Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivanya
9. dec 2012

@gelinka75 ako sa mas? zajtra idem na krv, tak uvidime.
Tehu test som si dnes robila, je biely :/ Verim, ze je este na test skoro, aj ked 10 den ak ratam aj den vkladu by sa patril uz aspon dusik :/

gelinka75
9. dec 2012

@ivanya ahoj vazne ani dusik? mozno je este skoro a vyjde to z krvi, robila si rano? a pocity mas ake? ja zatial ok

ivanya
9. dec 2012

@gelinka75 teraz predchvilou som robila. Cely tyzden som mala totalny PMS az vcera sa ukludnil, len sem tam pichlo v podbrusku a dnes uz uplne OK. Neviem nesmiem asi citat forum, lebo par dni som necitala a bola som uplne v klude a teraz som spravila test a hned som sa zacala porovnavat a zistovat komu kedy visiel a citit sklamanie :/ a pritom doteraz nejak tak intuitivne som mala pocit ze to vislo...

gelinka75
9. dec 2012

@ivanya najlepsie robit z ranneho mocu, tym, ze cez den pijes sa to viac premyva a ako sa prejavoval pms, aj mna boli brucho, niekedy tak, ze mam pocit, ze to uz pride 😠 😠 ja test nebudem robit, presne kvoli tym nervom

ivanya
9. dec 2012

@gelinka75 Krize boleli, nohy tiez, zospodu ma tiez bolelo, a citila som akokeby zo mna nieco "tieklo"... Ten posledny priznak mavam vzdy 1-2 dni pred menzesom, a teraz ma stval cely tyzden. Vlastne toto vsetko zacalo 3. den po vklade a trvalo 6 dni, ale MS sa zatial neukazala - 32 den dnes ale tak u mna nic vynimocne...

gelinka75
9. dec 2012

@ivanya nemohol to byt utros? ten aj mne vyteka 😠 a prsia ta nebolia, ci brucho? mne pri prvom ET tiez furt nieco tieklo aj som spinila uz velmi skoro..tak cakam co bude tentoraz 😨

ivanya
9. dec 2012

@gelinka75 to "tecenie" je taky divny pocit, ani neviem ako inak by som to popisala, ale stava sa mi to 1-2 dni pred mrchou. Prsia su citlive len malinko ale zato riadne naliate, mm puci oci 😀

ivanya
9. dec 2012

@gelinka75 kedy mas ist na test a kolky DC si?

gelinka75
9. dec 2012

@ivanya tak ti drzim palce na krv 🙂 juuj isla by som aj ja, nech to mam za sebou 😔 😀

gelinka75
9. dec 2012

@ivanya ja az vo stvrtok

siinda
10. dec 2012

Dievcence chcem sa poradit ,,druhý menzes po nepodarenom vklade mi meška už 5-ty den,,mate takuto skusenost? lebo mam zacat stimulaciu na KET a nemožem,,mám volat do centra?,,lebo mne chodi menzes presne na den..Dakujem

azzura
10. dec 2012

@siinda ahoj, precitala som si tu na MK že vraj druhá mrcha nejak vzdy na seba dava cakat, niektore sli aj na vyvolavacky. Ja mam dostat v piatok, tak som zvedava. Ozaj a test si neskusala, nahodou 🙂

siinda
10. dec 2012

@azzura aj ma to napadlo,,len pri nasom velmi zlom spermograme to ani neni možne aby sa to podarilo prirodzene,,tak este pockam ...a tiez mas mat druhu mrchu?

moniq
10. dec 2012

@siinda fuu to toľko mešká - aj ked mne by to teraz bodlo lebo mi to vychádza presne na Vianoce , tak uvidim. A ani žiadne príznaky nemáš že sa to uz uz rozbehne?....by som zbehla k svojmu gyn.

siinda
10. dec 2012

@moniq nič nemám..iba som predmenštruačne pažravá...a mam ist do centra alebo ku svojmu gyn? som v živote nemala teketo problémy...mi stastie fakt nepraje,,no ved keby som dostala až 20 - ho tak by som mohla ist na vklad tesne po vianociach,,aj mne to tak blbo vychádza ☹

moniq
10. dec 2012

@siinda ja by som šla k svojmu( lebo je veľmi fajn a vie čo so mnou treba - pozna môj zdrav. stav ) ...v GF nemajú čas na riešenie meskajucich kramov- a tak by sa k tomu aj stavali....

2lil
10. dec 2012

ahojte PIPINY 🙂 ,... rada by som sa zas pridala ku vám...naša druhá konzultácia u Harbuláka dopadla tak že sme vypísali žiadosť na IVF ... takže teraz musím len čakať...vraj pri mojom hormonálnom profile a pri tom že mám protilátky proti spermiám je to najlepšia voľba... ako dlho sa čaká na schválenie žiadosti? teraz to bude asi dosť dlho keďže idú sviatky že? :(

gelinka75
10. dec 2012

@ivanya no ako volala si?

azzura
10. dec 2012

@siinda hej tiež ju cakam a som zvedava že co

pancuska
10. dec 2012

@2lil ahoj no tak to je dalsi krok dalej....aj ked si asi pockas na schvalenie ,ja som to tak mala cez prazdniny a cakala som 7tyzdnov tak pocitam ze tebe to pride az niekedy v januari!! ale neboj to rychlo prejde,idu sviatky ani sa nenazdas.....takze ty mas protilatky proti spermiam?

2lil
10. dec 2012

@pancuska ahoj moja.... hej vlastne sa aj teším že sa to začína hýbať ... aj keď som už začala stimulovať na 3.IUI tak dr to nechal na nás že keď chceme máme skúsiť ešte... tak ideme to ešte skúsiť ale nedávam tomu veľkú šancu... nejak som pripravená že skorej ako v marci nezačnem stimulovať na IVF ...ak by to bolo skôr budem len rada 🙂 ... no tak mi dnes povedal že problém prečo sa nám nedarí a ani IUI neklaplo vidí jedine v hormo profile a v tom že sa mi tvoria protilátky proti spermiám ... aj sme si zasrandovali s ním že už moje telo má právo po 20r čo som s manželom na alergiu na neho 🙂)))

pancuska
10. dec 2012

@2lil 🙂 jaaaaj myslis ze po tolkych rokoch je to tak? no ako dobre ze ja som s mojim len 3,5 roka tak alergia este nehrozi 😀 ale mi nejde do hlavy ved jedno uz mate?? ....zeby sa telo zeny tak dokazalo zmenit?neviem nie som dr....ale tiez som konala tak isto a skusala vsetko keby mi niekto povie ze mam strcit ruku do h...a ze to pomoze tak to tusim urobim 😉 ja idem zajtra na utz,dufam ze tam bude Harbulak....no myslim si ze v marci to uz budes mat davno za sebou!! ale zalezi aj od toho ako budes mat menzes a aky protokol sak uvidime 🙂

nellyel
10. dec 2012

@2lil ahoj my tiez chodime k Harbulakovi, chcem sa ta spytat, ci pred IUI u teba trval na laparoskopii, u nas sa januari rozhodne ci IUI a laparoskopia alebo hned IVF. Inak poznam jednu kocku tiez chodila do GF a obe ziadosti mala schvalene do 3 tyzdnov - ale ked idu sviatky tak sa to asi trosku natiahne.

2lil
10. dec 2012

@pancuska zajtra tam ešte je ale od stredy má tuším týždeň voľno ... hej bola som 3x tehotná a máme jedno dieťa... sám povedal že to nieje nemožné že záleží od toho ako rýchlo zabíjajú tie protilátky spermie..a či sa do toho presne trafíme 🙂 a asi preto sme aj 8r. robili malého 🙂... preto nám aj povedal že ak chceme 3.IUI tak kľudne a že možno do IVF ani nebudeme musieť ísť 🙂 ... neviem v tomto sa vôbec nevyznám ...neviem čo to vlastne znamená... nejako už nemám chuť moc študovať na nete .... preto som išla do CAR aby toto všetko riešili tam a nemusela som ja .) ...takže ak povedal IVF tak bude IVF ... verím že vie čo robí 🙂 ... a že nám pomôže k bábätku....

2lil
10. dec 2012

@nellyel ahoj... u mňa netrval na laparke bo som bola 3x tehotná takže vie že ten jeden vajcovod čo mám je prechodný ... aký máte problém???

nellyel
10. dec 2012

@2lil jaj tak, u nas je problem v zlom spg a u mna jeden hormon vysiel zle, ktory hovori o tom ze nemam velku rezervu vajicok, tak uvidime, ideme na kontrolne odbery a v januari sa uvidi

2lil
10. dec 2012

@nellyel ..budem držať palce ..kedy máš kontrolné odbery?

nellyel
10. dec 2012

@2lil dakujem, aj ja tebe, nech ti co najskor schvalia ziadost, resp. nech ti vyjde 3. IUI, to mas este pred sebou vsakze? co sa tyka mna v podstatne mi povedal dr. ze pred vianocami by som mala prist, objednat sa netreba, tak uvidim ako mi to vyjde.

2lil
10. dec 2012

@nellyel hej hej idem ešte na 3.IUI veď možno motyka vystrelí 🙂 ... zbehni tam nech máš výsledky čo najskôr a vieš na čom si a ako ďalej... a ďakujeeeem 🙂

nellyel
10. dec 2012

@2lil jasne, treba skusit a mozno prave teraz to vyjde🙂 hej, pojdem bud.tyzden, kedze dr. vravel pred Vianocami, tak pojdem pred Vianocami, mozno chce odstup aspon 1 mesiac medzi odbermi- neviem 🙂 mne vysledky nepovedia skor a konzultaciu mame az zaciatkom januara. Kedy ta caka IUI?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre