Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
30. júl 2014

@rybkanz ano len pregnyl.
v piatok si vás s partnerom zavolajú skôr dnu aj s ostatnými pármi,muži odovzdajú materiál 😉 a vy ženy budete čakať kým vás zavolajú do dennej miestnosti.vyplníte formulár pre anesteziologa,prezlečiete sa do nočnej košielky,sestrička vám všetko vysvetlí a budete čakať kedy vás zavolajú na sál,predtým sa vycikať a šup na to.po výkone budete ležať cca 2hodiny a ked sestrička odmeria tlak a všetko bude o.k.,tak idete domov.medzitým príde embryologička,povie vám kolko vajíčok sa vybralo,ako dopadli chlapi a dohodnete sa ,že akým spôsobom bude oplodnovanie vajíčok,či prirodzene,či napichávaním alebo aj aj.vezmi si aj pepsi colu,tá je dobrá na to,keby ti z narkozy bolo zle a aj slipovu vložku ak by si trošku potom špinila.

sizo
30. júl 2014

@vodnari moja je mi to luto........

ddanaa
31. júl 2014

@annamary27 to ked takto vsetci idu naraz nemozu to popliest?

vodnari
31. júl 2014

@sizo Ďakujem...v septembri sa to podarí.

ivka3901
31. júl 2014

@rybkanz ahoj čítam,že si z okresu nové zámky ja som tiež 🙂

akach
31. júl 2014

Baby otazka, nechceli by ste zalozit skupinu GF? Tam by sme pooznacovali doktorov a dalo by sa k tomu krasne vratit, tu som sa naozaj stratila a niekedy potrebujem cenne rady od vas.
Prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

ddanaa
31. júl 2014

ja by som bola ja za ale nie takto verejne vykecavat

annavallova
31. júl 2014

@akach ahoj no ja idem 21.8. na operáciu, lebo mám endometriźu na ľavom vaječníku a folikul tam bol len jeden a teraz mám tri a že budú mi robiť aj či mám priechodné vaječníky, muža poslali k urológovi, a je u nás možné len umelé oplodnenie, ale ja som rada MUDr. Stenová fakt super ako si aj ty napísala, všetko pekne vysvetlila, veľmi milá, a nakoniec som sa rozhodla a idem na operáciu do ŠNOP a bude ma ona operovať, myslím, že som sa dobre rozhodla keď nás bude ona liečiť tak nech vidí že ako som na tom. Uvidíš ako sa rozhodneš a držkám palce 🙂.

akach
31. júl 2014

@annavallova fu tak to mas teda uz pekne rozbehnute. A SPG teda mate v poriadku ci ani nie? Ja by som sa tiez rozhodla ak operacia, tak nech mi ju robi ten kto ma lieci, je to najlepsia volba a prejavenie plnej dovery domu doktorovi.
No ja ti tak poviem ja mam len stastie na samych chlapov, od gynekologov, vsetkych ktorych som mala az po jedno alebo druhe CAR v ktorom som. Ja vlastne ani neviem ake to je mat zenu, preboha niekedy by nezaskodilo 🙂
Operacia ti pomoze, zistenie priechodnosti vajcovodov patri medzi zakladne vysetrenia. Tak ti drzim palce, nech to dobre dopadne.

akach
31. júl 2014

@ddanaa sukromku? da sa aj sukromna skupina zalozit, ale zase aj sukromna diskusia sa da zalozit. Len v skupine je to viac prehladnejsie, vidis co kto kedy prispel a tak. Tu sa stracam.

Baby haloooo?? Co hovorite na to hm?

blcha76
31. júl 2014

@annavallova Držím ti palce, ja som tiež chodila MUDr.Stenovej a bola som s ňou veľmi spokojná 🙂 ! Bola som u nej aj na laparoskopii. Nemenila by som ju!
Síce mi 3x IUI nevyšlo, ale ona bola taká zlatá a vždy ma povzbudzovala a raz mi povedala a na to nikdy nezabudnem: "Nebojte sa, vy určite tehotná budete!"
A dnes som 9+3tt 🙂 ...
A ešte ti poviem toľko, že na laparke so mnou bola ešte jedna dievčina (tiež mala endometriózu), ktorá k nej chodila a dnes čaká dvojčátká (chlapčeka a dievčatko) 🙂 🙂 🙂 .
Tak sa drž a veľa šastíčka 🙂 !

annavallova
31. júl 2014

@akach práveže nie spermiogrami sú pod normu, preto nám narovinu povedala, že umelé oplodnenie, aj ja si myslím, že najlepšie keď ma bude operovať ona, mohla som ísť inde cez známeho vybaviť ale nechcem, nech ma ona lieči keď sme už začali, no ja zasa na doktorky, muža som ešte nemala, či už na sono alebo kde vždy je tam žena, ale to je jedno hlavne aby to dobre dopadlo, ďakujem sa potom ozvem ako som dopadla, a aj tebe držkám palce 🙂

annavallova
31. júl 2014

@blcha76 gratulujem a ďakujem, no ja sa toho troška bojím ale uvidíme, ja verím, že sa to podarí, u nás IUI zamietla, lebo muž mal spermiogram pod normu, vieš my nemôžeme mať niečo bez problémov, ale tak všetko zlé je na niečo dobré a ja verím, že sa budeme tešiť s bábätka aj my. Strašne sa mi páčil jej prístup, všetko pekne vysvetlila, ukázala a ja som bola mimo, že máte nejaké otázky? som pozerala ako puk a nič ma nenapadlo všetko nám povedala. Preto som sa rozhodla aj pre operáciu tam v centre a nie inde, nech vie ona, že čo a ako. a prajem veľa zdravíčka 🙂

annamary27
31. júl 2014

@ddanaa určite nie. 🙂

janan82
31. júl 2014

@ivka3901
@rybkanz
Ahojte baby, ja som tiež z okresu NZ.

ivka3901
31. júl 2014

@janan82 a z ktorej dediny,ked z okresu NZ? 🙂

marttina333
1. aug 2014

Prosim vas mozem pocas stimulacie uzivat inofolic alebo femibion ? V septembri zacinam so stimulkou

waitiekatie
2. aug 2014

@marttina333 ja som uzivala... 15 zrelych vajicok, 11 oplodnenych.. ja myslim, ze vdaka inofolicu... bo som mala vzdy vsetky cykly anovulacne ... pred stimulkou som ho brala cca 3 mesiace.. tesne pred stimulkou intenzivnejsie, 2sacky denne 🙂 ale mimi este nie je... spi v mrazaku v GF a caka na naaaaaaaas 😉

annamary27
2. aug 2014

@marttina333 ja som užívala femibion 800,to si môžeš nasadiť už aj teraz nielen počas stimulky. 😉

marttina333
3. aug 2014

@waitiekatie Mne doktorka povedala za v tychto situaciach nemozno od neho ocakavat ziadny ucinok. Aku mas hodmotu Amh? Ja mam 11, dost vela. Dali mi Gonal 87iui, diphereline 0,1mg a luveris 150iui vraj najnizsie davky

waitiekatie
3. aug 2014

@marttina333 ja mam cez 14... mala som menopur, puregon a cetrotide... povodne som miesto cetrotidu mala nieco ine, ale kedze som povedala, ze som 59DC, kym sa zacala samotna stimulka mi dali do poistovne schvalit cetrotide, lebo ten predchadzajuci liek nebol vhodny.. priamo som sa na inofolic nepytala, ale stale mi sestricka tvrdila, ze mozem uzivat co chcem, az ked budem tehotna treba riesit co uzivat.. inak ich to nezaujimalo, nepytali sa...ale kedze s clostilom zo mna vydolovali 1x 1vajicko (z 5 pokusov), ja povazujem 15 za uspech... 😉

marttina333
3. aug 2014

@waitiekatie to potom ano. Ja som mala 3x iui s clostilom a vajicko sa mala vzdy len jedno, 1x iui s merionalom so mala tusim tiez len 1 alebo 2 vajicka. 15vajicok je super tak akurat 🙂 aj si mala hyper.stimulacny syndrom ? Aj vam povedalibze preco to asi nevyslo ?

waitiekatie
3. aug 2014

@marttina333 ani nie, v den punkcie som mala sfucane brucho, take citlive, ze som si nevedela poriadne najst polohu, ale snazila som sa vela pit, takze sa to rychlo zlepsovalo... myslim, ze to OHSS nebolo...
dovod ti nikto nikdy nepovie, to by bolo ako vestenie z gule... sliznica bola dobra, vajicka tiez... pri niektorych som bola v robote, ale aj doma... nic.. ale raz sa to podari 🙂

akach
4. aug 2014

@annavallova drzim ti strasne palceky, nech vam vsetko vyjde. Nech vam odbornici pomozu, urcite sa hlas co ako prebiehas 😀

akach
4. aug 2014

@nikol1992 ahoj, ako dopadla uvodna konzultacia u Harbulaka? ja som bola v stredu 30.07. prvy krat u neho 🙂

akach
4. aug 2014

AHOJTE. JE VYTVORENA SKUPINA:

GYN-FIV

NAPISTE MI TIE KTORE STE ESTE NEDOSTALI POZVANKU. SKUPINA JE SUKROMNA.

babo78
4. aug 2014

@akach Ahoj ja som este nedostala pozvanku🙂 Dakujem

nikol1992
4. aug 2014

@akach ahoj. no zistil mi PCOS, idem na laparku. ale doktor je super, velmi mily. mala som z neho dobry pocit 🙂 a ty ako?

akach
5. aug 2014

@nikol1992 ha no vitaj v klube ja tiez PCO 🙂 a to uz aj ides na laparku?
ja uz ma za sebou tiez predoperacne, lebo na laparku ma poslali este v Iscare ale zatial som nebola. A co ti nasadil?

annavallova
5. aug 2014

@akach napíšem ti hneď ako to bude možné po laparke, aj ty sa drž

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre