Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

belalinda
24. sep 2012

@sarah00 Vitaj 🙂 A aky mas z toho pocit?

2lil
24. sep 2012

@sarah00 ahoj ,..nás to čaká o dva týždne... aj ste sa rozprávali čo vás čaká? aký bude postup? či to až po výsledkoch? na laparku ťa neposlal??? aký máš z neho pocit? a ako dlho ste boli u neho? ďakujem 🙂

jajii
24. sep 2012

@gelinka75
@liliana30
@belalinda Ahojte no asi tam v stredu pojdem a uvidim bude to najlepsie,dakujem za info.S to endometr,. je to tak ze tie vsetky loziska mam kade-tade cize odstranenie asi nebude len tak... 🙂 Uvidime co mi teda povedia tam som zvedava...

gelinka75
24. sep 2012

@jajii a aj sa ti to nejako prejavuje?

sarah00
24. sep 2012

@belalinda ďakujem. pocit, čo ja viem. tak vedela som do čoho idem, čítam Vás tu už dá sa povedať pár (veru, presne dva) rôčkov. ale stále bolo nejaké ale. minulý rok sme sa rozhodli zistiť, kde je problém a bolo to v spermiograme. ale nakoľko sme ešte obidvaja študovali a posledný rok, tak sme to nechali tak, lebo nás rovno odporučili na ICSI. takže teraz sme sa rozbehli.
@2lil boli sme vnútri asi 10 minút obidvaja, popýtal sa na klasické veci, choroby, životný štýl a tak. potom nám povedal, aké vyšetrenia urobí - mne klasika ultrazvuk, a stery na chlamýdie, ureaplazmy, mykoplazmy, krv na neviem čo ešte a musím si dať urobiť hormonálny profil, ale to môžem aj u svojho lekára. a manželovi povedal, že sa má objednať na SPG, ale som sa pýtala, či mu ho nemôžu aj rovno urobiť, tak zavolal do labáku a mali čas, tak rovno aj to sme vybavili. no a teraz čakať na výsledky a o tri týždňe ďalšia konzultácia. tam sa asi rozhodne čo ďalej 🙂 ale harbulák bol v pohode, podal nám ruky, porozprával a tak 😉

sarah00
24. sep 2012

dievčatá, ešte by som sam sa chcela spýtať, robili Vám predtým ako ste išli na IVF aj laparoskopiu? robia to všetkým?

pancuska
24. sep 2012

@sarah00 ahoj....ked si moj gyn nevedel so mnou uz dat rady tak mi urobil laparoskopiu aby zistil kde je chyba lebo sme vedeli ze je vo mne a tak az potom ma poslal do centra....tak ja som to mala takto,potom v centre to prebehlo ako tebe 😉

pancuska
24. sep 2012

@dadenka111 aaaach dadus co to tu citam 😒 verila som ze to vyjde,hned ako si isla na chalapu sa vypnut....len nebud smutna a naber sily,lebo ty to dokazes!!!!......ale citam ze si mala problemy so stitnou zlazou,ja mam zasa kamaratku co nemohla otehotniet a tak uz uvazovali o centre,len nahodou jej gyn zistil ze ma nieco so SZ a tak ju poslal na endokrinologiu ale k dobremu ba najlepsiemu dr a ten jej dal lieky a potom momente zostala tehotna.....no tie tabletky brala len najaku casovu dobu potom uz nemusela tak ja si myslim ze staci len trochu.....do tretice to uz musi vyjst a je dobre ze to tam uz bolo!!! to je najlepsie znamenie!!! ak to nie je zdrave alebo je nejaky problem priroda to zariadi inak 😉 neboj sa moja,na vianoce uz to tam bude!!!!!

pancuska
24. sep 2012

@ivka3901 ja viem ze je velmi zle ked vies ze uz v podstate vies ze ti nic take nie je a proste to stale nejde,ale zivot nam dava vela moznosti a cas ukaze ....ako napriklad u vas,kym si to muzik premysli budu peniazky a naberie dalsiu silu a pojdete do cz 😉

2lil
24. sep 2012

@sarah00 dakujem za info 🙂 ... som zvedavá ako to bude u nás ...

belalinda
24. sep 2012

@sarah00 mne navrhli laparoskopiu uplne na zaciatku, ale moj partner ma dobry spg, takze ma chceli riadne vysetrit, najma ci mam priechodne vajcovody.... Neviem ci aj vo Vasom pripade budu pozadovat.... Tak sa tesim na skore dobre spravy od Vas a drzim palce 🙂

belalinda
24. sep 2012

@jajii Tak sa potom ozvi 🙂 Uz som aj ja zvedava 😉

pgaba
24. sep 2012

@chrustik10 ahoj, nemas zaco ked viem pomozem/poradim :D mozem sa spytat, ze do akeho veku preplaca poistovna umel. oplod? Co sa tyka pychania som velmi zle na tom -byva mi zle a same sebe urcite by som to nedokazala. do ramena nie je to bolestive kazdy den do ineho ramena a od dnes som zacala pychat gonal -pero do brucha /lepsie povedane kamoska pycha ;)/ a myslela som si, ze do brucha bude horsie ale nie :D necitis ani ked spis na tej strane v pohode -mozem povedat. v piatok idem na 2hu kontrolu uz krv a sono a mozno dalsia injekcia -ta asi tiez do brucha. v stredu mam internistu a asi budem mat vsetko. drzim aj tebe palce ;)

pgaba
24. sep 2012

@silvik1 ahoj, to si dobre na tom - myslela som na teba, mozno aj sme sa stretli rano. bola som na prvej kontrole. kedy pojdes na vklad?? ozaj ake to bolo a ako sa citis? ostala si doma uz na PN dufam ;) ja som sa dnes rozpravala so svojim gyn. a ten hovoril, ze od odberu doma v klude na PN v pohode az po zisteni vysledkov. drzim palce a opatruj sa

pgaba
24. sep 2012

@lilith3
ahoj, ako sa mas? dufam, ze oddychujes s vylozenymi nohami :D kedy ides na kontrolu? drzim palce a cakame dobre správy ;) -ved vies ste uz styria ;) v sobotu som dostala menzes, dnes som bola na prvej kontrole, od dnes pycham do brucha Gonal pero, v piatok ma caka 2 kontrola. som zvedava co dalej.
bola som dnes aj so svojim gyn. a ten povedal, ze nie je problem vypisat na PN -sme sa dohodli, ze od odobratia ostanem doma - kvoli stresom a tak. chcela by som sa este opytat, ze po druhej kontrole, ked musim volat kvoli vysled. krvy -tak ti povedia, ze co a ako mam robit alebo ma este jedna kontrola bude cakat pred odberom?

given
24. sep 2012

@pgaba Ahoj, nepisala si sice mne, ale kedze viem, tak odpoviem 🙂 Tych kontrol pred odberom budes mat este niekolko, je to individualne, ale ked sa uz budes blizit k dnu odberu, tak budu kontroly castejsie, mozno este tak 3-5 kontrol bude (okrem tych dvoch, co pises). A poistovna preplaca do 39 rokov.

given
24. sep 2012

@dadenka111
Cau, mrzi ma, ze to nevyslo, velmi som vam drzala palce. Co sa tyka ŠZ, tak asi by sa nato uz prislo, kedze robia standardne hormonalny profil, aspon u mna sa to zistilo rychlo, ale nastavila sa liecba a uz odvtedy su vysledky OK. No a imuno, to bude asi kapitola sama o sebe, s Harbulakom sa o tom velmi neda rozpravat, on predpise Prednison a je vybavene... Ale rozmyslala som nad tymi vysetreniami, co sa robia v Prahe, pozri toto http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51 . Niekedy na jar som sa o tom bavila s Dr.H., ale hovoril, ze kludne mozem ist, ale podla neho je to zbytocne, takze sme ani nesli. Ale teraz mi poradila endokrinologicka, ze urcite tam treba ist, ak je nejake podozrenie, treba to dat vysetrit. Ked som jej povedala, ze som brala Prednison, tak povedala, no jasne, Harbulak, ale Prednison nie je ziadny vseliek na imunitu...takze tak.

silvik1
25. sep 2012

@pgaba ahoj. no možno sme sa videli, ale bolo tam v pondelok hroooozne veľa ľudí. punkcia bola v pohode - čakala som väčší "masaker". akurát ma bolelo brucho. včera som bola doma ale dnes som išla do práce - je to už lepšie, brucho ma bolí omnoho menej. dneska mám volať o 11 hod. ako sa oplodnili. dali sme si predĺženú kultiváciu, čiže vklas by mal vychádzať na sobotu. a potom už ostanem 2 týždne doma - sa teším 🙂

annamary27
25. sep 2012

@sarah00 ahoj,mne robili len ambulantne prefuky vajcovodov,bolo všetko o.k.tak netrebalo robiť laparku.

lilith3
25. sep 2012

Dievčatá, chcem vás poprosiť o radu - som 6. deň po ET a už dva dni a dve noci mám neskutočné návaly tepla, zažila som to už pri pichaní dipherelinu, ale toto je úúúúúplne o niečom inom - sú oveľa silnejšie a častejšie. V noci poriadne ani nespím, len sa buď potím ako blázon alebo trasiem zimou. Mali ste to niektorá? Alebo neviete s čím to môže súvisieť? Veď diphereline už dávno nepichám...Zatiaľ si to vysvetľujem hormonálnymi výkyvmi po tých injekciách všetkých, čo som do seba napichala, ale neviem, či by to mohlo byť z toho...Ďakujem...

bergalm
25. sep 2012

caute kocky nechodim sem prilis casto.ale dnes som musela aby som vas vsetky povzbudila.Vcera sme sa s manzelom dozvedeli najkrajsiu spravu v zivote ze som tehotna po 2rokoch chodenia do Gin Fivu sa podarilo tak vsetkym vam drzim palce nech sa to podari kazdej.

maruskaaaa
25. sep 2012

@lilith3 Ahoj. Návaly tepla som mala aj ja, v noci som sa nehorázne potila, ráno som sa zobudila prepotená ako myš. Sú to hormóny, nemusíš sa báť 🙂

maruskaaaa
25. sep 2012

@bergalm Ahoj, to je super správička. Gratulujem a tešíme sa s tebou 🙂

annamary27
25. sep 2012

@bergalm gratulujem 😀

lilith3
25. sep 2012

@maruskaaaa Ahoj, ďakujem. A ty si ich mávala tiež až takto po vklade? Bo ja celý čas, čo som k dipherelinu pridala fostimon, tak nič, až teraz sa to znovu začalo.

lilith3
25. sep 2012

@bergalm Gratulujem a prajem kráááásne tehotenstvo 🙂

maruskaaaa
25. sep 2012

@lilith3 Áno, aj po vklade som to mala, to sú hormóny 🙂

lilith3
25. sep 2012

@pgaba Ahoj, tak u mňa tie kontroly išli veľmi rýchlo. Prvá bola 4DC - len sono, potom 10.DC - krv, aj sono, tretia 12.DC a potom už žiadna. O tri dni sa išlo na OPU, ktoré bolo 15.DC. Veľa závisí od toho,ako budeš reagovať na ten gonal. V piatok už budeš múdrejšia 🙂 Kamarátka pred 2 rokmi tam chodila ako na klavír, každý deň, al.každý druhý deň až do cca 18.DC. No a ja sa mám fajn, už ani neviem, že som mala OPU 🙂 Jedine mám tie návaly a zimnicu, čo som vyššie spomínala...

lilith3
25. sep 2012

@maruskaaaa Júúúj, ďakujem, si ma potešila 😵 Aspoň nejaká šanca, že to možno vyšlo, bo už máme sem-tam s drahým depky, že zase si vypočujeme negatívny výsledok o pár dní, keďže mi nič iného nie je 😖 Takže ešte môžeme dúfať...nádej umiera posledná 🙂 Všetko dobré a ešte raz - vďaka!

maruskaaaa
25. sep 2012

@lilith3 Hormóny robia s telom čo sa im zachce, takže sa nemusíš obávať. Držím palce, aby testík vyšiel pozitívny a aby si nám mohla oznamiť radostnú správu. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre