Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
11. jún 2013

@donatela Ďakujem si zlatá. A ty teraz ako budeš pokračovať?

donatela
11. jún 2013

Uzijeme si pekne leto. Dcerka ma svoje 1.skutocne prazdniny (konci 1.triedu), pojdeme k moru. Budeme sa tulkat kedy my chceme a v septembri dame mozno 4.iui a potom ivf alebo rovno v septembri ivf. Ziadost na ivf som uz podpisala,cakame na schvalenie. Ale kedze nam to neponahla,tak som v klude. Uvidime,mozno v septembri uz nebude treba riesit ani iui ani ivf,aj ked je to dost nerealne,ale nejaka sanca tu vzdy je🙂🙂
Uz dalej neviem po com by som patrala? Mozno este navstivim cez leto homeopatku🙂🙂

vodnari
11. jún 2013

@donatela držím palčeky a užite si leto.... 🙂

maru333
11. jún 2013

@majkulik to si na to este primlada aby si mala taketo zakroky, nie? ja mam 28, partner 34, uz nemame moc nad cim rozmyslat, ked to vsetko funguje dobre tak zbytocne cakame dalej. mna priechodnost vajicok velmi bolelo, ale neboj lebo asi zo vsetkych bab som jedina (omdlela som potom) ale fakt sa neboj, asi tam zahrali ine veci. ozvi ake to bolo? kedy mas termin?

zelenagw
11. jún 2013

@mauerka tak dnes sme sa boli informovat v Heliose v MT zda sa mi to tam aspon ten prístup lepší ako v BA GF všetko nám vysvetlili a idu nám robiť uplne podrobné vysetrenia co v BA nám nerobili len hned na IUI a už len chytro na IVF tak sme sa rozhodli ze pojdeme do Heliosu 🙂

mauerka
11. jún 2013

@zelenagw Tesim sa, ze ste sa pohli inym smerom. Bez dovery lekarom, bez presvedcenia, ze robia vsetko co mozu...sa to neda. Silno drzim prsty 🙂

majkulik
12. jún 2013

@maru333 no bola som mlada - prvu operaciu som mala v 21 r. davali mi sancu 20%, ze budem chodit. teraz mi nikto neveri, ze mam taket azke a komplikovane operacie za sebou 🙂 . aj toto bolo velmi o psychike, velmi vela ludi to vzdalo. 28 je uplne super vek, hlavne ked mas vesla seba takeho cloveka. 18. ideme na dake konzultacie a vyhodnotenie vysledkov. uvidime, co povedia. vy ako pokracujete?

silvik1
12. jún 2013

ahojte. chcela by som sa opýtať, či absolvovala niektorá genetické vyšetrenie v GF a ako dlho ste čakali na výsledky ? ja čakám už vyše 5 týždňou a stále nič. nemôžem ani začať 2 IVF aj keď žiadosť už je schválená.

gelinka75
12. jún 2013

@silvik1 ja som cakala 5 tyzdnov, urcite to uz budete mat, potom mi volala ta pani geneticka, s ktorou sme robili pohovor a vysledky nechala v centre u mojej dr.

silvik1
12. jún 2013

@gelinka75 ďakujem za info. dúfam, že budúci týždeň to už bude.

gelinka75
12. jún 2013

@vodnari @pancuska baby takze som bola na hematologii pre vysledky a nic nemusim pichat, ze skumali plazmu ci su v nej aktivne tie moje mutacie a ze vsetko vyslo negativne, ze je zbytocne aby som nieco pichala, takze tak 🙂

vodnari
12. jún 2013

@gelinka75 jéééj akú mám radosť....paráda.... 🙂 a to je všetko???? a teraz ideš do GF ? A ako teraz ideš pokračovať? A ešte jedna otázočka ako dlho trvali výsledky na hematologii?

pancuska
12. jún 2013

@gelinka75 tak ale kyselinu listovu papaj vo velkom!!! aj cele tehotenstvo!! ja som inak uz taka dopichana ze sa normalne tesim ked uz prestanem!!

gelinka75
12. jún 2013

@vodnari ano to je vsetko, ja som prave po vklade, bola som na KET tak idem az na krv a necham tam vysledky pre lekarku, vysledky trvali 2 tyzdne..takze nic sa neboj, povedala, ze jedna vec je ze clovek ma nejaku mutaciu, ze to ma vela ludi, ale dolezite je, ci su aj aktivne, takze je dobra sanca, ze aj u teba to vyjde dobre 🙂

gelinka75
12. jún 2013

@pancuska ano, odporucila mi femibion a ten uz papam 🙂

given
12. jún 2013

@gelinka75 Cau, ako sa mas? Vsetko OK zatial? Uz len nejako vydrzat do cakanie...
Myslim na teba a drzim palce!

gelinka75
12. jún 2013

@given ahoj, v pohodke, bude co ma byt 😉 dakujem za palceky, ty sa ako mas?

given
12. jún 2013

@gelinka75 Ja fajn, dakujem. Co tak odovzdane, ze bude ako ma byt? Dobre bude, neboj. Alebo ako sa hovori, kto si pocka, ten sa docka. Ja viem, ze to cakanie je strasne. A preto ja to uz neriesim. Uz len keby sa stal zazrak, nebodaj. A vytesujem sa z toho, co mam. 🙂

gelinka75
12. jún 2013

@given keby som mala dieta, ani ja neriesim..mne by stacilo aj jedno 😝 ale takto mame len anjelikov a to mi nestaci 🙂

pancuska
12. jún 2013

@gelinka75 a kludne k tomu mozes este papat kys.listovu lebo femibion ju spracuje lepsie ako keby si ju papala samotnu a vobec nevadi ze aj vo femibione je!! Ja som to tak tiez uzivala.... a kyselinu uzivam doteraz 😉

karinuska22
12. jún 2013

@zelenagw Ahoj, ak Ti to nevyjde v Heliose, porozmyslaj o Reprofite Brno. Ja mam za sebou 3x neuspesne IVF v GF. Kedze som si vycerpala 3 pokusy a mam prekroceny vek 39, tak mojou poslednou nadejou bolo Brno. Medzitym som si dala urobit imunologicke, hematologicke a geneticke testy. Okrem toho som podstupila hysteroskopiu v Heliose Martin a s tymi vsetkymi vysledkami som isla do Brna, kde som podstupila SOFT IVF a nastastie sa to podarilo na prvy krat. Sice este nie som na konci ale tehotenstvo doteraz prebieha bez problemov. SOFT IVF odporucam vsetkym vyskusat. SOFT IVF je zamerane nie na kvantitu vajicok ale na ich kvalitu a telo je dopovane menej hormonmi. Ja som stimulovala iba tabletkami Clostylbegyt a odobrali mi 5 vajicok, z coho 3 sa oplodnili. Dve mi vlozili a jedno ostalo na zamrazenie.

vodnari
12. jún 2013

@gelinka75 držím palčeky.....ja idem na hematologiu až 19-teho....už aby to bolo.... 😉

vodnari
12. jún 2013

@gelinka75 to som si aj ja hovorila že keby som mala aspoň jedno tak by mi stačilo a máme po 10 rokoch krásneho chlapčeka a nestačí nám.... 🙂

gelinka75
12. jún 2013

@vodnari budem na teba mysliet, nech ta krv dobre dopadne a potom daj vediet co vyslo 🙂

blcha76
12. jún 2013

Ahojte kočky, pridávam sa do tejto témy, nakoľko po dnešnej návšteve môjho gynekológia je výsledok nasledovný: Ak chcem mať bábätko, odporúča mi konzultáciu v GYN-FIV a následne IVF. Mám obavy, neviem čo to všetko obnáša a koľko to všetko trvá a stojí... V utorok 18.6. mám dohodnutú prvú konzultáciu u MUDr.Stenovej.

gelinka75
12. jún 2013

@blcha76 ja patrim k dr. stenovej 🙂 zalezi ake vysledky mate, lebo ked nic, tak vam budu robit vsetko odznova a to vsetko trva isty cas

blcha76
12. jún 2013

@gelinka75 Ani neviem čo všetko mám... Takto, doktor mi dal celú kartu a povedal, že viac-menej máme všetky vyšetrenia a že keď im bude niečo chýbať, vedia si to urobiť samy.

vodnari
12. jún 2013

@blcha76 my aj keď sme mali nejaké vyšetrenia ktorých bolo síce málo ale aj tak si robili ešte raz a svoje....držím palčeky...nám to zhruba celé trvalo okolo 8 až 9 mesiacov....od prvej konzultácie až po tehotenstvo...boli sme niekedy v máji na prvej konzultácii a vo februári som zostala tehotná...nás to vyšlo 1400 eur....ale ono to záleží aj koľko budeš mať vajíčok ja som mala až 15..... 😉

mauerka
12. jún 2013

@blcha76 Tak vitaj 🙂 Aj ja som chodila k Stenovej - je ok. Len bud pripravena, ze prejdes pri vysetreniach rukami kohokolvek z doktorov. My sme nemali od nikoho ani jeden papier, ani od gynekologa "odporucanie". Proste sa dlhsie nedarilo, sli sme rovno do centra. Spermiogram, hormonalny profil - urcite budu robit a nasledne mozno par inseminacii a ak sa nezadari, tak IVF. U nas to bolo od konca januara /prva konzultacia/ cez 2xIUI az po IVF v aprili a transfer embryjka 4.5. - teda cely proces necele 4 mesiace - a uz mame babatko v brusku 🙂 Cena podobne ako @vodnari cca. 1400€ /+1100€ ktore preplacala poistovna/

majkulik
13. jún 2013

@vodnari
@mauerka
to ste boli pomerne rychlo vybevane. ja som si volala na termin a kym nas prijali bolo niekolko tyzdnov. teraz mame najblizsi termin 18.6. - tiez po mesiaci ☹ ale je pozitivne ze bez papierov za 4 mesiace. normalne si mi dala svetielko. aj ked by som brala s uspesnym koncom aj tych 8-9 mesiacov 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre