Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
5. okt 2012

@boobaa ahoj a si doma alebo chodis do prace? 🙂

pancuska
5. okt 2012

@maruskaaaa vidis moja ako to pekne pokracuje? len este trosku menej strachu,viem ze sa mi to dobre hovori ale ty to zvladnes!!! takze uz chodis k svojmu gyndoskovi? 😉

pancuska
5. okt 2012

@2lil ano budu ti brat krv na hormonalny profil a to je super ze ti to tak vyslo aspon sa ti to urychli a nemusis cakat na dalsi cyklus!! a nemusis byt nalacno!!! 😉

pancuska
5. okt 2012

@ivka3901 ahoj moja.....ked pojdes k tomu homeoptovi potom mi prosim ta daj vediet ako si dopadla!! 😉

maruskaaaa
5. okt 2012

@pancuska Ďakujem pekne, dnes som sa už aj lepšie vyspala keď som nestresovala. Včera som už bola u svojho gyn, mám prísť až 29.10 na ten väčší ultrazvuk - NT. Zatiaľ je všetko ok, dúfam, že bude všetko ok až do konca 🙂

pancuska
5. okt 2012

@maruskaaaa myslim ze si stale v dobrych rukach a nadarmo si neprosila o pomoc kazdy den!! 😉 budes pod jej ochranou lebo si ju prosila 😉 uz by som chcela byt na tom ako ty 😉 zacinaju ma dostavat stresy z pichania a reakcie na rast vajicok lebo mavam pri ovulke bez tak bolesti a nie este ked ma nadopuju hormonmi .....

maruskaaaa
5. okt 2012

@pancuska Neboj moja, pichanie ti prejde rýchlo a potom to pôjde ešte rýchlejšie - odber, vklad. A potom budeš len čakať na pozitívny výsledok. Uvidíš, všetko dobre dopadne moja, tomu ver. A budeš sa čoskoro tešiť aj ty 🙂

pancuska
5. okt 2012

@maruskaaaa a prosim ta aj ty si mala diphereline? ake na to treba ihly ? 😉 viem ze to tu raz niekto pisal ale nemozem to najst!!

maruskaaaa
5. okt 2012

@pancuska áno, mala som aj ja diphereline, mala som na to také najtenšie ihly aké mali - oranžové, potom dlhé ihly - ružové - s tými mi manžel naťahoval ten roztok a 2ml striekačky na miešanie roztoku. Potom ešte dezinfekčný roztok 🙂 Všetky ihly som kupovala v tej lekárni v GF.

jomini
5. okt 2012

@boobaa ahoj, mna gonal trapil velmi, prvy bol bez problemov a druhy uz bol hrozny..nebola som schopna ani existovat, zvracala som, silna bolest hlavy, krizov, nechut.. drzim palce.

pancuska
5. okt 2012

@maruskaaaa dakujem moja...pojdem kupit,ja som si inak kupovala lieky nedaleko mojho bydliska a tak pojdem tam,ona sa ma pytala ze ci nie oranzove ale ja som nevedela a tak som ze zistim a potom este pridem....ved aj dneska tam ma manzel cestu a ku podivu ma lieky vysli ani nie 300 euri....som pocitala viac....uvidime este si dame asi ten embryoscope a PK .....

maruskaaaa
5. okt 2012

@pancuska aj ja som platila za lieky cca 280,-EUR. My sme si dali aj PK aj embryocope, chceli sme vyskúšať všetko pre istotu. 🙂

pancuska
5. okt 2012

@maruskaaaa a potrebovali ste aj ICSI? lebo moj manzel to nechce a zatial nam to ni nenavrhol doktor a tak myslim ze nie je treba nech je aspon to na prirode....no a vidis stalo to z to!!! ty si nazornym prikladom 😉

maruskaaaa
5. okt 2012

@pancuska my sme museli kôli spermiogramu ISCI. Mali sme 18 vajok, z toho sa oplodnilo 10 (9 ISCI a 1 IVF). Vložili nám 2 (1 ISCI a 1 IVF). Jedno bábo sa vstrebalo a ja si myslím že to bolo z toho IVF. Ale to sa už nedozvieme. Ja som nechcela žiadne dať na IVF len na ISCI, ale embryologička nás presvedčila, tak z 6 IVF sa oplodnilo iba to 1. Máme ešte 5 zmrazených 🙂 Ale vraj je dobre, že sme vyskúšali aj IVF, lebo ak sa oplodnilo aspoň 1, tak by tam nemal byť u nás imunologický problém. Podľa toho, aký máte spermiogram, nám už na začiatku dr. doporučila ISCI, že to bude väčšia šanca. Embryologička sa bude s tebou rozprávať po odbere a všetko ti vysvetlí, doporučí, ale rozhodnutie bude na tebe, resp. na vás 🙂

chrustik10
5. okt 2012

@pgaba 🙂 také prozaické, .....manžel sa k celej veci postavil tak, že on po 7 rokoch nenaplneného snaženia sa nič riskovať nebude, teraz NIC nebude a keby som otehotnela, tak celé tehotenstvo NIC nebude, lebo pre istotu... 🙂 no čo ti poviem...

chrustik10
5. okt 2012

@pancuska no ja budem pichať určite večer, o pol deviatej....ráno sa bojím, že ako to budem znášať ...vôbec mám z toho celého stresy....

ivka3901
5. okt 2012

@annamary27 ahá a to musí ísť so mnou aj drahý,lebo on moc takýmto ako to on volá šarlatánom neverí,no ale je to jeho názor 😒

ivka3901
5. okt 2012

@pancuska ahoj no já neviem sa ešte rozhodnúť,ale ísť na Brna na IVF ale to je ešte daleko musíme niečo našporiť a možno predtým ako pojdeme tak zbehnem tomuto homeopatovi,ale tento rok ani na budúci to nebude

boobaa
5. okt 2012

@pancuska chodim do prace, ked sa da tak sem na chvilku vybehnem 😀

boobaa
5. okt 2012

@jomini jezisi, tak to zbohom ☹ ja som mala akurat crevny problem dnes, co ked som si precitala v letaku je uplne normalne. ale tiez nemozem povedat na 100 percent ze to bolo z gonalu... mna akurat dost dlho boli miesto vpichu, aj po diphereline, picham si o 6/00 rano a do 12stej citim vpich, alebo ma boli ta latka pod kozou, ja neviem ... no som zvedava ci to prezijem v zdravi. ja som po 1 punkcii myslela ze zomriem, taku bolest som nezazila, 3 dni som sa nevedela vyrovna5 od bolesti, doktor povedal ze to bolo z gonalu, tak ked mam toto prezit aj tento krat tak sa picnem ... cesta za babatko je pre nas moc bolestiva 😝

pgaba
5. okt 2012

@boobaa AHOJ, nebyvalo zle od Gonalu v pohode sa to dalo zvladnut ;)

pgaba
5. okt 2012

@pancuska daju sa tie bolesti vydrzat. nie je to nic prijemne ale pre dobru vec to robime :D

pancuska
5. okt 2012

@ivka3901 mozno je problem ten ze si vsetko planujete!! zivot je nevyspytatelny a nevies co sa moze stat zajtra preto by sa malo zit tak ako keby si tu uz zajtra nemala byt....vsetko sa moze z jedneho dna na druhy zmenit a plany budu marne!!! nechaj tomu volny priebeh ale toho homeopata skus!!! posielam ti vela siiiil 😵

pancuska
5. okt 2012

@maruskaaaa spermiogram mame ukazkovy len neviem ci je lepsie odovzdat material po 5dnoch alebo stacia aj 3 lebo som tu niekde vycitala ze ak je to dlho spermie stracaju kvalitu a pohyblivost......musim si to zistit 😉 no a vidis aku urodu si mala? 😉 aj mne by tolko stacilo ... 😉

pancuska
5. okt 2012

@chrustik10 a prvu ti kto pichne?

pancuska
5. okt 2012

@boobaa takze nemas namahavu pracu?!!!! ja stale uvzujem ci chodit do prace alebo nie,ale zasa moj gyn mi povedal aby som bola doma a moj muz tiez domna stale huci aby som bola doma ale ja sa doma zblaznim 😖

pancuska
5. okt 2012

@pgaba myslim ze uz som prezila aj horsie veci 5 narkoz,napichnuty nerv na ruke a zasivana noha myslim ze toto je uplne malina a tak zvladli aj ine zvladnem aj ja no nie? uvidim prva,druha a potom to uz pojde 😉

ivka3901
5. okt 2012

@pancuska myslíš? 😕 no takto kedže už nám v živote dá sa povedať nič nechýba máme obidvaja robotu,máme zázemie a myslím,že po týchto všetkých IVF som si nepovedala,že potrebujeme pauzu?a mimochodom poznám v robote baby,ktoré každý mesiac išli na KET podotýkam na 9 pokus a nakoniec sa podarilo takže?ale v pohode je to tvoj názor,ale my sme si povedali,že potrebujeme vypnúť a vypli sme 🙂 ale bolí ma,ked vidím susedu s kočárikom tak moje srdiečko je veľmi smutné ☹

pancuska
5. okt 2012

@ivka3901 ja som to nemyslela v zlom ale podla tvojich napisanych slovicok to vidim trosku inak....vies ja nemozem za to ze som uprimna a nebudem tu nikomu tlacit do hlavy co nie je vobec pravda!! a sudim tak lebo som sa raz skoro druhy krat narodila..... a inak aj kniha secret co si urcite citala uci aby sme tuzili ale neplanovali,vsetko pride samo ale nikto nevie kedy je ten spravny cas!!! vidis aj teraz nemate robotu ale zajtra to uz nemusi byt pravda,tak sa nehnevaj 🤐

gelinka75
6. okt 2012

@ivka3901 dobre robis, ze ste vypli, ja po prvom IVF nemam chut ist do dalsieho, tiez by som chcela cakat, zial mna tlaci vek a s tym nic nespravim, ale viem ako sa citis...ked bude vhodny cas zacnete znova, raz to vyjst musi, ja som si povedala, ze vyskusam 3x IVF ak nevyjde tak si nic nebudem vycitat..na pilu sa tlacit neda

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre