Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mistisa
26. máj 2012

@ivka3901 ajoooj moja.no uz som po laparke a teraz som brala clostyl.stimuluju ma na IUI zatial ideme skusit to 😉 bola som predvcerom na foliky a povedal ze treba este jednu kontrolu a ked som si volala o druhej tak sestricka povedala ze sa nemusim znepokojovat ze zenam s PCO bezne dorastaju vajka neskor.tak zajtra opat letime do blavy tak som moc zvedava ako dopadnem.a ty moja ako pokracujete? Co mas nove ? Hm? 😉😉😉😉

ivka3901
26. máj 2012

@mistisa no to je super 😉 tak nech to dopadne tak jak má a nemusíš ísť na IVF trošku ti aj závidím nič v zlom,lebo já som toto IUI vobec neabsolvovala len laparoskopiu a ako sme išli po prvý krát do centra tak nám to ani dr.stenová nenavrhla mám taký dojem,že kvoli mužovmu spermiogramu bolo to dávno tak si už presne nepamätám 😉 no já som v takom štádiu,že minulý mesiac som začala stimulovať na 4 pokus IVF robila mi testy na tvorbu vaajíčok a povedala,že som staršia a neviem koľko ich budem mať já budem rada nech je aspom na vklad kedže som slabá nosnica vajok ☹ no začala som stimulovať a išla som po 6 dňoch na kontrolu a mala som tam len 3 malé folíky a nakoniec to dr.stopla a musela som si dokúpiť inekcie a ideme znovu no len problém je v tom,že mi už od stredy haprujú krámy raz mám raz nemám a nie a nie sa mi spustiť normálne nemáš s tým skúsenosti?a neviem či si mám dneska pichnúť 1 inekciu gonalu ☹

kklaudia
26. máj 2012

Ahojte dievčatá, ani som nedúfala, že to pôjde tak rýchlo... V pondelok som bola po recepty, lebo som to už mala schválené, v utorok som dostala menz. a v stredu o 19.00 som si už pichla Elonvu, zajtra ďalšie, v utorok, ôsmy deň, idem na krvičku do Gyn Fiv a potom ďaľší týždeň by mal byť odber...fúúú... ja sa tak teším a nepripúšťam inú možnosť ako pozitívnu... 🙂

ivka3901
26. máj 2012

@nelly3 ahoj no práve zas sa mi dneska zastavili a zas nemám neviem čo mám robiť kedže ideme do mesta tak neviem či sa máme vrátiť skor a pichnúť si inekciu alebo zas počkať jááááááááááááááááááááj ma drbne sory za výraz,ale už som zúfalá ☹

ivka3901
26. máj 2012

@gelinka75 čaves moja no zas sa mi zastavili jáj neviem čo mám robiť či to včera mám rátať ako prýv deň cyklu alebo nie kedže sa mi zastavili a ideme dneska do mesta a neviem či sa máme skor vrátiť kedže by som si pichla 1 inekciu mňa drbne raz sory za výraz,ale už mi dochádzajú nervy 😠

ivka3901
26. máj 2012

@kklaudia to je super kedže já riešim iný problém s menzesom a tiež by som mala začať stimulovať tak som na pokraji nervového zrútenia 😒

kklaudia
26. máj 2012

@ivka3901 Hmmm...to Ti teda nezávidím, ja som nikdy nemala žiadne problémy...my máme len ten, že spermijky sú slabučké a nie a nie preraziť stenu vajok...tak mu pomôžu a hádam to vyjde...
A dnes som sa bavila s jednou tetou, má skoro 90 rokov, veľa toho prežila, rozumovo schová do vrecka niektorých mladých, dala do mňa toľko energie, som zrazu úplne šťastná a plná očakávania...
Mysli hlavne pozitívne a uvidíš, že to vyjde...Verím tomu...

ivka3901
26. máj 2012

@kklaudia no kedže idem už na 4 pokus náš posledný sme si povedali s manželom tak tej viery neni veľa a ani pozitívneho myslenia ☹

kklaudia
26. máj 2012

@ivka3901
To mi je ĺúto, to ste si toho moc prežili...
My sme si povedali, že keď to teraz nevyjde, znovu skúsime o rok, lebo máme ešte čas, máme málo rokov...
Ale moja gynekologička tiež nemá deti a povedala mi, že aj bez detí je život krásny... že človek je veľmi prispôsobivý tvor, že podstatné je žiť jeden pre druhého...ale neviem...my nad adopciou ešte nepremýšľame.
Som plná očakávania.

ivka3901
26. máj 2012

@kklaudia no my už do centra chodíme 4 roky,ale zas 2 pokus sa podaril,ale v 9 týždni som mala zamlknuté tehu,ale aj to mala som pekné embryjká 6-8 bunkové a naposledy som mala zas len 2 bunkové a neujali sa tak raz mám pekné a raz nie tak teda sme si povedali,že ešte raz to skúsime,lebo ideme už ako samoplatci a centro nám niečo hradí,ale na 5 pokus už nemáme peňiažky možno časom ked niečo našporíme,ale skor dávame všetky ušetrené peniažky do domu,lebo prerábame o svokrovcoch a já som momentálne PN ☹ MáM NáROčNú ROBOTU NA 3 SMENY VO FABRIKE vo výrobe káblových zväzkov do áut

kklaudia
26. máj 2012

@ivka3901
Ja som bola v GF prvý krát 14.3., stihla som aj laparku a teraz 22. som začala pichať.
Robotu nemám náročnú, ale od pondelka som doma. A mám dobrú kolegynku, ktorá je tiež tehu, ale dobre sa cíti, tak ma vyslala domov, nech si popri tom oddýchnem.Chápu to aj moji nadriadení, ani som nečakala taký prístup... 🙂
Ale ako som už napísala, buď zostanem tehu a keď nie, tak potom o rok..času máme.
Zober si to, že niekedy je slobodná mamička a nájde si muža, ktorý miluje jej dieťa ako svoje. Vy ste spravili pre dieťatko všetko čo ste mohli, za to Vás normálne taaaak obdivujem! A v domovoch je veľa detičiek, ktoré ak by ste si zobrali, tak by ste ho určite moc ľúbili... Každý túži po svojom, ale nie vždy to vyjde... A ja tvrdím, že nie ten je rodič, kto splodí, ale ten kto dáva lásku, a dokáže dieťatku zabezpečiť pekný život...

sheronka
26. máj 2012

@kklaudia Ahoj. Super ze uz zacinas. Pichas si s ihlou alebo mas pero? Ja si picham od pondelka s ihlou, tie dalsie injekcie mam s perom. Zacinam byt ale nervozna lebo som nedostala kramy. Mali dojst stvrtok a furt nic. Tehotna nie som. Som sa dohodla s dr ze ak by nedosla mrcha tak 1.6. mam ist na kontrolu 😒

alibabaa
26. máj 2012

@sheronka aj mne meskali tusim 5 dni.. davali si nacas.. uz som mala pocit ze pridu sup sup rychlo nech stihnem pichnut skor. lebo som mala dlhy protokol. no a .. potom meskali. kludne to podla mna moze byt aj tym dipherelinom ak mas ten..

sheronka
26. máj 2012

@alibabaa No tiez si picham Dipherelin. Len ma porazi ak mi to stopnu. Bola si uz na svojom prvom IVF?

kklaudia
26. máj 2012

@sheronka
Ahoj, ja som mala Elvonu, to bola jedna taká veľká striekačka, a zajtra začnem Cetrotide a to mi bude pichať jedna sestrička 5 dní...v utorok idem na kontrolu do GF.
Ja som si predstavovala, že si to budem sama, že to bude ako inzulín... ale to je také iné...tuším sa aj miešať musia, alebo to si už pletiem, lebo mám to u svokry aj Pregnyl. idem k nej večer, budem tam spať, lebo od nej je to bližšie k tej sestre, tak budem prázdninovať 🙂
Ty si z Hlohovca?

sheronka
26. máj 2012

@kklaudia Byvam v HC. Ty si odkial? Ja co teraz picham tak si riedim s praskom a picham do brucha pod kozu.

alibabaa
26. máj 2012

@sheronka neboooj. tiez mi meskali ale prisli a 1ivf sa uskutocnilo.. ET nevyslo, ale teraz sa chystam na prve KET a dufam ze zaroven aj posledne 😉

kklaudia
26. máj 2012

@sheronka
ja pochádzam z HC, ale bývame pri TT a manžela mám z červeníka. Aj ja mám nejaké, čo sa riedia, ale tie asi až potom budem pichať, ani sama neviem.som sa stratila pri tom ôsmom dni cyklu, kedy mám ísť do GF a tam sa budem pýtať ďalej...

sheronka
26. máj 2012

@alibabaa Tak drzim palceky nech sa to podari 🙂

sheronka
26. máj 2012

Kocky po zahrade nam chodia bociany a su az dvaja. Zeby ??? 😀

mistisa
26. máj 2012

@ivka3901 no u nas hned ze IUI lebo mm ma SPG dobry takze tam nie je nastastie problem 🙂 no a u mna asi tiez nie no povedal sice ze boli veelmi tazko priechodne vajickovody ze naviac krat musel vstrekovat tu tekutinku ale nastastie sa potom priechodnost potvrdila.operoval ma dr. Drabek 🙂 no a potom ze IUI stale chodim k nemu 🙂 no veru mojka to som nemala este mne sa sice nikdy mrcha sama nepustila ale ked sa pustila po vyvolavacke tak od prveho dna bola v kuse az po posledny veru s tym ti neviem poradit hm 😕 no uvidime co bude zajtra fu mam nervy troska ☹ dufam ze nejake foliky narastli od stvrtku 🙂 grafik mam takto hm http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Mistisa84/gr... tak uvidime 🙂 a poobede chcem skusit ovu testik 😀 😀 tak sa vam to blizi co? fu 4 pokus? to sa ani jedno neuchytilo? joj moja hrozne nieco hm ☹ ale tento buded uspesny budem ti drzat palceky moc 🙂

given
26. máj 2012

@sheronka Vidis, to su jasne dvojicky 😀 Inak, dnes sme boli na Dni rodiny, co organizuje GF a dvojickami sa to tam len tak hemzilo 🙂. Zaroven to bola aj poucna prehliadka dvojickovskych kocikov. Tak som poobzerala, pre kazdy pripad...
Ja tiez cakam na MS, nejako nechodi a nechodi. Zajtra koncime prve balenie liekov, ale to ide rychlo, co?

alibabaa
26. máj 2012

@given jeeej prave dnes su tie dni rodiny??? skoda. chcela som sa tam ist mrknut.. ☹

given
26. máj 2012

@alibabaa Ano, od 10 do 14 to bolo.

sheronka
26. máj 2012

@given No nebranim sa ani dvojickam 🙂 Este jedna injekcia a krabicka je za nami 😀 Len aby uz dosla mrcha.

annamary27
26. máj 2012

@sheronka ahoj,zapájam sa trochu do témy,pred dvoma rokmi som začala s ivf,teraz sa chystám na tretie...nemaj boja z toho meškania mrchy,mne raz meškali 3dni a druhýkrát aj týždeň a v pohode sme stíhali celé pichanie injekcií,držím palce 😵

dadenka111
26. máj 2012

Sinorita @lohrien ach jo, mrzi ma to, ale je to cele pozitivne, ze bolo vajko oplodnene a snazilo sa uhniezdit. skus pit alchemilku do ovulky/do zakroku. zevraj velmi dobre posobi na sliznucu. nevies aku si mala pred IUI vysoku? tak este pockat na mrsku a do dalsieho kola? 😉

alibabaa
26. máj 2012

@dadenka111 a vraj je dobra aj chili papricka.. treba papat vraj pocas ovulky a po, lebo prekrvuje maternicu 🙂

dadenka111
26. máj 2012

@alibabaa a kto to tu nespi 😀 no chili mam velmi, velmi rada. prekrvuje aj nieco ine a aj dva krat, ale vyskusam. dik za radu 😵

alibabaa
26. máj 2012

@dadenka111 fiiiha.. noo co sa tu clovek nedozvie 😉 😉 😉 nespim. kupila som si fotoknihy cez zlavu dna a zajtra mi konci akcia.. a ako obycajne robim to na poslednu chvilu.. ale to je aky vymysel. vsetky tie albumy co mam mozem zrusit a z toho mi vznikne tak zo 10 knih.. setri to miesto a vyzera to aj vyborne 🙂
ale vratim sa k prekrvovaniu. dobry je aj grepovy dzus. chili papam uz cely mesiac pre istotu 😀 😀 a aj alchemilka ale iba do iui ci transferu, inak moze sposobit potrat. a este je vraj dobre si dat vecer deci cerveneho vinka. tiez prekrvuje maternicu. mm skonstatoval, ze po vysledku uz budem alkoholicka 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre