Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lusy9911
17. jan 2013

@gelinka75 dakujem.myslim si ze ani mne neake cislovanie vadit nebude.a gratulujem nech Vam vsetko dobre dopadne 🙂

pancuska
17. jan 2013

@gelinka75 áno moja,zostanem doma až do materskej,veď to už nie je veľa 😀 a ty dúfam že tiež? ako nechcem ťa nahovárať.... 😉

pancuska
17. jan 2013

@lusy9911 No tak to sa čudujem že ti nič okrem duphastonu nedal.....lebo takto aspoň mohol vyskúšať ten clostyll a nemusela si ísť hneď do Bratislavy....teda neviem odkiaľ si ,že či to máš ďaleko a či nie..... lebo aj v centre ti dajú najskôr len clostyll a urobia hormonálne testy a možno ťa zbytočne neposlal .....uvidíme 😉

siinda
17. jan 2013

@pancuska a brusko už rastie? ja sa najviac tesim na to...a už vyberas kociarik? atd?len ja si neviem predstavit byt doma..to ma zabije

brumka
17. jan 2013

ahpjte, snad mi budete vediet poradit, gyn five morfo nerobi? dakujem

pancuska
17. jan 2013

@siinda ano rastie brusko,uz som si musela ist kupit tehotenske rifle a veci lebo som uz nic svoje povodne neobliekla....ty mas vyhodu ze si z BA tam mas urcite viac obchodov na vyber co sa tehu veci tyka 😉 lebo ja som nemohla zohnat poriadne......kocik som si uz tiez omrkla ,najskor som chcela taky za sebou a tak som sa radila s maminami co maju dvojicky a poradili mi ze taky vedla seba je lepsi a kedze deticky budem mat v lete tak ten kocik za sebou v zime by sa mi zle vozil ze sa s nim zle jazdi v zime.....a ze sa nemesti do vytahu a tak aj ked byvame v rodinnom dome som vybrala ten vedla seba lebo byvame kusok od mesta a tu je to v zime take vselijake neodrhnute..... neboj sa tiez mi bolo doma dlho ale niekedy som taka unavena ze prespim skoro cele doobedie a ked aj skoro rano vstanem musim si lahnut este poobede lebo by som nemohla fungovat,normalne deticky so mna beru energiu a este toto pocasie......u vas vraj snezi a kalamita ale u nas len sa mraci a stale nic a to ma uplne nici 😉 ale inak vzdy sa najde nejaka robota co sa pobytu doma tyka,tak neboj 🙂 a zasa mozes chodit aj von 4hodiny ....

siinda
17. jan 2013

@pancuska a ten kociarik co su nad sebou sisi nepozerala? kamoska ho ma a je super,,tu je momentalne kalamita,,tak som ledva prisla do roboty a to mam teda velke auto.rano sme sa hodinu odhadzovali pred domom a to chceme ist cez vikend na Oščadnicu lyzovat,,tak si vies predstavit kolko ho je tam,,ale tesim sa,,len dufam, že to bude dobra sprava o nasom rozmrazeni..

pancuska
17. jan 2013

@siinda no ty sa teraz pekne na tej lyzovacke vysanti lebo potom uz nebudes moct ked tak az s malinkym!!!!aj ja by som isla ale bud jedno alebo druhe..... a ved potom pojdeme s detickami 🙂 takze pekne si to tam uzi a ked prides sup sup ho tam 🙂 len si prosim ta davaj pozor!!!

given
17. jan 2013

@lysa31 Ahoj, ak sa opytas, tak tak ti dr urcite povie, aky protokol navrhuje a aj ake lieky. Ta ziadost, ktoru posielaju do poistovne, obsahuje uz aj presny pocet baleni liekov, ktore ti poistovna ma uhradit (ciastocne). Po schvaleni dostanes do ruky uz aj samotny protokol a recepty. Ja mam ZP Doveru, su dost rychli v schvalovani, ako ti pisala gelinka - 3 tyzdne, mozno aj menej, ale minule moju ziadost odoslalo GF oneskorene, takze to cele trvalo cca 4 tyzdne.

lusy9911
17. jan 2013

@pancuska ja som z Piestan.

pancuska
17. jan 2013

@lusy9911 no pekne a ja byvam kusok od Piestan....a akemu gyn chodis?

lusy9911
17. jan 2013

@pancuska ja chodim k Lajdovi ale rozmyslam ze od neho odidem do Trencina Jankovskemu.

lysa31
17. jan 2013

@nellyel @given Ďakujem🙂
Neviete mi niekto vysvetliť rozdiel medzi krátkym a dlhým protokolom? Je rozdiel iba v dĺžke alebo aj v množstve hormonov?

pancuska
17. jan 2013

@lusy9911 tak toho ti mozem len doporucit!!! Ja chodim k Jankovskemu a som maximalne spokojna!!! Vies co na tvojom mieste by som odisla uz teraz a najskor vyskusala Jankovskeho a az potom by som isla do centra!!! Preco by si mala chodit do BA a do centra ked to mozes vyskusat aj prirodzene v TN ale trochu by ti dopomohol tabletkami.....mne robil 2 krat laparku a bola som maximalne spokojna,uz vecer som lezala doma a na druhy den som behala ako ryba 😉

given
18. jan 2013

@lysa31 Rozdiel je aj v mnozstve resp. zlozeni hormonov. Pri dlhom p. sa najskor picha hormon, ktory utlmi cinnost vajecnikov (su akoby v prechode) a po MS sa pridava dalsi hormon, ktory ich opat nastartuje. Pri kratkom sa ide hned na stimulaciu. To je velmi zjednodusene povedane.

lusy9911
18. jan 2013

@pancuska dakujem.inak presne toto mi hovorili aj kolegyne z prace.len ked som nevedela ze tento moj doktor mi mohol este dat aj neake ine lieky, mam taky pocit ako keby sa mnou nechcel moc zapodievat tak ma radsej poslat do Blavy

mauerka
18. jan 2013

Ahoj baby, tak od dnes oficialne partim do tejto temy - boli sme dnes 1.krat na konzultaciu v GF BA - Dr. Stenova - bolo to fajn, budu nasledovat klasiccke vysetrenia hned bud. tyzden - kultivacie, stery...spg, krv... a uvidime dalej. Som rada, ze sa veci pohli 🙂

monosana
19. jan 2013

Ahojte baby! 🙂 V pondelok idem do GF k Dr Harbulákovi. Ale len na konzultaciu, zatial. Co sa deje prvy den na konzultacii? Na co sa mam pripravit? Ďakujem 🙂

monosana
19. jan 2013

@lusy9911 Ahooj 🙂 Akurát citam, ze aj ty ides prvy krat do GF. Ja idem 21ho k Dr Harbulákovi. SKoda ze sa tam nestretneme. Som zvedava, co bude na prvej konzultácii. Aj my sme na tom podobne ako vy. My sa snazime dva roky a nic. Mala som laparku, hormonalne liecby a vselico moznoe, ale stale nic. Tak ideme patrat dalej. Tebe je dobre, ze ti nasli pricinu, mne este nie. Drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 🙂

lusy9911
19. jan 2013

@monosana ahoj.aj ja Vam budem drzat palce.ja tiez toho vela neviem.mne dokonca nerobili este ani tu laparku.mne pozeral doktor iba raz kedy mam plodne dni a hned povedal ze sa mi netvori ten dominantny folikul a ze to urychlime a ze ma posle do Bratislavy.a este si pravil hormonalne testy ale vysledky mi nepoovedal.tak teda ideme.my sa snazime skoro rok aj pol.tak dufam ze nam to obidvom dobre dopadne.vobec 🙂

lysa31
19. jan 2013

@given -dik a nevieš aký protokol dávajú keď nemáš žiaden zdravotný problém?

monosana
19. jan 2013

@lusy9911 nooo, veru nevenoval sa ti velmi vela, ale asi ani nevadi. Vsak ked nema v plane zaoberat sa s takymito problemami, tak dobre robis, ze ides do CAR. Nemas na co cakat. Oni ked budu chciet, urobia ti laparku aj v centre. A to budes mat mozno este lepsie, lebo to bude na mieste a bude sa ti venovat iba tvoj lekar. Uvidi to na vlastne oci, co sa tam deje. Lebo vasinou v CAR ked niekto nema spravenu laparku, zvyknu spravit, aby sa dozvedeli, ci su tam nejake problemy s vajcovodmi. To je dost dolezite 😖 Ale neboj sa, budes v poriadku. Keby si mala len taky problem, ze sa ti netvori vajicko, naordinuju ti stimulaciu a raz dva budes tehu 🙂 Teda dufajme 🙂 Drzim palceky, nech sa ti dari 🙂

belalinda
19. jan 2013

@monosana Ahoj, na prvej konzultacii budete iba klebetit 😉 Bude sa Vas dr pytat na Vas, ale choroby mate, na co sa lie cite, co ste prekonali atd... Ak mate nejake vysledky (spermiogram, horm profil, stitnu zlazu, cokolvek) vsetko si zober zo sebou, urobia si kopiu a zalozia do karty. Vsetky dolezite vysetrenia si ale aj tak urobia nanovo, sami... Urcite Ti urobia stery, ak budes 3-5 dc tak Ti zoberu aj krv na hp... A mm poslu na spg. To je vsetko, na zaklade tychto vysledkov bude dalsia konzultacia a tam Ti navrhnu, doporucia dalsi postup 😉 Drzim palce!

mistisa
19. jan 2013

Ahojte babenky 😉 idem sa skusit opytat jednu vec 😉 je potrebna genetika pred 1 IVF? Alebo to robia az po neuspesnom pokuse? Dakujeeem za odpoved 😉

lusy9911
19. jan 2013

@monosana no ci to bude take jednoduche neviem, lebo mne bez antikoncepcie strasne blbol cyklus.napriklad nebrala som rok tabletky ze nech si telo upravi same.cakala som rok a za ten rok som ani raz vobec nemala.a ked berem tabletky teraz momentalne Duphaston tak to mam ako hodinky

monosana
19. jan 2013

@belalinda si zlatunká, ďakujem 🙂 Takze na prvom sedeni iba klebetit. Ani mi neurobi ziadne vysetrenie, nic? Budem akurát v case ovu. A viackrát v prvom cykle nebudem musiet ist, len na 3 alebo 5 DC? Netreba potom este ist na cca 14 DC (mozno na den ovulacie), alebo potom na niektory DC po ovulacii?
No, moj lekar mi uz vsetko spravil v minulosti, mala som HP, SPG, krvne testy na stitnu, laparku, ale nic mi nedal, povedal, ze to uz aj tak nie je aktuálne. Len prepustacku si beriem z nemocnice, ked som bola na laparke, nejaky papier do GYN Fiv, co on vypysoval (strucne, ze co mam za problem) a asi to je vsetko. A povedal mi, ze aj tak k nemu (k mojmu gynekologovi) dojdem este na kultivacie, co urcia oni v CAR. Tak som z toho trosku zmätená 🙂 Ty ku komu chodis? Ja idem k DR Harbulakovi a trosku sa bojim.
Ja mam priechodne vajcovody, takze u mna budu najprv skusat asi len IUI. Väčšinou nie su moc uspesne, tak sa toho tiez bojim. A ani to mi nie je jasne, ze ked napr. nevyjde prve IUI, tak dostanem dalsiu stimulaciu na dalsie IUI, co zase treba hradit, ze? Takze dalsich nejakych 400€? Prepac za moje otázky, len chcem byt pripravena a nechcem vyzerat blbo 😀
ĎAKUJEEEM! 😅

monosana
19. jan 2013

@lusy9911 nooo, ja som bola presne tak. Pred troma rokmi som si vysadila antikoncepciu a pol roka som nedostala absolutne menzes. Hned som isla k lekarovi, ze akoze co to ma znamenat. A zacal ma liecit vselijakymi hormonalnymi liecbami. Moj hormon. profil bol strasny, povedal, ze mam hormony ako zena v prechode. Absolutne som nemala ani ovu, ani menzes, nic. A po roku liecenia a vselijakych tabletiek sa mi aspon trosku upravil cyklus. Trosku dlhy, niekedy aj 33 dni, a straaasne bolesitvy, ale aspon mam. A ako mi nabehol cyklus, snazilkovali sme. Aj ked s nejakymi prestavkami (ked som mala svadbu, sme si davali pozor), ale su to uz cca 2roky. A potom som zacala zase brat hormony, aby som mala ovulaciu a same hovadiny, a do dnes nie som tehu. Urobil mi pred dvoma mesiacmi laparku, nic mi tam nenasiel. Tak si myslim, ze by som potrebovala len poriadnu stimulaciu, pretoze citim, ze nejake hormony mi tam este chybaju. To zena citi.
A dufam, ze aj u teba to tak bude. Dufam, ze ti nasadia len nejaku stimulaciu a hned budes tehu 🙂 Musime byt pozitivne (sice niekedy je to moc moc tazke, viem) ☹
Drzim palceky, veeeeelmi!!!!! 😉

lusy9911
19. jan 2013

@monosana a to som si myslela ze take problemy mam len ja.mne nebudu vadit ziadne vysetrenia len asi s tou laparkou budem mat problem...este som nebola na ziadnej operacii a ani som nikdy nebola pod narkozou tak sa toho budem trocha bat.vsak uvidim co a ako bude.aj ja tebe budem drzat palce.dufam ze tento rok sa to podari

belalinda
19. jan 2013

@monosana no ked tam budes urcite Ta pozrie zospodu, zoberie stery a urobi sono. Ja chodim k Dr. Stenovej, moja vstupna konzultacia vyzerala ako som popisala, na vysetrenia k mojej obvodnej ma neposielala, vsetko si urobili oni. Na 3-5 dc som bola na krv, vysledky trvali tusim 3tyzdne, objednali sme sa na druhu konz. ked uz boli vysledky a tam nam navrhli laparku (Ja som nemala urobenu priechodnost vajcovodov...). Ked ze Vy uz mate toto urobene tak Vam zrejme navrhnu 2x IUI, ak budete mat vsetko ok ako pises, ze mate. Dostanes "protokol" podla ktoreho budes postupovat, taky najbeznejsi je: stimulacia clostilbegytom 5-9dc, za clostilbegyt sa doplaca par eur, 9-10 dc pojdes na kontrolu do GF, zoberu Ti krv a urobia sono, poobede si zavolas a podla vysledkov Ti povedia bud termin IUI alebo prides na dalsiu kontrolu... Za IUI sa doplaca 55€ a v ten den zacnes brat progesteron, doplaca sa tiez iba par drobnych a 14 dpo (dni po IUI) pojdes na krv hcg... Takze rozhodne ziadnych 400€! Mna rozhodne stalo viacej dochadzanie ako lieky a poplatok za iui 😀 Toto je taky najbeznejsi priebeh IUI cyklu, je mozne ze Ty ho budes mat trosku odlisny na zaklade Tvojich vysledkov, ale pre ilustraciu asi takto to prebieha 🙂

monosana
19. jan 2013

@lusy9911 moja, zlata, aj ja som na tom bola presne takto, ako ty. Nikdy v zivote som nebola ani v nemocnici, nie to este v narkoze. Ale ked som uz bola po, som si hovorila, ze keby som to vedela, ako to cele dopadne ako super sa to da vydrzat, uz davno by som sa na to dala 🙂 A to som mala faaakt velke stresy z celej operacie. A fakt nic to nebolo, ver mi! To je jedine, coho by si sa nemala bat. Radsej ist na toto, ako na prefuky HSG, lebo v narkoze ti urobia naraz vsetko, aj prefuky a aj keby ti tam nieco nasli vedia to hned riesit. A týmto vlastne zabijes dve muchy jednou ranou 😉 Ja ti hovorim, neboj sa (lahko sa mi to hovori, aj mne to opakovali dookolo ale neverila som im 🙂 ), a daj sa na to cim skor, vela vecí sa tým vyriesi! Drzim ti moc moc palceky a dufam, ze tento rok budeme aj my tehulkyyyyyy 😀 😀
Ja teraz len nervacim, lebo vcera som asi mala ovulku, a akurat vcera sme nemali kexík ☹ Ale mali sme den pred ovu a dnes, tak to este nie je stratene ze? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre