Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
18. máj 2012

@mortiiss zabudla som, dali ste si 1 alebo 2? 😵

brona110
18. máj 2012

Ahojte, neviete nahodou niekto, aky vplyv ma narkoza na kvalitu spg ? Mm ide na laparoskopicku operaciu, spg nemame idealny. Chystame sa na IVF, ze ci radsej potom tri mesiace pockat.

ivka3901
18. máj 2012

čaute baby teraz ma napadlo neviem či je už neskoro,ale podľa vás nebolo by lepšie pred IVF spraviť hysteroskopiu?lebo stenová sa ma nato pýtala,kedže mávam dosť často cysty?a neviem prečo mi to nenavrhli,ked sa ma to pýtala!

mortiiss
18. máj 2012

Hlasim navrat po ET - mame jednu ukazkovu morulku - vyvíja sa podla tabuliek, tak snaaaaad 😵 .

gelinka75
18. máj 2012

@ivka3901 a tie cysty mavas v maternici?

gelinka75
18. máj 2012

@mortiiss gratulujem, nech sa len maminky drzi, to vam navrhli vlozit len 1 alebo ste sa tak rozhodli?

mortiiss
18. máj 2012

@gelinka75 my sme chceli jedno, ale ak by povedala embryologicka, ze odporuca dve, asi by sme ju posluchli. Ale povedala, ze je pekne, ze mozeme ist do jedneho aj. 😵
Idem trosku polihovat, tak pekny vecer.
Inak, ET je uplne bezbolestny, a pocity velmi prijemne, ukazu embryjko v brusku uz na monitore ....

ivka3901
18. máj 2012

@gelinka75 no práveže ano aj mi kvoli nim neraz meškajú krámy ☹ aj stenová vedela o tom aj moja gynekolgička a nikto s tým nič neurobil 😒

sheronka
18. máj 2012

Ahojte kocky. Prosim vas o info ktore ste mali diphereline ako ste ho pichali? Mysim kedy pocas dna, kolko a kam? Dakujem.

gelinka75
18. máj 2012

@ivka3901 no tak sa cudujem, ze to neriesia, ja som mala na vajecniku a to mi riesila az doteraz

gelinka75
18. máj 2012

@sheronka ja zacinam o 2 tyzdne mam napisanu 1 ampulku denne, budem si davat rano pred 8:00 do bruska pod kozu

given
18. máj 2012

@dadenka111 @gelinka75
Caute,
tak uz mam protokol a aj lieky, platila som necelych 300E. Mam Diphereline, Gonal a Iuveris. V pondelok zacinam, hura!

given
18. máj 2012

@sheronka Ja mam tiez jednu ampulku, a tiez do bruska budem davat. Tiez budem rano, ale asi az tak okolo deviatej.

given
18. máj 2012

@dadenka111 Inak, akurat v protokole citam, ze Pregnyl sa picha do svalu. Ale ty si sebestacna aj v tomto, este sa nauc robit si odber krvi 😀

gelinka75
18. máj 2012

@given gratulujem a to mas kratky ci dlhy? 🙂 okrem diferelinu mas uplne ine lieky ako ja

given
18. máj 2012

@gelinka75 dlhy, Gelinka, dlhyyyyyyy

gelinka75
18. máj 2012

@given tak mi potom napises ako sa citis, ci si v pohode a ides si sama pichat?

sheronka
18. máj 2012

@given Ahoj. Mame rovnake lieky 😉 Tiez zacinam pondelok 🙂 Ku komu chodis? Aj ti vysvetlii ako gonal pichat?

given
18. máj 2012

@gelinka75 Urcite budem v tazkej pohode, hlavne ked som si precitala pribalove letaky, napriklad taky Dif, ze strata libida 😀 😀 Sa MM potesil, teda.

@sheronka
Super, tak sme v tom spolu. Chodim k Harbulakovi, Gonal som uz pichala asi tak pred 3,5 rokmi, takze viem ako. Je to lahke, pojdes podla navodu plus si mozes pozriet video na youtube napr toto:

https://www.youtube.com/watch?v=fADyj_nLKqs
sheronka
18. máj 2012

@given diki 🙂 Skor ma zaujima kedy zacinas, ktory lebo mam 2 druhy, tiez cas.

given
18. máj 2012

@sheronka Aha, s Gonalom zacinam od 4DC, zacinam tym velkym balenim (mam 2 velke a jedno male). Minule som mala 1velke a 1male a z toho maleho mi este kus ostal, to som vtedy posunula dalej.

given
18. máj 2012

Inak, minule tu bola debeta, kto je cielova skupina pre ten Embryoscope. Harbulak mi dnes vravel, ze je hlavne pre tych, co neotehotneli v prvom cykle IVF a pre zeny nad 35 rokov (kvoli deleniu buniek, vraj to byva uz horsie ako zamlada 😒 ). Tiez nam to vyslovene neodporucal, ale zvazujeme to.

gelinka75
18. máj 2012

@given pre istotu necitam pribalove letaky 😀 ja mam nad 35 a tiez mi to az tak neodporucali ten embryoscope, tak neviem..ale to vravela dr. ze väcsinou si to davaju ked prve nevyjde tak pri druhom, zvazujeme aj my

nr_martinka
18. máj 2012

@ivka3901 ivi musis verit ze sa to podari.nemozes stale pochybovat.jednoducho to bude a hotovo.

dadenka111
18. máj 2012

@given 🙂 aj nad tym odberom krvi som uz rozmyslala. Este mi chyba labaaak.
Vidis preto mi vravel, ze nie sme cielova skupina. Ja mam 31. Stale tvrdi, ze som mlada a budem urcite tehotna. Ach jo. Tak sa asi nebudem tlacit do toho embryoskopu a uvidime. PK a ICSI to isti 😉

dadenka111
18. máj 2012

@gelinka75
@given
ja by som si radsej pichala vecer. Co je v pribalovom letaku? Musia sa rano pichat?

ivka3901
18. máj 2012

@gelinka75 já neviem som z toho zmätená a mám už dosť tých vyšetrení ☹

stenlyhozienka
18. máj 2012

@dadenka111 ja začínam v nedeľu a idem si pichať večer o ôsmej kvôli praci,mne povedali,že sa mám rozhodnuť,kedy chcem,že je to jedno,len keď prídem na kontrolu,aby vedeli,či už mám pichnuté alebo nie,a mám sa snažiť na hodinu,ale keď posuniem o hodinu nič sa nestane 🙂

dadenka111
18. máj 2012

@stenlyhozienka jaaaaj super. Odlahlo mi. V klidku vecer pichnem a sup spinkat. Rano som otapena a ledva sa dam do kopy a nechcelo by sa mi pichat. 😉

gelinka75
19. máj 2012

@dadenka111 mne hovorila dr. ze to je jedno kedy sa picha, ale musi to byt v tu istu hodinu a naraz vsetky 3 lebo oni spolu posobia tak ja som si vybrala podla toho kedy mi to najviac vyhovuje, teda zatial 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre