Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janula2003
23. aug 2016

@miskab dovera je sup sup a ja som nechala cca. 500€, ale musis vyberat lieky v lekarni pri GF, pri druhej ziadosti som vyberala v inej lekarni a platila som 737€...

19lilly
23. aug 2016

@miskab ahoj mne prve ivf schvalila dovera do par hodin

chelly
23. aug 2016

@janula2003 to si mala aké lieky a dávky? zdá sa mi to strašne veľa, veď to je suma pre samoplatkyňu

janula2003
23. aug 2016

@chelly nie je to samoplatca :D diphereline, gonal, luveris, pregnyl..vela gonalu a vela luverisu...gonal som mala od zaciatku davku 300j (ak nevyberes luveris v lekarni pri GF za krabicku sa doplaca 30€ a ja som ich mala 6,cize 180€)

miskab
23. aug 2016

@janula2003 fuuha a to si vsetko vyuzivala? ja budem chodit do Nr do GF tam je tiez lekaren v budove ako sidli GF , myslis ze tam budu lacnejsie?

janula2003
23. aug 2016

@miskab este som si dokupovala :D chybalo mi :D urcite maju dohodu s tou lekarnou..

miskab
23. aug 2016

@janula2003 fuuha no som zvedava kolko budem platit ja :/ lebo som citala tu MK ze baby platili 200-300 eur za lieky mno uvidim ake daju mne ,no prvy krat ked som bola na IVF som platila okolo 500 eur ale polovicu som nevuzila a vratila tak mi vratili peniaze , tak uvidim ake mi daju teraz lieky.

janula2003
23. aug 2016

@miskab no vsak uvidis...ja by som to uz ani nevratila, som bola blba a vyhodila som krabicky, kvoli uspore miesta v chladnicke a az potom ma to napadlo...som teliatko...takze si to pekne cele spotrebujem...vsetko zalezi od toho aku mas nastavenu stimulaciu..ja mam tieto lieky, lebo mam nizke AMH a vysoka davka gonalu pomoze, aby "vznikli" a luveris aby dozreli, naposledy ich bolo 12 zrelych

chelly
23. aug 2016

@janula2003 za luveris by sa malo doplácať len 15e nie 30, to je plná suma. no zdá sa mi to veľa, lebo v GF mi povedali že ma lieky budú stáť 500e ako samoplatkyňu. jasné že v tej ich lekárni ale zdá sa mi to skrátka brutálny rozdiel. a som si istá že za ten luveris ti to naúčtovali zle, mala si platiť len polovicu.

miskab
23. aug 2016

@janula2003 ja som mala diphereline a fostimon .To mi daju take iste lieky ci?

janula2003
23. aug 2016

@chelly luveris je dotovany GF, ale len v lekarni u nich, kedze robia studiu, ze je luveris spolu s gonalom ucinny, preto je tam doplatok len par centov, je dolezita aj kombinacia liekov, ak mas luveris s inym liekom je to drahsie...a dost podstatna vec, ja som to nemala v ziadosti pre poistovnu, cize hradim plnu cenu co je 31,43€ a poistovna neplati nic...ake budes mat lieky?

janula2003
23. aug 2016

@miskab asi hej, ak to bolo ucinne...ja mam uplne vsetko to iste, jedine co nasledne zmenim je sposob oplodnenia a nastavenie mysle :D

janula2003
23. aug 2016

@miskab pri fostimone je tiez doplatok 159€ pri 150 IU, takze vsetko zalezi od poctu krabiciek ...

chelly
23. aug 2016

@janula2003 takže luveris tým pádom nedávajú schvaľovať ale lekáreň ho dá zadarmo? tak to je zaujímavé. ja budem mať tiež túto kombináciu, kvôli tej cene. za puregon s menopurom by som platila minimálne 800.

leelloo
23. aug 2016

@miskab ja som mala tiez dipherelin, fostimon a po fostimone menopur, mala som celkom vysoke davky a platila som okolo 300 Eur, ale este mi aj nieco ostalo. Dipherelin nie je drahy, najdrahsi bol menopur. Vyberala som v lekarni pri GF.

miskab
23. aug 2016

@leelloo no dufam budem platit tak 300 eur ratam ale 500-600 eur fuuha to je dost , sice prvy krat som tak platila ale som nevyuzila vsetko tak som vratila krabicky .... pravdepodobne mi daju take iste lieky ako prvy krat? ja budem teraz chodit na kontroly do Nr to mam blizsie nez do Ba , tak mam lieky vybrat v Nr v tej lekárni co je v tej budove?

janula2003
23. aug 2016

@chelly tak mi doktorko hovoril, ale to plati len v tej lekarni, doplaca sa tam tusim len 0,12€

chelly
23. aug 2016

@janula2003 čo ti hovoril? že luveris nedávajú schvaľovať poisťovni?

janula2003
23. aug 2016

@chelly hovoril, ze si vsetci myslia, ze luveris netreba a tym padom ho ani poistovna nepreplaca, oni chcu dokazat, ze to vyznam ma a preto robia studiu a tym padom mozu dotovat ten liek a tym padom na nas testuju jeho vyuzitie v kombinaciu s gonatropinmi ci ako sa to pise

chelly
23. aug 2016

@janula2003 áno to chápem. nechápem prečo si ho nemala na žiadosti pre poisťovňu. keďže poisťovňa by ti 15e preplatila.

janula2003
23. aug 2016

@chelly asi si mysleli, ze to vyzdvihnem u nich...je to uz uplne jedno, uz pekne picham a kaslem na prachy, aj ked to nemozem ani muzovi povedat, ze kolko som preplatila 😀

leelloo
23. aug 2016

@miskab zalezi ako si prvykrat reagovala na tie lieky, je mozne, ze ti daju aj take iste, pripadne zmenia davkovanie. V NR lerkarni neviem ako to je, ja som vyberala v BA.

ria294
23. aug 2016

@janula2003
@chelly ja mám tiež nízke AMH,9.9 idem do gyn fiv a začínam so stimulaciou. Mám 39 rokov som samoplatca, čo myslite koľko si mám pripraviť 800€? A mám si to vybrať v ich lekárni , lebo ja mám sesternicu ktorá má lekáreň?

chelly
24. aug 2016

@ria294 GF ma balicek pre samoplatkyne za cca 500E, bohuzial neviem, kolko je tam jednotiek. tipla by som si ze tam bude luveris (4-5 ampuliek?) a mozno 2x900 jednotiek gonalu, ale to fakt len tak strielam od boku, plus mozno nejaky diphereline, ale tam stoji krabica 25E a potrebujes 2 max 3. toto si urcite vyber v GF, myslim ze lepsiu cenu inde mat isto nebudes. a potom veci nad ramec tohto balicka - co si myslim ze urcite budes potrebovat - si skus vybrat u sesternice. pripadne je sanca, ze ti nieco daju aj v GF, i ked tazko povedat kolko. podla mna budes potrebovat este minimalne 1 900vku gonalu, ta stoji okolo 300E. tak dufajme ze sa do tych 800 zmestis.

janula2003
24. aug 2016

@ria294 ja mam tiez nizke amh, cize musia vela stimulovat, aby z nas vydolovali co najviac :D ja mam 4 krabicky gonalu (plus som si este minule musela jeden dokupit), 7 luverisov, dipherelin a samozrejme pregnyl, antibiotika mam este z minula... neviem ci maju nejaky balicek, ale ak by si mala toto vsetko myslim, ze 800€ stacit nebude..na tomto linku mozes pozriet hodnoty liekov, ja som isla podla toho a tolko som skutocne platila

https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/go...

a potom za oplodnenia, predlzenu kultivaciu a ine sluzby som platila dalsich 800€...ja len, ze treba ratat s najhorsim :D co sa tyka prachov :D...ale budem velmi drzat paste... ja uz mam dnes tretiu injekciu za sebou

clarissa77
24. aug 2016

@chelly
@janula2003
Kks baby ale ved mna by to tolko nevyslo keby som to normalne kupovala..ked tak ratam. Ja mam sice Puregon a Merional + Diphereline, ale ked ratat normalne ceny, tak to vychadza do 600€.

clarissa77
24. aug 2016

@janula2003 atb a pregnyl mi v GF dali gratis (resp.pri protokole-ale zaplatene som este nemala, len papier v euke na 1400€).

ria294
24. aug 2016

@janula2003
@chelly dakujem Vám, len som sa chcela informovať, viem že sa musím pripraviť 🙈🙈

ria294
24. aug 2016

@janula2003
@chelly a lieky sa platia v plnej sume, alebo platí aj poisťovňa , aj keď som samoplatca

janula2003
24. aug 2016

@clarissa77 podla mna je tam taky individualny pristup, resp. kazdeho beru inak a to je fajn...hlavne nech nam to vyjde :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre