Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

oriesocek
11. feb 2013

@mortaliska ahoj, u mna to bolo taky 6 den slabsie priznaky, 7 den uz horsie.....som myslela, zeto je este stale z OPu a vkladu, kedze som mala dost bolesti. A vobec ma nebolelo kde boli vajecniky, brucho sa mi nalialo na velkost v cca 7 mesiaci - asi 3, 4 kg naviac. A to som uz surfovala po nete, kedze ma nikto neupozornil na nic. Tehu test som mala pozitivny v 9 dni a potom sa to zhorsilo, ze som utekala na pohotovost, lebo ked som volala do GF, tak povedali, ze oni potrebuju aj odbery a kedze je uz po obede, tak az na dalsi den. To som po tom, co som citala na nete uz nechcela riskovat.

oriesocek
11. feb 2013

@given jaj to dali, podpisovala som kadeco, ale nikto nevysvetli, vsetko som si nastudovala na internete. Pytala som sa otazky k vkladu, embryu, postupu. Snad mohli aspon upozornit, zesom rizikovejsia zhladiska poctu vajicok. A inak som dost nastvana, kedze som v nemocnici uz od stvrtku a este ma nechcu pustit, kedze mam velmi zvacsene vajecniky a stale vela vody v brusnej dutine.

mortaliska
11. feb 2013

Baby prebieha Embryotransfer pod ultrazvukovou kontrolou? Alebo iba po je UZV kedy ukazu kde boli embryjka umiestnene?

maxag
11. feb 2013

@oriesocek ano, to som ja 🙂 ja som z tych 5 mala oplodnene 2 a tie vlozili a nic, ja som skor mala problem so zapalmi ako nahle mi nieco robili okamzite som mala zapal a teraz to tiez tak bolo, ale nie taky silny, po SIS som brala 14 dni antibiotika ani chodit som nemohla, taky zapal som chytila, ked som im to hovorila na kontrole, tak vraj to nie je mozne, aby som to u nich chytila hmmm hahahaha, preto tam uz nechcem ist lebo im to clovek aj hovori ze aky ma problem a to podla nich nie je mozne uplne som nastvana, je pravda, ze niektori ludia su tam super, ale ostatni to slusne eliminuju, som rada, ze tebe sa to podarilo a drzim palce, aby ste to zvladli do uspesneho konca

maxag
11. feb 2013

@given nie len prepustaciu spravu asi sa na to uplne vykaslem

oriesocek
12. feb 2013

@maxag hmm, taktiez ta neobchadzali vsetky mozne komplikacie☹, aj ja som nastvana celkovou komunikaciou a asi by som taktiez isla niekam inam. No mozno by to taktiez nebolo idealne, ale mam radsej ludsky pristup a dialog, co v GF velakrat chyba.

luanna
12. feb 2013

@pancuska Ahoj, takze po telefonate s doktorkou mozem s radostou oznamit, ze cysty nie su cysty ale folikuly a teda v piatok zaciname 🙂 🙂 🙂

jananyo
12. feb 2013

AHOJTE dievčence...
Rada by som sa VAs opýtala na jednu otazočku. V máji 2013 ideme s manželom na prvu konzultaciu pred ICSI. NAkolko manžel ma zlé spremie - ja som v poriadku.

AKY DLHY JE PROCES od prvej navstevy az po prvy TRANSFER ???

Dakujem za kazdu jednu odpoved 😵

2lil
12. feb 2013

ahojte baby,... mám pichať puregon 175 IU ...ako to mám urobiť keď mám náplne do pera 300 IU ? prvý krát pichnem 175 IU ale ako viem koľko presne ostane v pere? (vždy je tam viac) ... ako ste to robili vy?
ďakujem....

elise
12. feb 2013

@jananyo ahoj my sme mali od prvej návštevy, vyšetrenia a schválenie žiadosti nasadenie protokolu 5 mesiacov kdy nám vkladali embrijka po punkcii isci a predlženej kultivácii

maxag
12. feb 2013

@jananyo ahoj my sme boli prvy krat v septembri a transfer bol teraz koncom januara, ale ja som dlho cakala za schvalenim ziadosti od poistovne

jomini
12. feb 2013

@maxag ehee...to poznam, ..nie je mozne aby mi bolo tak zle zo stimulky, to bude nejaky virus..

eri6
12. feb 2013

@luanna super🙂 🙂 🙂

gelinka75
12. feb 2013

@jomini Ahoj, stimulujes?

luanna
12. feb 2013

@eri6 a ty ako? 🙂 dnes mas 6 den po et? nieco citis? 🙂

jomini
12. feb 2013

@gelinka75 niee, to bola skusenost z pred roka, aj sme chceli ist na dalsie kolo, no prisla dobra pracovna ponuka, tak sme to odlozili na neurcito ..aj ked amh je zufalo nizske. a vy sa ako mate?

eri6
12. feb 2013

@luanna 🙂 ešte je asi skoro niečo cítiť, ale ak mám pravdu povedať, cítim sa tak ako pred ms, určite sa sledujem, aj keď som si slúbila, že to robiť nebudem, ale na nič som neprišla🙂 Možem Ti povedať, že som sa bála, kedy mi schvália žiadosť, potom som mala strach z injekcii, potom z narkozy, potom ako prežijú PK, ale aj tak je to nič proti tomu aký mám strach teraz, poviem si, že bude ako má byť, ale nie je mi to jedno, ale to ani jednej z nás...

annamary27
12. feb 2013

@2lil ahoj,normálne natiahneš tých 175 a keby ti natiahlo menej,tak si zapamätaj,že kolko ti ukázalo a ostatok dotiahneš z druhej ampulky.

annamary27
12. feb 2013

@mortaliska ahoj,ET prebieha pod ultrazvukom a hned po vklade Ti aj ukážu bublinky v brušku,držím palce 😉

gelinka75
12. feb 2013

@jomini da sa, cakame kym mozeme zacat, dnes akurat jedna kocka v inej teme radila brat na AMH nejake DHEA, je tu o tom aj tema, neches skusit? 😉

jomini
12. feb 2013

@gelinka75 neboj, rychlo to ubehne 🙂
Dakujem za radu, uz som skusala brat kadeco dlhodobo, mne to amh klesa velmi rychlo.. prosto to necham tak, nebudem nic speci skusat, bud sa podari alebo nie.. sama to neovplyvnim

luanna
12. feb 2013

@eri6 ja budem na tom uplne rovnako s tym strachom, bez toho to asi ani nejde.... velmi velmi drzim palce🙂 a chodis do prace ci si doma?

eri6
12. feb 2013

@luanna od pondelka chodím do práce, ale vrámci šetriaceho režimu.

jananyo
12. feb 2013

@maxag ahoj a ake vsetky vysetrenia vam robili ? Ak by sme si to hradíi sami dvaja , urychlilo by sa to ?

mauerka
12. feb 2013

@jananyo Ak by sa to urychlilo, tak mozno o nejaky mesiac a hlavne aj ked to preplaca poistovna /po splneni predpokladov/ tie doplatky v CAR su tak ci tak nie male. A nikto ti nezaruci, ze to vyjde na prvykrat /kiez by, samozrejme/ Vysetrenia, testy, kultivacie, liecba...to vsetko trva isty cas, kt. sa neda ovplyvnit. Ani v CAR ti nespravia IVF "na poziadanie", skusaju najskor menej invazivne metody...a tak to aj ma byt. Ako dlho sa snazite? uz ste absolvovali nejake vysetrenia mimo CAR?

mauerka
12. feb 2013

@monosana O hodinku-dve pichas Pregnyl, nezabudni... Uz to zacalo 🙂

monosana
12. feb 2013

@mauerka 😀 😀 😀 hehehe, si zlatááá! Aaaano, nezabudla sooom. Presne o 21:00 som ho mala pichnutý. Takze zas o krok vpred a presne ako vravis, uz sa to zacalooooo 🙂 (dufam, ze prvy a posledny krát) Len teraz cakat, ze fakt kedy to praskne. Tebe to po kolkatich hodinach prasklo?

maxag
12. feb 2013

@jananyo ano urychlili, minimalne o mesiac, ale podla mna to zato nestoji, ale je to kazdeho vec, ak je velmi zly spermiogram, co je aj nas pripad, tak idu hned do ivf a neskusaju iui, Robili 2x spermiogram, genetiku z krvi oboch partnerov, tebe hormonalny profil z krvi, nasledne sa zistuje priechodnost vajcovodov, bud to laparoskopicky, alebo, co bol moj pripad, SIS - to jest pri plnom vedomi ti strieknu tekutinu a trva to par minut, sleduju to cez sono, osobne by som uz tlacila radsej na laparo, lebo ak nieco najdu, tak to hned odstrania a zistia pri tom ovela viac veci aj neocakavane diagnozy... pri druhom ivf budem chciet urcite laparku, mne este ku zlemu spmg zistili aj nizku ovarialnu zasobu takze mam 27 a dost silnej stimulacii som mala len 5 vajicok, teraz som si povedala, ze aspon rok klud, nejaka ta dovolenka bylinky a priroda, ale u nas by to bol zazrak, ale na druhej strane nic nie je nemozne 🙂 a potom za mna urcite Brno! Drzim palce

jananyo
12. feb 2013

@mauerka snazime sa uz vyse dvoch rokov. 😒

pancuska
13. feb 2013

@luanna fuuu tak to je ulava a velka ale oni na MR a CT sa tomu tak nerozumeju ,no zasa vedia dobre postrasit 😉 a v piatok uz zacines s cim? musis mi odpustit ze sa pytam ale strasne zabudam....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre