Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
17. sep 2012

@mimi1111 a nechceš sa potom radšej dať vypísať a byť doma v kľude?

dadenka111
17. sep 2012

Babyyy som tu dlho nebola. V piatok som bola na krvicke na 14dKET (cca14DPO) a hladina hCG bola 338. Takze som tehulkaaaa. Uz 8den krvacam, tak stresujem. Dnes som bola na kontrolnej krvi 17dKET (cca17DPO) a hCG 830. Sestricka hovori, ze vsetko je v poriadku a mam vylozit nohy a nikde nebehat. 😕 Ja chodim do prace bohuzial. 😒
Myslite, ze by som mala ist na PN? Nepytala som sa a nikto mi nepovedal, ze by som mala. dnes som 34DC a v tomto case by som ocakavala mrchu. 😖

chrustik10
17. sep 2012

@pancuska no, neuložila, lebo som bola taká prekvapená z toho, že mi volajú 🙂 , lebo to znamenalo, že sa niečo už konečne začína aj diať....@alibabaa dnes som bola na "nastavovacej" konzultácii, doktor mi vypísal lieky, mňa skoro vystrelo keď som si uvedomila, že si budem pichať 3 injekcie!! Ty brďo. Dajú sa pichať 2 injekcie naraz v jednej striekačke? No a som na dlhom protokole, takže ja začínam až o 21 dní...21 dlhých dní budem myslieť na to, že ďalších min. 17 dní sa zo mňa bude stávať rešeto....

gelinka75
17. sep 2012

@dadenka111 dadus, mala by si asi lezat, nehovorim keby si nekrvacala tak v pohode, ale asi by som si vzala pn, kebyze nemas uz dovo 😖 a gratulujem, drzim palce nech si ok, tak oni neriesia PN ale vyjadrila sa, ze mas vylozit nohy a nebehat, tym povedala vsetko

chrustik10
17. sep 2012

@2lil mne robili priechodnosť v GF a stálo to 55€. Neviem, koľko to stojí reálne a koľko prepláca poisťovňa, no myslím si, že je to všetko indikované lekárom, takže niečo prepláca poisťovňa a niečo si ešte zapýtajú v GF ako doplatok. Ja mám našťastie priechodné vajíčkovody, takže mne len nastrekli fyziologický roztok a lekár na ultrazvuku pozeral, ako sa vylieva tekutina...asi je pri tom cítiť tlak, lebo sa ma naň vždy pýtal, ale ja som necítila vôbec nič, bolesti ako pri silnejšej menštruácii som mala až keď mi prestali účinkovať lieky. Celé to trvalo 5 munút. A robil mi to môj lekár, ku ktorému chodím.

chrustik10
17. sep 2012

@dadenka111 no tak to ti gratulujem!! Mám pocit, že si prvá od ktorej čítam, že sa podaril KET. Dávali ste si robiť aj embryoskop? Alebo ako sa rozhodovalo, koľko embryjok ide na zmrazenie?

gelinka75
17. sep 2012

@chrustik10 ake 3 injekcie? co ti predpisali?

jomini
17. sep 2012

@dadenka111 blahozelaaam 🙂 🙂 🙂

pancuska
17. sep 2012

@dadenka111 moja určite sa daj vypísať na pn,neviem teda aké máš zamestnanie,ale keď krvácaš určite buď doma v kĺude! A veľmi krvácaš? Veď konečne sa podarilo tak netreba riskovat aby si nemala potom výčitky! A potichu gratulujem a ticho sa teším s tebou!!! O chvíľku ťa môžu prehodiť ako tehuľku 🙂

pancuska
17. sep 2012

@chrustik10 ja asi počkám do štvrtka a zavolám do centra na recepciu či tam majú tú moju žiadosť! To hádam stačí keď som objednaná na 1.10. A ešte som zvedavá aký budem mať protokol?! Jedna baba čo si s ňou píšem lebo má presne ten problém čo ja,že nemá vajcovody a to je všetko,tak chodí do Iscare a má krátky protokol! Tak som strašne zvedavá!? 🙂 a tebe budem držať palce,už aby to bolo!

belalinda
17. sep 2012

@2lil Ahoj, ja som bola na lsk minuly tyzden, takze velmi cerstve 😉 a dovol aby som Ta ukludnila-nie je to nic strasne! 😀 Ak chces skus najskor tu menej invazivnu metodu, ale nie vzdy je uspesna a je na nej vidno ci treba... Zaroven ked uz do Teba pozru laparoskopicky dokazu skontrolovat aj ine veci... V GF robia aj jednodnovu a robia ju odbornici, ktori sa tym zaoberaju furt, ja by som teda rozhodne doporucovala 😉 Ak chces kludne sa pytaj co Ta zaujima 🙂

mimi1111
17. sep 2012

@annamary27 uz som vypisana moze sa brat utrogestan aj pri spineni od spodu?

belalinda
17. sep 2012

@dadenka111 gratulujem! To je super! Ked kazali nohy vylozit, tak vyloz nohy 😉 Tiez by som asi uprednostila babo pred pracou, aj keby traktory padali! Po tolkom snazeni, po tolkych hormonoch, by som to neriskovala. Nie som zastancom teorie Tehotna? Zavriet doma a nic nerobit - ale ked doporucuju klud, tak si ho aspon na chvilu dopraj 😉

pancuska
17. sep 2012

@lilith3 Takže aj ty poznáš Gynex? Ja som ho brala 3mesiace po laparoskopii kvôli mimomaternicovému tehu,chcela som si upraviť menzes a myslela som si že ten jediný vajcovod mám ok,tak že mi Gynex len dopomôže! Poradila som ho mojej kámoške v Plzni,už som to tu aj spomínala,len ona ho brala pred IVF,ale či aj počas stimulky neviem,ale hovorila že jej ho doporučil aj dr ktorý jej IVF robil! Musím sa jej opýtať ako to bolo! Teraz čaká dvojičky,podarilo sa hneď na prvý šup! Inak aj ja mám o 2mesiace 32,to teda bude,aspoň pre mňa?! 🙂 a vkad máš kedy? A čo všetko ste si dali? By ma to zaujímalo ak nevadí?!! Síce aj tak časom zabudnem,lebo už som sa toľkích báb pýtala ...

annamary27
17. sep 2012

@mimi1111 pri špinení asi hej,ale keby si krvácala tak radšej zhora.Zdola sa tá látka dostane tam skôr a viac a nezaťažuje ti pečeň.

annamary27
17. sep 2012

@dadenka111 ahoj,gratulujem,no ja na tvojom mieste,ked to konečne vyšlo by som sa dala na PN a šetrila sa.

mimi1111
17. sep 2012

@annamary27 oki takskusim to ja som taka zufala spinenie je akoby viac toho a hnede a co ak pridem aj o to druhe??mozem pri zaniku jedneho dvojcata takto spinit???? 😢 😢

2lil
17. sep 2012

@chrustik10 .... @belalinda dakujem "pipiny z GF" 🙂 za info 🙂 ... no uvidím čo ma čaká ... malý má 2,5r tak sa stále utešujem tým že je všetko v poriadku keď sa nám jedno dieťa podarilo ... na ultrazvuku som bola za posledné dva mesiace 3x bo som mala cystu na vaječníku ale tá s menzesom zmizla... jeden vajcovod nemám ale druhý snáď prechodný 🙂 aspoň bol keď sme nášho prísavnika robili 🙂 ... maternica je oka a aj kultivácia či ako sa to volá 🙂 ... aj všetky vyšetrenia čo mi moja ženská robila... akurát viem že na pravej strane mám zrasty a tie mi zakrývajú vaječník takže aj na ultrazvuku majú občas problém mi ho nájsť ... preto si myslím že ma tá laparka neminie... akurát neviem či zrasty vyoperujú tiež len cez tie dve-tri dierky (pupok a po bokoch) alebo ma budú musieť zas otvárať...ak áno tak neviem či sa nato dám .... a ani neviem či môžu toľko krát na jednom mieste.... :( už ma tam rezali 3x ... ak aj toto budú musieť riešiť rezom a potom ak by som tehu ostala tak zas cisársky tak 5x na jednom mieste??? hmm... už teraz si necítim to okolie rezu...mi to aj za živa môžu 🙂 ... z tohoto mám najväčšiu obavu...a potom sa chcem spýtať že hneď pri prvej návšteve manžel odovzdá blšky??? či ho objednajú??? hlavne že som s dr volala a na toto som sa vždy zabudla spýtať ... 🙂 .... ďakujem za vašu trpezlivosť so mnou 🙂)) ...

2lil
17. sep 2012

@mimi1111 ahoj,.. áno môžeš pri zániku jedného dvojčaťa špiniť... a môžeš špiniť aj prvé tri mesiace počas dní kedy by si normálne mala mať menzes...hlavne kľud nohy hore dobrú knižku do ruky a myslieť len pozitívne .... ja som špinila prvé 3m nonstop ... a do konca tehu som s tým mala problém ak som dlhšie stála alebo chodila .... držím palce...

mimi1111
17. sep 2012

@2lil dakujem stale lezim idem len sa najest a na wcko a to sa postavim a hned zacnem spinit mne lekar povedal ze to moze byt ale bojim sa ked to spinenie silnie a ake lieky si brala ak sa smiem spitat?brala si aj ascorutin?

belalinda
17. sep 2012

@2lil my sme sa objednavali aj na spermiogram, najlepsie je objednat sa pred obedom na spg a poobede na konzultaciu uz budete mat aj vysledky.... Ale inak sa mozete objednat na kedykolvek ak partnerovi nerobi problem prist. No a jasne ze je lepsie ked na konzultaciu uz budete mat aj vysledky spermiogramu, nech Vas to zbytocne nebrzdi...

annamary27
17. sep 2012

@mimi1111 asi áno,ked to odišlo,tak sa to asi musí nejak vyplaviť.

pancuska
17. sep 2012

@2lil ja zasa reagujem ale už mám pocit že ma nenávidíš!? 🙂 poslednu laparku som mala 2.8. a rezal mi na to isté miesto 2krat,ale prvú mi robili trošku ďalej... Rezať ťa určite nebudú,kámoške to robili cez tie malé rezíky! Dokonca mne tak vytiahol aj vajcovod! Tiež by som volila jednodňovku v GF keď nemáš kde inde,sú to predsa profíci a do nemocnice by ma nedostali,tiež mám dobré zážitky! A na prvej konzultácie sme odovzdali aj spermie na spermiogram,lebo sme mali sper.2r starý a my sme mali výsledky až na ďalšej konzultácii! Každopádne prajem aby všetko vyšlo dobre a nech to máš za sebou!

2lil
17. sep 2012

@mimi1111 ja som brala duphastol ...no to som prirodzene otehotnela ...tak to asi aj ine tab davaju... Nie len lezat ale aj nohy hore treba mat..ja som ich mala 8mesiacov na fit lopte...

gelinka75
17. sep 2012

@pancuska mne dr. povedala, ze by mi u nich laparku nespravili, nie su pripraveni riesit keby som mala nejake zrasty a 2lil ma v zrastoch cely vajecnik, mne odporucila rovno ruzinov kde aj ona operuje a pravdepodobne normalny rez 😉 problem je, ze s tymi pakami sa v zrastoch nevedia pohybovat tak ako potrebuju..

2lil
17. sep 2012

@belalinda a to sa mozeme na spermiogram len tak objednat? Nepotrebujeme nejaky papier k tomu... Uf manzek vie co ho caka ale ci ho tam dostanem skor ako mu dr povie ze tam musi to neviem ...takze vysledky su hned ten den?...

pancuska
17. sep 2012

@belalinda no ako dopadla laparka? Teraz musíte koľko čakať? Nepovedali vám? Mne to vychádza že začnem stimulovať 2 mesiace po lsk,ale vraj sa môže aj hneď,no veľmi tomu neverím,predsa som bola šitá aj vnútri...

2lil
17. sep 2012

@pancuska 😀 kludne reaguj som len rada ze ma tak podporujes.....ak mi povie ze budem mat 2 max 3 dirky tak v pohodeee ja sa len bojim ze ma budu musiet zad rezat.... Tebe kde robuli laparku? V gf to asi dost stoji nie? ..uvidime co nam povedia...kolko trva kym ma objednaju na dalsiu konzultaciu k nemu? Neviem ci manzela dostanem tam skorej ako mu to dr nakaze 😉

pgaba
17. sep 2012

@lilith3 dik ano to som domyslela, ze su to bylinky a nemala by som bez lekarskej konzultacie uzivat. Dik za nazor :D
no to obdivujem tvojich znamych ked vydrzali 14 mesiacov - ani mi sme neni maniaci ale to patri k manzelsekmu spolunazivaniu ;) vztahu.

belalinda
17. sep 2012

@2lil ano, mozete sa objednat kedy chcete, len tak. Len treba povedat, ze idete aj na konzultaciu, inak sa za to plati, tusim cca 10€.... Da sa objednat iba doobeda, a poobede su hned vysledky... My sme mali 12.00 spg a 13:30 konzultaciu a uz boli vysledky 🙂 Kazdopadne ten spg budu chciet, aspon u nas to tak bolo - moj partner mal robeny spg a mal dobre vysledky a aj tak si ho chceli urobit nanovo... Myslim, ze ziadny papier nebudete potrebovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre