Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mortiiss
3. sep 2012

@maruskaaaa no, vidííííš, už máš mjesíc za sebú 😀 😀 ako to rychlo uteka

maruskaaaa
3. sep 2012

@mortiiss Inak to sa mi veľmi páči 🙂

belalinda
3. sep 2012

@maruskaaaa tesim sa s Tebou!

reklamka
3. sep 2012

@maruskaaaa -mne to v centre aj v gyn. ambulancii pocitali podla toho, tak neviem. 🙂

ivka3901
3. sep 2012

@maruskaaaa tešíííííííííííím sa s tebou aspom tebe to vyšlo a dúfam,že aj dadanenke aj gelinke to vyjde 🙂 🙂 🙂

ivka3901
3. sep 2012

ahojte baby či známe a neznáme ako sa mávate?ja zarezávam v robote a sem-tam kuk či sú tu neni nové tehuľky 🙂 a vidím,že pribúdajú a ešte budú pribúdať dúfam 😀 😀 😀

belalinda
3. sep 2012

@ivka3901 Ahoj, myslim, ze vacsina sme tu take ako Ty 😉 Zarezavame v praci a dufame ze tehuliek bude pribudat 😉 Teda minimalne na mna to sedi perfektne 😉

izabela66
3. sep 2012

ahojte.... ako dlho trvá schválenie žiadosti??? mám doveru,v piatok to budú tri týždne

annamary27
4. sep 2012

@maruskaaaa gratulujem 😀 😀 v piatok nech je je super krvička 😵 😵 😵

maruskaaaa
4. sep 2012

@belalinda Ďakujem veľmi pekne 🙂

maruskaaaa
4. sep 2012

@reklamka Však oni mi to povedia hádam 😉 Ty keď ti potvrdili tehu, tak až za 3 týždne si bola v GF na ultrazvuku? To nemôžem ísť skôr k svojmu gyn? Lebo asi dovtedy nevydržím. Ja už asi 4 - 5 deň mám hnedé špinenie, bojím sa, aby som nemala krv. Oni okrem utrogestanu mi nedajú na to špinenie žiadne iné lieky? 😉

maruskaaaa
4. sep 2012

@ivka3901 Ďakujem ti moja, si zlatá. Prajem všetkým babám, aby im to vyšlo, všetky si to zaslúžime 😉

maruskaaaa
4. sep 2012

@annamary27 Ďakujem ti pekne, dúfam, že sa to bude dobre vyvíjať. Bojím sa len toho hnedého špinenia. Musím sa v piatok opýtať či mi na to niečo nedajú.

reklamka
4. sep 2012

@maruskaaaa - ahoj, ano, aj mne sa to zdalo dlho. 😀 podla mna mozes v pohode skocit aj do svojej gyn. ambulancie. 🙂 ale presne ako ty som zacala trochu spinit tak som sa zastavila za Harbulakom a on ma hned vysetril. tak v pohode pre istotu mozes skocit aj tam, budes mat pokoj. a nedali mi vtedy nic, iba mi odporucili kludovy rezim. 😉 mne vtedy v centre povedali, ze oni neposlu pacientku do obyc. gyn. starostlivosti az kym si nie su isti, ze je vsetko 100% OK, takze vobec nebudu na teba blbo pozerat ak tam dorazis a povies co je vo veci. drzim palce.
PS: Harbulak mi povedal, ze mierne spinenie je pri dvojickach normalne. nebudu to dvojicky? 🙂 🙂

mortiiss
4. sep 2012

@maruskaaaa ahojky, ja mam spinenie doteraz, s malymi prestavkami takmer kazdy den - brala som utros, potom duphaston a nic nepomaha. Uz som sa s tym zmierila. Hlavne je, ze je babatko v poriadku. Aj Tvoje bude. Neboj sa. 🙂

maruskaaaa
4. sep 2012

@reklamka A ako si dlho špinila? Do kedy? Ja len dúfam, že do piatku mi to zostane len na špinení a v piatok, keď pôjdem na ďalšiu krv (14DC) tak ich poprosím, nech ma vyšetria pre istotu. Mňa sa len pýtali, či nekrvácam a ja som povedala že len špiním a nič mi na to nepovedali. Dali sme vložiť 2 bojovníkov, tak dúfam, že to výjde 🙂 Ešte musím zistiť, kedy mám ísť k svojej endokrinologičke, aby mi zvýšila dávky na štítnu žľazu 😉

maruskaaaa
4. sep 2012

@mortiiss To vážne?Tak si ma upokojila. Lebo už som v strese 😉 Pre istotu v piatok ich poprosím, nech ma rovno aj vyšetria, keď tam pôjdem na 2.krv. 😉

mortiiss
4. sep 2012

@maruskaaaa ja Ti verim. je to neprijemne, lebo nevies, co sa deje. Ale nikdy sa nic nedialo, vzdy je vsetko v poriadku. Ale pre istotu som si objednala angelsound, a pekne budem chrustika pocuvat, pre moj klud 😉 U Teba to bude este zo zahniezdovania, no a neskor uvidis, mozno to ustupi uplne.

reklamka
4. sep 2012

@maruskaaaa - juj, endokrinologicku si mala riesit este pred. mne to vyslovene nakazovala, zvysenu davku som brala este pred transferom. ono to je kvoli tomu, aby sa to podarilo. ale tak neva, tebe sa zadarilo aj bez toho. 😉 😵 ale cim skor, nech sa na teba pozrie, skontroluje stav stitnej a upravi davku liekov.
spinila som tak max. dva dni. potom to preslo. dufam, ze aj tebe to coskoro prejde. aj ta boli brucho? mna vtedy trosku pobolievalo pri spineni.
spinenie v podstate nic neznamena, pokial je to iba spinenie. tak neboj, vsetko je ok. 🙂

maruskaaaa
4. sep 2012

@mortiiss Veď to, že človek nevie čo sa deje, či je všetko v poriadku 🙂

maruskaaaa
4. sep 2012

@reklamka Mne zas endokrinologička povedala, že mám prísť, až keď budem tehu, tak neviem. Ja mám euthyrox 50 a podľa srdciarky mám vysokú dávku, lebo mi vraj z toho dosť búši srdiečko. Pre istotu tam zavolám ešte dnes. Niektoré spomínali baby, že až po 3 mesiacoch im to zvýšili, že skôr sa ani nemá. Tak teraz neviem.

reklamka
4. sep 2012

@maruskaaaa - ja som tiez brala 50tku a pred transferom mi to zvysila na 100. asi zalezi od endokrinologicky. mne povedala, ze zvysuje uz teraz kvoli tomu, aby sa to podarilo, lebo ak by som mala malo hormonov, tak nie je sanca. ono mozno zalezi aj od toho ake mas vysledky krvi a ci je potrebne zvysovat davku alebo nie. ktovie. snad vedia ti lekari co robia. 😒 🙄
inak, aj ja mam zvyseny tep stale, tak to asi bude z tych liekov. ☹ nikdy som si to nedavala do suvislosti. no pekne.

maruskaaaa
4. sep 2012

@reklamka Už som sa objednala teraz na štvrtok mi zoberie krv a uvidíme. Lebo už mi aj lieky dochádzajú 🙂 Ja mávam vysokú srdovú frekvenciu. Bola som viackrát u kardio a ten povedal, že všetko je ok, že si myslí, že je to z toho euthyroxu, vraj je to vysoká dávka. Hlavne, nech to dobre nastavia, nech sú bábatka v kľude 🙂

rojica
4. sep 2012

@belalinda tak už sa nám to pomaly blíži, my sme museli prehodiť termín na 13.9. lebo priateľovi to 11.9. nevyhovovalo, ale boli veľmi ochotní neboli s tým žiadne problémy... 🙂

pechlinka
4. sep 2012

Ahojte baby, viete mi niektora povedat...ako je to , ked sa v Gyn-five rozhodnem pre IVF?..Priebeh...ako dlho trva schvalenie...ako dlho sa stimuluje..priblizne ceny.. :( dakujem velmi pekne.

mortiiss
4. sep 2012

@pechlinka ahojky, a pozeraam - ze si z rovnakeho mesta, ako ja 😉 . My sme podali ziadost do poistovne v marci a v maji uz aj som bola tehotna. Schvalenie trvalo cca 3 tyzdne (Dovera), a stimulacia cca 5 tyzdnov (mala som dlhy protokol). Prebiehalo to v pohode, aspon ja mam velmi dobru skusennost. Vyslo nam hned prve.

mortiiss
4. sep 2012

@pechlinka cena - dokopy lieky + vsetky vychytavky neplatene poistovnou - cca 1500 eur

annamary27
4. sep 2012

@pechlinka ahoj,schválenie asi 4-6týždnov,priebeh asi mesiac pri dlhom protokole a cena cca 1000-1500eur podla injekcií a využitých služieb.

monika1202
4. sep 2012

reklamka @maruskaaaa a to nechodíte každý mesiac na endokrinológiu na krv? Ja ako som otehotnela, tak mi endokrinológ tak kázal chodiť. Ja som mala pred tehu dávku 150 L Thyroxín. V 8tt mi bolo nenormálne - búšilo mi srdce, nič som nevládala, potila som sa strašne. Zobral mi krv a tie hodnoty TSH som mala veľmi vysoké až 10,502, tak mi zvýšil dávku na 175 a od vtedy je dobre. Ale na kontrolnú krv chodím každý mesiac.

pechlinka
4. sep 2012

@mortiiss Ahoj...no..tak to je super , ze vam to vyslo.. 🙂 Gratulujem.. 🙂 Vies mi povedat aky je rozdiel medzi kratkym a dlhym protokolom..?..dakujem...aj cenovo ako to vychadza...🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre