Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
8. jan 2013

@katty5 dakujem, ja len zacinam 9tt, ale nejak mi nebyva zle, len chvilu a potom to prejde, v 5tt som mala tocaky hlavy a strasne tazko mi bolo, presla som par metrov a dychala som ako pes, skoro stale som lezala, teraz je to uz ok, mam rozne chute skor na slane, koreniste a kysle, sladke ani moc nie 🙂 s bruskom na svadbe sa isto da byt, ale ja uz teraz citim, ze tam daco mam, brusko je väcsie a obcas taha a pichne, uz to nie je ten komfort ze robim si co chcem 🙂 takze opatrnejsie

mortaliska
8. jan 2013

@katty5
stimulacia sa zacina 25DC takze na konzultacii ti daju balicek s informaciami plus recepty. DR ti vysvetli vsetko krok po kroku co ta caka a neminie.

mortaliska
8. jan 2013

@gelinka75
ty a pancuska ste pre mna velkou inspiraciou a verim ze to tiez dotiahnem do takeho stastneho konca.

gelinka75
8. jan 2013

@mortaliska si zlata, prajem ti aj ostatnym kockam, nech sa skoro zadari 🙂

gelinka75
8. jan 2013

@mortaliska najlepsie je pichat sama, nikde nemusis chodit a ver mi, ze si pichnes lepsie ako hocikto iny, vratane sestriciek(nic v zlom) 😀 mne prvy pich v 1.IVF vysiel na nedelu rano, tak nebol ziadny vyber kto by ma mal pichnut, natiahla som do striekacky, vrazila pod kozu, potom som sa klepala par minut od nervov a bolo, dalej to uz bolo len lepsie 😀

mortaliska
8. jan 2013

@gelinka75
Jaj no uvidim ako to prezijem, tiez mi to vychadza na sobotu zaciatok s diphereline. Este neviem ani ako vyzera, mam iba recepty. No skusim pozret na youtube nejake videa a snad to zvladnem. Este mam segru ktora si musela pichat do bruska kvoli tromboze tak ta mi pomoze tiez. U mna manzel neprichadza do uvahy. On sa boji aby mi neublizil a ja ho nechcem stresovat.

mortaliska
8. jan 2013

Inak jedna vec mi nie je jasna. Mam vypisane recepty na Menopur aj na Puregon. Som myslela ze bud jedno alebo bud druhe. Ostala som prekvapena ze mam obe, ale nevyznam sa.

2lil
8. jan 2013

@mortaliska ...no ty už začínaš čoskoro 🙂 ... myslím že keď začneš, prvou injekciou pichnutou už bude všetko v pohode a začneš sa tešiť 🙂 ...držím silno palce !!! potom daj vedieť ako si zvládla prvú injekciu 🙂 ...

sarah00
8. jan 2013

@gelinka75 gratulujem 🙂

my ideme v piatok na konzultáciu, tak som zvedavá, čo nám dr. harbulák naordinuje, či zostane pri tom IUI 🙂
všetkým Vám prajem všetko dobré a samé dobré správy 🙂

gelinka75
8. jan 2013

@mortaliska moze byt ze mas kombinaciu, tak budes pichat 3x, diphereline, menopur a puregon zvlast, ja som mala diphereline, potom menopur a fostimon som miesala dokopy, lebo sa dalo ale puregon je pero tak to sa neda zmiesat, pozri si tie videa, to pomoze 🙂

mortaliska
8. jan 2013

@2lil
Urcite dam vediet. U nas to prebieha v rychlom tempe aby som nemala cas nejak moc spekulovat.
Inak na youtube je tona videi ako aplikovat injekcie takze super ze sa clovek moze aspon od niecoho odrazit. Staci si zadat do vyhladavania "ivf injections" alebo trebarz "self injection ivf". Su aj nejake SK, CZ "ivf injekcie" .

mortaliska
8. jan 2013

@gelinka75
ano na puregon mi pozicaju pero na aplikaciu. Takze vlastne tri injekcie. No to zvladnem, verim tomu. Budem mysliet na to ze na konci bude ta najvacsia odmena.

mortaliska
8. jan 2013

@katty5
prepac katty za nepresnu informaciu, ten 25DC je pri dlhom protokole

pancuska
9. jan 2013

@mortaliska tak uz len tyzden? 🙂 inak ja som mala tiez diphereline,puregon a menopur plus fraxiparin a pichal mi to manzel lebo ja som nemala odvahu az neskor som sa naucila pichat fraxiparin sama 😉 diphereline som si pichala do ramena,prvu nam ukazala zdrav.sestra co byva kusok od nas a potom uz pichal moj muzik..... puregon a menopur som pichala do brucha (inak ten diphereline mozes aj do stehna tam to tak nestipe a ked budes pichat tak vstrekni pomaly potom je to lepsie) puregon je pero tak to bolo super no menopur sa zaraba tak isto ako diphereline....ale toho som vela neminula....zacala som pichat na 24DC a trvalo to dokopy 18dni potom ti bude mozno meskat menzes tak sa nezlakni....ja som mavala 28dni ale pri pichani diphereline som dostala az na 31den,ono to vlastne zastavi cinnost vajecnikov a potom puregon a menopur ich zasa rozbehnu ale uz vo vacsej sile ako za normalnych podmienok 😉 inak na kontrolu budes do GF chodit aj cez vikend ak to tak vyjde ,mne to tak usetrilo vymeskanie v praci,lebo do BA to mam okolo 100km 😉

given
9. jan 2013

@2lil Ahoj, citam, co riesite. My sme tiez riesili s MM, ci dame vlozit jedno alebo dve. Pri prvom IVF sme to neriesili a dali rovno dve a dobre sme urobili, narodil sa nam jeden krpec. Pri druhom IVF sme uz dost zvazovali, nakoniec sme sa rozhodli, ze jedno. Dokonca nas v GF prehovarali, mali uz pripravene 2 na vklad, ale my sme trvali na svojom. Nakoniec sa ale neujalo. Teraz sme mali dalsie IVF, dali sme dve a neujalo sa ani jedno. Takze tak. Neviem, v GF preferuju skoro vzdy dve, zvysuje to sance. Dokonca som sa stretla s jednou babou, ked sme boli na vklad, ona bola na KET a jej isli vkladat tri. V Cechach zas maju tendenciu skor vkladat jedno, dokonca tam poistovne preplacaju 4 cykly IVF, ak sa vklada len jedno.

2lil
9. jan 2013

@given ahoj, veď toto..keby sme dieťa nemali neriešim nič dokonca som moc chcela dvojičky vždy na ultrazvuku som dr. vravela nech poriadne popozerá že určite tam bude ešte jedno 🙂 ...no teraz keď už dieťa máme ..len ja si aj tak myslím že dve nám ani nedoporučia keďže mi hrozí v tehu preeklampsia a aj posledné tehu som mala rizikové a 9m. som len ležala... given je mi ľúto že sa nepodarilo a držím palce do ďalšieho kola... nevzdáte sa, že?

2lil
9. jan 2013

@mortaliska to je najlepšie keď nemáš čas špekulovať 🙂 ...na youtube som si jedno video pustila ešte keď sme sa do CAR len chystali a teda hneď som vedela že to bude u mňa problém ☹ ..ale ako vás tak čítam a pekne to všetky zvládate, dodáva mi to odvahu a tak uvidíme ako to bude 😉 ...

given
9. jan 2013

@2lil Dakujem, pojdeme este na KET. Ale v podstate sme stastni aj s tym nasim sidlom. Injekcie urcite zvladnes, ja som si to tiez zo zaciatku nevedela predstavit, klepali sa mi ruky, ale nakoniec som uz bola aky macher 😎

pechlinka
9. jan 2013

@mortaliska Ahoj...no super...drzim paste.. 🙂 Aky protokol ti dali?... Teraz vlastne ked pojdem na tu konzultaciu...co mi daju...?..uz mi daju protokol..alebo bude treba nejake vysetrenia?.. normalne mam z toho obavy.. :( co ma caka.. :(

dadenka111
9. jan 2013

@pancuska Ahoj, mam strasne malo casu na MK v poslednej dobe. Ale obcas sem do Pipin mrknem co sa deje. 😅 Homeo liecba na 3ti mesiac zabrala, ze som uz nemala 40dnovy cyklus, ale len 30 😉 ale tehu stale nie som. Tento rok zacinam s Prednisonom stimulku na 2.IVF. Zmenil mi Dr. aj protokol z kratkeho na dlhy a cakame este na ziadost. Podali sme ju 7.12. tak by som mohla skusit zavolat do poistovne. Mam vszp tak sa nacakam, ale snad stiham. Koncom tohto mesiaca by som mala zacat s Dipherlineom atd... Takze februar je moj a dufam, ze to uz uspesne dotiahneme. 😵 Mam obrovsku radost z Gelinky. Recept na uspech nema asi nikto. Je to zazrak a nahoda. 🙂 a este aj dvojciatka. Drzte sa baby a o chvilku sa pridam k vam 😀 ... To stale pisem, ale myslim to vazne! 😎
@gelinka75

maruskaaaa
9. jan 2013

@gelinka75 Ahoj, tak včerajšie cvičenie dopadlo super. Pekne sme si pocvičili a ponaťahovali kosti. No ja som fučala jak lokomotíva, ledva som vstala zo zeme, manžel sa smial, lebo som bola jak vyšťavená paradajka. Ak budem fit, tak budem na cvičenie chodiť každý utorok. Dúfam, že ma tie kríže prestanú čo najskôr bolieť 🙂 Ty si dnes bola u svojho gyn že?

dadenka111
9. jan 2013

@maruskaaaa juj Marus podla mna budes mat aj svalovicu. 😀 moc to na zaciatku neprehanaj, kedze si necvicenaaa. cvicenie je velmi dolezite, tak pekne pokracuj a vydrz! posilnis chrbticu a ulavi sa ti, uvidis.

maruskaaaa
9. jan 2013

@dadenka111 Tá pôrodná asistentka je zlatá, na začiatku povedala, že kto nebude vládať, tak má radšej pozvoľna. Mne len robí problém si ľahnúť na chrbát a vystrieť nohy, lebo bolesť v krížoch až vystreľuje. Musím si nejak naštartovať kondičku, lebo to ani neporodím, budem ako vrece zemiakov. Cviky boli aj na posilnenie panvového dna, tak to bolo také zaujímavé. Však do pôrodu sa hádam vypracujem. Už sa teším aj na prednášky 🙂

gelinka75
9. jan 2013

@dadenka111 🙂 pekne si to napisala dadka, uvidis aj tebe sa podari, holt musime si to viac vybojovat, ved vies ze ani ja som to nemala lahke, druhe IVF vyjde uvidis, mas liecbu, dufam, ze zaberie a budu tiez dvojky, je to zvlastny pocit vediet ze su tam dve 😀

gelinka75
9. jan 2013

@pancuska bola som u mojho gyn a hned ma zobral, mi to vysvetloval, ze moje vyzeraju na jednovajecne dvojcata kedze su spolu a je malo pravdepodobne, ze sa 2 vlozene uchytili do jedneho vacku, nieco na tom bude lebo na zaciatku som mala HCG zodpovedajuce asi 1 embryu a druhe je kusok mensie, mohli sa kludne rozdelit, no tak sama som zvedava, ked to dotiahneme do konca ci to tak bude, ak su jednovajecne mali by byt podobne a chlapec, chlapec, alebo dievca, dievca, nie parik 🙂 som vypisana na PN, ze dalej sa dohodneme na dalsich kontrolach

gelinka75
9. jan 2013

@maruskaaaa ahoj marus, som rada. ze sa ti cvicenie pacilo. hlavne nech ti to pomoze na tie krize, ja som bola u gyn, som na PN a 17.1.mam dalsiu kontrolu, pisala som aj pancuske vyssie 🙂

maruskaaaa
9. jan 2013

@gelinka75 A dostala si už aj tehu knižku? Či až toho 17.1? Som rada, že zostávaš na PN, aspoň si oddýchneš 😉 Ty počúvaj, to je aká rarita, že jednovaječné? Ty sa nezdáš drahá 😀 😀 😀

gelinka75
9. jan 2013

@maruskaaaa sestricka povedala. ze 17.1. mi vypise knizku. teraz tam mali frmol ani som nebola objednana, no ja musim byt rarita, modlim sa aby vsetko dobre pokracovalo 🙂

maruskaaaa
9. jan 2013

@gelinka75 Určite všetko dobre dopadne, budeš mať bezproblémové tehu, mne môžeš veriť 🙂 Ja idem zajtra do poradne 😉

gelinka75
9. jan 2013

@maruskaaaa ty uz si pokrocila tehulka a co ti budu robit teraz? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre