Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
5. feb 2013

@mortaliska ja som pichala aj stimulacne aj pregnyl v jeden den, v podstate je to jedno, asi este potrebujes davku na rast

mortaliska
5. feb 2013

@gelinka75
Dakujem gelinka. Oni to asi beru tak ze kazdy picha rano a ja az vecer. Tak sa ma pytala ze kedy a potom povedala ze teda este aj stimulaky k tomu. Sa mi zdalo ze baby pisali ze davali uz iba pregnyl.

gelinka75
5. feb 2013

@mortaliska uskodit to neuskodi neboj 😉 drzim palce na OPU

pancuska
5. feb 2013

@mortaliska neboj je to v pohode asi este chcu aby boli vacsie ale pregnyl by ich mal tiez este posunut.... neboj sa dobre to bude .... ja som sa zasa cudovala ze preco uz nemam pichat a mam si len pregnyl pichnut tak vies kazda sme ina ale vysledok je najdolezitejsi..... takze vo stvrtok OPU jejoooo 🙂

luanna
5. feb 2013

Ahojte 🙂 Baby, ako ste pili ten gynastan? staci ked ho zacnem pit ked zacnem pichat diphereline? buduci piatok konecne po mesacnom odklade zaciname 🙂

sarah00
5. feb 2013

ahojte. v piatok idem na kontrolu k IUI, na krv a myslím, že aj sono spomínal Harbulák. Myslíte, že už pri tejto kontrole mi povedia, kedy bude IUI, alebo bude musieť byť ešte jedna? A keď pichnem pregnyl, tak na ktorý deň potom idem na IUI?
a ešte jedna vec, niektorá ste stu spomínali, že niekde pri GynFive je v blízkosti notár, aby som nezabudla ísť overiť tie podpisy na papiere k IUI. Vedeli by ste mi povedať kde to tam je a koľko to asi stojí. Ďakujem Vám veľmi pekne a všetkým držím palce 🙂

2lil
5. feb 2013

@sarah00 ahoj,.. ak ideš v piatok na kontrolu a budeš 10-12DC tak si budeš po 14tej volať a ak bude všetko ako má byť tak ti povedia kedy si pichneš pregnyl a kedy bude IUI... ak picháš pregnyl večer po 22hod IUI je o dva dni ...ak picháš cez deň IUI je na druhý deň... notár je na Nitrianskej ulici (tam ako je výpis registra trestov) a stálo to tuším okolo 6€ je tam od 8.00hod. ...

2lil
5. feb 2013

@luanna ahoj,..ja som ho začala piť keď som začala pichať ale viac asi poradí @pancuska ... držím palce 🙂

sarah00
5. feb 2013

@2lil ďakujem ti. v piatok mi vychádza 11dc. no som zvedavá 😉

lagunasa
6. feb 2013

caute baby.
tak dnes o 12 hod nas caka prvy vstupny pohovor v Gyn-five . ideme tam s mojim HP robenym z minuleho cyklu ( teraz som 7DC ) a priatelovym spg robenym pred zopar mesiacmi. uz sme tam raz boli, ale kedze vtedy este nebol rok co sa snazime tak sa nas iba povypytovala na pripadne rodinne choroby a zalozila nam kartu a poslala domov. vraj mame prist az ked to bude rok. teda boli sme u Dr. Stenovej.
tak som zvedava co bude dnes na tom prvom oficialnom pohovore. neviete co nas teda caka?

pancuska
6. feb 2013

@luanna ahoj .... s tym gynastanom cim skor zacnes tym lepsie lebo urcite chvilku trva kym dosiahne svoj ucinok...a mozes aj 2 krat denne...... 🙂

pancuska
6. feb 2013

@lagunasa ahoj, ja ti sice neviem povedat co ta caka,ale pocitam ze bud IUI alebo priechodnost vajcovodov.... neviem ale to som ti chcela napisat ze my sme sa zacali snazit ked som mala 28r a pol roka a nic tak mi kamoska poradila oklamat aby sa vsetko urychlilo a povedat ze sa snazime uz vyse roka..... a som rada ze som oklamala lebo sa nam to podarilo az po 3,5r takze keby nezaklamem je to aj dlhsie.... 😉

lagunasa
6. feb 2013

@pancuska jasne, ale tak uz je to takto tak preto sa pytam. len by ma zaujimalo, ze ake dalsie vysetrenia sa tam zvyknu robit este pred priechodnostou?

silviami
6. feb 2013

@lagunasa Držím Vám palce, inak mňa veľmi potešila tvoja infoška, že Ťa poslali domov a povedali, že až po roku, tak to asi nie je len o prachoch.

luanna
6. feb 2013

@pancuska dakujem 🙂 tak vecer si ho urobim 🙂 a pit len do vkladu, ze?

lagunasa
6. feb 2013

@silviami mna to vtedy teda vobec nepotesilo ale tak je fajn ze to beries takto. o prachoch to je ale maju take pravidla tak..... dokonca sa este dr cudovala, ze mi moj dr urobil HP este pred uplynutim roka, ze aj HP je drahe a poistovna to hradi az po roku ci co mi to rozpravala. som uplne nechapala ako to myslela ale tak uz je to jedno. teraz uz mam papier aj od mojho dr ze ma k nim posiela tak uz som len zvedava, ze ake vysetrenia okrem priechodnosti nas este mozu cakat.

pechlinka
6. feb 2013

@lagunasa Ahoj...prve by ti mali robit...krvne testy...3DC...potom by si mala ist na vysetrenie cukru...a odporucia ti laparoskopiu..alebo prefuky.. 🙂 mne robili laparku...a potom 3x IUI...neuspesne...teraz stimulujem na 1 IVF... 🙂 dnes som bola na kontrole...a lekar povedal..ze pekne reagujem na stimulku..vraj az prilis dobre.... 🙂 o 14tej si mam volat..za vysledky hormonov v krvi..a povedia..co dalej.. 🙂

silviami
6. feb 2013

@lagunasa verím, že Ťa to nepotešilo, keď si tam už išla, tak si asi chcela niečo riešiť, tak nech sa rýchlo zadarí

lagunasa
6. feb 2013

@pechlinka takze cukor mi neriesili ale zobrali mi krv este na hormon AHM lebo FSH mam zvyseny. a tiez spominala nieco, ze potom sa uvidi, ci budu kontrolovat priechodnost a ci bude IUI ...
@silviami jasne, ved ja som rada ze konecne to zacali riesit. zatial mi zistili malo folikulov vo vajecnikoch a teraz cakam na vysledok krvy a sterov. o tri tyzdne budem mudrejsia.

adka1000
6. feb 2013

Ahojte babenky! Dlho, ale fakt dlho som tu nebola. Naposledy keď som bola prihlásená som riešila problém okolo IUI a všetkého okolo toho. Otehotnieť sa mi podarilo hneď na prvýkrát a mám teraz krásnu ročnú dcérku. Chodila som do gynfivu k MUDr. Harbulákovi, ktorý mal aj dnes príspevok v supermame. Chcela by som aj s manželom aj druhé bábo. Pri poslednom zákroku mi zostali traja mrazáčikovia a preto sa chcem spýtať aký je postup keď ich chcem použiť, aby som mohla mať druhé bábo. Neviete mi poradiť? Ďakujem.

gelinka75
6. feb 2013

@adka1000 prihlas sa do centra na konzultaciu k lekarovi, ktory ta mal v starostlivosti, predpisu ti protokol a nastavia do cyklu, dostanes lieky a zacnes

eri6
6. feb 2013

ahojte, dnes som mala ET po PK,vložili 2 blastocysty🙂

hrustik1
6. feb 2013

joj kočky, v piatok idem na 2.konzultáciu k Dr. Harbulakovi. Manžel bol medzitým na kontrolnom spg u nas v NR a dopadol rovnako zle ako ten v Gyn Five ☹ Ale nevadí, dôležité je že vieme v čom je problém a budeme ho riešiť. V piatok budeme mať už i moje výsledky odberov, takže uvidíme ako budeme pokračovať ďalej. Sice už na 1.konzultácii doktor hovoril o IVF, teraz to budeme mať hádam potvrdené na isto. Chcela by som sa opytat, potom tu ziadost do zdravotnej poistovne podpisuju obaja partneri a najma kedy sa to podpisuje?

Inak už sa fakt teším na piatok 🙂

gelinka75
6. feb 2013

@hrustik1 ahoj, ziadost podpisujes iba ty, mozno uz teraz v piatok ak bude mat vsetky vysledky, ktore potrebuje

gelinka75
6. feb 2013

@eri6 drzim moc palce

katty5
6. feb 2013

@pancuska ahoj, prosim ťa chcem sa spýtať, okrem čaju si si ešte niečo davala? nejake vitaminy? a čaj stačí piť raz denne?

luanna
6. feb 2013

@eri6 drzim palce 🙂

annamary27
6. feb 2013

@mortaliska ahoj,ja som teraz naposledy pichala oba stimuláky hned ako som volala o výsledok a večer pregnyl.

pancuska
7. feb 2013

@lagunasa vies ono zalezi co vsetko uz urobbene mas a aky mas problem... moj gyn mi vsetko urobil aj priechodnost aj genetiku,aj rast folikulov a ovulku mi sledoval a kedze o jeden vajcovod som prisla pri mimomaternicovom tehotenstve a druhy bol strasne zniceny tak musel ist von tiez ,tak hned ma nadstavalil na IVF a 30 jula som bola na 1konzultacii a 4novembra mi vlozili 2 emryjka ktore sa hned ujali.... tak drzim palce aby to aj tebe a aj inym babam islo aspon tak rychlo ako mne.... 😉

pancuska
7. feb 2013

@luanna ano pit len do vkladu!!! lebo vlastne po vklade tam uz babinko mas aj ked je to este len emryjko ....a kolko si das vlozit? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre