Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pgaba
13. sep 2012

@annamary27 no uvidim ako toto v GF dopadne ale verim, ze dobre ;) ak by som potrebovala tak urcite vyhladam tohto homeopat. lekara. Takze ty si viacej neskusala v GF centre ale ste isli k nemu a potom sa podarilo od homeopatik ostat tehotna? mal tvoj muz problemi ak vas obooch liecil? moj muz je v ok aj ma dobry spermiogram- problem je u mna.

pgaba
13. sep 2012

@silvik1 ahoj. Mas velmi sikovneho muzicka ;) Ja zacinam pychat od nedele v poobednajsich hodinach :D na kvr idem k obvodnemu v pondelok a hned sa objednavam internistovi a potom uz len notarik na overenie podpisu. chcela by som sa spytat, ze v com spocivala dnesna tvoja kontrola len sono alebo aj nejaka konzultacia? mala si so sebou aj gonal pero na com ti ukazali, ze co a ako sa davkuje? ci to trvalo dlho - lebo ja sa musim do 11tej dostat do NR -ked pojdem na kontrolu.
tak len takto dalej drzim palce ;)

pgaba
13. sep 2012

@lilith3 ahoj, viem ze sa to lahko hovori ale nemozes sa vopred vystresovat - mysli pozitivne a na mimono,ze dopadne dobre ;) budem zajtra na teba mysliet a nespi dlho ;) budem rada ak sa potom ozves a povies co a ako. Vela sil a stastie na zajtra ;)

pgaba
13. sep 2012

@2lil ahoj, klud nic to nie je vela otazok a odpovedy, vysetrenie a asi vyteri, zoberu ti krv a na zaciatok asi to bulo u nas vsetko. potom sme isli druhy krat na krv a manzel na spermiogram. ja som musela ist na specialne vysetrenie krvy na cukor. vmedzitym sa posle ziadost do poistovne ak je schvalena tak za zacina.Ppotom sa nastavil menzes a zacinam od nedele pychat injekcie - stimulacia. Hore hlavu este nemas byt z csoho nervozna :D su tam velmi prijemny.

alibabaa
13. sep 2012

@chrustik10 no tak to potom bud si pockas do 26 dna cyklu so zaciatkom celeho procesu alebo ak este nebudes mat menzes ti supnu injekciu a zacnes v pondelok. tak uz teraz som zvedava ako dopadnes 😉
dostala som vsetky recepty, protokol a cakam na mrchu .. tentokrat uz naozaj poslednu 😉

chrustik10
13. sep 2012

@alibabaa pánenky...ja tu stresujem z injekcií a nakoniec sa neviem dočkať, kedy začnem.....26 deň? No tak to som už úplne popletená. Všetky tu píšu, že sa začína na 22-hý deň. Respektíve, pri krátkom protokole by to malo byť na 2-hý deň cyklu, čo by som relatívne mohla hneď začať. Veľa toho na internete o rozdieloch medzi krátkym a dlhým protokolom nie je, ale čo som sa dočítala, tak to boli informácie, že ženy nad 35 a s BMI pod 21 sú nastavované na krátky protokol. A to som presne ja. Takže sme zvedavé dve, ako nakoniec dopadnem. Verím, že to bude Harbulák, čo mi dá protokol, pri ňom som zatiaľ bola na konzultácii aj SIS-ke a vždy mi všetko pekne vysvetlil a popísal. No, nejak dopadnem....a už sa neviem dočkať môjho posledného cyklu (alebo poslednej mrchy, ako to tu baby voláte, ale znie to ozaj strašne 😀 ) pre najbližší rok. 🙂 Ale vravím si, že nič horšie, ako že sa to nepodarí, sa snáď nestane, urobila som všetko, čo bolo v mojich silách, ja naozaj nemôžem za to, že môj mužíček ich má síce 5 miliónov, ale lekárom sa to máli a chceli by 20. Čo mu mám...variť petržlen každý deň?? .....No ale vidím, že je aj to možné, že budeme pichandy v takmer rovnakom termíne. 😉

gelinka75
13. sep 2012

@chrustik10 😀 😀 a petrzlen pomaha? si ma rozosmiala

rojica
13. sep 2012

@belalinda no ahoj ako si dopadla? my máme už prvú konzultáciu v GF za sebou aj prvé vyšetrenia ale nedopadli dobre tak ideme ešte na vyšetrenie k urológovi...... ☹

pancuska
13. sep 2012

@rojica vmiesam sa ti do debaty.....preco to nedopadlo dobre?

pancuska
13. sep 2012

@alibabaa no pekne ty si ma totaaalne predbehla 😉 takze uz mas vsetko info a kedy zacinas,myslim datum? 😉 ja idem 1.10. Harbulak zasa nemal skorsi termin!!! ale kedy tam dorazi moja schvalena ziadost netusim,aj ked pani povedala ze v priebehu tohto tyzdna 😉

pancuska
13. sep 2012

@2lil ahoj....neviem ci ti baby hovorili ale ak pojdes na konzultaciu s manzelom tak mu spravia spermiogram a tak by bolo dobre aby to mal urobene a tak treba aspon 3 dni setrit material!! ja ked som isla na prvu konzultaciu,tiez chodim k Harbulakovi,mala som prave 5DC a tak zobrali krv kvoli hormonalnemu profilu to sa robi od 2-5DC (ak sa mylim nech ma baby opravia) urobil mi UTZ a isla som sa hned obejdnat na laparku ale k mojmu gyn!!! urobil mi ju na svojej jednodnovej klinike cize rano som isla a vecer som prisla!!! Harbulak trval na laparke!! tiez som mala mimomaternicove a prisla som o vajcovod,v maji mi robil moj gyn laparku a zistil ze na zostalom vajcovode mam chronicku chorobu (sactosalpinx) ktora sa neda vyliecit a prirozdene by som uz nikdy neotehotnela!! IVF by sa nedarilo pretoze vypustal nejaku tekutinu ktora by vyplavovala embryo a tak mi hned zaciatkom augusta urobili dalsiu laparku!!! a vajcovod odstranili cize uz nemam ani jeden,no a inak som nemala ziadny problem,lenze mne moj gyn hovoril ze aj zrasty a cysty robia problemy!!neviem sice kolko vazis ani ci by si mala schudnut ale ja mam tiez o 10kg navyse no zatial nikto nic nehovoril ale ked som bola v GF boli tam same chude a necitila som sa dobre 😒 na tvojom mieste by som sa laparky nebala!!! nebude to take ako ti to robili doteraz lebo teraz budu len pozerat co tam mas a tak.....alebo sa pytaj na jednovku!!! da sa to lepsie zvladnut doma ako v nemocke! viem o com hovorim,uz ma rezali nejeden krat!!!ja uz mam aj ziadost schvalenu a 1.10. idem k dr Harbulakovi upresnit co a ako kedy ....... 😉

pancuska
13. sep 2012

@pgaba inak tiez som vela citala o homeopatikovi ze to velmi pomaha ale nesmie to byt problem ako mam ja ze nemam vajcovody a tak prirodzene to uz nepojde ale moze to pomoct aj pri IVF,tomu verim!!!! 😉

pancuska
13. sep 2012

@azzura tak to je pravda,nemusis sa ponahlat.....a ak sa mozem spytat kolko mas rokov? ja som sa dneska objednala k dr Harbulakovi a ma najblizsi volny termin 1.10. a tak mi to aj vyhovuje 😉

rojica
13. sep 2012

@pancuska mali sme veľmi málo bíčikov 😀 aby ich mohli zmraziť...tak preto ešte ideme na vyšetrenie k urológovi....a vy ste ako na tom, lebo sme spolu ešte nepísali

2lil
13. sep 2012

@pancuska dakujem moc za podrbne info....ja stale neviem ci ist alebo nie ....zajtra mam volat este svojej dr ci nam termin vyhovuje....najradsej by som este dala prirode mesiac sancu....kolko trvalo tebe kym si dostala termin u neho?

pancuska
13. sep 2012

@rojica nepisali? to fakt? tak to som asi len citala co pises 😉 mi ideme 1.10. na konzultaciu ohladom stimulky...ziadost mam schvalenu ale zatial asi nedorazila do centra a tak hadam stihne do toho 1.10. inak mame vsetko v poriadku,aj spermiogram!!! len ja nemam vajcovody tak preto musim ist na IVF 😉

pancuska
13. sep 2012

@2lil takze si sa u neho este neobjednala? vies co,vzdy tak asi 3 tyzdne,aj dneska som tam volala a objednala ma az na 1.10. ze ma plno povedala takze si myslim ze to nebude tak skoro!!! ved uvidis vela zenam pomohla laparka a aj dokonca na IVF ani nemuseli ist lebo sa dovtedy podarilo prirodzene!! ale tej laparky sa bat nemusis fakt to je ine ako pri mimomater. ved vyskusaj sa pordit s tou tvojou dr ak jej doverujes ona ti poradi!!! 😉

annamary27
13. sep 2012

@mimi1111 ano počíta.potom ti to aj tak upresnia podla krpca aký bude na ultrazvuku 😉

rojica
13. sep 2012

@pancuska trochu zle som sa vyjadrila prepáč, som s toho dnešného dňa dosť smutná 😢 a neviem ani čo píšem.. tak u vás je to fajn keď už idete na stimulku my si na to ešte musíme počkať a ktovie že či to vôbec bude....mne zatiaľ nerobili žiadne vyšetrenia....

annamary27
13. sep 2012

@pgaba ja som po dvoch neúspešných IVF a jednom neúspešnom vklade mrazáčikov šla k nemu,mysleli sme,že sa nám zadarí prirodzene,ale bola som nedočkavá a vrhla som sa do tretieho pokusu,lebo žiadosť sme už mali dávno potvrdenú,len sa znova odhodlať.Ale myslím,že on nám k tomu úspechu viac menej dopomohol.Raz za čas sa chodíme k nemu ukázať aj teraz.Na prvý trimester mi nedal nič,že som o.k. a máme prísť v druhom.

rojica
13. sep 2012

@pancuska ja mám tiež len jeden vaječník funkčný ale povedali, že s tým problém nie je... 🙂

rojica
13. sep 2012

ahojte nie je tu nejaká babenka ktorej v GF navrhli darcovstvo?....

2lil
13. sep 2012

@pancuska ved to ze ona mi odporucila ist k nemu ...dala mi u neho termin len jej ho mam zajtra potvrdit bo som nevedela ako na tom bude manzel...

chrustik10
13. sep 2012

@gelinka75 neskúšala som 😀 stálo by za zváženie 😉

ivka3901
13. sep 2012

ahojte baby no ešte stále ma bolia prsia a mám ich také naliate a od včera mám aj také bolesti dole a sem-tam ma ja pichne testík som si roobila v pondelok a nič tak neviem čo si mám o tom myslieť ☹ a predtým tam bola aspom slabá druhá čiarka je možné,že by som bola tehu alebo sa blížia dalšie krámy ☹

silvik1
14. sep 2012

@pgaba ahoj. na prvej kontrole sa ma lekárka len opýtala pár info (kedy som začala pichať diphereline, koľký DC som a zapísala si to do takej tabuľky). potom mi urobila len ultrazvuk a povedala, že môžem začať pichať gonal a presné dávkovanie. mala som so sebou aj pero a tak mi sestrička hneď vedľa ukazala ako si to nastavím a ako sa s tým pichá, ale je to jednoduché. včera večer sme dali prvú - ihla je síce trochu dlhšia ako som si predstavovala ale úplne tenká, takže to vôbec nebolelo.
z GF som odchádzala okolo 8:15 hod., takže to išlo celom rýchlo.

azzura
14. sep 2012

@pancuska v oktobri budem mat 36

alibabaa
14. sep 2012

@chrustik10 jeej prepac 😀 zabudla som na kratky protokoool 😀 😀 veru, to mozno zacnes hned 🙂 a ja mam 26 den lebo mne vzdy mrcha pride 27-29dc. tak preto 26. to sa musi pichnut este pred mrchou pri dlhom protokole
nenapadlo ma to lebo ja som mam oba protokoly dlhe ..
to vyzera na skoro spolocne pichanie.. 🙂

belalinda
14. sep 2012

@rojica Ahoj, a co Vam nedopadlo dobre?? Ja som v poho, vajcovody oba priechodne, to mam velku radost 😉 iba my nasli vacsiu cystu vedla praveho vajecnika, ta je ale mrcha tiez uz vonku. Takze vsetko ok. O tyzden kontrola, veberu siticko a nastavime liecbu...

rojica
14. sep 2012

@belalinda nedopadli dobre partnerove vyšetrenie spermiogramu, bohužial my nemáme ani jednu spermiu dobrú boli všetky mŕtve aj to len dve tak že to je dosť málo na to aby sme niečo podstupovali ☹ ....ideme v pondelok k urológovi na vyšetrenie a ten nám povie, že čo ďalej či priateľ podstúpi TESA MESA to je chirurgický zákrok semenníkov., ale ja to veľmi nechcem....tak to ma teší, že ti to všetko dobre dopadlo a môžete začať s liečbou....nebola si vo štvrtok náhodou v GF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre