Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

evavox001
24. aug 2011

@pici Som rada, ze mi takto radis. Lekari sice vela povedia, ale nie je nad to poradit sa s niekym, kto si tym sam presiel.

pici
24. aug 2011

@evavox001 v pohodicke... stimulacia je narocna na kontroly odbery volania atd... navyse pichanie injekcii... atd.. potrebujes klud... vajecniky kazdym dnom rastu, kazdy den bolo obcas zlozite aj cikat lebo som myslela ze mam v bruchu casovanu bombu... po punkcii som sa ja citila velmi zle... jeden cely den som len prelezala a ostatne dva len zachod cikat a postel lebo ma bolel kazdy pohyb... toto mame kazda individualne, niekto ani nevie ze bol, niekto ma OHSS niekto trpi... ale netreba sa toho bat, da sa to prezit.. a potom bol vklad a po vklade mas mat dva tyzdne klud. cize PN urcite z mojho pohladu

silviami
24. aug 2011

@pici
@evavox001 dovolím sa Vám trošku do toho zamiešať, ja mám zase opačnú skúsenosť, ráno si pichnem injekciu alebo viac počas stimulácie, a viac som ani nevedela, že niečo, len spätne som si uvedomila, že som bola nervoznejšia ako obvykle, kontroly boli stres, lebo rýchlo do práce, teraz zase stres, lebo chodím s malým dieťaťom, po punkcii pohoda, prišiel síce manžel a v robote som si zobrala na jeden deň dovolenku, ale ležala som u segry do štvrtej, potom sme išli domov a fungovala som normálne, len som bola trochu oťapená po tej anestézii, a hneď do roboty, vklad bol v rámci obedňajšej prestávky, a po vklade som si robila program na celé dni, robota, a po večeroch som ešte chodila cvičiť pilates, na jazykový kurz a kdekade len aby som na to nemyslela. Teraz rozmýšľam, že po punkcii si radšej zavolám taxík, aby som muža neotravovala v práci. Dúfam, že zase to prebehne všetko ok. Ja by som nemohla byť na PN /samozrejme, že ak by som sa zle cítila, tak je to iné/, zožrala by ma nervozita. Teraz som na materskej, takže mi oddych vôbec nehrozí. prajem, aby si to všetko v pohodičke zvládla.

pici
24. aug 2011

@silviami mna na tu pn poslal doktor a druhy krat som si ju vypyytala sama narkozu mozem aj dva krat do dna. ale vajecniky som mala bolestive velmi

silviami
24. aug 2011

@pici jasné, že každý reaguje inak, ja som opačný prípad ako ty pici, našťastie som to zatiaľ zvládla, samozrejme, že keby som sa zle cítila, tak tiež sa to snažím riešiť PN, ja som však naozaj ani nevedela, že sa niečo deje, okrem tej nervozity. Je mi ľúto, že ty máš taký tažký priebeh, ja som len chcela do toho vniesť aj iný pohľad, že nie u každého je to také problematické, ale tiež každá berieme iné lieky, iné dávky, iné nastavenia, ..., takže u každého je inak

pici
24. aug 2011

@silviami presne ako pises, preto som napisala ze moje pocity nie su smerodajne lebo napriklad aj pri IUI lekar pozeral co som zvreskla a preco som sa od bolesti rozrevala a baby tu mi pisali, ze IUI uplna pohodicka a ja som sa zle citila, takisto ako po OPU napriklad OHSS som vobec nemala ale bala som sa aj kychnut. neberiem to ako tragediu ale ako sucast, ze proste ja reagujem takto, a to mam docela vysoky prah bolesti.... tak neviem preco, asi som na moje zenstvo precitlivena alebo neviem... v kazdom pripade vsetkym novym kockam prajem priebeh ako si mala ty :D

tinasc
24. aug 2011

@silviami ono každý je iný, ja som pri stimulácii necítila nič, možno som bola unavenejšia, po punkcii som bola úplne v pohode, ešte v ten deň som bola na dcérinom vystúpení, po vklade som poctivo ležala dva dni, inak nič, ani OHSS, no skrátka prebehlo to veľmi dobre... tak dúfam, že aj druhýkrát to bude takto v pohode... ale niektoré babenky zase majú iné skúsenosti, takže naozaj u každého to prebieha inak 🙂

nr_martinka
24. aug 2011

@evavox001 ahoj.radsej bud doma ja mam tiez asi tak trvrt hodku do nr a potom hodku do ba.tak sa to v pohode dalo.ja som chodila kazdy treti den na kontrolu .

nr_martinka
24. aug 2011

@strelicia co je PGD?

evavox001
24. aug 2011

@pici
@nr_martinka
@silviami Dik baby za vase skusenosti. Dufam, ze to bude OK.

evavox001
24. aug 2011

Co je to OHSS?

pici
24. aug 2011

@evavox001 ovarialny hyperstimulacny syndrom... viac v teme o nom... ale radsej by som to ani necitala. urcite ho nebudes mat...

pici
24. aug 2011

@nr_martinka predimplementacna genetika embryii

evavox001
24. aug 2011

@pici Dik. Pozrela som si to a ziadna sranda. Dobre vediet.

tinasc
24. aug 2011

@evavox001 netráp sa ty ničím, netreba si lámať hlavu čo má prísť príde, aj ja som takto stresovala, netreba sa báť dopredu... môže a nemusí byť u každej to prebieha inak... ja som to tiež radšej len jedným očkom prešla a nemyslela som na to radšej 🙂

pici
24. aug 2011

@evavox001 vyhnut sa mu nedokazes... mozes ho len zmiernit extra davkou tekutin pocas celej doby... ale ani to nie je zarukou ze ho nedostanes... ale namotivuj sa tak, ze teba obide a sila podvedomia spravi svoje

danka483
25. aug 2011

@evavox001 neboj to dostanú len vyvolené ako som ja 😀 😀 😀

zuzancek22
25. aug 2011

takže dievčence lieky mam už doma, aj ide niektorá začínať so stimulkou ako ja? alebo som sama?

elienocka
25. aug 2011

@strelicia no co uz vies ako dopadli embryjka?si v poriadku ked neodpisujes?
@tinasc ked si bola po iui na 14den ti brali len krv alebo ti robili sono?
@pici kolko ti ostalo mrazacikov?aj ta muzicek po ketku rozmaznaval?

pici
25. aug 2011

@elienocka pockaj myslis sexualne? aelbo ako?
este nam ostalo 6 mraziacikov :D

elienocka
25. aug 2011

@pici nie. myslim ze ci ta obsluhoval.ci ti varil a tak podobne?proste tak ze ti si oddychovala a on sa o teba staral.alebo si fungovala ako kazdy pracovny den. 🙂

pici
25. aug 2011

@elienocka no po vklade som sa citila dobre... najhorsie mi bolo po punkcii a to ma obskakoval.. ale po vklade normalka, ziaden sex. vecer sa prihovaral brusku a tak.. mile...

elienocka
25. aug 2011

@pici no toto som myslela.tak mas starostliveho manzela. 🙂 🙂

pici
25. aug 2011

@elienocka ale ano... ale ja som vsetko robila okrem nakupovania ... a to robi aj tak manzel :D ja fakt iba obcas

elienocka
25. aug 2011

@pici no a mam strach strelicia sa nam este neozvala.dufam ze je vsetko v poriadku.

pici
25. aug 2011

@elienocka urcite sa ozve...

tinasc
25. aug 2011

@elienocka nie brali len krv... ak by to bolo pozitívne, tak cca. o tri týždne na ultrazvuk 🙂

evavox001
25. aug 2011

@danka483
@pici
@tinasc Vdaka za povzbudenie. Pri mojom stasti ma to urcite neobide.

wewulka
25. aug 2011

Ahojte baby, tak som vas docitala, vidim, ze sa k nam pridali aj nove pipinky - drzim vam palce, aby ste vsetkym presli uplne v poriadku.
Boli sme na predlzenom vikend a potom som nemala cas, tak sa sem teraz dostavam.
Zajtra posledny den utros a potom cakam na mrchu, celkom tych 10 dní rychlo preslo 🙂
@pici takze uz je to 100% oktober ?

pici
25. aug 2011

@wewulka hejjjjjjj a preco cakas na mrchu?
ano oktober na 100 pro :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre