak. kazda priberame inak. Mne sa to teraz dost rozbieha. 😀 Ale sak uz som 6 mesiaci. Som zvedava na to vysledne cislo.

och
17. júl 2009

ahojte kukuricky 😀 este skor ako odidem na zlate som sa tu zastavila aby ste neremcali 😀 😀 😀

callex no vidis a uz radis 😉 ani si sa nenazdala a stava sa z teba pani dr. nosnica neskor dojnica 😀 😀

moniq tie lieky su skoro vsetky rovnake len sa lisia v niektorych zlozkach a vo vyrobcovi 😀 😀
ja som nepribrala ani gram 😝 aj ked som v to dufala a nalady som tiez nemala 😀 😀 respektive jedna dve depky ale to bol skor strach ci to vyjde 😉 😉 😉 takze nehladaj priznaky az pokym ich fakt nebudes mat 😀 😀

slniecko ja som pribrala vyse 7 kilo ale to z toho ze som prestala fajcit a posledne tri tyzdne ani gram 😀 😀 😀

mayka takze zatial drzim rekord v priberani ja pavucik hajzlovy 😀 😀 😀 inak neskutocnu celulitidu som si spozorovala na riti, stehnach a dokonca aj nad kolenami 😲 😲 😲 toto som nikdy nemala 😠 😀 ale uz na tom s trenerkou pracujeme a zistila ze mam slabe krize tak ich tiez posilnime nech to brucho unesiem 😀 😀

mayka
17. júl 2009

och ahoj, tak to ti zaVIDIM TU CHUT DO CVICENIA. JA JU TEDA ZDALEKA NEMAM. Aj som chcela chodit cvicit do centra zdravia ale v tejto horucave si to neviem predstavit z robvoty sa tam trepat. Keby som bola doma aspon by mi cas ubehol ale taktop sa mi nesce. Ale v auguste tak v polke chcem ist utcite na tie dychacie cvicenia. cakam kedy sa trochu ochladi lebo mi nozky opuchaju a bolia. Tebe zatia nie?

mayka
17. júl 2009

och odfot pupek. 😀

mayka
17. júl 2009

vo stvrtok idem na poradnu do Senca .nebudes tam niekde. Mohli by sme skocit na tu cigansku. 😀

krakulka
17. júl 2009

Ahojte pipinky, tak vam zavidim, ze si uzivate slniecka. Ja lezkam a moc ma to neba. Najhorsie na tom je, ze sa ani necitim dobre. ☹ Ale my to vydrzime a nevzdame sa. 😝 😝 😝 😝 😝

corinne
17. júl 2009

Ahojte baby.Vy kazda priberate a ja od zaciatku co viem ze som tehu som schudla -3,5kg ☹ ,ale verim ze ich naberiem co nevidiet 😀 Krakulka aj mne je nic moc ,nic sa mi nechce,to teplo neznasam dobre ☹ a v dome mi je zase zima 🙂 V pondelok idem na tie testy v 1 trimestri tak poviem dr.o tom chudnuti.Co papate pipiny,ja este len ranajkujem,tu sme mali strasnu burku,tak som v noci bola kazdu hodinu hore az do 5hod a manzel mi robi nocnu tak som sa trosilinko balllllllllllllllllllllllllllllllla 😝

callex
17. júl 2009

ahojte kocky.
krakulka len pekne lezkaj a setri sa.vonku je aj tak fuj horuco.
bola som si v lekarni po ,,nadobicko,, a nemali vsetko. ☹ tak zhanam este pregnyl..volala som do jednej v nitre a do vecera mi ho zozenu.pridem domov otvorim ladnicku a bum nemam miesto na lieky...tak som ich supla dolu k orechom. 🙂
monig ja mam nepriechodny lavy vajcovod ..nevedia preco,tekutina tade nechcela prejst,skusali 3x a nic.zrasty tam neboli,ani krc.nic mi na to nedali ani sa to nesnazili riesit.hned vypisali ziadost na umele.
na pravom mi prerusili cinnost tam som mala nejaky syndrom...neviem aky.ale hlavne ze som to podpisovala pred laparkou ze ked mi ho tam najdu tak mozu konat.

slniecko01
17. júl 2009

Och aj ja som prestala fajať, ale či je to z toho neviem. Mayuška ty to máš rozdelené dobre kilo každý mesiac.

Aj ja by som s šla kupať, ale keď sme boli minule v Senci tak som si pripadala ako tank a keď sme sa išli najesť tak som sa balila do osuška a muž na mňa kuki či mi nešiši, že veď som tehotná.
Ten ma stale utešuje, taký je milý 🙂

slniecko01
17. júl 2009

A to ešte aj vraciam a stale sa to na mňa lepí, vidíš Corine niekto priberá a niekto len kysne 😀

moniq
17. júl 2009

Jaj krasky, zlatunke ste ze ste mi odpovedali. Ja dufam budem znasat tie hormony dobre a ze hned "budem v tom"
Velmi sa bojim aj toho priberania ( som totiz za 1,5 roka pribrala 30 kg - zistili mi znizenu funk. stitnej zlazy, a som z toho dost rozhodena, tak nech uz na mna ziadne dalsie kyla nelezu), ale zvladli to tolke predomnou tak to ustojim aj ja....

mayka
17. júl 2009

moniq, jasne ze to zvladnes. To pribratie asi moc neovplyvnime ale priprav sa ze ked otehotnies priberies tak ci tak .hehe

slniecko01
17. júl 2009

Moniq určite to budeš zvladať 🙂

moniq
17. júl 2009

tak tehotenské kilá mi nebudú prekážať - keby už boli tie...
a vlastne, keď vám v GF POTVRDILI TEHOTENSTVO heď ste zečali chodiť k vášmu gyn. ? už teraz vás berú ako obyč. tehotné alebo ste pod drobnohľadom?

slniecko01
17. júl 2009

Po uspešnom IVF a prvom UTZ ti dajú správu pre tvojho doktora.ma len objednali na 3D, to som bola teraz v utorok. A ponukli mi 3D v 25 týždni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre