Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mayka
11. jún 2009

A ty sa ako citis? 😉

esther80
11. jún 2009

Drobec 123, Mayka veľmi ste ma potešili že plánujete dovolenku my sme tiež zvolili len taliansko a veľké auto,
podľa mna sa to dá zvládunuť, v mori sa plávať môže lebo dezinfikuje, plavky treba hned meniť za suché, piť veľa vody s horčíkom, používať slnečník a mať so sebou pre istotu tehotenskú knižku.

krakulka
11. jún 2009

Mayka, aj ja mam zajtra dovolenku. 🙂 Ja sa zajtra nevyspim, rano skoro vstavame, idem na krv do GF a potom do Gyoru. Je mi fajn, som zvedava, na zajtrajsi vysledok krvi. Pobolieva ma brusko, hlavne vecer a v praci strasne krize, z toho sedenia. Som tu od 7h. do 17,45, cely cas sedim a nerobi mi to dobre. Aj nohy si vykladam, nepomaha. 😠

mayka
11. jún 2009

ester, a preco treba menit plavky za suche? ved sa na mne uschnu.
Kvoli infekcii? Ja akurat uvazujem ci si kupim tehu plavky. Sakra ale co ak nevyjde pocasie, co budem s nimi robit? mam sice tankini ale obavam sa ze ich uz o mesiac nenatiahnem. Alebo v nich budem ako jaternica. Asi si kupim obycajne lacne tricka na ramienka a budem sa kupat v nich. Aj tak moc plavat nebudem iba ak sa ovlazim.

mayka
11. jún 2009

krakul,
a co idete do gyoru, Na nakupy? ja tam chcem ist pozriet kocik. v Gyori som bola ako dieta tak uz ani neviem ako to tam vyzera.
Brusko ta bude pobolievat ale hlavne sa setri a vela oddychuj. nenatahuj sa zbytocne. Si len na zaciatku a do porodu je daleko . 😀
To sedenie nerobi dobre ani mne a je to cim dalej tym horsie. Tak sa sem tam idem aspon prejst po chodbe a pootravovat kolegov. 😀 A hlavne ma uz pupek tlaci. Normalne ma niekedy az boli maternica z toho sedenia tak sedim skor v pololahu. A sem tam ma vylozene nohy na druhom kresle.
Vyzera to zaujiimavo. Hlavne ked za mnou úpride niekto cudzi. 😀 A krize bolia cim dalej tym viac. Chcem ist vyskusat buduci tyzden cvicenie pre tehotne do centra zdravia. Strasne sa citim byt dolamana. Asi potrebujem aby ma niekto poriadne pretiahol. Po krizoch .... 😀

mayka
11. jún 2009

ester ty si zo Senca? Alebo z okolia? 🙂

krakulka
11. jún 2009

Mayka, v Gyori sme este neboli, ideme kuknut 1x. Spravime s mangelom taky maly vyletik. 😉

mayka
11. jún 2009

krakulka tak fajn asponm ma potom poinformujes co tam je. 😉 Poriadne to okukni. 😀

och
11. jún 2009

dobre ranko pipink 😀 😀

mimmi 😀 som radaze som ta potesila 😀 a PCO fakt nie je nic strasne 😀 teraz ti to odstrania a hura na predlzeny vikend wellness a relax 😉 je vela vela vela bab ktore maju ostali tehu do pol roka po laparke 😉

mayka no asi tam ideme je to len 500km po dialnici cize niake 4hodky v aute 😀 to sa da s prehladom zvladnut skoro ako do tatier 😀 😀 😀 no svagor zavodi na tych velkych jachtach a ide tam nieco vybavit koli pretekom a ma volny velky apartman rovno pri plazi 😀 😀 takze paraplicko knizka a same dobrotky rybycky a krevetky cely den 😀 😀

inak to studio co si mi posielala robi tehu masaze prave zamerane na krize 😀 😀 skus si zavolat 😀

mimmi77
11. jún 2009

och 🙂 , ďakujem za optimizmus.... ale ja sa trošku obávam, že sa v GF budú snažiť ma čo najskôr po laparke umelo oplodniť a tomu sa ešte nejako bránim 😒 😒 😒 . Je pravda, že na jednej strane už nemám chuť čakať ani mesiac navyše zbytočne, lebo mám v lete 32 rokov, môj manžel 40 😒 . Tak ma trošku dosť desí predstava, že naše dieťa bude mať na stužkovej minimálne 60 ročného otca 😖 😖 😖 . Je pravda, že vyzerá mladšie a zdravšie ako väčšina mojich rovesníkov, ale aj tak to začína byť pre mňa nočná mora... Jeho dcéra má 21 rokov, mám hrôzu z toho, že bude skorej dedom ako druhý krát otcom 😀 😀 . Viem, že dnes je to asi dosť bežné, ale nechcela by som to zažiť v svojej rodine 😠 .

mayka 🙂 , ďakujem, snažím sa myslieť pozitívne, ale niekedy je toho na mňa už tak veľa, že som schopná hodiny stráviť fňukaním 😢 😢 a nedokážem si pomôcť aj keď by som potom najdradšej sama seba nakopala do riti 😀 😀 . A na druhý deň sa zobudím a nechápem ako som mohla byť taká negatívna 😲 a mám potom v sebe toľko energie, že by som ju mohla rozdávat 🙂 🙂 - no to už preháňam 😀 😀 😀 😀

katarinka77
autor
11. jún 2009

Ahojte!
Mayka, Och 🙂 😉
Jéééj dovolenky 🙂 .. Aj ja sa už teším na tú našu 😉 ! Ale cestujeme až koncom augusta. No nevadí, aspoň sa budem mať celé leto na čo tešiť 😉 !
Inak,moje včerajšie CT sa nekonalo, dr. mi to skontraindikovala, že predsa len veľká dávka žiarenia, ale miesto toho ma poslala na MR. Pol hodinu som bola strčená v tej rúre 😖 .
Dnes mám prvý tréning v posilke s osobnou trénerkou a urobí mi aj nejaký jedálniček. No som zvedavá, či a ako pôjdu tie kilá dole 😀 .

katarinka77
autor
11. jún 2009

Mimmi, vôbec sa netráp vekom, síce ja to vnímam podobne, ale nie je to tak správne. Potom máme stále pocit, že nás niečo tlačí, že je už neskoro. Pritom všetko príde v tom správnom čase 😉 ! Môj nevlastný tatko mal prvú a teda aj jedinú dcéru v 48! a mamka mala vtedy 36. A vládzu na ňu 😉 .

sylvyka
11. jún 2009

ahojko katus tak v utorok idem do ba ale ranko mas volno alebo pracujes ? 😀

katarinka77
autor
11. jún 2009

Ahoj Sylvyka! V utorok som po nočnej. O deviatej budem v BA. Kde to máš? Na americkom? Teoreticky by som mohla na chvíľu za Tebou skočiť, premôžem sa 😉 . Teda únavu 😀 .

sylvyka
11. jún 2009

ale nemusis sa premahat vsak som neni v ba naposledy 😀 uz ani neviem kedy asi na 9:30 tam mam byt ale potom ideme do auparku tak tam budem minimalne do druhej alebo tak ... 😉

katarinka77
autor
11. jún 2009

a o druhej idete domov? Alebo sa môžeme stretnúť aj keď sa vyspím. Môžete aj k nám dojsť, ja by som vás potom hodila na stanicu.

och
11. jún 2009

no ahoj katarinak kde si sa mi flakala baba jedna 😀 😀

mimi nic si z toho nerob sesternica ma dceru a ta je o rok mladsia ako muzova vnucka 😀 😀 a je uplne v pohode 😀 😀 😀 a pokym sa dostanes k stimulke a jajaaaaj to este potrva 😀 takze si poriadne uzite leto bo to bude vase posledne slobodne a nicim nerusene 😀 😀 😀

baby v utorok mam ist na utz zase ale rozmyslam ze pojdem uz zajtra aj tak nemam utros ved sa nic nestane ked pojdem o tri dni skor 😉 😉 😉

co vy na to?

mimmi77
11. jún 2009

Ďakujem Katarínka, viem, že až budeme rodičimi, tak ten vek nebudem riešiť, ale teraz je to ešte celé otázne, tak pri všetkých otázkach "riešim" aj náš vek...

Inak baby, ja som bola taká nas@atá na celý GF... čakala som od nich trošku väčšiu diskrétnosť 😠 . Na papieroch so žiadosťou o predoperačné vyšetrenie som mala samozrejme napísané GF - centr. pre ... a ASISTOVANÚ REPRODUKCIU.... skoro som odpadla.... Na odbery som musela ísť k svojmu všeobecnému MUDr. a sestra môjho manžela je tam zdravotná sestra 😖 . S manželom naše problémy s nikým - ani s rodinou nerozvádzame, už sa ani nevypytujú, vzhaľadom k nášmu veku je určite každému jasné, že "sa nedarí". Ale čo pre to robíme, alebo máme v pláne robiť, nikto netuší a chceli sme, aby to tak aj ostalo. Bývame na malej dedine, a to rozmýšľanie tých ľudí je aj také dedinské. Preto je to pre mňa aj dosť citlivá téma, nechcela som, aby ktokoľvek vedel, čo chodíme do CAR.
Na vysvetlenie jeden ukážkový dedinský prípad:.... sú u nás v dedine dvojičky z umelého oplodnenia. A jedna moja kamarátka ich niekde videla asi zblízka a s údivom v hlase a v tvári mi popisovala, že no predstav si, to sú úplne normálne, pekné decká....... tak som nevedela, či sranduje, ale ona to myslela úplne vážne. Myslím, že čakala, že budú mať jedno oko na čele, štyri ruky a podobne.... a ešte musím dodať, že je to mladá baba, s maturitou....
Takže preto som s tou žiadosťou na predoperačné toľko majstrovala... Bola som so sebou spokojná, že nikto sa nič nedozvie, so švagrinou nie sme práve najlepšie kamarátky a aj keď viem, že by to malo byť lekárske tajomstvo, poznám, ako to u nej funguje....
Ale včera som zistila, že som to vôbec neurobila také dokonalé - všimla som si tam nalepené nejaké číslo, so zlou predtuchou som to vygoooglila ako "diagnózna ženská neplodnosť". 😠 😠 😠 Tak ma skoro porazilo 😀 .
Je mi jasné, že nejakú diagnózu tam asi musia dať, ale verím, že sa to dá urobiť celé aj podstatne diskrétnejšie 😒 . 😖 😖

sylvyka
11. jún 2009

katus kludne sa vyspinkaj a potom nam cengni dohodneme sa 😉

katarinka77
autor
11. jún 2009

Och, no vieš, zaneprázdnená ženská 😀 ..
Sylvyka, jasné, ozvem sa Ti 😉 .
Mimmi, a ešte mi napadlo, jeden náš kamarát má teraz druhé dieťa ako 37-ročný a jeho otcovi a jeho novej partnerke sa tiež narodilo bábo. Tak chodia spolu kočíkovať 😀 . No až taký extrém by som teda nechcela!

och
11. jún 2009

mimmi ale ty nemusis ist na predoperacne k svojej obvodnej
😀 v GF je centrum zdravia a tam ti to urobia tiez

zukrik
11. jún 2009

Ahojte pipinky 😀 😀
Preberáte dovolenky? to je super,Mayka ideš sama s manželom?

mimmi77
11. jún 2009

och, a to mi hovoríš teraz, keď už to vie určite celá dedina? 😀 😀 😀 😀

zukrik
11. jún 2009

Ahoj Och,ako sa máš?

och
11. jún 2009

a okrem toho mozes povedat ze ti zistili endometriozu alebo PCO to sa tam potom pise 😀 inak na ivf ti musia robit dalsie preoperacne tak chod potom tam sice si zaplatis ale pre pokoj v dedine... 😀

zukrik ahoj a ty kam ides na dovcu?

zukrik
11. jún 2009

Ja neviem,či pôjdem,mali by sme ísť v auguste a to je pre mna moc neskoro,
lebo budem už velká 😀 😀

och
11. jún 2009

jaaaaj mimi mala si sa skor pytat 😀

zukrik uplne bajecne po vcerajsej depke 😀 😀 😀 tesim sa na vikend a zajtrajsi utz 😀

rienok
11. jún 2009

ahojte. všetky prítomné a hlavne och 🙂, dúfam že sa máte dobre a ste plné energie 😀
tak včera som bola na UTZ a dnes som začala pichať Gonal... ale straašne ma boli hlava. Neviete niekto aký liek by som si mohla dať aby mi ju nerozdrapilo a neuškodilo zároveň? ďakujem

och
11. jún 2009

rienok no mozes absolutne vsetko 😀 totiz nie si tehotna takze v klude mozes cokolvek papkat 😀 😀

mayka
11. jún 2009

mimmi preco sa branis IVF? Ja mam tiez 32 rokov. Ved na tom nic nie je. 🙂
na vsetkych sa vykasli. U nas to vedia vsetci znami, lebo sak si aj povedia potajomky ale vidim ze nam drzia palce a to neriesim. Vedeli ze mame problemy. Ale zasa niektori ludia to nevedia ako napr sef a kolegovia. Iba jednej kolegyni som to prezradila. Nemusia vediet ze mam v bruchu umelinku alebo umeliniaka. hehe
Inak ja som bola tiez na predoperacnom v centre zdravia nad GF.

zukricek ahojky,
ideme este s jednymi znamymi. Tak bude veselsie. Uz sa velmi tesim . Dnes som si objednala z GORILY knihy tak budem mat co citkat na lehatku.

Och tak si to Slovinsko uzi a hlavne nech vyjde pocasicko. 🙂

zukrik kedy ides naalsiu poradnu? Si inak ok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre