Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

misela103
21. okt 2015

Ahojte baby zajtra idem na tú laparku :/ držte palčeky veľmi sa bojím.... 😖

misela103
25. okt 2015

Ahoj tak mam to za sebou.... vysledok vajcovody nepriechodne ☹ cize ostava uz len IVF .... neviem naco sa pripravit... ale teraz sa musim pozbierat z laparky a ist do gynfiv na konzultaciu a zacat riesit ivf.. ale to je otazka az buduceho roka. Ach jaj :-/

ddanaa
26. okt 2015

Ahojte, ake zakladne testy robia v GF kazdemu? viem, ze je to hormonalny profil ale co este? poziadala som ich o kopiu vysledkov a napisali mi, ze to je uz kopia karty a plati sa 5,94e...ako o peniaze nejde ale co vlastne ake vysledky tam budu? dakujem

koka231
26. okt 2015

@misela103 ahoj aj ja mam nepriechodne vajcovody teda vlastne pravy mam total nepriechodny ani s najvecsim tlakom sa im nepodaril spriechodnit a lavy ze vraj spriechodnili a moc tomu neverim ...mi uz cakame na poistovnu na schvalenie ivf ..tiez chodim do gyn fivu od septembra

zuzsat
26. okt 2015

Ahojte baby,
tiez chodim do gyn fiv k dr. Behuňovej, naposledy som bola na priechodnost vajcovodov, vysledky boli v poriadku, obe krasne priechodne... kedze zatial vsetky vysledky su uplne bez problemov tak dufam ze sa nam podari otehotniet... je tu baba ktora mala vysledky v poriadku ale proste nedarilo sa, a pomocou gyn fiv sa zadarilo pomocou IUI?

lenocka171
26. okt 2015

@misela103 nestracaj nadej .. Kamoske povedali ze ma neproechodne vajecniky a ani prefukovanie nepomohlo a potom jej oznamili ze inak nikdy nebude mat nikdy deti ak nepojde na IVF a nakoniec otehotnela prirodzenou cestou chvilu nato 😝 a uz aj porodila dcerku ;)

misela103
27. okt 2015

@koka231 ja este presne neviem az v piatok idem na stehy k svojej gynekolog a potom mi povie ze co a ako... ale v sprave mam napisat ze ma posielaju na ivf a et a ja neviem co znamena Et. Vie niekto? My chodime do gyn fivu od jula... ale dlho som nebola lebo laparku mi robila moja gynekolog v komarne. Takze v piatok idem k nej a vsetko sa dozviem.

misela103
27. okt 2015

@lenocka171 och to je super az neuveritelne 🙂 ja som teraz trosku v strachu predsa len 3 pokusy su my sme skusali otehotniet 2 roky a nic... ☹ a to sme boli tak ze my sme vtedy ani nemali v mysli ze babo cize uplne cista mysel bola a nic... tak potom sme skocili k doktorke ta mi nasadila clostylbegyt a ze sa mi nevytvorili ziadne folikuly... a dokonca sa zostilo ze ja ovulaciu mam len vtedy ked sa jej chce

lenocka171
27. okt 2015

@misela103 et - je embryotransfer 🙂
Nemozes mysliet ze iba 3 pokusy 🙂 mozno to vsak vide hned na prvy krat a ked pri odbere vajicok ich budes mat vela tak potom bude aj KeT keby to nevyslo 🙂 takze ja po odbere som mala 15oplodnenych vajicok tak si zober ze k prvemu IVF je tam min. Niekolko pokusov na vklad nez podstupim dalsie IVF.... (Dufam ze nebude dalsie ) 😝 takze neboj ... Uz boli aj horsie pripady a maju uz deticky 🙂 poznam osobne aj jednu babu co mala velmi zle prognozy a z centra uz odisla so zdravymi dvojickami ;)
Urcite ti nejako upravia aj ovulku a celkovo pred odberom aj vkladom sa casto chodi na kontroly aby odhadli ten spravny cas takze bude dobre urcite 🙂

zuzsat
27. okt 2015

misela chcela sa opytat, ja prave cakam na mrchu a 5-9 den mam brat ten clostylbegyt a potom ist 10-11den na krv, to mi len vezmu krv ci bude aj normalne vysetrenie? lebo tolko informacii som dostala ze som zmätená.... a v ten den sa aj plati suma za IUI?

misela103
28. okt 2015

@lenocka171 aha dakujem za vysvetlenie kedze vobec netusim ako to prebieha 🙂 a samozrejme ti drzim palceky 🙂
bude vsetko dobre

misela103
28. okt 2015

@zuzsat no mna aj vysetrovala kedze musi vidiet ci sa nieco vytvorilo po clostyle

zuzsat
28. okt 2015

@misela103 cize v den ked si bola na krv ta aj vysetrovala? ako ja som ju tiez tak pochopila, ze chce sledovat tie folykuly, len sa mi to zdalo skoro na to aby boli dostatocne velke 🙂 tak preto som si nebola ista 🙂 bola si tam len raz ci kazdy druhy den ta sledovala?

pancuska
28. okt 2015

@misela103 Ahoj, myslim ze sa nemusis obavat vysledku ked mas nepriechodne vajcovody! Lebo poznam vela pripadov co mali nakoniec prirodzene aj s nepriechodnymi vajcovodmi!! Ja som mala tiez,ale jeden som mala len na niekolko percent co sme nevedeli a mala som z toho mimomaternicove,zostalo mi embryo v tom vajcovode, potom mi ho zobrali...o rok ked sa zasa nedarilo som isla na dalsiu laparku kde gyn zistil ze mam na vajcovode sactosalpinx a musi ist von aby bolo uspesne IVF lebo bol tak naruseny ze vypustal nejaku tekutinu a ta by rusila vlozene embrya proste chronicka choroba ktora sa nedala liecit! A tak som hned po odobrani a 3 laparke isla po mesiaci na IVF ...14 oplodnenych vajicok-z toho 5 sme dali na predlzenu kultivaciu do embryoscopu-1 sa prestalo vyvijat - 2 blastocysty mi vlozili - obidve sa ujali a mam dvojicky....zostalo mi este 10 embryii ...takze urcite dalsie IVF nepotrebujem...co moze byt aj tvoj pripad!! Tak drzim palce!! 😉

misela103
29. okt 2015

@zuzsat bola som tam nejaky 12 den a iba raz dva mesiace za sebou

misela103
29. okt 2015

@pancuska Ahoj také reakcie ma za každým potešia 🙂 Dakujem... ale neviem si predstavit, že by som mala ísť na ďalšiu laparku 😝 z tejto sa neviem nejak pozbierať... ozaj keď si mala toľko krát laparoskopiu stalo sa ti, že tam pri pupku vlastne pri vpychoch si mala také tvrdé? ja som si to včera všimla, ale zajtra už idem na stehy tak sa opýtam že čo to je.... a ešte sa opýtam mne ju robili predtýždňom a stále mám výtok to je ale asi normálne že? Gratulujem k dvojičkám takže u Vás bola radosť dvojnásobná 🙂 a môžem sa opýtať do ktorého centra si chodila?

pancuska
29. okt 2015

@misela103 Ja viem ake to je ked musi zena vselico prekonat...ja som tie laparky mala v priebehu jedneho roka! Prvu mi robili v nemocnici kvoli tomu mimomaternicovemu ale to som uz mala krvacanie v dutine brusnej tak z tej som sa spamatavala dost dlho a potom som este ani nie do roka isla na dalsiu laparku,lebo mi moj novy gyn povedal ze tam mozem mat zrasty po tom odstranenom vajcovode a preto sa nedari...a zistil mi ten sactosalpinx...tak som isla hned do centra-Gynfiv- k dr Harbulakovi a ten hned vypisal ziadost lebo nikaky iny problem nebol a tak po konzultacii s nim a mojim gyn sa rozhodlo ze pre uspesne IVF mi vyberu aj ten dalsi vajcovod! A tak hned ako mi prisiel menzes isla som na dalsiu laparku lebo moj gyn to robil vzdy do 10dna cyklu...v priebehu 7tyzdnov mi prislo schvalenie -po laparke som bola mesiac a tak hned na konci cyklu som zacala stimulovat-mala som dlhy protokol-lieky diphereline,puregon, memopur (nazvy presne uz neviem) a nakoniec pregnyl a pocas vsetkeho som si musela pichat fraxiparyn na riedenie krvi lebo mam vrodenu trombofiliu.Presne 4.11. cize uz to budu 3 roky mi na sone Harbulak ukazal dve bublinky!
Este tam mame tie embryjka a tak by som este asi za rok dva chcela ist na KET...
Na ten vytok a vsetko sa opytaj lebo ja som nic take nemala len ma bolelo brucho...jazvy mam uz takmer nevyditelne po laparke a po sekcii mam schovanu v spodnom pradle 🙂
Ono ked clovek chce mat deticky urobi pre ne vsetko,aspon teda v mojom pripade a kedze som po operacii chrbtice tak laparka je nic proti tomu 🙂

motycka84
29. okt 2015

@pancuska normálne si mi vyčarovala úsmev na tvári. Ďakujem 🙂 asi každá baba, ktorá týmto prechádza si s radosťou prečíta takýto príbeh so šťastným koncom.

pancuska
29. okt 2015

@motycka84 Jeeej to som rada!! Teraz ked som pozerala modre z neba a ten druhy pribeh ako sa tesili a nedarilo sa,bolo mi do placu ked sa im to nedarilo a este im aj vztah stroskotal!! No zasa ked si spomeniem ako som to mala ja, tak moj muz mi bol strasne velka opora a ked videl ze to nezvladam ,hned sa snazil ma odputavat od zlych myslienok! Takze som bola kladne naladena a isla som do toho ze bud to nevyjde a ma to tak byt alebo to vyjde a ma to byt tak! Verila som ze ked sa nepodari prvy krat stale mam este 2 sance! Bola som smierena s tym ze to hned nemusi vyjst!Ked to vyslo a na 10den som mala HCG 600 som myslela ze ma asi porazi!!Necakala som hned dvojicky!Ale po 4 rokoch a navyse som mala uz 32r som bola rada ze to budem mat hned jednym vrzom!
Podla mna je dobre si citat pozitivne pribehy!! 🙂 a ty si ako na tom? 😉

linda10
29. okt 2015

Ahojte baby ja sa chcem spytat ja mam uz len 2blastocysty zmrazene ,a prvy vklad mi nevysiel.Teraz pojdem na druhy pokus KET ale sa bojim myslite ze mam sancu stymi 2ma? Bojim sa ze sa mi zle rozmrazia alebo vobec.Hrozne tieto stresy.A ja som strasne chcela si vlozit obidve ale bojim sa lebo keby sa neujmu tak uz nemam nic.Dakujem za rady.

motycka84
29. okt 2015

@pancuska u mňa je to trochu zamotané ... ja som rok chodila po vyšetreniach a žiaden problém. MM mal zlé výsledky, takže nám schválili IVF, na jar stimulácia bez ET (hroziaci OHSS, 65 folikulov, 45 vajíčok ale len 6 embryí), o mesiac KET (2 sa nerozmrazili, 2 vložili, negatívny). Dali sme si 3 mesiace OFF a v auguste sme začali druhé kolečko. Objednali sme sa na druhý KET, v auguste som konzultovala výsledky s iným lekárom a zrazu bum - polycystické vaječníky, hormóny v nesprávnom pomere a jeden zvýšený natoľko, že by som ani neudržala tehotenstvo.
Takže ešte pred KET som začala užívať Euthyrox, no aj druhý KET negatívny a žiaden mrazáčik nám neostal. Veľa vecí sa snažím upraviť stravou (a darí sa), lebo som to konzultovala aj s výživovou poradkyňou a ona mi vysvetlila, ako všetko vzájomne súvisí.
Teraz som v druhej stimulácii (momentálne Diphereline, Gonal, budúci týždeň + Luveris) a dúfame, že sa podarí. Ale ja som bola vo veľmi zlej situácii pri prvej stimulke, takže zapracoval aj stres. Teraz sa snažím byť na kľude, hovorím si, že naše bábo je veľmi inteligentné a ono vie, kedy k nám zavíta 🙂

motycka84
29. okt 2015

@linda10 Šanca vždy je. Asi budú tak či onak rozmrazovať obe pre istotu. Netreba strácať nádej 😉 Nám po druhom KET neostal tiež žiaden, ale už som videla za posledné mesiace toľko bocianov, že už by v tom čo muselo byť, aby táto stimulácia nevyšla 😀

zuzsat
29. okt 2015

@pancuska zaujima priebeh tehotenstva po operacii chrbtice... sla si od zaciatku na rizikove? co chrbtica, dalo sa to zniest? mne operovali chrbticu minuly rok a kazdy hovori ze si mam davat pozor

pancuska
29. okt 2015

@motycka84 No musela som si nastudovat co su polycysticke vajecniky,prosim ta a ako ti to zistili? mne totiz tehotenstvo nastartovalo stitnu zlazu a musim brat euthyrox najskor 25 a teraz 50 ,tak som strasne pribrala a tak to aj pisu o tych P.V. ze vtedy sa neda schudnut co je moj pripad!! A tak som aj rozmyslala ze ci by sa mi aj vobec Ket podaril keby idem....nakolko mam tiez tie hormony v zlom stave! A tu vyzivnu poradkynu si ako mam najst? to by sa mi hodilo!
Inak tiez si si dobre vytrpela!! pocitam ze keby toto maju vsetko pretrpiet chlapi tak by to nezvladli!!Toho OHSS som sa strasne bala ale nakoniec som bola ok! Aj ked mi po OPU hovorili ze si nemam davat nic od bolesti tak som si dala! Ja som inak pred ET chodila aj k bylinkarke Anne Kopačovej a ta mi poradila co si mam kupit a aky caj pit!! Mozem odporucit Gynastan!!! Vyskusaj,ak mas take problemy s vajecnikmi urcite ti pomoze,len ho musis pit pravidelne!! a doplnaj si vitamin E a aj muzovi ho daj !!!

pancuska
29. okt 2015

@zuzsat Ahoj...tak tiez si po operacii? no ja som bola na tom uz tak zle ze mi neurolog povedal ze ak nepojdem na operaciu tak nikdy nebudem mat deti!unikal mi moc a nemohla som ani chodit,ani sediet a ani lezat! po operacii mi povedal dr co ma operoval ze aspon rok nemozem otehotniet lebo by som mala problem s chrbticou! tak som posluchla rok som cakala,zobrali sme sa s manzelom a zacali sme sa snazit no neislo to!po pol roku sme to zacali riesit! a po 4 rokoch sa nam narodili baby...vies co cele tehotenstvo ma nebolel chrbat ale lonove kosti-to su tie medzi nohami ,to som myslela ze umriem od bolesti,zohnala som si tehotensky pas a to mi pomahalo! po porode -mala som sekciu- som si zacala namahat viac chrbat kedze som mala rozrezane brucho a uz to islo!! este som aj cvicit nemohla po sekcii tak sa mi to zhorsilo! a tym ze som nemala potom zasa cas cvicit a este aj ta stitna zlaza pribrala som 20kg tak ta operovana platnicka mi praskla a dalsie 2 mam posunute o 4mm...tak ked mam bolesti dam si lieky a prejde to....ale tym ta nechcem strasit!! proste nebudes mat problem pokial strasne nepriberies!!

pancuska
29. okt 2015

@zuzsat a ano isla som hned na rizikove ale kvoli tomu aby som nepotratila lebo som zo zaciatku tehu tak krvacavo spinila 🙂

zuzsat
29. okt 2015

@pancuska tak ja mam dost nadvahu, preto sa bojim tej chrbtice...mala som posunutu o 1cm platnicku ochrnuta od pol pasa dole takmer, takze hned pod noz... z nicoho nic.. a citim bolest stale, pred tym ani raz ma neboleli krize... takze nie je to take strasne... si ma upokojila

pancuska
30. okt 2015

@zuzsat ono ta chrbtica je mozne ze si nieco urobila a ani nevies ako ,staci zly pohyb a uz je to tam! viem ze vela zien nemoze otehotniet prave preto ze ma problem s chrbticou a kostrcou,nejak sa to potom naprava ...aj ja ani neviem ako som si to urobila ,tiez som mala platnicku posunutu o 11mm no a teraz ju mam zasa prasknutu! a ktoru mas operovanu? ja L5S1 a L4S1 ...ale ved teraz sa vraj vklada jedno embryo a tak to by nemala byt az taka zataz ak by si zostala tehotna!

misela103
30. okt 2015

@pancuska ahoj ja idem uz 16.11 na konzultaciu do gyn fiv chodim k dr. Stenovej... tak urcite je zena schopna prejst si vsetkym moznym aby mala vytuzene dieta... tak isto aj ja len obcas ma to tak prepadne vies ta bezmocnost a otazky typu preco??? Ale ked to takto ma byt tak to musime prijat a bojovat 🙂 tiez sa tesim kedy mi na sono povedia ze tam nieco je 🙂

pancuska
30. okt 2015

@misela103 a pytala si sa na to, nieco tvrde co si si tam nasla? brali ti uz tie stehy?
ono to mas tak,ked zasa budes tehotna tak sa zasa teba bude kazdy pytat...a ked som ja cakala dvojicky a ze som povedala niekomu ze cakam dokonca dve tak sa nasli aj taky priblblici ze sa ma pytali preco dve? preco som si nedala to druhe zobrat?!! a ci sme normalny a to proste niektorim ludom nevysvetlis!a ako to chceme zvaldnut? a tak som si vzdy pomyslela ze som radsej hubu nedrzala!! ale rodina bola a aj je v pohode,tak aspon to bolo pozitivne myslenie a ist dalej!! takze nepytaj sa ani preco 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre