Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

och
27. apr 2009

mayka o havka sa neboj 😀 moja ma tiez 14 rokov, slepa je, hlucha je chudina a strasna hrca jejnarastla, uz ju nikto nechcel operovat len jeden supis veterinar sa na to dal, ze ona to prezije a prezila to a este jej museli aj operovat potom zaludok bo koza pozrala kamene 😝 😝

mayka
27. apr 2009

LARITKA, poslala som hlas Borke. 😉

Och, to som rada ze si sa z tho docasne vyspala. Pockaj koncom tyzdna to psycho. hehe 😀
A dik za povzbudenie. Som zvedava co na to povedia lebo chuda ma to asi vsade. teda urxcite po celom bruchu a aj na krku.

mayka
27. apr 2009

Zasa nechcem aby trpela a trapila sa. Ale uvidim a rozhodnem sa potom. Bol to moj milacik ked som byvala este doma. tak mi jej je luto.

och
27. apr 2009

laritka poslusne hlasim odhlasovane 😀 😀 😀 😀

mayka iba ze keby ho nechceli operovat tak ta poslem k tomu nasmu nech si vypocujes aj iny nazor, to ze ma hrsky este neznamena ze sa to neda vybrat a objavi sa to znova 😀 😀 😀 ved nas poznas 😀 😀 my uz jednemu nazoru odbornika nikdy neuverime 😉

kacarina
27. apr 2009

Och, ja som mala take stavy ako ty vcera, este minuly tyzden, asi 3-4. den po transfere 😀 😀 ... bola som chora z toho, ze ma nic neboli 😅 a striedali sa stavy tesenia sa a zufaleho cakania 😀 😀 .. no a piatok-sobotu som prelezala s migrenou a zacalo ma uz aj pobolievat v podbruchu a sem-tam ma taak riadne pichne tam niekde, ze az nadskocim ... no a hned som spokojnejsia 😅 😀 Moj manzel uz sa na mne rehni a ked som vrzukala, ze sa to asi nepodarilo, ked mi nic nie je, ma okrikol, ze mam byt "potichu tehotna" a nemam to analyzovat 😀 😀

kacarina
27. apr 2009

Ale nasla som si metodu: pustila som sa do natierania policiek a stolika, treba si hladat nejake rozptylenie, lebo sa inak zblaznime, ked to budeme stale dokola riesit ... ale dnes je celkom dobry den od rana 🙂

och
27. apr 2009

kacarina ved to 😀 😀 😀 keby ta aspon nieco bolelo alebo sa ti zmenila farba oci, vypadali ti mihalnice, spravilo sa kurie oko na palci, proste hocico 😉 😀 bars aky priznak len nech to uz viem 😀 😀 😀

tak tak ono to hranici so sadomaso 😀 😀 😀 spokojne sme len ked nas nieco picha a boli 😀 😀 😀

mayka
27. apr 2009

och ,
ja mam dobreho veterinara. Chodim do Podunajskych biskupic do Planet . To je slov. americka klinika. Su dobry.
Ale dakujem.
Tymto verim .Dali mi dokopy moju Tapku mala smrt na jazyku.

kacarina, prepac za blbu otazku. ty si potratila v 12 tt? Co sa stalo? Normalne som zdesena. ☹
Inak to pichanie a migrena je celkm dobry znak. Ja co som tehu tak som mala migrenui uz 3 x. 😉

Och, mihlanice ti asi nevypadaju ale budes mat ine stavy. Ale este je fakt skoro.

corinne
27. apr 2009

Ahojte,som doma a som sklamana ☹ cakala som lepsiu reakciu vajecnikov.Na pravo 6 folikulov (od 8mm-14,5mm) a na lavo 5 folikulov(6mm-13mm).Bojim sa ze ked dorastu do tych 16-18mm,bude ich mozno 6-7ks a kto vie kolko ich bude prazdnych ☹ .OPU na 90% v stredu nebude.

kacarina
27. apr 2009

Mayuska, klud, nemozes byt zdesena z takychto informacii, ty teraz zachovaj klud a sustred sa na svoje tehulo brucho prosim ta 😅
My dôvod nevieme, zistilo sa to az v 12. tyzdni, ale dr. povedal, ze to muselo skoncit skôr, takze ta 12-ka je trosku zavadzajuca ...
Uz sme to predychali a teraz mame 2. pokus a trpneme, ci najdeme zase // na teste o par dni .... 😅
Je pravda, ze vediet tolke a take informacie je niekedy na skodu veci, ach ten Internet 🙂

kacarina
27. apr 2009

Corinne, nezufaj, daj im este trosku cas, nech veselo rastu 😉

mayka
27. apr 2009

Corinne,
preco take negativne zmyslanie, nechapem. Si uvedom ze vela babam sa vytvorili len 3-4 foliky. A ty mas 11 ks. ved to je super. Mnhe sa zo 14 ks oplodnilo 10. Z toho mi dve bobulky vlozili a 6 ks mrazime.
Hlavu hore. nepaci sa mi tovje negativne myslenie. Pekne sa usmej a tes sa z toho co mas. ved sa ti nemuselo vytvorit nic. A tebe az 11. Okrem toho moze ich byt viac.
A staci ti aj jedno ktore sa do teba zavrrrrta. 😉

kacarina,
mas pravdu ze niekedy som zdesena. Ale na druhej strane aspon nevidim vsetko naruzovo. 😉 A to ze sa to stalo inej nemusi sa stat mne. ja to viem velmi dobre ale aj tak chcem vediet ze sa moze stat aj to zle. Ved to je zivot. Ale to moje mrnave sa tak krutilo vo stvrtok a mavalo rucickami ze to urcite zvladne. 😀

mayka
27. apr 2009

kacarinka a kedy budes testovat?
Vyzera to s tebou nadejne. ked ta picha. 😉

kacarina
27. apr 2009

no uz sa mam zhruba tak ako pri prvom KETe, ale nervozna som urcite ... ja som dnes 8. den, testnem asi vo stvrtok, aj minule som tak, to bude tusim 11. den ... na krv mam ist az v pondelok 4.5 .... ak nie moč-testik vo stvrtok, cez vikend testnem urcite, nech som pripravena na ten pondelok, nech uz to je tak alebo tak ...

och
27. apr 2009

babz nemate cislo na embriologicku do GF? nie som doma a na recepcii mi to nikto neydviha 😠

mayka
27. apr 2009

och nemam bohuzial.

larita112
27. apr 2009

och, ja mám v telefóne poznačené toto číslo na embrio-labák 02/50102960 (a raz mi volali aj z mobilu 0911/818300). Tak skús... keď si sa už dovolala, tak nič... cmuky

luciamk
27. apr 2009

Ahoj Pipinky,

minulú stredu som si prežila strasti HSG a po vyšetrení sme mali dlhú debatu s mojím doktorom. Výsledok HSG bol ,že pravá strana nie je prechodná, ľavá prechodná síce je, ale asi je to tam trochu pokrútené... mám 32 a už rok sa trápime s clostilom a tomu podobným hormónom. Takže padlo rozhodnutie na GYN FYV. máme sa dostaviť 20. mája k Dr. Drábekovi. Máte s ním niektorá skúsenosti? Ako prebieha prvá konzultácia?

mayka
27. apr 2009

lucia, drzim ti palce. Pojdes aj na laparoskopiu aby ti spriechodnili vajcovody?
Konzultacie sa neboj. Podla vysledkov ti mudr . navrhne liecbu a ty sa rozhodnes co a ako. Spravy ti nejake kultivacie a manzela potom objednas na spermiogram.
Je to pohodicka.

kacarina
27. apr 2009

lucia, ak mas vysledky nejakych vysetreni za posledne obdobie, kt. sa toho tykaju, zober so sebou do GF 😉

luciamk
27. apr 2009

Ahojte babulky
dakujem Mayka, Kacarina

Laparku mi robiť nebudú, môj doki povedal, že už mám svoj vek 🙂 a tým by sme sa zbytočne zdržovali, keď v podstate HSG ukázal čo mi je...
Mám aj prepúšťaciu správu z nemocnice HSG mi robili minulú stredu a môj doktor mi dal celú moju kartu, aby som nechodila hore dolu...

Takže vyšetrenia sa robia už pre prvej konzultácii? A čo ten Dr. Drábek, aký je?

mayka
27. apr 2009

lucia, niekto na neho nadava a niekto nie. Kludne k nemu chod. Mne robil vklad embrijok a som tehu. 😉

luciamk
27. apr 2009

To je super Mayka Gratulujem !!

Keď odoberú vajíčka, koľko máš potom pokusov ak by to nevyšlo na prvý krát?

kacarina
27. apr 2009

Luci, ja k nemu chodim tiez, väcsinou ideme na konzultacie spolu s manzelom a obaja sa ho vypytujeme, co potrebujeme vediet, on sice trosku usmevom setri, stale sa tak vazne tvari, len obcas sa usmeje .... ale inak som s nim zatial nemala problemy ...

mayka
27. apr 2009

lucia zalezi podla toho kolko budes mat vajok a kolko sa ti ich oploni a podari zamrazit. Ale celkovo mas narok na preplatenie poistovnou 3 . ivf.

Ja som SDrabeka zazila len 2 x. Raz ma pozeral kolko sa mi tvori folikul a potom mi robil ten vklad. A vzdy bol skupy na slovo. Asi sa mu moc nechce rozpravat. 😀
Ked mi robil vklad tak som sa ho pytala ze co robi a sestricka sa ozvala ze onq mi to bude hovorit. Tak hovorila vsetko co prave robili. No prca ako svet.
Niekto sa na neho stazuje a niekto nie. Ale ty aj tak k nemu budes chodit na konzultacie ked ta budu stimulovat budes chodit k tomu co ma sluzbu . Tak sa neboj. V podstate je asi jedno ku komu ides na konzultaciu. Ale chod s muzuom a mozno bude ukecanejsi. hlavne sa vela pytaj.

mayka
27. apr 2009

V podstate som s Drabekom otehotnela a cakam s nim manzelovo dieta. 😀

kacarina
27. apr 2009

mayka, tvoja posledna veta je dobraaa 😀 😀 😀

mayka
27. apr 2009

neviem ci alimenty nebudem pytat. 😀
Sikovny doktor to je teda.... Plodi deti kade tade...

luciamk
27. apr 2009

no to hej 😀 😀 😀

mňa sa tiež už pýtali, že kto bude otcom 😀

Babulky povedzte mi, lebo ja som úplný laik, ako vlastne vkladajú tie oplodnené vajíčka... mám už kopu literatúry, aj GF stránku som prebrázdila, ale zatial som nemala čas si nad to poriadne sandúť a študovať...

tiež mám rada, keď viem čo sa deje a stále sa vypytujem.... Mudr. D asi zo mňa nebude mať radosť 😉

Ale na GF stránke sa celkom usmieva....

luciamk
27. apr 2009

Mayka na tie injekcie si chodila do GV?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre