Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ria294
3. okt 2016

@janula2003 aj ty chodíš do NR 😉 Ja idem na prvú kontrolu cez stimuláciu v piatok 😉 A ako sa cítiš, koľky deň si dnes po transfere?

janula2003
3. okt 2016

@ria294 nie nie, chodim do BA...dnes som 15 DPT, rano som bola na potvrdzujucej krvi, som som zvedava ci sa hcg zdvihlo ,alebo to skoncilo...lebo ja sa citim dobre, unaveno, boli hlava, ale dobre..len to spinenie-krvacanie sa mi velmi nepozdava...ale uvidime, nebudem malovat certa na stenu...a tebe drzim paste, nech ti stimulka rychlo utece, nech mate vela vajok a nech vsetko dopadne len a len pozitivne :D

ria294
3. okt 2016

@janula2003 veľmi ďakujem 😘 A verim, že aj u teba bude všetko v poriadku 😘 Kedy budeš vedieť výsledky poobede? Tak napíš, zo srdca ti to prajem 😍 To špinenie nemusi byť zlé, veľa žien ho máva do tretieho mesiaca, niektoré aj celé tehotenstvo. Bude to dobre. Čo sa týka mňa, s vajíčkami to asi nebude také úrodné 😏 Mám nízke AMH a vaječníky v mojom veku 39 už pomaly oddychujú , ale veď uvidíme 😋

janula2003
3. okt 2016

@ria294 urcite dam vediet, o druhej budem volat...aj ja mam nizke AMH, dali mi konske davky, naozaj konske a vydolovali zo mna maximum, mozmo mi ani ziadne uz nezostali...zobrali 22 vajok, 17 zrelych, 13 sa oplodnilo a z toho mame 6 zamrazenych prvojadier a este po PK zostali dve blastocysty, kt. su tiez u ladu...cize dobre :D drzime si paste vsetky navzajom, nech osud rozhodne :D

mataa123
3. okt 2016

@miskab +421 902 818 100 alebo +421 908 406 877 páči sa 😉

leelloo
3. okt 2016

@janula2003 wow, to museli byt ozaj konske davky 🙂 ja som si myslela pri prvom ivf, ze som mala vysoke davky a mala som len 5vajok 😀 drzim palce

janula2003
3. okt 2016

@leelloo mala som vsetko max od zaciatku gonal 300jednotiek dost vela dni...pri prvom mi davky stupnovali, teraz hned od zaciatku to dali na plne gule :D

leelloo
3. okt 2016

@janula2003 a teraz ti dali dlhy protok, ci si mala stale kratky? mne brali vo stvrtok krv, ci amh od aprila zasa nekleslo, lebo vtedy mi ho merali naposledy, tak rozmyslam, ci tam zavolat, ake su vysledky alebo radsej pockat do buduceho pondelka na konzultaciu 🙂 neviem ani, ci mi ich po telefone povedia a aj sa celkom bojim. Tiez som zvedava ake fajnotky mi teraz naordinuju 🙂

janula2003
3. okt 2016

@leelloo v oboch pripadoch dlhy, cize som zacinala na 24dc a aj teraz som mala tie iste lieky, vsetky prebehlo rovnako, az na tie davky gonalu..ja ani netusim ci kontrolovali amh, len som zacala so stimulkou, predtym ultrazvuk, ci nie je cysta a sup na to :D tak zavolat si mozes, ale ci povedia, to neviem...vsak nevydrzis do pondelka? resp. tato info by mohla byt znepokojujuca aj pozitivna, tak naco sa stresovat :D

ria294
3. okt 2016

@janula2003 uff to si mala naozaj dávky 😋Ja nám krátky protokol 75 Diphereline , 150 Menopur, 225 Fostimon, tiež si užijem tých dávok 😆 Tak sa drž a myslím na teba 😉

ria294
3. okt 2016

@leelloo ja chodím do NR a tam sú velmi mile sestričky, keď som si tam zavolala, tak vždy boli ústretové . Ale ako píše janula, záleží len na tebe, za skúšku nič nedáš 😉

leelloo
3. okt 2016

@janula2003 asi radsej pockam do pondelka, naco si zbytocne robit nervy uz teraz 🙂 ja som mala prvykrat kratky protokol, tak ako @ria294. Kolko trvalo poistovni, kym vam schvalila druhe ivf? ja mam VZP a chcela by som zacat v polovici novembra, ale len v pondelok idem podpisat ziadost, myslite, ze to stihnu? alebo sa vieme nejak dohodnut, ze zacnem skor aj bez poistovne?

miskab
3. okt 2016

@janula2003
@ria294 dakujem vam vavenky, a to zarobene mam nechat v tej flasticke kde je prasok vsak? a odtial si kazdy den tahat do striekacky kolko mi naordinuju?

miskab
3. okt 2016

@mataa123 dakujem 🙂

janula2003
3. okt 2016

@leelloo fuu tak toto neviem, ja mam doveru a na druhy den od podpisu som to mala schvalene...ale myslim, ze na to maju 30 dni, zalezi kedy to care odosle do poistovne, ale myslim, ze by to mohli stihnut...a neviem ci zacnes bez toho, lebo na zaklade cisla schvalenia ziadosti ti predpisu lieky, aby si nemala 100% cenu za liek, ale len doplatok...ale myslim, ze by to vsetko mohli stihnut :D

nikki18
3. okt 2016

@leelloo ja mám všeobecnú poisťovňu a druhé IVF nám schválili za 2 týždne 🙂 takže by to mali stihnúť 🙂

ria294
3. okt 2016

@leelloo jooj moja to ti neviem povedať , ako dlho to bude trvať, ja som samoplatca . Ale niektoré baby spomínali, že cca 2-3týždne. Ja si myslím, že to stihneš 😉 Neboj všetko bude ok 😘

leelloo
3. okt 2016

@janula2003 @nikki18 @ria294 dakujem 🙂 snad to pojde podla planu. Ak bude moc nizke amh, vraj mi najskor nasadia dhea.

misela103
3. okt 2016

Ahojte ☹ takze krv negativna ☹ teraz vymysliet co dalej... ale najprv sa dat do poriadku chce to oddych od toho vsetkeho ☹ je to na prd vsetko

ria294
3. okt 2016

@leelloo aj ja som brala DHEA , a zvýšilo sa mi AMH síce len o kúsok, ale Fsh sa mu znížilo , čo bolo super. A teraz ma nadstavili na stimulku.

ria294
3. okt 2016

@misela103 to ma naozaj mrzí 😔

leelloo
3. okt 2016

@misela103 ☹ och, to ma velmi mrzi. Treba pozbierat vsetky sily a zacat znova, co ine nam ostava.

leelloo
3. okt 2016

@ria294 brala si ju na predpis z lekarne, alebo si si sama kupila? Dr vravela, ze tie co sa daju kupit cez net nie su take dobre, ze oni to predpisuju a baby si to chodia vyberat do lekarne v Rakusku. Ked to aspon trosku pomoze, tak je to super.

ria294
3. okt 2016

@leelloo na predpis a áno recept som si dala vybrať v lekárni v Rakúsku. Tuším 60tabl 25mg stalo 53eu. Brala som to cca 4mesiace a vysadila som teraz pred 3dňami.

misela103
3. okt 2016

@ria294 dakujem pekne ☹ @leelloo sily by boli ale strach je najvacsi protivnik pretoze posledne ivf pri kazdom len jeden vklad lebo su vajka zle a malo... prestanu sa delit... dalsi problem su peniaze a nervy... dame sa opat do boja ale je vo hviezdach ze kedy ☹ skusime najprv ine veci trosku sa pozbierat a mozno potom... je to posledny pokus tak neviem a bojim sa ze by nedopadol inak ako prvy ci druhy

leelloo
3. okt 2016

@misela103 viem si predstavit, ja som pri prvom ivf mala tiez iba jeden vklad, a v den, ked som mala mat KET mi volali, ze obe embrya to neprezili. Vzdy je tazke uniest to sklamanie, ked robis co mozes a stale to nejde. Ale stale je tam sanca, tak ti drzim palce 🙂

misela103
3. okt 2016

@leelloo a preco sa nedari vam kde je problem? Ano sanca je ale fakt posledna teraz sme si to ledva dovolili a na tretie tiez este nahrabeme nejak ale ako samoplatcovia to by asi fakt neslo neviem... ty si nechcela ist do brna? Neviem ake kroky podniknem dalej este

leelloo
3. okt 2016

@misela103 heh, este som zabudla, ze moj muz mi stale hovori, ze strach je iba moj strasiak, ktoreho mozem kedykolvek kopnut do prd... 😉

leelloo
3. okt 2016

@misela103 ja mam malo vajok, moj muz ma spermiogram ok, ale rozmyslame, ze si dame spravit testy na DNA fragmentaciu spermii (ci ako sa to vola), odporucili nam to znami a po pohovore s embryologom aj ten, ze mozno tam bude pricina, preco sme mali take slabe embrya. Chcela som ist do Brna, ale nakoniec sme zhodnotili, ze skusime este GF a ak sa nepodari, skusime urcite nieco ine. A mas pravdu, lacne to teda nie je.

ria294
3. okt 2016

@misela103
@leelloo musíme veriť, že sa to podarí...ľahko sa niekomu hovorí, že všetko bude dobré a že psychika je najdôležitejšia, ale v momente , keď sa to človeku nepodarí, tak ho prepadne smútok a bezmocnosť...vtedy je blízkosť našich najmilších veľmi potrebná a sme im vďačné za to, že nám ukážu postaviť sa a ist zase ďalej 😘😘 a preto sa oplatí skúsiť a dokázať to znovu a znovu 😘😘😘 sme silné a dokážeme to , lebo si to zaslúžime ❤️❤️❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre