Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sarin
30. okt 2013

@janielik87 ahoj ja mam tiez doktorku Behunovu, je to urcite skvela odbornicka, má dobré výsledky, len má taký svojský štýl,.. ja si vždy po konzultácii poplačem, že je na mna zlá,.. ale ona je v podstate len uprimná a nestráca čas peknými slovami,,,

leonie777
30. okt 2013

@majkulik zo srdca zelam aby sme dalsie ivf ani nic podstupovat nemuseli, pockame co ti za hodinu povedia ohladom vysledkov krvi ... ja uz v piatok pridavam dalsiu injekciu a to mam kontrolu az v pondelok ☹ dufam foliky pekne narastu aj ked odkedy som mala ms, uz nemam ani ziadne bolesti, necitim nic, len som nafucana aj z tolkej vody, co pijem ...

janielik87
30. okt 2013

@majkulik druhe netusim...nik ma neinformoval...Ja som chcela vlozit dve, ale lekar sa rozhodol takto. Ja som psychicky na dvojky pripravena...resp. tuzim od detstva mat dvojicky...
@gagik som rada, ze nie som sama znechutena...Vies, ja sa este aj citim previnilo, ze mu neverim... :(

janielik87
30. okt 2013

@sarin no...ja som velmi citliva...preco si poplaces? ja toto mavam tiez u Valkyho...zakazdym inak...raz super folik, raz ze nic sa nemeni...cize idem z euforie do sraciek...
Ach jaj :(

majkulik
30. okt 2013

@leonie777 no ja tiez verim, ze toto sa podari a bude vsetko OK. mna po sone pobolieva v podbrusku, ale inak nic - pohoda.

majkulik
30. okt 2013

@janielik87 ja by som sa na to opytala. lebo ak je zmrazene, tak si ho daj vlozit. aby si nemusela vsetko absolvovat.

sarin
30. okt 2013

@janielik87 no to je na dlho... ja mam dlhe roky problemy so zapalmi posvy a nikto mi nevie pomoct,.. a ona sa ku mne niekedy sprava ako k nejakej romales co nedba na hygienu a mne to byva luto.. ale tak ona nemoze vediet kolko som uz vytrpela kvoli tomu... ona chce liecit neplodnost, toto jej pride ako nespolupraca s mojej strany alebo ja neviem co,... v podstate ma pravdu, ze toto nie je jej problem, ale ked ja tie veci od seba neviem oddelit (maternicu a posvu)

evka97
30. okt 2013

@janielik87 fuha :-/ Tak na tvojom mieste by som odtial tiez co najskor odisla. Je nepochopitelny ten jeho postup. Ja mam tiez PCO, takze viem o com hovoris :-/ U mna zvolil Harbulak taky postup, ze najprv som isla na laparku na drilling a nasledne som absolvovala 4x IUI stimulovane Clostylom. Bohuzial neuspesne napriek tomu, ze sa mi vytvorilo jedno pekne vajko a mm ma dobry spermiogram. Teraz uz zostava len IVF, ale predtym si dame pauzu. Ani doktor ma do nicoho netlacil, suhlasil s pauzou. A v GF sa myslim skoro vzdy vkladaju dve, iba na vyziadanie jedno.

majkulik
30. okt 2013

@sarin ano Dr. Behunova povie otvorene a narovinu. Niekedy to vyznie surovo ale povie to otvorene a nedava zbytocne nadeje. Mne sa paci jej pristup. Lepsie ako urolog utesoval mm slovami: "keby ste mali pri sebe zdravu partnerku, tak aj s takto zlym spermiogramom by otehotnela". Nazor na tento vyrok si urob sama. Pritom vsetky vysetrenia a vysledky z nich mam v poriadku.
Ale je fakt, ze vhodne zvolene slova vedia urobit zazrak.

sarin
30. okt 2013

@majkulik no vidis naposledy som tam uz bola na pokraji zrutenia z som sa jej zabudla spytat, ze ci mame vobec sancu mat dieta,... niekedy mam pocit, ze keby mi povedali ze NIE NIKDY tak sa mi zije lahsie,..

janielik87
30. okt 2013

@majkulik to urcite nie je, to by mi nenavrhol dalsie IVF... :(
@sarin aha :( no to ma mrzi..to je nanic ... asi si to lekarka neuvedomuje... ale nechce ti zle..Oni len dakedy nechapu, ze clovek robi aj nemozne a hovno z toho...

@evka97 no vidis to...ja som mala IUI bez stimulky, pretoze mne vajko narastlo pekne a samo...Len u nas ma mm nanic spg :((( A preto ostava len IVF, ak chcem jeho baby..co je samozrejme. A laparku ani drilling mi nerobili prave kvoli tomu, ze u nas IUI aj tak nema vyznam a na IVF je to zbytocne...

evka97
30. okt 2013

@janielik87 jasne, chapem. Tak skus Harbulaka, ten ti bude asi najlepsie vyhovovat 🙂 A neboj sa ho pytat, ked nebudes niecomu rozumiet 🙂 Ja som sa naucila nedrzat hubu, ked nieco chcem vediet, alebo mi nie je jasne.

gagik
30. okt 2013

@janielik87 aj mna doterz dal vzdy len jedno embryo, tiez ze som mlada a ze dvojcata su riziko. nečudovala by som sa takemu postoju, keby sa jednalo o prvý alebo druhy vklad, lenze na to ze tam chodim tri roky a mam za sebou 2 IVF a stale nic je to trochu divny postoj.

sarin
30. okt 2013

@janielik87 ja by som nekedy chcela vidiet hormonalny profil a spermiogram niekoho kto ma 5 deti... ze v com je takyyyy rozdiel...

gagik
30. okt 2013

@sarin inac to napadlo aj mňa.. je ma napr. divne ked tu niekto píše ake vsetky diagnozy má a kopu detí bez problemov. Ja si uz mylsim, že schopnosť mať deti nesuvisi ani so zdravotnym stavom, ale je to vsetko o šťastí.

sarin
30. okt 2013

@gagik no neviem my napriklad mame ukazkovy HP ukazkovy spermiogram,... ibaze ja mam imunitnu reakciu na spermie,,, no to ako je na palicu....

sarin
30. okt 2013

@gagik a co som na modrom konovi tak tu otehotnelo x bab z jednym vajecnikom s PCO s patologickym SPG ... s ms raz za rok,... a mam tu znamu ktora nema ze absolutne ziadny problem uz boli aj na iui a furt nic,...

adulka1979
30. okt 2013

@janielik87 Ahoj, ja chodím k Dr, Drábekovi a som spokojná. Ja som typ , čo sa pýta a on nemá problém mi odpovedať na všetky moje otázky. 🙂

majkulik
30. okt 2013

@evka97 ja si otazky dokonca pisem doma na papierik. 🙂

majkulik
30. okt 2013

@sarin hm, tak nechcu aby si to vzdala.

janielik87
30. okt 2013

@gagik no ja neviem, nechapem ho... :/ asi fakt musim skusit
@sarin je to nefer, ale nic nenarobime

@evka97 budem musiet byt asi viac otrla a taka komunikativnejsia... ked ja som vzdy mala pocit, ze ma ma za mudranu...a za taku, co prd vie ale komentuje... :/ tak som radsej mlcala..a teraz som sa rozhodne mala ozvat, ze naco IVF, ked chce jedno vajce vypestovat, ze to vypestujem aj bez liekov...ved videl naposledy...

adulka1979
30. okt 2013

@leonie777 Ahoj ten alchemilkový čaj, od ms po ovu, tj cca do 14-15.dňa cyklu? Dík. 🙂

leonie777
30. okt 2013

@majkulik o chvilu volas 🙂 mozno budes mat ozaj to opu 1.11. 🙂 uz nech to mame za sebou a potom zas to cakanie ... ach jaj, bojim sa ze cele zle, ked zasahujeme do niecoho o com ma aj tak rozhodnut len vyssia moc 🙂 obcas ma prepadaju pochybnosti ale potom som zas plna nadeji, ze to vyjde ...

leonie777
30. okt 2013

@adulka1979 zlatino, my sa teraz nedrzime ziadnych dni, ale pijeme alchemiku po opu 🙂 potom asi zacneme s niecim na dobre prekvenie maternice, asi decko cerveneho vecer, alebo co ja viem co baby odporucaju? 🙂

evka97
30. okt 2013

@gagik presne, aj ja nad tým rozmýšľam. A hlavne milujem vetu, že nemysli na to a ešte - nám sa podarilo otehotnieť, keď sme na to prestali myslieť. Možno to tak funguje, len prísť na to, ako na to nemyslieť 😀

evka97
30. okt 2013

@janielik87 vieš čo, nemysli na to čo si o tebe budú myslieť druhí ľudia, keď sa budeš pýtať. Kašlať na to. Veď oni nevedia čo prežívame, pre nich je to len práca.

gagik
30. okt 2013

@evka97 no ja som na to prvý rok nejako extra nemyslala , dokonca som ani nechcela aby sa nam to podarilo ihned v prvých mesiacoch a aj tak nic, no ale ked sa nedarilo tak je logicke ze mi to bolo divné a zacala som na to mylsiet, neviem kto by na to nemylslel keby sa mu nedarilo viac ako rok.

sarin
30. okt 2013

@majkulik vsak vraj nemam neprekonatelny problem len taka "banalitka" a teda este ma caka priechodnost...

evka97
30. okt 2013

@gagik ja som to mala podobne. Zo začiatku som si hovorila, že veď nevadí. Nejakú liečbu skúsi gynekológ, potom CAR...Lenže, keď už zostáva v podstate iba IVF, teda pokiaľ sa nestane zázrak a nepodarí sa prirodzene, tak je to blbý pocit.

gagik
30. okt 2013

@evka97 no keby aspon to IVF bolo uspesne, ale ked uz ani to nepomoze tak uz fakt neviem. A to som si myslela ze však prinajhorsom pojdem na IVF a o 9 mesiacov rodim, ani ma nenapadlo ze ani to nemusí výjsť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre