Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

yoyo123
11. máj 2010

Po lete sa nas chysta dost.Dufam,že sa to už konečne podari 😀

kikus77
11. máj 2010

Baby neviete mi prosim poradit? Mam ich k svojej lekarke nech mi spravi priechodnost vajecnikov alebo to nachat na gf? Sme tam s diagnozou ologoastenozoospermia a priechodnost vobec neriesia. len nas obednali na spermiogram a mna na krv na 3den ms. Jo, a hned na prvej konzultacii mi zobrali stery.Vraj potom, ked prideme na dalsiu konzultaciu sa dohodneme ako dalej. ale to je mesiac tak naco to natahovat a navyse predpokladam ze v gf sa za laparku plati , alebo?

babulka555
11. máj 2010

kikus: ja som laparku riesila v GF. a je vobec nutna v tvojom pripade? co povedal lekar pri ultrazvuku? priechodnost sa da skontrolovat aj inym zakrokom, neviem presne ako sa vola, ale pomocou kontrastnej latky a ultrazvuku vedia pozriet priechodnost. tak naco zbytocne pod anestezu....

kikus77
11. máj 2010

To mi praveze vobec nerobil ☹ Vcera mi len spravil vyter, a ultrazvuk zospodu aby si to vsetko odfotil, inak nic. Led pride mrcha mam prist na krv a ze sa dohodneme.
Dnes som sa dozvedela ze v GF je poradovnik na IVF a ja tedfa v cakani nie som dobra 😝 takze teraz zistujem co by este asi tak mohli potrebovat a co by som si mohla dat spravit pokial idem na dalsiu konzultaciu. No a ci je nutna? To neviem, ale vraj pokial nepodstupis IUI tak robia problemy so schvalenim IVF no a ono mi uz taky neni 20 ☹ , rada by som to stihla do 35...

Babulka a co si platila za laparku v GF.?Mne totizto moja lekarka povedala ze oni mi daju zoznam ake vysetrenia mi ma ona spravit, tak preto som z toho teraz taka mimo

vanilka1802
11. máj 2010

Babulka555 ta tvoja rada sa asi zrealizovat nebude dat, kedze mam doma 16 mesacneho syna, ktory ma taku slusnu vahu 14 kg, a na mieste neobsedi. Ja pevne verim tomu ze ked sa ma nieco podarit tak sa to podari, ci sa budem setrit alebo budem fungovat normalne ako predtym.

KIkus oni ked budu povazovat za potrebne tak ti spravia aj ine vysetrenia. Mna napriklad poslali aj na RTG maternicie, a pritom sme boli jasny pripad pre IVF, manzel ma oligoastenoterathospermiu ( neviem ci som to nenapisala zle). Ale tiez ako prve riesili hormonalny profil,
O ziadnom poradovniku v GF na IVF som nepocula, mozno sa to tyka limitov v zdravotnej poistovni ktoru mas, lebo niektore to maju tak ze mozu za urcity cas schvalit len niaky pocet IVF.
Na IUI pokial ma manzel zly spermiogram ta vobec posielat nebudu, v nasom pripade nad tym ani nerozmyslali, dokonca u nas museli pouzit na oplodnenie vajicok metodu ICSI.

kikus77
11. máj 2010

Vanilka1802 ja som vo VsZp, pokial viem, tak problemy nerobia. Asi som moc nedockava, tak vymyslam 😝 , ale moc vam vsetkym dakujem

krakulka
11. máj 2010

Calex, chod k dr. ja som tiez spinila a vyslo to. Bud. tyzden ma Andrejko 3 mes.

vanilka1802
11. máj 2010

Kikus VsZP schvaluje ziadost tak do mesiaca, moze byt aj skor. Ale poviem ti, my sme prvy krat isli do GF v 09/07 a cele IVF zacalo v 03/08 podarilo sa nam na prvy krat, a vcera som bola na krv po KET a bola pozitivna. Ja som bola tiez dost nedockava, nechapala som preco ma zbytocne zenu na RTG maternice, ked prirodzene tehu u nas nehrozilo z dovodu zleho manzelovho SPG.

Calex mozno to spinenie nic neznamena. CAs ukaze. Pevne verim ze drobcek je v busku, len este sa nechcel na UTZ ukazat.

kikus77
11. máj 2010

vanilka dakujem za info, ja naivka som si myslelaze ked zaciatkom juna mame dalsiu konzultaciu tak hned nastavia lieky a v auguste mozem ist, asi nie 😝
Preco to trvalo u Teba 1/2 roka?
To je super ze to vyslo a hned 2x, uuuzasne , drzim palce 🙂

nelly3
11. máj 2010

vanilka1802 a to prvy krat pocujem, ze RTG maternice, to by som si asi mala dat urobit ked manzel ma spermiogram uplne super, ja vajicka oki, same sa oplodnili z 19 vajicok 14, tak asi ma problem moja maternice, ze sa tam neuhniezdia ci?

nelly3
11. máj 2010

kukus77 ja som mala prvu konzultaciu myslim 6 alebo 7/2009 a 09/2009 som zacala uz so stimulkou 😉 takze rychlovka

kikus77
11. máj 2010

tak tomu poviem Nelly rychlovka!!! A vyslo to? Blba otazka, ked chces RTg maternice ☹ Ale urcite by som si to dala, ked ste obaja v poriadku

babulka555
11. máj 2010

kikus: mne sa tiez nezda, zeby sa v GF nieco zbytocne natahovalo. ak to trva, tak len vdaka poistovniam. 12/2009 prva konzultacia a 3/2010 prve IVF a to som bola aj na laparke a cakala na vysledky genetiky

nelly3
11. máj 2010

nevyslo ani 1.IVF a teraz som mala KET ani to 😠 bojujem dalej 😀 no ja mam endometriozu, mozno ta ma nejaky vplyv aj na to uhniezdenie, neviem 😕

kikus77
11. máj 2010

teda baby, klobuk dole pred Vami a to myslim uprimne !!!! Toto su naozaj vytuzene a poctivo vybojovane deti 🙂

vanilka1802
11. máj 2010

Nelly ten RTG maternice(hysterosalpingografia- snad som ten nazov neskomolila) je vlastne na zistenie priechodnosti vajickovodov. Vsterekli mi kontrastnu latku do maternice a ked presla cez vajickovody tak to bolo dobre. Oni to zrentgenovali a pekne to ukazalo, ze ja mam vsetko v poriadku.
A neboli ste na genetike? Aj tam sa dozvies vela veci. Znamy boli na IVF a opakovane na KET (3 krat) a vzdy skoncilo tehu v 6-7 tt, na genetike im zistili ze niaky chromozom ( ci co) sa nedeli tak ako ma a vlastne preto vzdy tehu skonci. Chyba bola na muzovej strane. Teraz maju adoptovaneho synceka a su stastny. Aj ked nechapem preco neskusili IVF s darcovskymi spermiami.

Kikus preto to trvalo tak dlho, lebo v 09/07 sme boli na konzultacii, to som mala tesne po mrche, takze cakat na dalsi cyklus a ist na hormonalny profil. POtom navrhli manzelovi este vysetrenie aj u ich urologa. Zistil to co sme uz vedeli. Zaroven sme si dali spravit genetiku, a v case cakania na vysledky mazel papal profertil a ine vitaminy a my sme tajne dufali ze sa stane zazrak. ale nestal sa a tak v 12/07 sme isli na dalsiu konzultaciu aj s vysledkami genetiky a tam mi odporucili ten RTG(01/08). Subezne bola poslana ziadost do poistovne a v 02/08 sme odchadzali z GF s polnou igelitkou injekcii. A 15.3. prisla posledna mrcha. Genetiku nam navrhli oni sami, ale keby sa tak nestalo tak aj tak si ju dame spravit.

Nelly to je zvlastne, ze teba na ziadne take vysetrenie ako ten RTG neposlali, ked manzel ma SPG dobry. Alebo preco vam najskor nespravili IUI.

vanilka1802
11. máj 2010

Nelly endometrioza ma vplyv na otehotnenie, ale da sa aj napriek nej otehotniet. kamoska s nou ma problemy, bola aj na laparke, niake loziska jej odstranili, ale prirodzene sa im nepodarilo tak isli na IVF a maju krasneho synceka 5 mesacneho.
Jej manzel ma tiez super SPG.

luko
11. máj 2010

nelly...tak nevyslo?!hm...to je naprd...ale nevzdavame...aj scarlettka ma endo a na 2. IVF je vyšli dvojky... 😉

luko
11. máj 2010

to máš fajn, že máš ešte mrazákov...my budeme musieť absolvovať cely proces IVF znova...ale momentálne sa mi do toho vôbec nechce

luko
11. máj 2010

vanilka, pri endometrioze sa IUI dava skor vynimocne...odporuca sa hned IVF...napr. aj z dovodu, ze prave ked oplodnene vajicko sa "premiestnuje" po oplodneni do maternice a "cestou" sa vymacha v tom endometrialnom s prepacenim svinstve, tak je po nom ...ale zavisi aj odstupna endometriozy...ja mam napr. vraj .4. stupen, takze IUI uplne zamietli a aj muz nema najlepsi Spg

vanilka1802
11. máj 2010

Luko, to som nevedela ze pri endometrioze sa IUI moc neodporuca, lebo ta kamoska bola najskor 2 x na IUI a az potom dostala odporucanie na IVF.

nelly3
11. máj 2010

presne ako pise luko, podla toho aky mas aj stupen endometriozy ja mam tiez IV. stupen najhorsi 😠 co uz a tam len IVF, ziadna inseminacia.ten RTG maternice uz viem co to je, nato ma vobec neposielali lebo k nicomu by to si myslim nebolo pri mojej diagnoze, poznam tiez baby co otehotneli prirodzene s endometriozou, ale ja som uz dost cakala na zazarak a nic 😔 luko mne sa nechce ist na KET, nie este ze by som mala absolvovat cele IVF. ale nazbierame sily a pojdeme do toho 🙂

luko
11. máj 2010

vanilka: v našej témy endometrioza všetky kočky čo išli na UO šli hned na IVF...ale pri menšom s tupni endometriozy a dobrom Spg je podľa mňa šanca aj pri IUI, ale u nás to nehrozí...takže buď náhoda prirodzene alebo IVF 😉

callex
12. máj 2010

babulka555..ja som bola na IUI..1x.
kikus77..daj sa objednat na genetiku..a ta priechodnost vajickovodov pod RTG,,inak to ma skratku HSG ,..to je tiez dobra vec i ked dost neprijemna. ja som za laparku v GF platila 220eur..a lutujem toho do dnes.ak urobit laparku tak nezavisle od centra..oni si to tam nahravaju na IVF potom..a aby z teba vytazili co najviac penazi.
yoyo123...takisto odporucam genetiku..a liecitelka? hmm diskutabilne.ja som bola a nepomohlo.treba vyskusat.
nelly3..daj si urobit protilatky voci embryu.robi sa to najblizsie v brne a stoji to 1300kc. ak chces poslem ti kontakt.ja som bola.

callex
12. máj 2010

a aby som nezabudla zazrak sa nekonal.bola som vcera v blave u gynekologa a ten mi povedal ze som ani tehu nebola.ze test mohol ovplyvnit pregnyl.dolezita bola krv na HCG..a tu mi obvodak nechcel zobrat. jemi to divne ze ten pregnyl by tak dlho ucinkoval..ved este v nedelu som si robila test..cca 2tzydne po pichnuti a bol pozitivny. no nic nabuduce budem mudrejsia a ziadny test nebudem skusat. i ked pri IVF som si robila test a nebol pozitivny y tiez tam bol pregnyl.no ja uz neviem komu verit.
a este mi doky povedal ze tento mesiac pojdu folikuly z pravej strany a tam nema vyznam sa o nieco pokusat kedze pravy vajickovod je ko. vraj tvorba folikulov je na striedacku,raz z prava raz z lava...poculi ste o tom?

babulka555
12. máj 2010

callex: to som netusila...ale ked mas stimulku, tak sa podla mna tvoria v obidvoch...aj pri ultrazvuku mi to hovorila Behunova
inak ja som tiez vahala, ked mi vysiel pozitivny tehu test a hovorila som si, ze su to len zvysky HCG v krvi a nakoniec to bolo tehu, sice neuspesne, ale bolo a to asi tri tyzdne po prvom potrate... takze nemozeme vediet co tie hormony s nami porobia 😉

a tie protilatky sa nedaju vystetrit aj u nas? napr. Narodna trans. stanica, tam robia rozne rozbory v labakoch... mna tam poslala obvodacka...

nelly3
12. máj 2010

callex ano posli mi cislo a aj kde to je atd. suma je len tych 1300Kc? alebo aj ine poplatky nejake sa platia? musim sa objednat? mam si dat urobit aj genetiku u nas? chcem si dat porobit pred druhym KET-om vysetrenia nejake. inac to je divne, ze by pregnyl tak skresloval tehotensky test po 2 tyzdnoch 😕 hmmm

kikus77
12. máj 2010

Ta genetika mi dost vrta hlavou, radsej by som mala urobene vsetko popredu a az potom sla stimulovat. Kde sa to robi? Mam poziadat vlastneho gynekologa alebo sa pytat rono v GF. Je mi jasne, ze tam si za to aj poriadne zacvakaju! A este jedna otazka, ako dlho sa caka na vysledky genetiky?

vanilka1802
12. máj 2010

Calex, to mi je luto ze zazrak sa nekonal. Ale je to zvlastne ze tak dlho po pregnyle to este ovplyvnovalo tehu test.

Kikus my sme na vysledky genetiky cakali 1,5 mesiaca.

Babulky neviete mi povedat, ci vzdy kazu po KET, aj ked je krv pozitivna brat Estrofem? Lebo ja som bola dnes u mojej dr. a ta sa tomu strasne cudovala. Ale ked som sa v GF pytala tak povedali ze pokracovat tak ako doteraz.

kikus77
12. máj 2010

Vanilka a nevies kde by sme si mali reso. mohli dat spravit genetiku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre