Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pici
5. mar 2011

@annamary27 ved ja som s podobnou sumou ratala, tak prekvapena nie som. tak dufam ze mi vide aspon jeden vikend ked uz si zaplatime doplnkove sluzby.

pici
5. mar 2011

@miskab a ty alebo tvoj partner mate nejaky problem?

miskab
5. mar 2011

@annamary27 A co je to ta predlzena kultivacia? A napichovanie vajicok je take drahe? A ked sa nepodari prve IVF tak vsetko sa plati od znova a absolvuje,ci mi len vlozia tie co budeme mat zmrazene?

miskab
5. mar 2011

@pici No zatial som ja podla vysledkov v poriadku,a partner ten ma zly spermiogram.

pici
5. mar 2011

@miskab tu su zakladne vysetrenia ktore pred IVF alebo IUI musis mat spravenem, aspon v GF
VYŠETRENIE ŽENY
Základné vyšetrenia:
1. Pohovor s pacientkou (priebeh menštruačného cyklu, prekonané ochorenia, už vykonané vyšetrenia a predchádzajúca liečba neplodnosti a pod.) a základné gynekologické vyšetrenie (palpačné a v gynekologických zrkadlách, vrátane onkocytológie z krčka maternice).
2. Ultrazvukové vyšetrenie (základné a folikulometria – posúdenie rastu folikulu v priebehu menštruačného cyklu).
3. Bakteriológia pošvy a krčka maternice (odber materiálu z krčka maternice a z pošvy na zistenie prítomnosti infekcie) (aeróbne a anaeróbne baktérie, chlamýdie, ureaplazmy, mykoplazmy).
4. Odber krvi na vyšetrenie pohlavne prenosných ochorení.
5. Odber krvi 3.deň menštruačného cyklu na vyšetrenie hormonálnych hladín.
6. Laparoskopia (LSK = operačný výkon v celkovej anestézii) alebo hysterosalpingografia (HSG = ambulantný röntgenologický výkon s röntgen kontrastnou látkou) na posúdenie stavu vnútorných pohlavných orgánov (maternice, vaječníkov, vajíčkovodov, spolu s posúdením ich priechodnosti, prípadne odstránenia zrastov, ložísk endometriózy a pod.).

Vyšetrenia v bode 1-5 je možné zrealizovať i u obvodného gynekológa, ktorý následne odosiela pacientku s výsledkami do centra asistovanej reprodukcie.

Vyšetrenia v bode č. 6 vykonávajú spádové gynekologické oddelenia alebo lekári v centre asistovanej reprodukcie.

miskab
5. mar 2011

@pici No uz to mam uz idem len na to vysetrenie co si napisala v bode č. 6 ..... A na IUI mi vobec nejdeme ze sa nam to neoplati lebo sa to nepodari tak ideme vypisat ziadost na IVF vo stvrtok.

pici
5. mar 2011

@miskab tak ti budem drzat palce aby si to mala co najskor za sebou, kedze laparku ti asi robit nebudu, tak vela stastia pru HSG

miskab
5. mar 2011

@pici dakujem moja,uz nech to mame za sebou,,,,a drzim ti palceky nech sa vam to podari......daj mi vediet ked vam schvalia tu ziadost. 😉

pici
5. mar 2011

@miskab asi tak o tri tyzdne mi hovorila sestricka :D

miskab
5. mar 2011

@pici a po schvaleni hned dostanes recept na injekcie ci este sa caka na schvalenie liekov?

pici
5. mar 2011

@miskab nie, hned dostanes...

demeeri
5. mar 2011

@alabu Ahoj moja.Ja som tiež bola na laparoskopii.Ešte predtým,ako som začala chodiť do Gynfiv.Môj gynekológ myslel na všetko,tak on mi spravil laparku,či tam niečo nie je v poriadku.Poslal ma dokonca aj na genetiku do Nitry.V gynfiv mi už vôbec žiadne vyšetrenia nerobili.Keď som tam po prvýkrát išla,hneď mi chceli robiť IUI.Ani som nevedela ešte,čo to je.
No keďže som nemala folikuly,tak to nespravili.Vtedy povedali,že to bude IVF.Iné neriešili.Nič.
No tak to tam chodí.
Ja som tam strašne nerada chodila,a neverila im ani chvíľu.Žiadne pozitívne naladenie,hovorili so mnou,ako by som tam ani nebola.Iba samé profesionálne veci,že som si pripadala,ako nejaká hlupaňa.
To,že im ide iba o prachy,to mi bolo od začiatku jasné.To,že prvý IVF sa nám podaril,považujem skoro za zázrak.Nedala som tomu ani 10% úspechu.A stalo sa.Predsa niečo vedia.

annamary27
6. mar 2011

@miskab tak cena napichovania závisí od poštu napichnutých vajíčok.Pri prvom ivf som mala 9vajíčok tak to bolo 335eur a pri druhom ivf to bolo 13vajíčok a cena 400eur.Ked ti neostanu mrazáčikovia,tak všetko absolvuješ od znova a ked ti ostanu,tak stimuluješ liekmi od prvého dna cyklu,ideš na kontrolu 14ti den cyklu,že ako je na tom maternica a povedia ti den vkladu.Ale aj za vklad mrazáčokvi sa platí,u nás v GF je to 120eur.
Tá predlžená kultivácia je to,že nechaju 5dní sa embryjká vyvíjať ,aby vedeli vložiť tie najlepšie,ked nemáš predlženu kultiváciu,tak vklad je na druhý po OPU myslím.

ivica7793
6. mar 2011

@miskab ja som si to zrátala, za čo všetko sme platili tak to vyšlo na 965,- EUR: 100,- doplnkové služby, lieky 665,- a napichovanie vajíčok (ISCI) 200,- (3 vajíčka), nemala som PK, ani žiadnych mrazáčikov 😒 ..ale vyšlo to na prvý krát 😀 😀 😀 .

miskab
6. mar 2011

@ivica7793 jeeeej to je supeeeer gratulujeeem moja 🙂 Uz nech to mam za sebou tak stvrtok ideme podavat ziadost tak v juny by mi mali vkladat ak vsetko pojde ako ma?? ci to dlhsie trva vsetko?

miskab
6. mar 2011

@annamary27 Dakujeeem za odpoved si velmi zlata 🙂 A vy ako pokracujete??

ivica7793
6. mar 2011

@miskab myslím, že to dlhšie trvať nebude...ja som mala do mesiaca žiadosť schválenú...podávala som ju koncom novembra 2010..ale začať sme mohli až koncom januára, lebo som bola 22.11. na laparoskopii a doktor hovoril, že je dobré počkať 2-3 mesiace.

miskab
6. mar 2011

@ivica7793 preco ti robili laparoskopiu? To robia kazdej pred IVF??

pici
6. mar 2011

@miskab KAZDEJ TO ROBIA, BEZ TOHO TI IVF NEUROBIA ANI IUI

annamary27
6. mar 2011

@miskab my sa zatial snažilkujeme doma 😀 ,mrazáčikovia odpočívaju v centre 😉 ,zverili sme sa do ruk liečitela 😵 a ešte čakám na testy z centra ohladom imunity. 😉

miskab
6. mar 2011

@pici No ale mne idu robit tu priechodnost ambulantne tou kontrastnou latkou,tak laparku mi uz robit nebudu ci??

pici
6. mar 2011

@miskab tak to ja neviem... skus sa opytat toho, komu patris. ja neviem ake su postupy...

miskab
6. mar 2011

@annamary27 U akeho liecitela si bola? Aj mi sme boli u liecitelky vo Vrbovom u pani Kopacikovej. A co c´vam dal nejake bylinky ?

miskab
6. mar 2011

@pici No vo stvrtok sa musim na to spytat doktorky.

pici
6. mar 2011

@miskab to bude asi najlepsie sa opytat v centre ze co? a ako :D

elise
7. mar 2011

😒 dobre ráno, ja sa laparoskopie bojím, teda nie zákroku ale narkózy, že sa nepreberiem, tak dufam že dačo poriešia aby ma nemuseli uspať.

babulka555
7. mar 2011

@miskab ahoj, ano mozes si vybrat, ci chces laparku alebo kontrastnu latku. ku komu chodis v GF? mne to Drabek celkom dokladne vysvetlil, co to obnasa a mala som dostatok casu sa rozhodnut 😅

elise
7. mar 2011

@babulka555 čo je lepšie laparka alebo kontrastná látka?

babulka555
7. mar 2011

@elise vysetrenie kontras. latkou nemusi ukazat vsetko, ale je to mensi zasah do organizmu ako laparka. vzdy je to individualne, zalezi od vela okolnosti a diagnozy, takze by som to urcite zvazila. GF od nas dostava slusne peniaze, tak ich treba poriadne povyzvrtat otazkami 😎

ivica7793
7. mar 2011

@miskab áno robia to pred každým IVF....je to jedno zo základných vyšetrení....ja som bola na CT malej panvy, s týmto vyšetrením som aj prišla do GF, lebo som tam mala, že mám dermoidnú dystu na ľavom vaječníku a susp.tubálny absces vľavo...mne pri tej príležitosti aj skontrolovali priechodnosť vajcovodov, našťastie sa výsledky CT nepotvrdili, a všetko mám v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre