Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

segab090
23. okt 2017

@djera myslim si ze je to absolutna blbost testovať 5 den od ket. Zbytocne sa stresujes. Najskor sa ma testovat 10 den od vkladu ved aj na krv volaju az ovela neskor. Nestresuj. A pockaj n n este 4-5 dni. Drzim palce

oliva001
23. okt 2017

@katarina372 boli sme 1 x na IVF. Doplácala som za lieky cca 500 eur, odber hradí poisťovňa, taktiež 1 vklad, ale je tam veľa doplatkov, ktoré sú síce nepovinné, ale tie najviac navyšujú cenu. ISCI - do vajíčka vstreknú jednu vybratú spermiu a pomôžu ho oplodniť (cena závisí od počtu vajíčok), za prirodzené oplodnenie sa nedopláca, ale nemáš istotu, či sa vajíčka oplodnia. PK - predĺžená kultivácia znamená, že sa oplodnené vajíčka nechajú niekoľko dní kultivovať a pozoruje sa ako sa delia (myslím že sa dopláca 250eur) Pri PK sa vyselektujú slabé, prípadne poškodené embryá a často krát sa vyhnete tomu, aby ste absolvovali zbytočný vklad neprospievajúceho embrya. K PK sme si doplatili embryoscope, čo je špeciálny inkubátor pre embryá, kde sa vloží niekoľko embryí a tie sa pozorujú, či sa v pravidelných intervaloch delia a vyhodnocujú sa výsledky bez toho, aby embryológ musel embryá vyberať a manipulovať s nimi (eliminuje ja možnosť poškodenia embryí ich manipuláciou, nemusia ich stále vyberať a pozerať pod mikroskopom), cena bola myslím že 350 eur. Je to nepovinné. Embryotransfer prepláca poisťovňa. V prípade, že sa nezadarí, pristupuje sa k rozmrazeniu už oplodnených embryí a ich vkladu - KET. Pri ňom sú lieky už iba malá peňažná čiastka - cca 20eur. Za samotný vklad sa platí 170eur, ale zase záleží od teba, či si zvolíš rozmraziť prvojadrá, alebo blastocysty, ktoré sú už po PK. Mne bolo povedané, že pri prvojadrá sa rozmrazujú lepšie a po rozmrazení sa dajú ešte chvíľu kultivovať a sledovať ako sa delia - teda nanovo PK a embryoscope.
Je to všetko na vás čo si zvolíte, preto je nutné aby ste si sadli s lekárom a o všetkom sa porozprávali, Dá sa urobiť IVF aj tak, že platíš iba za lieky a všetko ostatné odmietneš, ale čo urobíš v prípade, že ti zostane 10 oplodnených vajíčok. Nedáš ich zamraziť? Mimochodom za mrazenie sa tiež dopláca (už neviem koľko). Nám prvý vklad nevyšiel, tak sme išli do zmrazených embryí, ak by sme ich nemali, musíme nanovo absolvovať celé IVF.

katarina372
23. okt 2017

@segab090 ak sa smiem spytat aky nil vysledok.spermiogramu?a aka je ina moznost okrem icsi?akoze samovolne v skumavke?a tu kultivaciu som myslela,tak ze ponúkol embryoscop a nieco lacnejsie neviem ako sa to vola na letaku taka biela krabicka s komorami..a zaujimalo ma,ci ten embryoscop nie je len tahac penazi

katarina372
23. okt 2017

@lilyianka dakujem a vyslo vam to?dala si si aj to lepidlo aj embroscop aj predlzenu?ci este aj niečo ine?zhruba pocitam co nas to vyjde..a oni ti zvolili icsi?ci vy ste chceli?

modrykono
23. okt 2017

Ahojte, neviete poradit, co s nespotrebovanymi liekmi? Dost original baleni mi zostalo, nehovoriac o ich cene...

capretto
23. okt 2017

ahojte dievčata... je tu niekto, čo mal 10ty deň po KET negativny test a napriek tomu to s krvou potom vyšlo?

katarina372
23. okt 2017

@oliva001 dakujem,vsak my sme sa snazili ale rychlo rychlo neviem uvidime..a dali.podpisat nejaky papier ze 120e za ani.neviem co..nejake konzultacie a vyšetrenia...a to zmrazenie sa kedy rozhodujes?po vybrati vajicok??my druhy krat asi nepôjdeme, ak TO teda nevyjde, tak to necháme tak..je to.dost.nakladne dvakrat po sebe ist to je aj cez 2000e ,nie?

katarina372
23. okt 2017

@misela103 prosim ta co vsetko si si dávala vysetrit, co uvádzas=citujem, ze by mohlo robit problem?dakujem ti vopred za radu

lilyianka
23. okt 2017

@katarina372 nevyslo ani raz...davala som si PK...embryoscope a lepidlo nie
Teraz mi PK neodporucaju,cize vlozia prvojadro,z coho nie som nadsena,kedze myslim,ze je len nizka sanca,ze to vykde

jaruskatt
23. okt 2017

Ahojte dievčatá 🙂 som tu 1.krát. Mám 30 rokov, doma 4 ročného vymyselníka a o 2.bábätko sa snažíme 1 rok...
Práve som sa vrátila z GYN... hormonálny profil ASH 0,84 (spodná hranica), na sone nemohol nájsť pravý vaječník... nakoniec sa objavil. 😉 Najväčší útvar by mal byť folikul... a bol ozaj veľký 2,11mm, okrem neho však máličko ďalších vajíčok ☹
Odporučil nám spermiogram a Gin-Fiv... Viete mi poradiť, ako postupovať, načo si dať pozor a pod?
Ďakujem

oliva001
23. okt 2017

@katarina372 120eur sa platí poplatok na začiatku, prvotné náklady sú síce vysoké, ale ak sa podarí vybrať a oplodniť viac vajíčok, tak to nieje nutné všetko opakovať. Už pri stimulácii ti lekár povie zhruba koľko vajíčok tam vidí - ultrazvukom. Po odbere príde za tebou na izbu embryológ a porozpráva a odporučí ti vhodnú metódu oplodnenia a iné platené služby. Ak nič iné, určite by som doplatila aspoň to mrazenie embryí.

lilyianka
23. okt 2017

Baby ste tu niektora,kt.vlozili prvojadro/prvojadra? Lebo mne bolo teraz odporucane po rozmrazeni hned vlozit,nakolko pri PK som ako oni povedali mala "vela odpadu"
Ze radsej zvolia prirodzene prostredie

mom311
23. okt 2017

@lilyianka mne vlozili 3 prvojadra KET. Ujalo sa 1 a presne dnes oslavuje 3narodeniny.

lilyianka
23. okt 2017

@mom311 tak to si ma potesila...ja mam este 4 mrazacikov a budu mi rozmrazovat len 2 a ak pojde vsetko ako ma,vlozia obe

Len som mala obavy,lebo sa mi zda,ze sance nie su moc velke...ale musim mysliet pozitivne

misela103
23. okt 2017

@katarina372 Nuz keby mam znova uuuplne prvy krat navstivit CAR tak este predtým si dam vysetrit hematologiu, stitnu zlazu a repro imunologiu. Hoci ja mam diagnozu stanovenu ale jeden nikdy nevie ci tam neni este nieco skryte napr hematologia je dolezita pri udrzani plodu.... Len neviem ci tu repro imuno nevysetria az po neuspesnom ivf ale isto by som tam sla po 1 IVF a nie uz pred poslednym pokusom... Ja mam uz len ten jeden a robim vsetko preto aby som mala co najviac veci vysetrenych o 3 tyzdne ideme uz do brna na 1 konzultaciu a az 19. dec na repro imuno odkial budu vysledky potom az o 5 tyzdnov samozrejme skor do posledného ivf nepojdem.

katarina372
23. okt 2017

@oliva001 ale to.uz sme raz platili tie vstupne testy a zmrazenie toto.mi po roku dali podpisat pri tom.ako mo pisali recept na.lieky

katarina372
23. okt 2017

@misela103 dakujem na hematologiu mi dal harbuliak vymenny..stitnu a imuno neviem co,to kde vysetruju?a tie prvotné testy v gyn giv náhodou nezahrnali toto imuno vysetrenie?

lilyianka
23. okt 2017

@katarina372 poplatok 120€ sa plato za to,ze to dalsi rok budu uschovavat zmrazene embrya...mne to tiez prislo teraz
Na reprodukcnu imunologiu posielaju po dvoch neuspesnych pokusoch,aspon tak to bolo u nas..plati sa za to 50€ a ak ti nieco najdu,poslu ta dalej

katarina372
23. okt 2017

@lilyianka nie je to za uchovavanie..je tam nadpis dohoda subor komplementarnych vykonov a služieb pre tel.oznamovanie,sledovanie pocas vikendov,zabezpecenie konzilarnych vysetreni..atd..ja si spermie platim.zvlast a to mam vyplatene tsk isto.pred rokom.sme mali vstupne testy a kontroly takze toto vsetko.mame zaplatene toto teda.neviem co je a dala mi.to sestra v ambulancii

katarina372
23. okt 2017

@oliva001 este doplnam ze ide o dohodu o subore komplekentarnych vykonov a sluzieb..telefonáty a vysetrenia cez vikendy,hot line..atd...vam fo nedavali podpisovat sestry v ambulancii?mne to teraz dali.pri.odovzdani receptu.na lieky

lilyianka
24. okt 2017

@katarina372 uz viem co myslis,ano aj ja som to platila min.rok,bolo to vtedy 110€.... Inak som si vsimla,ze zdvihli ceny...pomalicky po 10€

katarina372
24. okt 2017

@lilyianka kokos a to zaco zas je...pomaly uver na dieta si clovek moze brat😀

oliva001
24. okt 2017

@katarina372
@lilyianka tiež sme to platili, vraj sa to platí pred každým IVF. Inak som si všimla, že tie ceny pravidelne dvíhajú na všetkých úkonoch.

lilyianka
24. okt 2017

@oliva001 zaujimave,ze pred kazdym ivf..clovek by si myslel,ze staci raz..
A nic v zlom,vcera som sa tam napr vobec nedovolala,ani na recepciu,ani do ambulancie!!
Ja tam chodim rok,tak som si vsimla,ze pozdvihali ceny

katarina372
24. okt 2017

@olivia001
@lilyianka a co su potom tie konzilarne vysetrenia? ked sa za to platí, preco mame behat po internistovi, obvodakovi a mna odkazali aj na centrum hemostazy..preco mi predoperacne a krv partnerovi nevysetria oni? pred rokom sme absolvovali odber krvy,genetiku a neviem co vsetko a zaplatili a teraz mame opat platit a nic nevysetria? lebo partner ma behat po obvodnom, co neviem,ci mu vobec vsetky tie ich pozadovane paramatre aj bude schopný vysetrit a ja taktiez mam ist k obvodnemu a k internistovi a k hematologovi..toto nie je konzilarne vysetrenie?😈

lilyianka
24. okt 2017

@katarina372 ja som so tiez za vsetkym musela behat inam...hematologia,imunologia,predoperacne pred odberom vajicok....

katarina372
24. okt 2017

@lilyianka a imunolgia akoze vseobecna alergologicka?ake vysetrenie a preco si si mala dat robit?dakujem

lilyianka
24. okt 2017

@katarina372 reprodukcna imunologia,kedze sa nam 2x nepodaril vklad..najprv mi vzali krv v GF za 50€.. cakala som na vysledky cca 6 tyzdnov a kedze vysli zle,poslali ma do Imunovitalu do Ba...a riesila som to uz len s nimi...nasadili mi liecbu,aby som mohla absolvovat dalsi vklad

katarina372
24. okt 2017

@lilyianka to este 50e vypytali?a na co je potom poplatok 120e za konzilarne vyšetrenia?a to len v ba je taka imunologia?som.myslela,ze taketo testy si gyn fiv robi sam a z tej krvy co beru na genetiku...na co.potom brali krv?achh

lilyianka
24. okt 2017

@katarina372 a na imunologii pytaju za kazdy odber krvi 60 eur

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre