Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

matka177
9. sep 2013

@mauerka Ahoj moja chcem sa ta spytat,pocitujem v mechuri taky tlak.ked sa vycikam nic ma neboli ani nepali.az potom tam citim ako keby som mala svalovicu.co to znamena,trochu sa bojim.mocit chodim dost casto,ale ja aj vela pijem.

vodnari
9. sep 2013

@tyli ja som objednaná tiež zajtra na 9-tu na konzultáciu..asi sa tam uvidíme.... 😉

mauerka
9. sep 2013

@matka177 Tak k tomu neviem zaujat ziadne stanovisko, fakt netusim - tlak v mechuri ... bez stipania,bolesti, asi ti neporadim tentokrat ☹

tyli
9. sep 2013

@vodnari tak sa tam uvidíme zrejme 🙂 ja idem na vklad. držím ti palce, aby vám to tentokrát vyšlo 🙂

blavabla
9. sep 2013

@vodnari ahoj zlatusik..no budem na teba zajtra mysliet..a dufam,ze prides domko s plnou igelitkou apoteky... 😉 🙂

blavabla
9. sep 2013

@matka177 ahoj ...ja som mala podobny pocit, ako opisujes...a kym som zistila,ze mam problemy s hemeroidmy, lebo v tehu sa to zhorsuje na zaklade hustejsej stolice...dobre je na to odvar z dubovej kory...skus sa na to opytat doktorky.. 😵

nezabudka8
9. sep 2013

@erin365 juj to ma mrzi :-/ tak som dufala ze aspon tebe to vide :'(

blavabla
9. sep 2013

@tyli drzim zajtra palceky... 🙂

matka177
9. sep 2013

@blavabla dakujem za radu,opytam sa

vodnari
9. sep 2013

@tyli
@blavabla ďakujem vám zlatíčka....ste zlaté....som teda aj ja zvedavá....dúfam že to stihneme ešte tento mesiac....

vodnari
9. sep 2013

@tyli držím palčeky.... 😉

efkac
9. sep 2013

ahojte, minulý týždeň sme boli v gyn five na úvodnej konzultácii a musím povedať, že som bola dosť sklamaná z prístupu...

doktorka pri rozhovore ledva otočila hlavu od počítača, v rýchlosti na nás vysypala asi 10 všeobecných viet o postupe, keď sa jej muž pýtal na nejaké možnosti, tak ho nepríjemne "sfúkla", že chlapi vždy iba zbytočne vymýšľajú a dosť pri tom zvýšila hlas..potom ho zrazu začala varovať, aby si v živote nedal pichnúť nejaké injekcie (o ktorých sme v živote nepočuli a ani sme sa na ne nepýtali) a vyslovene sa do neho pustila akoby sa on chcel celému umelému oplodneniu vyhnúť... (myslela som, že muž sa zdvihne a odíde...)...a to musím povedať, že mm sám hneď po troch mesiacoch snaženia navrhol, že pôjde na spermiogram a chce to riešiť...
na moje otázky odpovedala, že to sa nevie, že podrobne nám to bude hovoriť postupne....
chcela som sa u nich zapísať ako pacientka (na stránke to ponúkajú) a ona mi odvrkla, že to sa už nedá, lebo že ich chlebíček je už umelé oplodnenie...
keďže mi práve v ten deň začalo špinenie, povedala, že o 4 dni sa mám zastaviť na krv, lebo oni už od vtedy počítajú začiatok ms...na krv som prišla a poslali ma preč, lebo vraj to počítajú až od úplného spustenia ms...asi nevedia čo chcú...
pri odbere krvi mi býva vždy zle, ale ich ani nenapadlo sa opýtať...sestrička mi ešte ani poriadne nedala leukoplast na prelepenie a už mi druhá hovorila "no veď už choďte, to je všetko"...jediné čo ich zaujímalo bolo, aby som sa nezabudla objednať na ďalší termín...
neviem čo si mám myslieť...je mi z toho smutno, lebo po čítaní tohto fóra som mala pocit, že gyn fiv je správna voľba...

asi som naivná, ale myslela som, že to celé bude trochu osobnejšie...veď predsa len ide o citlivú tému a oni sú súromné centrum...keď to porovnám s návštevami iných lekárov v súkromných centrách (síce išlo o úplne iné odbory - neurológ, hepatóg a internista), tak sa nestačím čudovať...

mali sme len my takú smolu, alebo je to bežné? neviem, som moc náročná? vyrovnávali ste sa aj vy s takým prístupom? kľudne mi napíšte, že som precitlivená, ak si to myslíte...

tyli
9. sep 2013

@blavabla ďakujem 🙂

tyli
9. sep 2013

@efkac ja osobne som raz za celú dobu zažila MUDr. Stenovú nepríjemnú, ale na konzultácie patrím k MUDr. Harbulakovi a ten je skvelý. vždy usmiaty, slušný, podá ruku.... aj keď ide po chodbe zdraví všetky ako tam sedíme. sestričky sú väčšinou fajn. zažila som asi dve, ktoré boli v prvé razy presne ako píšeš. ale ja si vždy poviem, že tam nechodím kvôli nim a je mi to jedno. teraz keď už tam chodím nejaký ten mesiac sa už všetky správajú ku mne dobre.

tyli
9. sep 2013

@vodnari ďakujem 🙂

vodnari
9. sep 2013

@efkac ja som zatiaľ mala vždy dobrú skúsenosť. Chodím k Mudr. Behúňovej a je veľmi milá a všetko mi po lopate vysvetľuje a keď som od dojatia plakala tak plakala so mnou a ešte ma aj stískala....asi raz som zažila sestričky nie moc v dobrej nálade ale to bývame aj my....moc ma mrzí že si mala zlú skúsenosť...hádam to už bude lepšie pri ďalšej návšteve... 😉

petkaa28
9. sep 2013

@efkac to sa dosť divím... My sme boli na úvodnej konzultacii u mudr. Stenovej a nevieme si ju s mm vynachvalit. Ja som priniesla celu moju kartu od gyn, prezrela si ju, ja som bola práve po laparoskopii a môj gyn mi vôbec nevysvetlil, ze co vlastne našiel a aké sú možnosti... Mudr. Stenova nám všetko vysvetlila, ukázala na obrazkoch.. Odišli sme odtiaľ so skvelým pocitom 🙂 a aj sestricky boli vždy milé a usmievave 🙂

petkaa28
9. sep 2013

Baby chcem sa spýtať, ako je to s rizikovým tehu po Ivf? Dávajú odporučenie automaticky, alebo na žiadosť? Alebo to oni vôbec neriešia, až môj gyn??

donatela
9. sep 2013

@lusipe mojenko, teba sa už pýtal harbulák na embryoskop? mňa sa behúňová nič také nepýtala. som si myslela, že je na to čas... tiež ho zvažujem 😉

donatela
9. sep 2013

@sarin neboj, behúňová je fajn. niekedy sa síce práve neusmieva, ale je vecná, úprimná a veci rieši. a je to dobrý diagnostik. prvá konzultácia už bola veľmi dávno (asi pred 8,5 rokmi), ale spomínam si, že to bol najmä rozhovor + klasická prehliadka. všetko ti vysvetlí a povie ti ďalší postup. informácie ti bude dávať postupne, podľa toho, čo bude vo vašom prípade potrebné. držím palce 😉 daj potom vedieť, aký bol prvý dojem? 🙂

efkac
9. sep 2013

@tyli
@vodnari to je skvelé, že aspoň vy ste spokojné...🙂 presne po takýchto príspevkoch som sa rozhodla pre gyn fiv...no a o to väčšie bolo sklamanie...teraz rozmýšľam, či sa tam ešte vrátim...neviem, je mi z toho smutno a vnútorne im už neverím...čo asi nie je dobrý začiatok...predsalen si myslím, že aby sme dosiahli vytúžený cieľ, musíme lekárom dôverovať...

@petkaa28 vidíš, môj stav ešte ani nepoznali a automaticky mi povedali, že pôjdem na laparoskopiu...manžel bol na spermiograme už predtým u nich, výsledky nemá dobré a doktorka povedala, že k tomu sa ona vyjadrovať nebude...že to nech si rieši s urológom...☹ ale som rada, že aspoň k niekomu sú milí...🙂

donatela
9. sep 2013

@efkac to mi je ľúto:( a u ktorej dr. si bola? ja mám behúňovú a v globále som spokojná. ale je pravda, že môj mm na konzultácii nikdy nebol. on chodí len odovzdávať materiál, keď to je potrebné. možno ju rozčuľujú chlapi 😉 😉
a môžno len tá prvá návšteva bola veľmi stresujúca pre vás a mali ste nejaké očakávania, ktoré sa celkom nenaplnili... a niekdy každý z nás má zlý deň. dajte im ešte šancu 😉
držím palce!

blavabla
9. sep 2013

@efkac ahoj a vitaj...je mi luto, ze si prvy krat mala taku skusenost GF... Vies ber to tak, ze nikto niesme dokonaly..ani ja, ani moj sef ani nikto...zober si, ze tam kazdy den riesia x opuncii, x vkladov, x neplodnych parov atd..a dookola odpovedaju na tie iste otazky.. Kvantita ide trosku na ukor kvality....chapem ta, ze si cakala asi lepsi pristup a asi aj ja, ale chodila som tam s presvedcenim, ze mi pomozu ...a podarilo sa..cakame babatko " made in GF... Su tam velky odbornici a maju skvele vysledky, len ta chcem motivovat, aby si to nevzdala..a isla za svojim vytuzenym babatkom..drzim ti vo vsetkom moc palceky... 😵

efkac
9. sep 2013

@donatela boli sme u behúňovej....takže za to môže chlap..🙂)))
vieš, keby išlo len o mňa, ja by som ten prístup prekusla (ja som taká, že nemám rada konflikty a skôr si veci riešim potichu a diskrétne)...ale naštvalo ma, že absolútne bez príčiny sa do muža obula a úplne ho znechutila...spravila z neho niekoho, kto to nechce riešiť, kto len vymýšľa hlúposti a len zdržuje...ona ho v podstate dosť ignorovala...
keď tak rozmýšľam nad tvojou úsmevnou poznámkou o chlapovi na konzultácii, tak v tom aj niečo môže byť...on už bol u nich 3 x na spermiograme a vždy sa mi sťažoval, že sa k nemu správali ako k niekomu, kto ich v podstate nezaujíma...ja som mu nechcela veriť, ale po tom výstupe dr. mám aj ja ten pocit... asi mu budem musieť doma vysvetliť, že o neho vlastne nejde a aby sa nič nepýtal a o nič nezaujímal...nech len zabezpečí financie a "materiál"....ale nie, žartujem..🙂

efkac
9. sep 2013

@blavabla vďaka za podporu...prvý krát sme boli na konzultácii, potom som bola neúspešne na krvi no a dnes mi tú krv aj konečne vzali...takže vlastne som tam už bola 3 x...gratulujem k úspechu a som presvedčená, že aj my si nájdeme svoju cestu...ak sa môžem opýtať, ako dlho si tam chodila, kým sa podarilo?

nellyel
9. sep 2013

@petkaa28 ahoj, ja som od 6 teho tyzdna na PN, ale v gyn-five mi ziadne odporucanie nedali. Ked som bola u mojho gynekologa, pytala som ho na tuto moznost a bez problemov ma vypisal, avsak asi neskor by som uz tak ci tak bola na rizikovom, lebo som zacala krvacat a aj som si polezala v nemocnici, ale uz je nastastie vsetko ok.

blavabla
9. sep 2013

@efkac teraz v sept. bude rok a sme v 16.tt, ale my sme boli taky specialny pripad..mesiac sme cakali na schvalenie v pois., 2 mesiace na genetiku..potom na mrchu...1 IVF tehotna, vlozene 2 embria, ale skoncilo sa to v 5 tt, potom jedna mrcha cakania + hematologia..KET- zamrazene embria...vlozene 2 a cakame chlapciatko!!! Strasne sa tesime..pjosim nevzdavaj to...stoji to za to... 🙂 🙂 😉

efkac
9. sep 2013

@blavabla fúha, tak to bol ťažký boj, ale hlavne je, že nakoniec úspešný...🙂 čo ťa držalo nad vodou keď boli ťažké chvíle? viem, že túžba po dieťaťku je veľmi silná, ale sú chvíle, keď prídu pochybnosti o úspechu...momentálne mám pocit, že prístup lekárov ma len deptá... ja som odhodlaná urobiť pre úspech veľa, ale potrebujem mať dôveru v ľudí, ktorí mi budú pomáhať...preto ma prístup gyn fivu tak rozhodil...☹

pancuska
9. sep 2013

@tyli ano jedla som len toto,raz za den a plnu mysku,robil mi to muz tak ti neviem povedat ale ja to lubim,zjedla by som toho za vagon! Po vklade som v aute lezala a doma som 3 dni nic nerobila len wc,papat,sprcha nie tepla a tv! Potom som robila ale opatrne,predsa to nie je ako ked zena otehotnie prirodzene! Na 7den som spinila tak som sa zlakla ale bolo to len uhniezdovanie,som potom zistila! Zajtra drzim palce,nech sa to podari a nech sa mozte na jar tesit! A vela sa setri ako som pisala! Vsetko na teba pocka!

blavabla
9. sep 2013

@efkac zlatko cele to je dlha cesta a ty si este len na zaciatku...co ma drzalo? Moja tuzba... Moja polovicka doma - opora a psychika je velmi dolezita,kamaratky a niekedy aj taky 10 minutovy zachvat placu....skus sa nad tym povzniest, urob hrubu ciaru a daj im este sancu...a pred kazdym vstupom do ambu., si opakuj, ze ti pomozu!!!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre