Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nelly3
14. feb 2012

@katla
ja si myslim, ze pokial beies lieky ako estrofem a utrogestan, tak ked sa vysadia pride menstruacia, aspom u mna na cca 3-4 den od vysadenia pride, neviem ako ty, ci ti uz kazali vysadit lieky. to je mi luto, nabuduce to bude tutovka 😉

tinasc
14. feb 2012

@elise vidíš ja som mala fostimon už druhý krát, ako to na každého inak zaberá prvýkrát som mala 9 vajok, zostali mi len dve embryá na vklad, potom 6 vajok a zase mi zostali 2 len na vklad... ale asi každá sme iná...

elise
14. feb 2012

@tinasc dôležite je že budu kvalitne vajka🙂 inak jasom mala konske dávkovanie fostimonu 3 ampulky

st2
14. feb 2012

@katla

katla
14. feb 2012

@nelly3 No kazali mi to uz vysadit. Ja len nechapem, ze jeden den mam HCG 27 a potom 0. Jak to? kvoli com to kleslo? Bola som tehotna a potom sa to stratilo? Boze milion otaznikov mam v hlave a hrozne ma to trapi. Taka stastna som bola a teraz take sklamanie.

elise
14. feb 2012

@katla to je mi ľuto ale wewulka mala chemicke tehotenstvo kde prvý test potvrdil a druhý vyvrátil skus ešte nezávisleho doktora na odber krvi a uvidiš ☹

katla
14. feb 2012

@elise Ale robila som si uz aj tehotensky test a vyslo negatavne. Tak neviem ci sa mi este oplati nieco riesit.

st2
14. feb 2012

@katla ja som tiez tak mala (sice nie po IVF) ale prirodzene, jednoducho sa to prestalo vyvijat ☹

katla
14. feb 2012

@st2 Kokos to fakt? Nerozumiem tomu preco. Ale zas telo asi vie co robi a asi to tak malo byt. Asi je to moc cerstve u mna a potrebujem to predychat. A asi sa mi uz neoplati dufat, ze nemam menzes a mozno len niekto urobil chybu vsak? Asi teda vysadim tie lieky a pockam si na KET. Aj ke teraz som tak naladena, ze nemam chut na ziadnych lekarov a nic. Ale co uz narobime, musime bojovat dalej a dufat.

st2
14. feb 2012

@katla tak tak treba bojovat a nevzdavat sa, teraz je to velmi cerstve a bolave u teba ze to nevyslo ale neboj babo bude len o trosku neskor, a ano vysad lieky lebo tie ta drzia a preto mrcha neprisla a povedz si ze radsej to odislo teraz ako keby to bolo neskor, vtedy by to bolelo ovela viac,
a mate teda este mrazacikov, takze ket uz vyjde uvidis 😉

katla
14. feb 2012

@st2 Hej hej aj ja si to tak hovorim. Co sa malo stat stalo sa.
27.2 idem na konzultaciu do GF, tak som zvedava co povedia a kedy pojdeme na to zas.

st2
14. feb 2012

@katla tak treba pozerat dopredu a uvidis hned aj pojdete na to 😉

katla
14. feb 2012

@st2 Dakujem Ti moc za povzbudenie, dobre mi to padlo.

st2
14. feb 2012

@katla hocikedy aj nabuduce, ale verim ze nabuduce uz ine gratulacie tu budem pisat

elise
14. feb 2012

@katla kolko máte ešte mrazáčikov? ja som bola tak že som mala 2 pozitivne testy a na prvý ultrazvuk som sa tešila a bábenko sa nevyvýjalo☹

annamary27
14. feb 2012

@sanel na tú ďaľšiu konzultáciu choď,že čo povedia či navrhnú a potom uvidíš čo ďalej.za konzultáciu nič nedáš.držím palce 😉

annamary27
14. feb 2012

@katla Bohužial stalo,mne kleslo zo 48 na nulu a to mi už pri čísle 48 povedala sestrička,že ,,ste tehotná,, a potom veľká nula.mrcha prišla o dva dni po vysadení utrogestanu.

annamary27
14. feb 2012

@lulu1112 pekný príbeh a držím palce,aby bol aj so šťastným a zdravučkým koncom 😀 😀 😀

annamary27
14. feb 2012

@katla ja si hovorím,že radšej nech teraz klesne hcg ako keby som mala v neskoršom štádiu potratiť.

sanel
14. feb 2012

@annamary27 dakujem

ivka3901
14. feb 2012

@katla to mi je lúto,chápem ťa aj my ba sme boli z toho na dne ☹ držím palce nech vás ten smútok rychle prejde na všetko je potrebný čas,čas je najväčší liek 🙂 a čas zahojí všetky rany osudu 🙂

ivka3901
14. feb 2012

@sanel ahoj aj já som mala zakaždým pro 3 ivf málo vajíčok len 4,ale z toho sa zakaždým 2 oplodnili tak sme boli radi aj za tých 2 bojovníkov 🙂 a to som mala aj krátky protokol a dlhý a stále rovnako vajíčok tak uvidíme či 4 pokus bude úspešný teraz som v štádiu brania prednisonu tak uvidíme

tinasc
15. feb 2012

@elise však aj ja som mala teraz 3 ampule fostimonu každý deň, vybrala som 3 krabičky a vidíš 😉

katla
15. feb 2012

@ivka3901
@annamary27
@elise
Baby dakujem. A neviete preco sa to stane, ze ked sa ten krpec raz zahniezdil a potom sa zrazu rozhodol prestat vyvijat? Je na to nejaky vysvetlenie? Da sa nieco urobit aby sa to nestalo alebo aspon minimalizovalo?
Mame este zmrazenych 6 embryjek, tak mozno KET sa podari, aj ked ja uz asi nicomu neverim a hlavne sa nebudem predcasne tesit. Ani vysledkov krvi. Sak ako aj ty Elise pises 2x krv ok a potom na ultrazvuku nic. To je hrozne. Taka nadej a radost v nas a potom sklamanie. Asi by diazepam mali davat 2x. Jeden by sme si mali nechat pre taketo neuspesne pripady. Vcera by sa mi veru zisiel.

nr_martinka
15. feb 2012

@katla nic si z toho nerob ja som mala po ivf na prvu krv hcg9 za tri dni to islo hore potom som bola na krv po tyzdni a nic.neboj dockas sa babetka ked to budes najmenej cakat 😀

annamary27
15. feb 2012

@katla možno nebolo embryjko v poriadku a preto to zabalilo,na protilátky si bola vyšetrená?či nevytváraš protilátky voči spermiám?

katla
15. feb 2012

@annamary27 Nie nebola. Pochopila som to tak, ze kedze mi vkladaju uz oplodnene vajicko, tak protilatky netreba lebo vlastne to uz je embryo a nie spermie.

babulka123
15. feb 2012

@katla zlaticko moje zlate krasne.. tak ma to mrzi.. viem si zivo predstavit ako moc zle sa teraz citis.. ale ber to z lepsej stranky .. vies ze sa to da.. nieco by asi nebolo v poriadku tak si to povedalo radsej teraz.. viem ze teraz ta neutesi vobec nic.. ja len a by si vedela ze na teba stale myslim
ps. prepac ale vcera som nemohla volat, bola som s ninkou za babkou v robote a prave sme sa vratili od neurologicky { ninka ma potvrdenu hyperaktivitu} a babka chcela hned vsetko vediet..

annamary27
15. feb 2012

@katla mne robili aj test na protilátky po dvoch neúspešných pokusoch,podľa mňa aj v embryjku su genetické základy som spermie a môžu protilátky narobiť galibu,prečo tak potom niektorým babám nasadia prednison na potlačenie imunity,ve´d aj tým vkladajú embryjká

st2
15. feb 2012

kocky viete mi vysvetlit co je kratky a co dlhy protokol? 😕 vy uz predsa mate skusenosti a mna to este len caka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre