Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

slniecko137
21. júl 2011

@nalada nováčik veru nie som, ...na tejto stránke som naberala skúsenosti, len som sa nejak nikdy neodhodlala prispievať... až dnes 🙂 . O babo sa snažíme už 10 rokov, takže bolo to naozaj ako rozplynutie sna. Mali sme aj dvoch mrazáčikov ale ráno v deň vkladu mi zavolali, že nemám chodiť, že sa nerozmrazili.... Vtedy som si povedala že už nikdy viac... ale rýchlo ma to prešlo 🙂

nalada
21. júl 2011

@slniecko137 niekedy som už mala všetkého plné zuby a hlavne pred IVF som mala veľký rešpekt. Nepodarilo sa, ale dievčatá ma podržali... idem ďalej

slniecko137
21. júl 2011

@nalada verím tomu, že raz sa naše sny stanú skutočnosťou. Aj keď cesta k cieľu nie je najjednoduchšia

pici
21. júl 2011

@boobaa asi kazdemu nieco ine ulahodi... ja som bola v kontakte so vsetkymi lekarmi. ale najvaic mi vvyhovuje harbulak a k nemu aj patrim...

ivka3901
21. júl 2011

ahojte baby.dlho som tu nebola,ale sledujem to tu občas ak mám čas,lebo zarezávam v robote od rána do večera a cez víkendy sa snažíme v baráčiku niečo prerábať a ked neprerábame tak zas s partiou grilujeme.opekáme a tak a pomaly sa chystáme na dovolenku a cez dovolenku sme objednaný do brna do reprofitu tak som zvedavá čo nám tam povedia aj sa toho všetkého bojím........ ☹ síce som si už povedala,že stačilo,ale moja túžba je väčšia a dúfam,že sa čoskoro splní 🙂

ivka3901
21. júl 2011

@pici ako sa moja mávaš?som trošku teraz mimo ET nevyšiel?

alabu
22. júl 2011

@slniecko137 ahoj🙂 odkedy si pichas? a co? ides na prve IVF? a ku komu chodis? ja k Behunovej, a caka ma druhe IVF...minuly cyklus som si tu tiez pisala s jednou kockou a teraz sledujem ako jej pekne rastie brusko🙂 ako zvladas injekcie? 😉

alabu
22. júl 2011

@slniecko137 uz som si precitala co si tu pisala...a aj ti zistili preco sa drobec prestal vyvijat? alebo v com je problem ze to nejde prirodzene?

misi76
22. júl 2011

@nr_martinka do GF chodila raz jedna baba, čo jej neskutočne pomaličky rástlo HCG, síce to u nej neskončilo najlepšie, ale nádej stále bola a aj doktori stále dúfali. Hlavne neplač, netráp mysel a cez víkend sa skús trošku uvoľniť. Držím palčeky

zuzancek22
22. júl 2011

@slniecko137 ahojček, a čo si picháš, lebo mna tiež čaká dlhý protokol, ale mam z toho akýsi guláš 😀 😀 😀

annamary27
22. júl 2011

@nr_martinka dúfam,že to nebude mimomater. tehu a hcg sa umúdri a pekne stúpne,veľmi-veľmi ti držím palce,viem,že sa to ľahko hovorí,ale skús nemyslieť na to najhoršie. 😉

miskab
22. júl 2011

@nalada dakujeeem no zatial je mi fajn , hadam to moj drobcek vydrzi a je to moj bojovnicek, sa moooc bojim uz dva krat ma vyplasil ze je po vsetkom ze odisiel.... a on stale bojuje a je tam v brusku moj poklad 🙂

pici
22. júl 2011

@ivka3901 ano zlatik, ani druhy KET nevysiel. tak mame teraz pauzu. bud do septembra alebo pojdem az v oktobri

nr_martinka
22. júl 2011

dakujem baby ste zlatucke.uz som zmierena zo vsetkym akokolvek to dopadne.mozno sa stane zazrak 😉 dufam ze v utorok sa vsetko uz vysvetli nech to dopadne akokolvek pretoze to cakanie je horsie. ☹

pici
22. júl 2011

@nr_martinka to ti verim moja.. ale nadej tu este je ze prdolky si davaju nacas a mozno budes prijemne prekvapena... lepsie je vsak sa pripravit na najhorsie....

slniecko137
22. júl 2011

@alabu nezistili prečo sa drobec prestal vyvíjať. Bola som potom aj na hematologii, že mám všetko ok, ale pre istotu pri druhom tehotenstve že si budem pichať niečo na riedenie krvi. 🙂 aspoň tak som to pochopila. A to prečo to nejde prirodzene tiež neviem, ...teda teraz už ano, lebo pred dvomi rokmi mi zistili endometriozu, ... ale prečo to nešlo tých osem rokov predtým ani len netuším....

boobaa
22. júl 2011

@pici presne tak, všetky sme iné. ale celkovo centrum hodnotím na 100 bodov, fakt sú super.

slniecko137
22. júl 2011

@zuzancek22 ...ja som mala dlhý protokol aj minulý rok, tak teraz je to už jednoduchšie na pochopenie, aj keď mi jedny injekcie zmenili že sa už prestali vyrábať. Teraz som si od 24DC začala pichať diphereline a čakala som na menzes 🙂 našťastie prišiel skôr ako som ho čakala. Od 4DC si picham diphereline+150Gonal. Dnes som bola na kontrolu a od zajtra to je 10DC si budem pichať diphereline+150Gonal+Luveris. V pondelok idem na kontrolu

slniecko137
22. júl 2011

@alabu ja dúfam že teraz už budeme obidve bruškate a budeme sa sledovať navzájom. Ja chodim k Harbulákovi. Na ďalšiu kontrolu idem v pondelok a ratam že v stredu alebo vo štvrtok bude OPU. Tebe to ako vychádza? Pichanie celkom v pohode, mam šikovného manžela 🙂

pici
22. júl 2011

@slniecko137 fraxiparin :D

slniecko137
22. júl 2011

@pici v papieroch mam napísané nízkomolekulový heparín ... to je asi nejaké všeobecné pomenovanie

pici
22. júl 2011

@slniecko137 asi. len viem ze na riedenie krvi je fraxiparin :D

danka483
22. júl 2011

@tinasc ahojky čo je s tebou ako si dopadla

zuzancek22
22. júl 2011

@slniecko137 tak ja to mam asi také štandardné, od 23 dna si mam pichat diphereline , že do brucha a potom od 4 dna pridať 3 ampulky menopuru- ale ževraj do svalu, tak neviem lebo ževraj menopur sa môže pichať aj do brucha ako som sa tu na MK sočítala, tak neviem. lebo ja som totoááááááál sralo na injekcie. 😀 ale asi mam taký štandard na pichanie alebo nie?

nr_martinka
22. júl 2011

@pici no bodaj by si mala pravdu.ale poviem ti ze ked to bude mimo tak ma slahne lebo uz som to zazila a bolo to strasne a hlavne ked mi primar povedal ked mi robil sono ze uz tomu bije aj srdiecko.tak to ma dostalo ☹

nr_martinka
22. júl 2011

@zuzancek22 ahoj skus sa este opitat lekara ale v letaku na menopur je do brucha🙂ja som si pichala do brucha.

annamary27
22. júl 2011

@zuzancek22 ahoj,mne mama/zdravotná sestra/ pichávala diphereline do ramena pod kožu a menopur do svalu do zadku.

slniecko137
22. júl 2011

@pici ak by to malo pomôcť, tak si budem pichať čokoľvek 🙂

slniecko137
22. júl 2011

@zuzancek22 🙂 neviem ktorá z nás má štandard 🙂 ...našťastie tie moje sa všetky pichajú do brucha, myslím si že to je menej bolestivé keď sa to zabodne do tej brušnej tukovinky 🙂

pici
22. júl 2011

@slniecko137 to mi je uplne jasne...
@nr_martinka zlatik, okolnosti tomu zial nasvedcuju... ale aj zazraky sa deju a treba v ne verit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre